Má význam ísť štvrtýkrát na prijímacie pohovory na medicínu?

7. jún 2021

Dobrý deň,
prosím vás, je tu niekto, kto šiel na medicínu na 3x na prijímačky (konkrétne LF UK v Bratislave), neprijali ho a skúsil ešte 4.krát alebo to už podľa vás nemá zmysel?
Ďakujem za každú odpoveď.

oslo1
7. jún 2021

Moja priatelka. Uz studovala na farmacii, ked urobila prijimacky na medicinu. Tak posledny rok na farmacii studovala subezne s prvym rokom mediciny.

deti95060810
7. jún 2021

pre mňa by to už nemalo zmysel...

annamalaga
7. jún 2021

Nie. Skús niečo ľahšie.

annamalaga
7. jún 2021

Napr. na prírodovedeckej vybrať. Medicína je ťažká. Ťažké roky studia a potom ešte aj atestácie. Stráviš polku života štúdiom ťažkých veci a nevieš či to reálne aj skončíš. Na medicínu nieje umenie sa dostať ale potom tam vydržať.

raja95
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
7. jún 2021

Ano ,stretla a na 4x to vyslo. Pomedzi to dany clovek studoval iny smer (technicky) a podla mna, pokial clovek po tom tuzi, ma na to prostriedky a cas, preco nie....🙂🙂

leuchtturm
7. jún 2021

Musis si zanalyzovat, preco si uz tri krat pohorela na prijimackach. Ak tvoj neuspech pripisujes nedostatocnej priprave, vykasli sa na to a bez na nejaku lahsiu skolu. Ak si tie prijimacky pokaslala kvoli stresu alebo ta nezobrali, lebo si mala prilis vela vynikajuco pripravenej konkurencie a preto si sa ocitla pod ciarou, skus ist aj ten stvrty krat.

luccija
7. jún 2021

Este raz by som to skusila posledny...

grace55
7. jún 2021

Moja znama sa na medicinu dostala na 7-krat.

ivaa_
7. jún 2021

Ja pôjdem na 4x ale az o rok 🙂

nafka0483
7. jún 2021

Aky je dovod neprijatia? Neurobene prijimacky, alebo strata tolkych bodov, ze sa dostanes pod ciaru?
Keby som sa pripravovala na prijimacky a neurobila ich na 99-100% a skusala druhy rok, tak by som si dala poriadny pozor aby sa za ten rok naucila veci tak, ze ich na 2.krat urobim. Ale ak to nejde 3x, tak niekde bude chyba...

Poznam pripad ked boli 3 pokusy, ale proste nebolo na to naucit sa to vsetko, tak nakoniec je vystudovany pribzny odbor (zachranarsky).

autor
7. jún 2021

Chodila som na obchodnu akademiu. Ucivo sa snazim doberat, prve prijimacky boli prepadak, tam z 800b nejakych 200 bolo.. Snazim sa, velmi sa chcem dostat, ale nejako neviem.. 😔asi chybaju tie zaklady z gymnazia.

sisa_s
7. jún 2021

No musis si uvedomit, kolko rokov chces tomu skusaniu prijimacok obetovat...ak nemas kvalitne zaklady biologie, chemie a fyziky, tak sa ani po prijimackach nepohnes, hned ta cakaju VŠ skusky z biofyziky, biologie a chemie+biochemie, ktore su dost narocne, takze bud si zozenies ucebnice+doucovatela a zacnes sa drvit to, co gymnazisti preberaju 4roky, alebo vybrat iny odbor...

autor
7. jún 2021

O to sa snazim uz od 3.rocnika na strednej, aj doucka boli, knihy mam doma, venujem sa priprave, ja neviem, nechapem, ze to stale nejde. Som z toho uz riadne frustrovana, lebo som do toho dala asi vsetko.

sisa_s
7. jún 2021

A nad studiom zachranarstva, porodnej asistencie alebo zdr.sestry si nerozmyslala? Vies, tvoju konkurenciu na prijimacky na medicinu tvoria hlavne gymnazisti s priemerom 1.0, takze je to narocne, ak ty si cele 4r na strednej nemala odborne predmety...

