Aké múdro ste sa v živote naučili?

17. dec 2021

Ahojte, ale mudro ste sa v zivote naucili a chceli ho odovzdat svojim detom aby im istym sposobom ulahcilo zivot? V mojom pripade je to, ze veci, ktore k tebe naozaj patria budes mat a vzdy si najdu cestu. Veci, ktore k tebe nepatria neudrzis ani keby si sa silou mocou snazil/a. To, ma tak viditelne od maturit sprevadza velmi casto zacalo to vyberom skoly, priatela, zamestnania az po obycajne malickosti a dost casto az po niekolkych mesiacoch, rokoch sa ukaze, ze nakoniec vsetko je tak ako ma byt a som rada, ze nespravni ludia alebo rozhodnutia netvoria moju pritomnost aj ked som kvoli im kedysi venovala niekolko preplakanych noci lebo som ich nechcela stratit.

ivetamigalova
17. dec 2021

Tak hlavne ze nikdy nejdu veci podľa plánu. Teda aspoň môj život je toho krásnym príkladom 😄 netreba nič dobodky plánovať, lebo väčšinou ne to úplne ináč. Treba vždy prijať to, čo sme v danej chvíli do života dostali.

denda007
17. dec 2021

Že nikdy nemám jesť žltý sneh

zuzik307
17. dec 2021

nemat ocakavania🙂

alexa21
17. dec 2021

Že aj pád na hubu je pohyb vpred..
Že mám veci robiť tak aby som sa aj po rokoch mohla každému pozrieť do očí .
Že čo zo seba dám ,to sa mi vráti..
Že nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť ešte horšie.
Že si ľudia musia pomáhať.

maminkadeticiek
17. dec 2021

Ze vela krat je naozaj mlcst zlato a taktiez ze sa veci velmi casto vyriesia same.

halci
17. dec 2021

ze nic nie je tak, ako na prvy pohlad vyzera

leka29
17. dec 2021

Ja sa riadim : staraj sa o svoj vnútorný pokoj a mier . Lebo mozes mat čokoľvek hodnotne a vecne ale pokial ti toto chyba zivot je smutný a trpký ! A ešte byt vďačná za maličkosť , za prítomnosť milovaných ľudí 😍

A teraz momentalne aj : motto aby som už konečne porodila (40+4) lebo cele dni sa tak nudim že nic nerobím len komentujem koníka 🤣🤣🤣

sona96
17. dec 2021

Keby sa každý staral sám o seba, bolo by o každého postarané.

malinoismum
17. dec 2021

Že vládzem vždy. Vždy. 😊☝🏼
A jedno otrepané: Nikomu never.

diewcatqoo
17. dec 2021

Ze bez rannej kavy je zivot zly, a preto od ostatnych nepozadujem nic dolezite, kym si nevypiju rannu kavu (tyka sa to najma prace a plati to aj opacne, nechcem, aby na mna ludia hovorili, kym si ju nedam).
Ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie + upgrade: ak si o niekom myslis, ze dosiahol dno, tak sa urcite mylis.
Ze ak mam vypite, mam byt ticho.

katkamatka7
17. dec 2021

Nehádaj sa s hlupákom. Pretože Ťa stiahne na svoju úroveň a porazí svojimi skúsenosťami.

osky
17. dec 2021

1.Byt vzdy uprimna a neklamat.nikdy.
2.Podelit sa s inymi.
3.mlcat je zlato
4.mat 2-3 zeleznych naozajstnych priatelov,ktorym mozem kedykolvek zavolat,mozem im doverovat...
namiesto 20 000 "priatelov" na fb,z ktorych polovicu osobne ani nepoznam

janinah
17. dec 2021

-Ak niečo robíš,tak to rob poriadne.
-Smelo a slušne....sa správaj pri jednaní s ľuďmi všade a vždy.
-Ak dávaš /nielen ,ale aj materiálne veci/ ,tak vždy aj dostaneš.

sissy27
17. dec 2021

Ak z toho nemáš radosť, peniaze alebo orgazmus, tak je to len strata času...

