Ako dlho vám trvala chrípka?

moonlighting
12. feb 2018

Ahojte, viem ze je to individualne ale ako dlho Vam trvala chripka co je teraz? Ja uz od piatku lezim v bolestiach a teplotach do tych 38°C, dnes je pondelok cize je to stvrty den, davam len Paralen a sirup na kasel. Nemam predstavu ako sa s nou vyrovnavaju ludia v okoli, ci je to normalny priebeh/stav 😧😴😤😷😳😢

dadulala
12. feb 2018

No ja som s chripkou skoncila minuly tyzden v nemocnici na infekcnom.V zivote som nebola tak chora, som nevedela prejst z postele na zachod.Najhorsie to bolo prvych 5 dni, potom ako mi dali infuzky a Tamiflu, sa to zacalo vyrazne zlepsovat.Este musim byt tyzden doma a potom letim do roboty.

moonlighting
autor
12. feb 2018

@dadulala 😲 To vazne??? No zajtra pozajtra ked sa to nezlepsi volam doktorke. Ako dlho si bola v nemocnici?

alabama0011
12. feb 2018

@moonlighting ja som sa ju snazila ignorovat 🙂) nakoniec som nevedela vstat z postele, tak ma to zlozilo. Ak mam pocitat celkovo tak uz to je asi 9 dni. Zlepsenie nastalo asi po 6 dni, paralen ok a vela spat. Skore uzdravenie.

dadulala
12. feb 2018

Som tiez kukala na moju doktorku jak puk, ci to mysli vazne, no ona kedze to bol 5 ty den a mne stale horsie a horsie, sa so mnou ani nedohadovala a ze na infekcnom rozhodnu co dalej.Inak to beru fakt vazne, lezala so mnou jedna pani ktoru prepustali v horsom stave v akom mna prijimali, ona k tomu ale schytala zapal pluc.Bola som tam 3 dni , ale stacilo, to Tamiflu mi totalne rozhadzalo travenie, stale mi je zle od zaludka, sa dlho budem z toho dostavat.Chuda som jak z koncentraku, tato chripka bola fakt ze svinstvo..Ale aspon som zistila ze toto bola moja prva chripka v zivote..budem mat 40 😆

dadulala
12. feb 2018

Hlavne vela ,vela lezat, do nicoho sa nehrn, tiez som mala iba Panadol a potom velke davky C-ka, B komplex a to Tamiflu- to je antivirotikum.

kk77
12. feb 2018

Dcera ma 16r a veru 10 sa liecila, brutalny kasel, este aj teraz sem-tam pokasliava

moonlighting
autor
12. feb 2018

@dadulala Lezim stale, aj keby som chcela nieco malo nevladzem, hned ma to vrati do postele, inak vekovo sne rovnako a ano dieta ucinnejsia bez od Macungovej ci ako jej je 😂

dadulala
12. feb 2018

@moonlighting no veru, ja som teraz v mamkinej vykrmni 😅, len na mna sa tazko lepi cokolvek..ale tak nejako to dame ..drzim palce nech ti to cim skor prejde 😊

metlonka
12. feb 2018

dva tyzdne dozadu mala dcera chripku...mala 6 dni vkuse teplotu...naozaj vkuse...potom to schytal syn...ten mal lahsi priebeh..."len" 4 dni teplota a nakoniec podlahol aj mm a ten mal 11 dni vkuse teplotu😉 to bolo uplne ze na maslu☹ myslela som si ze uz simuluje...ku koncu to vyzeralo ze uz je bez teploty a vecer mu vzdy vystupila na 37,5...toto bol najhorsi priebeh aj u dcery aj u muza aky sme zazili...nechapem ake zmutovane bacily sme to schytali😕 mna to nastastie obislo😉 skore uzdravenie prajem😉

janinah
12. feb 2018

Máš klasický priebeh,teploty "len" do 38 sú paráda,býva to viac....5 dní som nevládala ani na wc,skoro nič som nezjedla a bolelo ma totálne všetko,najviac kolená a chrbát,Potom sa to začalo zlepšovať na 6ty deň.som 9ty deň od začiatku choroby,bez horúčky,ale so silným kašľom,atb neberiem.Budem doma aspon do konca týždňa,som slabá a nechutí mi jesť /čo nevadí,treba mi trochu schudnúť/ ,ale vadí mi ten blbý poliekový pocit v ústach a blbo na žalúdku.

tamarocka
12. feb 2018

5 dni teploty/2 dni 39°C potom 38°C/bolesti klbov a svalov hlavy.nechutenstvo.nasledne sa ohlasili dutiny kychanie upchaty nos...9dni som bola doma na 10ty uz v praci ale nedavala som 100% ani zdaleka...

