Aký certifikát sa oplatí?

12. mar 2023

Aky certifikat mlanujete tento rok ziskat?
PS tema pre vzajomne inspirovanie

petamich
12. mar 2023

Prince2 alebo PMP a CDMP

paulinam99
12. mar 2023

Ty by si si mala spraviť "Slovenský jazyk - C1"

autor
12. mar 2023

@petamich Aky nazor mas na waterfall versus agile?

autor
12. mar 2023

@paulinam99 Kde sa da ziskat?

petamich
12. mar 2023

ze vhodne zvolena delivery metoda vie vyrazne urychlit resp. dopomoct dodavke projektu 🙂 asi taky nazor mam na waterfall a agile, za mna tam nie je ziadne vs.

autor
12. mar 2023

@petamich Ktoru metodu pouzivas ty?

petamich
12. mar 2023

v sucasnosti ani jednu, som na rodicovskej dovolenke a v praci bezne obe alebo aj kombinaciu, zalezi od projektu

autor
12. mar 2023

@petamich Mas aj agile certifikat?

petamich
12. mar 2023

mam

autor
12. mar 2023

@petamich Ktory?

petamich
12. mar 2023

ktory myslis od akej certifikacnej autority alebo ktory framework? alebo?

autor
12. mar 2023

@petamich Ktory agile certifikat mas ty.

loginexistuje
12. mar 2023

aem forms designer a asi auditora na nejaku dalsiu normu este zvazujem

a za mna watterfall ak ide o projekt hradeny z EU a agile max pre nejaky start up
agile negativne skusenosti

petamich
12. mar 2023

ja mam Scrum master

autor
12. mar 2023

@petamich Aj ja.

autor
12. mar 2023

@loginexistuje V com konkretne agile nevyhovovalo?

petamich
12. mar 2023

@loginexistuje zial vacsina ludi ma s agile podobne skusenosti ako ty, lebo ako vacsina metodik, sa to castokrat vyuziva "objavil som novy sexy buzzword, podme sa hrat, ze to vieme robit" a potom to tak
vyzera, u nas totiz agile = rychlejsie a to teda vobec nie je pravda a ked konecne niekto pochopi (hlavne v slovenskych firmach), co znamena MVP a na ake typy projektov sa agile hodi, tak potom by mozno ludia mohli mat aj pozitivne skusenosti - prepac nedalo mi to 🙂 🙂 profesionalna deformacia, ked nam horel projekt, lebo meskalo delivery z nejakych objektivnych pricin, ktore nechceli byt videne, vzdy mal nejaky manazer uzasny napad, podme ho dodat agilne 😵‍💫😅

loginexistuje
12. mar 2023

jednak to nie je vhodny sposob ridenia projektu pre projekty financovane z EU a pre tie ktore sa riadia vyhlaskou 78
nechcem hodnotit sposob vykonavania riadenia a vykonavania agile ceremonii ja mam skusenost pri dvoch projektoch ale teda na slovensku nie je vela ludi ktori to realne vedia

@petamich ja mam skusenosti aj s MVP ale teda to su vacsinou uplne v inych hraniciach projekty

ale teda nie som zamerana proti agile za istych onolnosti a v ramci istych hranic a seniorite si to viem predstavit

loginexistuje
12. mar 2023

ak ta ale autorka zaujima odporucam https://scrum.sk/blog/author/ivanco-jakub/

petamich
12. mar 2023

@loginexistuje ja stale cakam na ten jeden projekt, kde sa ten agile bude robit poriadne a nie nejaky macko-pes, do materskej som sa nedozila, uvidime, co bude po nej 🙂 ale dovtedy mozno bude nieco ine popularne - mame teraz napr. data mesh namiesto data governance, design thinking namiesto agile, uz som zazila lean, six sigma kedysi a ani neviem co ....tak za tych x rokov zivota v praci co ma este caka, nepochybujem o tom, ze co to este pride 😃

loginexistuje
12. mar 2023

@petamich ja som zazila a zazivam a nic moc 😉

autor
12. mar 2023

@petamich design thinking je tiez agile

petamich
12. mar 2023

no ano ale novy agile, stary agile uz nie je dost agile 🙂

alana1
17. mar 2023

@petamich princa máš aj practitionera? Neviem tomu absolútne prísť na chuť...

petamich
17. mar 2023

@alana1 nemam este ani jeden, teraz si idem robit ale hej potrebujem oba 😵‍💫 teda aj practitionera

alana1
27. mar 2023

@petamich no ja som dnes spravila uz aj practitionera, ale bol to otrasny test, otrasna aplikacia, cez ktoru sa ta skuska robi...vkuse mi to padalo, nedal sa citat scenar...hrozna uroven. test som robila vo wc , dvere som musela mat za chrbtom, takze som sedela na zemi pocitac na wcku...katastrofa...a pisat tak 3 hodinovy test, ale dala som to za 2 hodky na 62%

petamich
27. mar 2023

@alana1 vobec sa na to veru netesim 😀 kazdopadne klobuk dolu! za takych podmienok 🥂💪🏻

alana1
27. mar 2023

@petamich ono mi tam uplne chyba prepojenie s praxou, lebo je to cista teoria, ale prakticku ukazku som naozaj nikde nevidela...ako bol povoleny aj prince2 manual ale ten je na dve veci, kedze otazky suviseli so scenarom...inak ja som si to dala v cz, no skor ti odporucam dat v anglictine, kedze manual je anglicky, tak kym si moj mozog prelozil tie terminy do cestiny, to tiez dalo zabrat. a v angline je to jednoduchsie, len mne sa to uz nedalo zmenit ked som si vybrala na zaciatku cz jazyk...

banalu
27. mar 2023

@alana1 prosim ta pripravovala si sa sama alebo si si platila nejaky kurz?
@petamich mas uz vyhliadnute nejake kurzy? Teraz by to slo aj cez urad prace preplatit tak tiez zvazujem, ze sa do nejakeho kurzu pustim.

alana1
27. mar 2023

@banalu no robim s projektami, takze ma tam poslal moj zamestnavatel, ale ako pisem vyssie, chybalo mi tam prepojenie s praxou, prakticke ukazky ako to aplikovat do zivota...