loginexistuje
7. jún 2021

musis predsa vediet ltory predmet ti ide lepsie ak sa chces naozaj dostat tak doucko z chemie aby si to vedela pocitat ale take ze jeden na jedneho nie to co robi uk a pocitt pocitat a pocitat
biologiu sa drviz a drvit na nete su aj testovnice na skusanie
alebo skus nieco ine ako ti tu posu obchodna akademia nie je dobry zaklad pre medicinu

avanka
7. jún 2021

Brat chodil na športový gympel a posledný rok chodil na doucovania a prípravy na prijímačky...venoval tomu more času..mamina mala posledné 2 týždne dovolenku a skúšala ho do nemoty...tam je v podstate príručka s otázkami,ktoré tam budú..teda časť z nich..brat je vyštudovaný úspešný mladý primár neurológie a tento rok sa na prijímačky pripravoval jeho syn..dokonca už je aj nejaká aplikácia,ktorá vyhodnocuje odpovede...
Teda áno,ak po tom túžiš..ale len 4 krst a už asi dosť..lebo 6 rokov školy, kopec rokov ako sekundar,kým si urobíš atestácie...toto povolanie je vydreté a lekári si zaslúžia účtu a veľa penazi

janinah
7. jún 2021

Brať sa dostal na 4 ty pokus.Bolo to za socíku a nemal správny triedny pôvod.Velmi chcel.tak sá nevzdával.Dobre urobil.už operoval aj mňa.

annamalaga
7. jún 2021

@avanka ale hlavne mal nato predpoklady , keď sa dostal na prvýkrát.

annamalaga
7. jún 2021

A prečo si si vybrala obchodnú akadémiu , keď chceš teraz medicínu. Ja tiež snívam o profesii pilota. Ale keď to nieje reálne tak to nieje. Jednoducho sa nedá s tým nič robiť.

vevesh
7. jún 2021

Zaplat si doucovanie- je zvacsa pocas celeho sk.roku cez vikendy a tam sa prebera vsetko, co na prijmackach je+ tipy, kde su skryte zadrheli ci rychlejsie vypocitanie chemickych/fyzickych rovnic. Ak to ani s tymto doucovanim nedas (myslim body), tak by som sa obzrela po niecom inom, kde by som sa mohla uplatnit a bolo to mozno pribuzne....

@annamalaga nic nie je nemozne, ak clovek chce a tvrdo pracuje. Ale musi byt v cloveku velka motovacia, aby to cez prekazky dal a neotocil sa hned na prvom rohu....

vevesh
7. jún 2021

A myslela som nie hocijake doucovanie, ale priamo na LF UK, ktore robia pre buducich zaujemcov o studium..

annamalaga
7. jún 2021

@vevesh dmo-( detská mozgová obrna) na pilota musíš mať dobrý zdravotný stav.

pivonka6
7. jún 2021

Asi na to nemáš, ak si na 3 pokusy neurobila prijímačky.

vevesh
7. jún 2021

@annamalaga tak ale to je o niecom inom. Takisto nepojdem robit kozmonautku a x-tisic povolani, kde ta uz vopred "chorobopis" odpisuje, lebo nepslnas uz len vstupnu poziadavku. Ale to nie je tento pripad- tu ide o to, ze sa musi sama/s doucovanim doucit ucivo, ktore normalne v skole nemala a zaroven naucit napisat dany test (lebo ano, tieto prijmacky su aj o spravnej technike) a niekomu to trva dlhsie...

ivangeline
7. jún 2021

Nesla by som ale kazdy je iny.... Akoze ked by som uz po 2x to nedala...tak by som sa nesnazila a netrepala sa tam. :D

macekovam
7. jún 2021

a nechce ist radsej do Čiech?

macekovam
7. jún 2021

@pivonka6 tu je to aj o inom.. ako všade...v podstate..

macekovam
7. jún 2021

@deti95060810 preco??

katenka2
8. jún 2021

Má. Nech len ide! ✊