Sociálna práca - externé štúdium

kika_225
26. júl 2022

Ahoj, je tu niekto, kto ide študovať poprípade študuje socialnu prácu externe? Mám pár otázok, ďakujem ☺️

yalla966
26. júl 2022

@kika_225 ja som študovala magisterské štúdium externe..

kika_225
autor
26. júl 2022

@yalla966 ja idem ešte len na Bc. to som tam zabudla dopísať 🙈
Ale aspoň sa spýtam ako prebiehala tato externá forma, dávajú nejaký materiál na spracovanie, alebo podľa čoho sa človek pripravuje? Koľkokrát sa chodí za semester do školy, alebo je to online? Ďakujem za odpoveď 😊

dagmarovita
26. júl 2022

@kika_225 normalne chodis na prednasky a skúšky, kupis odporucené knihy z coho sa učiť, dostaneš skriptá, tie si vytlačíš.

katuskamala1
26. júl 2022

Si si ista, ze chces ist na vš tymto odborom??? Kokos, budem si teraz... do vlastného hniezda (mam tu skolu urobenu) ale vedie ta co k tomu? Vies ako biedne zarabaju socialni pracovnici??? Ak 900e v hrubom tak si zatlieskas, ze aku pracu si si nasla. Po par rokoch budes total vyhorena (ako ja teraz haha) lebo vsade len davas pomocnu ruku a z druhej strany nezaujem, alebo proste zbytocne. Robila som i s detmi, a to je eate horšie, lebo vkladas roky do nich usilie vychovat z nich dobrych ludi a oni ako dospejú geny nezapru (ak vies co tym myslim...). A mohla by som pokracovat... Ja lutujem, ze som si ju urobila. Teraz kebyze mozem vratit cas, a chcela proste nieco podobme, sla by som na napr specialnu pedagogiku, alebo psychologiu (ale to myslím ex neni).. Asistent specialneho pedagoga na specialnej skole zaraba viac jak socialny pracovnik...

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika3110
26. júl 2022

@katuskamala1 to je pravda.. sama študujem externe, hoci iný odbor, ale mám spolužiačky, ktoré toto vyštudovali a museli si urobiť inú VŠ, lebo toto sa im robiť neoplatilo... ak mali ešte aj strednú nič moc, tak pekne študovať od začiatku VŠ 5 rokov..
viem, že o tento odbor už nie je veľký záujem a na mnohých VŠ ho aj zrušili... tak o tom už niečo svedčí...

veronika3110
26. júl 2022

@kika_225 ja chodím na Mgr, síce iný odbor, ale tiež externe, tak ti popíšem aspoň tak, ako to máme my...
chodíme do školy podľa rozvrhu, väčšinou každú sobotu od 8 do 17:30..normálne máme prednášky, učitelia nám dávajú rôzne úlohy, projekty, povedia, čo treba na skúšku...
niektorí ti dajú materiál, niektorí nie... potom hľadáš v knihách, píšeš a učíš sa...
v skúškovom prídeš na skúšku a hotovo 🙂

kvetinka75
26. júl 2022

@katuskamala1 veľa žien si túto školu robí aby mali titul a robia niečo iné. Mám kámošky, ktoré potrebovali titul kvôli práci, tak išli na soc.prácu. A v živote to nerobili a ani nebudú.

katuskamala1
26. júl 2022

@kvetinka75 ano viem, preto som sa pytala, ci ma autorka i predstavu co potom. Lebo ak to ozaj chce robit, tak žiaľ, je to strasne slabo ohodnotene.

katuskamala1
26. júl 2022

@luscious netvrdim, ze netreba a neriesime predsa mna 🙂
Ja sama by som ocenila takuto radu, ktoru som dala ja teraz autorke. Tak som si ju dovolila napisat.

kika_225
autor
26. júl 2022

@katuskamala1 áno viem čo to obnáša a áno viem, že to chcem robiť a nie nerobím to kôli titulu 😊 strednú školu ma socialno-vychovneho pracovnika čo je vlastne úplne ten istý odbor 😊 to že je to slabo ohodnotené za to nemôžeme, no sociálnych pracovníkov je treba 😊
No pýtala som sa na iné, keby niesom rozhodnutá tak do toho nejdem 😊

kika_225
autor
26. júl 2022

@veronika3110 ďakujem 😊

hesloveslo
26. júl 2022

Nuž dievčence keď si neviete otvoriť ústa tak to aj dopadne. Robím sociálnu pracovníčku a zarábam 1300 eur.

