Ako na takého psa?

natalia912
22. dec 2022

Pekne prosím o pomoc,ako postupovať...vzali sme si z útulku psa, cca na jeseň...Ma jedlo, vodu, hračky s ktorymi sa s ním hráme, vlastný pelech, chodíme s ním na prechádzky, máme dom s dvorom takže ma aj výbeh, nie je na reťazi ani inak "väznený"...a vždy vždy vždy pri každej príležitosti ujde...ale tak, že ho zhaname niekoľko minút a naháňame ho ako šialení...ja už neviem ako na neho...snažíme sa čo to ide a proste...náprava žiadna...

16kaja16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
22. dec 2022

Je vykastrovany?

natalia912
autor
22. dec 2022

@viestta to mi nenapadlo sa opýtať a neviem čo sa také niečo píše v preukaze...musím pozrieť

uglybetty1234
22. dec 2022

Aj ja mam zdrhacku 🙂 pomohlo len urobit riadny plot

natalia912
autor
22. dec 2022

@16kaja16 aspoň sa v Tom necítim tak sama teraz 🤣

btus
22. dec 2022

aj naše by ušli v lese, a to sú s PP. 🙂 je to v podstate normálne. Je potrebné dobre zabezpečiť plot, aby neušiel. Ak nie je vykastrovaný, môže zdrahať za fenkami 🙂

bloger
22. dec 2022

@natalia912 Stačí málo pes sa aj podhrabe. Možno chce len preskúmať okolie. Je to pre neho nové prostredie. Skús ho zobrať na vodítku. Viac sa mu venovať.

tenerifka
22. dec 2022

Vykastrovat, je jedno, ci je to fena alebo pes

slovakboy
22. dec 2022

@viestta z útulku by mal byť vykastrovaný.

noami12
22. dec 2022

@natalia912 vykastrovany by mal byť keď je z útulku ale niektoré útulky dávajú aj podmienku majiteľom aby ich do niekoľko dní od adopcie dali vykastrovat

saraxyz
22. dec 2022

@slovakboy my máme z útulku a nebola kastrovana. Ale bola to podmienka v zmluve že ju dáme kastrovať

fiffinkaa
22. dec 2022

Nech ti poradia "zachranarky psov".. čo všade doporučuju nekupovať psíka ale brat z útulku. Ja som už takého mala a nemám dobru skúsenosť, nenaučil sa hyg.navykom, to nekonečné tepovanie a smrad veľmi nehygienicke a ďalšia vec skočil do dieťaťa...takže mi je ľúto tvojho problemu, ale psík z útulku je ťažký oriešok...poradiť neviem.

gabym
22. dec 2022

@btus to teda nieje normálne aby pes utekal... Náš bude stáť pri otvorenej bráne ale neodíde za bránu! Kým mu nepoviem,, môžeš ''.. Takže tí, čo máte nevychované psi, sa nevyhovarajte na to že je to normálne lebo nieje.

ropucha6
22. dec 2022

@natalia912 tak nevies, co si zazil v minulosti. Nepovedali Vam viac o jeho povahe? Jednoznacne zabezpecit plot, aby zdrhnut proste nevedel.

btus
22. dec 2022

@gabym naše tiež stoja pri bráne a bežne máme otvorené vráta a neujdu. Ale na volno ich v lese nepustím. A ak je to pes a je nevykastrovaný, tak stačí aby sa v okolí hárala fena a ver tomu, že preskočí aj plot. Videla som to. Príroda nepustí. A ako vieš, že mám nevychované psi? Poznáme sa? Videla si ich niekedy, keď takto posudzuješ?

gabym
22. dec 2022

@btus keď pes uteká tak mu chýba výchova, ale písala som to všeobecne

nelca84
22. dec 2022

@fiffinkaa tak to je ubohe co si napisala. Sudit podla jedneho psika z utulku. Moja kolegyna si zobrala 10-rocnu fenku, ktora bola zachranena z osady a ani jediny raz jej nespravila potrebu doma.
Ved ziaden psik sa nenarodi vychovany, nech pochadza odkialkolvek 🤦‍♀️

natalia912
autor
22. dec 2022

@ropucha6 no povedali že máme mať v poriadku plot...čo máme...ale nikto nepovedal že z neho budeme musieť spraviť 2.5m plot aby ho doslova a do písmena nepreliezol...lenže to je vždy otázka chvíľky že chceme vyjsť cez bránu a proste on ide aj cez mŕtvoly len aby sa von dostal 🙈

majoranka24
22. dec 2022

@nelca84 My sme postupne adoptovali z utulku uz 4 psikov a so vsetkymi mame len dobre skusenosti. A to boli aj z osady. Ani jeden neutekal a ziadny nemal problem s hygienickymi navykmi.

viestta
22. dec 2022

@slovakboy nie kazdy utulok kastruje

zojazoja
22. dec 2022

@natalia912 začni ho pomaly cvičiť na základné povely ako: zostaň! Sadni! Stoooj! A podobne. Vždy keď idete von z brány, dat mu povel zostaň s on zostane..samozrejme ak bude mať základný výcvik zmaknuty. Neviem ale ci vieš vycvičiť psa..bolo by dobre ísť na jar, keď začnú cvicaky,tam a venovať sa tomuto. Alebo nájsť si teraz individuálny výcvik u nejakého cvicitela. Ďalej píšeš,že preletieť 2,5 metrový plot..to sa tam vyskrabe hore alebo vyskočí?

babababka
22. dec 2022

Sme mali vlčiaka utekal non-stop.Som musela sadnúť na bicykel a naháňať ho po dedine so špekáčkami.

natalia912
autor
22. dec 2022

@zojazoja preliezol ho...zapieral sa do tyciek a prehodil sa cezeň

zojazoja
22. dec 2022

@natalia912 😀😃 bože to je satan malý 😃 a to sa ťahá za vami, že chce ísť s vami alebo to robí aj keď ste doma a on je sám na dvore?

dankagirl
22. dec 2022

Jednoducho pomaly začať z priveľmi
Ak nezvládnuteľným
Tak jedine elektricky obojok
Bežne ho majú poľovnícke psy na polovke

natalia912
autor
22. dec 2022

@zojazoja len keď ideme niekam ja a malá... ostatní môžu ísť ale my dve keď ideme...hneď sa driape von

mandzula
22. dec 2022

Oslov Richarda Ulianka, na FB je ako Psycholog psov. V nedelu mava u seba v Jatove socializaciu, v ramci ktorej aj poradi. Mali sme u neho psa na pobyte, je to pan.

darijja
22. dec 2022

@gabym je to normalne.. psi utekaju...maju to v povahe... ja mam 4 psov.. a jeden je uprchlik a ostatni ani za svet.. a maju rovnaku vychovu, rovnaky pristup, rovnake podmienky a rovnako su vsetci kastrovani

gabym
22. dec 2022

@darijja nie, nieje a za tým si stojím.

makakova
22. dec 2022

@darijja pekná kravina ze to maju psy v povahe 😀