Je možné začať študovať v 24. rokoch strednú zdravotnícku školu?

michaellasp
12. okt 2021

Ahojte. Mam vyštudovanú hotelovú akadému, prvý stupeň štúdia na technickej univerzite a chcem si spraviť strednú zdravotnícku školu v BB a následne VŠ. Moje otázky teda znejú. Je vôbec možné začať študovať v 24 rokoch strednú zdravotnícku školu, keď nemám žiadne predchádzajúce skúsenosti s týmto odborom? Dá sa tento odbor, konkrétne urgentná zdravotná starostlivosť študovať externe? (pracujem a mam 5 ročné dieťa). Mojim snom je stať sa záchranárkou a pokiaľ to bude možné som odhodlaná si tento sen splniť. Ak sa tu nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť, kľudne sa mi ozvite aj do správy. Za vaše odpovede vám vopred veľmi ďakujem. Pekný večer všetkým. 🙂

mogaa
12. okt 2021

@michaellasp externe určite nie keďže tam treba navštevovať aj prax

mogaa
12. okt 2021

@michaellasp resp.možno aj ano ale budeš musieť absolvovať povinnú prax počas štúdia

nezabudka3391
12. okt 2021

neviem odkial si ale urcite sa da aj Vs externe....naco chces zdravotnu skolu? daj si hned na VS externe prihlasku a nestracaj cas na strednej podla mna je to zbytocne, ak spravis prijmacky tak ta vezmu rovno na VS

michaellasp
autor
12. okt 2021

@nezabudka3391 lebo na VŠ je podmienka stredná zdravotnícka 😒

hipuska
12. okt 2021

Volaj do školy..môj chlap síce Tako riešil inú strednú ale umožnili mu absolvovať 2 ročníky naraz. Takže 4 ročnú skončí za 2 roky

michaellasp
autor
12. okt 2021

@nika82 keď som si čítala podmienky pre podanie prihlášky na VŠ tak tam bola maturitná skúška zo strednej školy. Som zmätená.

michaellasp
autor
12. okt 2021

@hipuska ďakujem. Skúsim to. 💪🙏

zitaje
12. okt 2021

Maturitná skúška zo strednej školy, ale naozaj som nikdy nepočula o tom, že by bola na akúkoľvek VŠ požiadavka maturita z konkrétnej strednej školy. Proste na VŠ musíš mať maturitu, to predpokladám máš z tej hotelovej akadémie. Takže rovno na výšku 🙂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
12. okt 2021

@zitaje neviem ako iné fakulty, ale na SZU v BA je pri EXTERNEJ forme tohto odboru naozaj podmienkou pre prijatie maturita z odboru + prax v odbore, kedže predpokladám, že ako externí už toľko praxe ako denní nemajú a ide prevažne o rozšírenie teoretických vedomostí .... pri dennom štúdiu na tom nezáleží, tam stačí ukončené stredné vzdelanie, je jedno za akej SŠ ... tiež som bola prekvapená, keď som sa o tom dozvedela, lebo nikdy som o ničom takom nepočula 😅

nezabudka3391
12. okt 2021

@michaellasp pozeram ze musis mat 1rocnu prax v odbore urgent

michaellasp
autor
12. okt 2021
michaellasp
autor
12. okt 2021

@nezabudka3391 áno. Ukončené stredné odborné vzdelanie v obbire zdravotnícky záchranár a 1 ročná prax. Skúsim zajtra zavolať na strednú ZŠ v BB uvidím ci mi povedia. Ak by bola šanca stiahnuť to na 2 roky to by bolo super.

michaellasp
autor
12. okt 2021

@zitaje veru nech pozerám ako pozerám ta stredná tam je podmienka. Nevyhnem sa jej podľa všetkého 😁

minutka
12. okt 2021

Prakticka sestra sa da externe 2 r. https://szstt.edupage.org/text19/

hipuska
12. okt 2021

@michaellasp môj tiež presne chodí do BB. A minulý rok mu to tak vyšlo, že bol v škole asi 3x. Kvôli COVID. Akurát musel prax odrobit

ankare
12. okt 2021

Obdivujem Ta, super, choď si za svojim cieľom, držím palce!

michaellasp
autor
12. okt 2021

@ankare ❤️❤️❤️ ďakujem

zitaje
12. okt 2021

@lindous to dáva zmysel.
@michaellasp áno, to bude tou externou formou. Nuž, tak držím palce, nech nájdeš spôsob 🙂

evulienkaeko
12. okt 2021

@michaellasp myslim, ze strednej sa nevyhnes. Ja teraz studujem externe prakticku sestru. A potom chcem ist este na vysoku. Uz jednu vysoku mam za sebou. Mam vystudovany uplne iny odbor. Chcem byt zdravotna sestra a basta.

trema
12. okt 2021

Bud si urobis pomaturitne 2 rocne štúdium ma strednej, budes pracovat, mozes ist externe na vysku.. alebo pojdes na vysku denne

5noach12
12. okt 2021

@michaellasp choď na denné štúdium. To externé sa ti neoplatí zabiješ strašne veľa času( 2roky zdravotka, rok prax, 4 roky VŠ) radšej choď rovno z hotelovky na denné študium urgentnej medicíny a máš to za 3 roky hotové a môžeš robiť záchranárku

makova333
13. okt 2021

@5noach12 pracuje a ma 5 rocne dieta, to asi denne nepojde.

makova333
13. okt 2021

@michaellasp pozri tu sa da aj bez strednej zdravotnickej skoly https://www.vssvalzbety.sk/userfiles/Prijímacie...

michaellasp
autor
13. okt 2021

@evulienkaeko 💪 som rada ze nás je viac. Držím palce 😌

michaellasp
autor
13. okt 2021

@5noach12 mam male dieťa a pracujem. Nemôžem si dovoliť denne navštevovať školu 😔 inak by som šla

bluehorsee
13. okt 2021

@michaellasp moja 41 kolegyna prave studuje zdravotnu tak ako pises.v zivote okolo tohoto odboru ani len nepresla. Bude studovat 2 roky kedze jej spojili dva rocniky do jedneho. Chodi v pondelky a utorky+hned od zaciatku ma povinnu prax v nemocnici. Neplati nič za toto studium.
Drzim palce nech ti to vyjde, oplati sa ist sa svojim snom