nice202
26. júl 2022

@katuskamala1 napísala si to presne, rovno mne z duše. Ja to mám vyštudované, pracovala som ako komunitný pracovník, potom s deťmi a totálne som vyhorela. + ten smiešny plat. Teraz pracujem ako asistentka, zmenila som úplne profesiu a som veľmi spokojná.

katuskamala1
26. júl 2022

@hesloveslo 👏👏👏👏👏 tak to sa uprimne z teba tesim. Smiem vediet, kde robis? Napr taky urad práce to asi nie je.. Ja onedlho koncim s "rodicovskym casom", po 2 detoch sa zacinam obhliadat po niecom novom, kedze v starej praci som dala po prvej materskej vypoved (vzala som novu pracu a ani do nej nenastupila lebo som otehotnela☺️). Za tie roky musim uznat, ze platy su vyssie, ale ozaj potrebuje. 1000v cistom, ak nie, budem musiet zmenit oblast..

katuskamala1
26. júl 2022

@nice202 ale musela si si ešte dorabat skolu vsak.

katuskamala1
26. júl 2022

@kika_225 to je super, ze si taka pevne rozhodnuta. Ak sa chces teda nieco ohľadne externeho opytat, nech sa páči. Ja osobne som sice studovala denne, no ucila som na vysokej skole aj externistov.

kika_225
autor
26. júl 2022

@katuskamala1 ďakujem, dostala som odpoved uz vyššie

gabriellajanikova
8. feb 2023

@kika_225 ahoj,aktuálne študujem na sociálnej práci externé,na bc.Kosice,a vôbec to nieje také jednoduché ...prednášky v blokoch piatok ,sobota podľa rozvrhu.

michalvalko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozef11111111
9. apr 2023

@gabriellajanikova a od kolkej do kolkej ,vadí im ak napr v piatky prides maz 1krát za mesiac???? Bo aj v rk ma byť piatok a sobota...

gabriellajanikova
17. apr 2023

@jozef11111111 na UPJŠ je to veľmi prísne,a iné veci atď. Konkrétne prednášky v bloku napr.nejaky predmet napr. 3 krát za semester,piatok,sobota...môžeš vynechať len raz...80,,%musis absolvovať...

gabriellajanikova
22. apr 2023

@kika_225 ja študujem bc externé ..dosť ťažké to je ...

gabriellajanikova
22. apr 2023

@jozef11111111 nieje každý týždeň škola...v blokoch ...teraz v piatok bude,i sobota ...od rána piatok do 18.00,sobota od 08.30 do 13.30

jozef11111111
22. apr 2023

@gabriellajanikova tie nešťastné piatky..popri robote...vyberám si soc práca alebo ošetrovateľ ..sle skôr soc prac tam hádam je menej dní ucenia keďže nevie prax ako pri ose...mne sa tak chce ísť raz za mesiac v piatok

gabriellajanikova
23. apr 2023

@jozef11111111 no,ak bude nastavený rozvrh tak ako je na UPJŠ to bude problém. Niekedy máme 2 týždne po sebe ..piatok i sobota...
A potom tri voľno a tak zase ...mne to tiež veľmi nevyhovuje ...tento systém...stále piatok z roboty ..
A sobota o 08.30 už byť v škole...

gabriellajanikova
30. apr 2023

@kika_225 ahoj,momentálne ,študujem bc.externe. som prváčka ale idem prestúpiť na inú VŠ. Prednášky v blokoch ,piatok sobota.
Skúšky ústne,písomne atď...okrem iného 80%musis prednášok absolvovať,teda prednášky niektoré predmety sú len 3 krát t.j. jednu môžeš vynechať,...Max. ..
Ak je predmet 2x v žiadnom prípade nemôžeš vynechať,ináč ti neklasifikuju predmet...
Všetko má svoje ,viac menej nformacii na Spiš správu

ivkaa1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jozef11111111
30. aug 2023

@kika_225 nastupila si už akde do ružomberka ??

ivkaa1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz