Nebaví ma vysoká škola

9. jan 2023

Rodičia ma donutili chodiť na VŠ hoci som vobec nechcela.. teraz mi kvoli tomu platia sukromnu školu ktora ma absolutne nebavi a nechcem to robiť v svojom živote. Mam 24 rokov, som v 4. ročniku a každy semester je pre mňa trapenim. Najhoršie je, že ani neviem čo by ma bavilo.. predstava že chodim rano o 7 do roboty a končim poobede sa mi hnusi. Ked vidim tie videa na tiktoku kde ma každy uplne pohodovy režim, rano vstane ide do posilky, potom na kavu a doma niečo porobi na počitači.. to je moj sen, nechcem nikdy pracovať ako bežny človek.

snehulienka639
9. jan 2023

Tak skonci skolu, nechod pracovat nikam a nahravaj na internety videa ako nic nerobis. To bude isto perspektivny sposob zivota.

zmrzlinka2021
9. jan 2023

Odíď zo školy, prenajmi si byť a užívaj si život. Práca nie je povinna

stannkal
9. jan 2023

Si dospelá, nikto ta nemôže nútiť chodiť na VŠ, tak sa nehraj na obeť. Nerozumiem ako niekto 24-rocny môže považovať videa

stannkal
9. jan 2023

@stannkal sorry skoro som klikla... proste videa na sociálnych sieťach nie sú odrazom reality.

pribinak
9. jan 2023

Buď cestná a úprimná, neminaj rodičom peniaze na školu ktorú študovať nechceš a začni natáčať videá
Už teraz sa veľmi tešíme na tie svet obohacujúce úchvatne videjka

dassena
9. jan 2023

Presne tak, vyska povinna rozhodne nie je, skonci, rob ako uznas za vhodne🙂 Ale pecene holuby do huby len tak necakaj, to by chcel kazdy.

viestta
9. jan 2023

No ti co "daco porobia na pocitaci" maju co cez ten pocitat predat. Niektori svoje vedomosti, niektori svoj zivotny styl. Ci so svojim zivotnym stylom najdes dost followerov aby ta to uzivilo len cas ukaze. Mozes zacat aj teraz pocas skoly, casu mas popri nej asi dost

sima338
9. jan 2023

No takto, nie si jediná, ktorej sa nechce denne chodiť do práce, mať rovnaký režim a byť napr. súčasťou korporátu. Nechceš študovať? No tak neštuduj, ale teda v 4. ročníku už by som sa fakt hecla a skončila tú školu, už len z úcty k rodičom, ktorí ti ju platili. A k tým videám, veď telefón máš, tak šup dnes prvé rovno spraviť a dať ho na net, kým skončíš školu, možno už aj ty budeš mať denný režim v štýle kávička, posilka, niečo porobiť na PC. Smelo do toho, nikto ti nebráni vybrať si svoj job!

h2
9. jan 2023

Hneď, ako som si prečítala názov, som si hovorila, že budeš určite štvrtáčka. To je totiž klasický ročník, kedy už má toho ten študent plné zuby. Tiež som vo štvrtom ročníku mala krízu. Treba to prekonať. Keď si tomu už toľko obetovala, ty aj tvoji rodičia, tak by bola hlúposť to teraz zahodiť. To, že túžiš po takom živote, ako si opísala, tomu len nahráva. S ukončeným vzdelaním budeš mať oveľa vyššie šance získať prácu podľa svojich predstáv, než keď sa teraz na školu vykašleš.

kvetinka75
9. jan 2023

keby mi toto povedala dcéra - poviem len jediné - máš 24 a sprostá si jak ....Myslím, že nikomu v takej práci ani chýbať nebudeš.
Nikto ťa nenúti zostať na škole, si dospelá, tak si ži podľa seba a prezentuj svoju neužitočnosť na tiktoku. Iba čas ukáže či ti za to niekto bude aj platiť.

trema
9. jan 2023

Nuz, ja mam tiez pohodovy zivot, mozno aj preto, ze mam vs.. rano si tiez skocim do posilky (od 6tej), porobim nieco na pocitaci (8hodin) a mam volno 💪

trema
9. jan 2023

Ale naco roky studujes nieco, comu sa nechces venovat? Zbytocne

kvetinka75
9. jan 2023

@trema v podstate aj ja, ráno spravím káviťku, porobím niečo 8 hod. na počítači - ibaže nie doma ale v práci, ale nevadí, aspoň ušetrím na energiách 😉 a som medzi ľuďmi a potom si robím čo len chcem. A VŠ nemám

kukuk29
9. jan 2023

no uz len rok a mas to za sebou ;) najdes si miesto s HO a flexi prac.dobou .Tam mas povinne zacat robit iba od 9:00 alebo 10:00-14:00 a zvysok je na tebe .Rano stihnes fitko, kavu - potom zacnes pracovat.Tak isto vela ponuk je pre ameriku kde mas posunute prac.doby a robis poobede do noci. Len trosku treba vnimat aj realitu okolo seba a nie len socialne siete ....lebo pecene holuby nepadaju vacsine z nas do ust... V dnesnej dobe je stale vystizna pesnicka od Horkize slize ...mam v p... na lehatku....

viky173
9. jan 2023

ved nauc sa programovat a mozes mat presne taky isty zivot ako vidis vo videach na tiktoku 🙂 rano vstanes mozes ist do posilky/zabehat si, lebo myslim, ze v dnesnej dobe ma uz kazdy programator flexibilny pracovny cas, prides domov a daco porobis na pc, potom si das obedovu pauzu a odrobis zvysok 🙂 drzim palce
a aky odbor aktualne studujes, ak sa mozem spytat?

diewcatqoo
9. jan 2023

Ja neverim, ze 24 rocny clovek nedokaze rozoznat realitu od socialnych sieti 😳

katka0123
9. jan 2023

Pozri na to z ineho uhla. Rodicia ti platia skolu. Bud vdacna, dokonci ju. U z len koli zivotopisu. Nemusis sa venovat tej profesii. TIKTOK je virtualna realita. Drvivu vacsinu populacie zivi praca.

slavka1988
9. jan 2023

@zmrzlinka2021 a peniaze jej budú padať z neba či ako?

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
9. jan 2023

@diewcatqoo ale môžeš veriť tomu, že robiť sa im nechce. Mnohým, len by doma sedeli a brali peniaze. Len neviem za čo.

luccija
9. jan 2023

Vieš koľko mladých brigaduje, alebo ani nestuduje, lebo rodičia matka samozivitelka na to nemá peniaze?už dostuduj a potom sa snaž.Som si myslela, že to pozlátko soc.sieti tak vidia len pubertaci max do ,,,,18r.

luccija
9. jan 2023

Život je tazký, ale dnes je toľko možností...horšie, že ty ani nevieš čo by Ta bavilo

mpg
9. jan 2023

Len to tak nefunguje povedať nechcem pracovať ako bežný človek a pritom pomaly ani nemať ukončenú VŚ, ani nič o čo by bol záujem na trhu práce. A pritom snívať o živote, aký vidí na tiktoku, pre to by musel aj niečo vedieť, to nemôže byť osoba, ktorú nič nebaví, neviem koho by také niečo zaujalo.
Môže sa stať, že takáto osoba naozaj narazí v skutočnej realite a neuchytí sa ani ako "bežný človek".

diewcatqoo
9. jan 2023

@kvetinka75 ale ved to by sme radi robili vsetci. Aspon ja urcite 🙂
Ale inak ano, je to pravda. Mnohi mladi, ktorych som mala cest uviest do pracovneho zivota, mali velmi skreslene predstavy o tom, ako vlastne zivot funguje. Niektori neboli schopni napisat ani email v outlooku a nehovorim o tom, ze absencia akeholkolvek logickeho a kritickeho myslenia je zalostna. Nehovorim, ze u vsetkych, ale, bohuzial, mala som stastie na mnohych takych.

danica2711
9. jan 2023

prepáč, ale ja akosi neverím tomu, že 24-ročná vysokoškoláčka môže byť taká hlúpa a lenivá ako ty. To potom čo všetko už naše VŠ prijmú na štúdium...

zmrzlinka2021
9. jan 2023

@slavka1988 ona peniaze neriesi

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liz_lemon
9. jan 2023

@danica2711 chodí na súkromnú VŠ, tam berú každého

danica2711
9. jan 2023

@liz_lemon tiež pravda...

lienka.7
9. jan 2023

Počuj, bez urážky, ale ty si teda dobre zmagorena tými soc.sietami vsak? Kovid bol dlhý vsak, učenie online, vyspavanie ráno, ziadny pravidelny rezim... jasne ze si človek odvykne... potom ti uz nic ine v zivote neostáva, len uloviť nejakého prachaca a budeš sa aj ty môcť ukazovať na tom TT.👌