denkatn
17. dec 2021

ze dolezita je vo vztahoch komunikacia a sposob akym vyjadrime potreby, (mne sa nejake vztahy s blizikymi rozpadli, lebo som prestala komunikovat, lebo som mala zranenia. a ked som chcela, ludia zachytili viac tu emociu napr. hnevu ako to co hovorim, takze ked je zle tak stale treba hovorit, ja to citim takto... a nie ty si mal spravit to a to... a vycitky...) to potrebujem velmi dceru naucit, lebo v dnesnej online dobe to bude s komunikaciou este horsie...len neviem ako ked este nie som celkom vyregulovana🙂

osky
17. dec 2021

@sissy27 hm...
Na prvy pohlad fajn,na druhy velmi sebecke.
Cize obetovat sa pre niekoho a urobit radost niekomu inemu je strata casu?
Sexovat s manzelom aj ked ja napr.na to prave chut nemam,je strata casu?
Alebo robit nieco jedine pre peniaze?
Neviem.
Pre mna by to bol velmi smutny a nudny zivot.

alana1
17. dec 2021

...ze po dazdi vzdy vyjde slnko...
...ze nic netreba brat vazne, lebo aj tak z toho ziva nevyviaznes...
...ze v truhle je uplne jedno, ci mas na ruke hodinky za 20eur alebo 20.000eur...
...ze treba robit veci, ktore mas rada a robia ta stastnou...lebo zivot mame iba jeden 🙂

marisoul
17. dec 2021

Že každý si k tebe dovolí toľko, koľko mu dovolis.

Že najcennejšie veci v živote, nie sú veci.

Že sa nemozem postarat o iných, ak sa nepostaram aj o seba.

Moja hodnota nespočíva v tom čo si o mne myslia iný, ale v tom, čo si o sebe myslím ja.
Ak chcem, aby sa v mojom živote niečo zmenilo, musim začať od seba.

annm81
17. dec 2021

Že veci sa vždy lepšie riešia s chladnou hlavou. A že väčšina ľudí vôbec nie je tak zlá, ak sami máme snahu správať sa k nim slušne.

brona235
17. dec 2021

Nikdy never ludom, ktori klamu. 🤣

kitta
17. dec 2021

Ze nikdy nic nemusi byt definitivne 🙂 ze laska existuje 🙂 ze mame zivot len jeden a treba minat energiu hlavne na ten svoj😊

ysseba
17. dec 2021

Že..... kto hovorí o druhom, bude aj o tebe

renata1405
17. dec 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marisoul
17. dec 2021

Aaaa ze ak ma niekto pošle do "preč" len aby si Niečo dokázal, tak sa odtiaľ vrátim opálená a s magnetkami 😀

sissy27
17. dec 2021

@osky obetovať sa pre druhého na úkor vlastného šťastia - áno, to je strata času. Urobiť niečo pre druhých a mať radosť, že som niekomu pomohla, potešila - kedykoľvek.
Sexovať s chlapom štýlom "ľahnem si a rob čo chceš, hlavne ma nebuď" - strata času. Ale dovoliť chlapovi, aby vo mne prebudil chuť a vášeň aj keď som možno na smrť unavená - vo finále win-win situácia.
Robiť niečo nemusíš iba pre peniaze, môžeš aj dobrovoľníčiť, ak ti to prinesie radosť alebo dobrý pocit. Ale makať pre niekoho zadarmo na úkor vlastného šťastia a nedabože zdravia- ani náhodou.
Tebe to možno znie sebecky, pre mňa je to o tom, že si vážim samu seba. Nie som žiadna mučedníčka a nebudem sa ja trápiť pre niekoho, kto do mňa neinvestuje rovnako (investíciou nemyslím financie, ale napr. čas, ochotu, snahu...). A vždy budem tvrdiť, že na prvom mieste v rodine je vždy za každých okolností žena-matka, pretože nešťastná utrápená žena nikdy nespraví šťastnými svoje deti ani manžela.

minutka
17. dec 2021

Co mas, to si vaz. Co nemas, za tym nebanuj

ndrag
17. dec 2021

Ze sa nesmiem nikdy hadat na internete s cudzimi ludmi. Vynimka jedine cez PMS, ked mam vazne potrebu po niekom poriadne prsknut 😂 🤏

denkatn
17. dec 2021

@ndrag a hlavne anonymne na modrom koni🙂 vtedy je to ciastocne dovolene🙂)

katkamatka7
17. dec 2021

@denkatn Deti učia nás 😉