mirro
12. feb 2018

@moonlighting ja som mala 6dní vysoké horúčky, od dr.ihneď interné nemocnica na týždeň,po prepustení stále PN. Z chrípky vírusový zápal pľúc plus komplikácie k tomu...

loginexistuje
12. feb 2018

zeny a zvladki ste to bes atb mna to draplo 10 dni dozadu len som doma bola inhalacie vincentka paralen a pod a bolo uz ok a dnes znovu teploty bolesti klbov svaly pluca ma bolia a zelene sople dutiny

janickadr
12. feb 2018

@loginexistuje Zelene sople potrebuju atb, minimalne lokalne, vzhladom k celkovemu priebehu skor celkovo, zjavne si chytila tzv.superinfekciu, cize na virozu este nejaku bakteriu...

katrin21
12. feb 2018

@moonlighting chripka sa odlisuje od nachladnutia tym , ze je dlha.... a boli cely clovek.. klby, svaly, cele telo..... 4dni je nic, to este potrva......10-14dni bezne.... taka klasicka chripka....

ak ide o crevnu chripku, tak ta trva rozne.... naposledy sme mali v juni taku crevnu virozu, ze som dva dni myslela ze uz zomieram, do placu mi bolo uz .... a potom dva dni som sa este z toho odvodnenia vspamatavala a bola som jak mucha... 5den uz relativne OK som fungovala....

jo a minule odbornik v TV hovoril, ze vela ludi robi chybu, ze ked maju crevne virozy , tak si daju hladovku.a ze to je velka chyba.. clovek straca elektrolity, potrebuje doplnata mineraly.. cize aj ked grcas s kazdeho hltu, alebo prehana, treba stale jest a pit po duskoch.... akurat nie mliecne a pod...

miricici
12. feb 2018

Mna chrípka drapla minulý utorok,suchý kašeľ,teplota iba okolo 37,2 ale mala som pocit akoby som mala minimálne 38,5,každý kúsok tela ma bolel.Dávala som si paralen a veľa zázvorového čaju z čerstvého koreňa a podľa mňa aj to mi hlavne dopomohlo k tomu že už v piatok som bola relatívne OK.Ale napr.dnes sa zase tak všelijak cítim tak uvidíme...Brat bol dnes u Dr.lebo jeho chrípka držala tiež od minulého utorka ale že dnes mu je už tiež lepšie.

uhnakova
12. feb 2018

Dievcata, ja s detmi sme mali pred dvomi pred vyse dvomi tyzdnami chripku a syn ju ma od sobory znova :(, dnes sme boli u lekara a je to potvrdene, crp po troch dnoch horucok nizke, takze naozaj zase chripka, katastrofa. Prva chripka vyzerala nasledovne: prvy ochorel patrocny syn, mal vysoke teploty styri dni, piaty den uz len zvysenu teplotu (37,5) a potom uz bez teploty, ale este cca tri dalsie dni kasel, ktory odoznel spontanne. Ja s trojrocnou dcerkou sme ochoreli styri dni po synovi, dcerka mala vysoke horucky 5 dni, ja tiez tak, a potom sa nam na to nabalila nadcha, z ktorej sme sa len teraz doliecili. Prve dni chripky som bol polomrtva, strasne bolesti klbov a za ocami, celkova slabost - ledva som dosla z obyvacky do kuchyne caj uvarit, manzel nam musel niekolkokrat doniest hotovy obed, lebo fakt sa mi varit nedalo. Ked sme sa z toho konecne dostali, chudacik syncek ochorel znova a zase horucky 40. Lekarka mi na to povedala, ze koluje viac druhov chripky, takze kludne si to moze clovek uzit viackrat. Strasne :(, snad zase neochorie aj dcerka.

janinah
12. feb 2018

@miricici to sú potom skreslené štatisktiky o chrípke,lebo ludia nevládzu ísť k dr. ani po PN,až neskôr,ja na 6ty deň až

ivkaavladko
12. feb 2018

Moj manzel je chory od stredy. Prve 2 dni mal teplotu cez 38 potom mu klesla na 37 a trva doteraz. Neviem preco no nechce klesnut ...mate s tym niekto skusenost?...bol u lekara no ten pristup nas dostal... lekar mal 4 palicky do hrdla a ani mu nepozrel hrdlo lebo s nimi musi vydrzat do konca dna...ziadne crp nerobil ani ziadne ine vysetrenie. Automaticky nasadil antibiotika ...hm. no verim ze to bude dobre...a skore uzdravenie aj vam aj vasim blizkym.

aduska121
12. feb 2018

@moonlightingahoj prve dva dni som bola cisty minus ist maximalne na wc a spat aj ked som bola obcas hore asi hodinu s celeho dna aj to som rozmazane videla....v zivote som nemala chripku a v zivote som sa necitila tak zle ....niekto povie ze je horsie ked ma clovek nizsiu teplotu pretoze vredy vraj viac bolia kosti,svaly,cele telo..no pre mna bola teplota 39,6 na zabitie vyzerala som ako ziva mrtvola a teplota nesla nicim dole po troch dnoch klesla a bolo lepsie ..celkove uzdravenie trvalo 8 dni...skore uzdravenie prajem

sonetta
12. feb 2018

Ja som minuly rok skoncila presne takto vo februari na 2tyzdne na PN-ke. Doteraz som nebola taka chora ako vtedy.Chripka+zaplaal priiedusiek.niekolko dni som bola takmer bez hlasu. 4dni som nebola schopna pomaly vstat z postele,5dni teplota,len som objednavala jedlo cez donasku.plus mala bola chora naraz so mnou,ta mala 41C horucky.vcera som zacala pocitovat priznaky chripky.len dufam,ze uz to nedopadne ako min.rok. ked ma zacnu boliet kosticky na rukach,viem,ze je zle.

janinah
12. feb 2018

@ivkaavladko mne dr. vypísala PN tlačivo a recept na atb,ktoré neberiem,nič iné...a uviedla som alergiu na liek,novozískanú,ani na to nebola zvedavá....ale ja viem čo robiť,som zdravotník.....ale od takého dr, by som brala kartu a porúčala sa,môže prehliadnuť niečo vážnejšie

poisonblu
12. feb 2018

@metlonka u nas ma asi chripku syn, teploty ma uz 5ty den, kasel a nadcha..ale inak je sviezi, len k veceru ma teplotu takmer 39...dr.dala atb, ale krpec ich odmieta

janapiestany
12. feb 2018

ATB ja sice chripku nemam ale mamina lezi 2tyz. :(

katrinka34
12. feb 2018

Ja aj syn sme skončili v nemocnici :( Obaja mame slabšiu imunitu, takze u nás chrípka cca 3 týždne a k tomu sa pridružili následne problémi, ktoré riešime do dnes. Zablokovala sa mi krčná chrbtica :( ale že úplne !!! A syn prestal chodiť !!! Až po 4 týždňoch mohol nastúpiť späť do školy. Mnohí ľudia si ani neuvedomujú aká je chrípka nebezpečná obzvlášť u imunitného slabších jedincoch :(

metlonka
12. feb 2018

@poisonblu tak krpec je mudrejsi ako vas dr.😉 na chripku sa ATB nedavaju...robila vam aj CRP? Preco vam hned nasadila antibiotika?
@ivkaavladko moj muz mal 11 dni teplotu ...az posledne dva dni bol bez teploty cez den ale na vecer znovu vybehla na 37,5...treba vydrzat...trva to velmi dlho...bol doma dva tyzdne...

melbak001
12. feb 2018

@moonlighting tak ja ta nepotesim, u mna je chripka uz treti Tyzden!!!, pritom vobec nebyvam chora, teploty uz ustupuju, ale ta bolest celeho tela, no neskutocne nieco, uz som si dokonca dala aj flektor, lebo sa mi nedalo ani lezat ani sediet, no proste nieco hrozne!!!!!!!

ivkaavladko
12. feb 2018

@janinah dakujem za odpoved... on sa citi hrozne...vsetko ho boli dusi ho niekedy az tak ze sa zvracia huste hlieny ma a ked kasle citi velky tlak v hlaave a boli ho hlava. Je velmi unaveny...dnes vecer uz trosku lepsie no robi mi to starosti on totiz vobec nebva chory...a myslite si zeby bolo fajn urobit domaci crp test? ....a este som sa chcela opytat ako ste to mysleli nieco vaznejsie? Teraz prekonava tu chorobu...ci ste to napisali iba tak do buducna ak by nieco? . ..Snazime sa zdravo stravovat a prirodne prevencie mame najradsej. ...o brani karty sme uz uvazovali no mam pocit ze v dnesnej dobe normalni lekari sa niekam vyparili....

ivkaavladko
12. feb 2018

@metlonka dakujem za odpoved 🙂 ...dufam ze uz mu je dobre 🙂

chocky11
12. feb 2018

No to je teraz neskutocny vírus.. moj maly ma uz 8 dni horucky a kasel a stále to neprechadza, vyter mal negativny tak sme dnes boli opäť u lekara, snimok pluc ma ok, a este cajame na krvne vysledky,cro,aslo a ine. Moja mamina a priatel mali to iste, horucky 39,6 mali 6 dni a teraz je to 9dnibod zaciatku a,stake su neni ale ze vobec fit. A to sme vkuse pili stavy cerstve,celeninu vitaminy ale vobec to nebolo k nicomu uz.. takže poriadne paralen klasicky vypotit sa najlepsie s muzom 😉 iba v objati, a vela piť, salviovy,timianovy sirup, naparovat a odpocivat. Drzim palce ja este len cakam ze podlahnem ako.posledna tej chorobe