Aké sú vaše každodenné problémy, ktoré ak by ste vedeli vyriešiť, tak by ste mali lepší život?

rebelsheep
7. aug 2022

Ahojte,

zo zvedavosti si robím prieskum. Čo sú Vaše každodenné problémy, ktoré ak by ste vedeli vyriešiť, mali by ste lepší život?

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankamg
7. aug 2022

@rebelsheep Keby sa tak odstahovali moji neprispôsobiví susedia, mali by sme omnoho lepší život.

viky173
7. aug 2022

@estrella5 no presne 😀

letfenixa
7. aug 2022

Zdravotné problémy členov rodiny.

xena0
7. aug 2022

Mať osobnú kuchárku a nemusieť každý deň riešiť čo idem variť 😁

oli18
7. aug 2022

A ty, autorka?

viestta
7. aug 2022

Mat personál, ktorý má odbremeniť od domácich prác by nebolo zle. Ale zas by mohli prísť problémy s personálom. 🤔

rebelsheep
autor
7. aug 2022

@oli18 Ja mám napríklad problémy s time managementom popri práce. Pretože doma nič nestíham a nič sa mi nechce, keď prídem domov z roboty, len si navarím na zajtra, trošku poupratujem a hotovo. A to ešte nemám ani deti. 😅

rebelsheep
autor
7. aug 2022

@viestta Aké problémy napríklad?

viestta
7. aug 2022

@rebelsheep s personálom? Od malicernosti až po katastrofy.

au1994
7. aug 2022

@rebelsheep môj jediný každodenný problém je, že každé ráno musím vstať a stráviť 8,5-12 hodín v práci. Ak by sa mi podarilo vyriešiť, aby som nemusela nikam chodiť a každý mesiac by mi len pípala výplata na účte, bola by som úplne najšťastnejšia. 🙈😂

barb0renka
7. aug 2022

Bola by som omnoho kludnejsia a menej nervoznejsia, keby moj muz venoval aspon tolko pozornosti nasim detom a mne, ako venuje svojmu mobilu.

mandzula
7. aug 2022

Kazdy den tuzim odstahovat sa z dediny do mesta. A uz na tom aj pracujeme.🙂

tykat
7. aug 2022

@rebelsheep ...mam sice HO ale vlaky by nemuseli meskat ked raz za cas idem kuknut do prace... inak pohoda.

tykat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariejenka
7. aug 2022

@rebelsheep uff,tak to nevieš co sú problémy s menezovanim času. Ked mas seba samú, práca a potom domácnosť. Bez deti. Ak tomu rozumiem, ked odijdes do práce z uprataného bytu/domu si v robote 8 hodín, pravdepodobne sa vrátiš to uprataného bytu/domu,tak ako si ho zabechala. Ta jaký problem. Cestou z roboty vybaviť max nákup každý druhý den, ... Uzivaj si ze to mas takto, ak mas ťažkú robotu,to verím ze prídeš vyflusnuta,ze sa nic nechce.

Moje problémy... čo variť, prečo nechce spať po obede 2 ročný, prečo nechce cvičiť logopediu, chrbát 6 ročný, prečo muž kruci očami nad mojim perkeltom,ked bohorovne tvrdil,ze jemu je jedno co bude na veceru.
Čo variť. A kde mam mobil,bo idem na wcko,naj kus kuknem na koňa 😂😂😂👍

ivangeline
7. aug 2022

Ovladat svoj hnev.

roja01
7. aug 2022

@au1994 mala by si podporit tvorivu spolocnost, kde zakladne zabezpecenie cloveka je automaticke (bez zamestnania sa) a len pri nadstandardnych zivotnych poziadavkach je nutne pracovat. Ma vzniknut dealna spolocnost.
www.creativesociety.com

barb0renka
7. aug 2022

@roja01 ach jaj… utopia

roja01
7. aug 2022

@barb0renka uz na nej pracuju ludia z celeho sveta. Vraj je jedinou cestou, ako sa dostat z konfliktov, chudoby a vojen.

zmrzlinka2021
7. aug 2022

@rebelsheep
Nevar cez tyzden. Pracu v domacnosti rozdel pre vsetkych clenov domacnosti, pravdaze pre deti primerane veku. Nerob cez tyzden nic navysse.
Castokrat to nie je vecou zleho timemanazmentu, ale problem je v tom, ze najma zeny si na seba laduju toho velmi vela, aj ked nemusia, ale boli "naucene", ze to tak ma byt. No vzdy to ma clovek tak ako si to zariadi. Navysse nikdy nemoze byt domacnost cela na pracujucom cloveku.

viestta
7. aug 2022

@roja01 druhou verziou Utopie mal byť komunizmus. Ani socializmus nevyšiel, nie to aby do komunizmu prerástol. Teoretizoval o tom už v 19. storoci pan Marx vo svojom Kapitale. Pochybujem, že táto tretia verzia bude úspešnejšia.

aniele
7. aug 2022

@roja01 Aha. A kto zaistí to základné zabezpečenie človeka? Kvôli tomu nikto nebude musieť pracovať? Naozaj ma to zaujíma.

roja01
7. aug 2022

@viestta viem, zazila som. Avsak vsetci citime, ze sa v nasej lidskej spolocnosti nieco deje, ze uz nie je mozny sucasny sposob len spotrebitelskeho zivota. Ta spolocnost, ktora sa tvori, spojuje zmeny vonkajsie s vnutornymi zmenami v mysleni ludi. Tych, co sa do toho vlozili su uz vraj miliony po celom svere a v kazdom pripade su to i vzdelani ludia vedci, lekari, podnikatelia.... pre mna je dolezite, ze sa nejedna o nejaku novu buducu revoluciu ale naopak, ze sa ludia maju spojit a na zaklade nematerialnych hodnot vytvorit lepsi spolupracujuci svet.

beata_k
7. aug 2022

@rebelsheep Nocne dojcenie 🥴

mikadooo
7. aug 2022

@rebelsheep privítala by som upratovačku a kuchárku a babysitterku. Ale obávam sa, že by som sa stala závislá na modrom koňovi, takže vlastne nie. Je to ok tak ako to je 😄.

viestta
7. aug 2022

@aniele budú žiť z rannej rosy...
@roja01 vieš, v Izraeli majú podobnú inštitúciu. Kibuc. Každý robi co treba, kazdy dostane co potrebuje. Čiste teoreticky. Ale nikto nerobí len to co chce a kedy chce a nikto nedostane všetko čo chce.
A spojiť sa na nemateriálnych hodnotách je síce fajn, ale materiálne veci nás kŕmia, obliekame si ich, liečia nás... A tie musí niekto vyrobiť, dopestovať, dochovať. Kto?

dagmarovita
7. aug 2022

@roja01 to je aka hlupost. To je komunistické myslenie

ejanjelik
7. aug 2022

Aby sa malý nebál zubara

nikha2809
7. aug 2022

Každodenný problém to sice nieje, ale veľmi by ma potešilo keby ľudia okrem seba hľadia aj na druhých.Dnesny príklad, na návštevu k nám prišli známy aj s dcérou, po piatich minútach ako sa deti hrali len tak medzi rečou spomenuli že ich dcéra má horúčku...skoro ma vykotilo...v utorok mám a chcem ísť na pohreb pomaly cez pol republiky, tak môžem teraz len dúfať a tŕpnuť, či nás niečím nenakazili...ani nevedeli čo jej je okrem tej horúčky, takže som úplne nadšená.