Umelé mlieko po záruke

13. jún 2024

Ahojte, máme jedno umelé mlieko po synovi no je po záruke. Muž ho chce dať mladšiemu ja nie ale nemám argumenty 🤷 čo môže s tým mliekom byť?

deti95060810
13. jún 2024

to už nie je dobré ani na palacinky... 2 roky po záruke...
ja by som to vyhodila...

e1i
13. jún 2024

Vyrobky s minimalnou spotrebou sa mozu predavat este 28 dni po nej,s oznacenim a za nizsiu cenu. NETYKA SA TO detskej vyzivy

zuzinka888
13. jún 2024

Keby 2 mesiace - ano. No toto je 2 roky🙈🙉

autor
13. jún 2024

Veď práve, ja neviem odkiaľ to vytiahol 🤷 čo tomu môže byť čo sa s tým deje?

barbora0308
13. jún 2024

Nemas argumenty? 😅 A co tak mu povedat, ze v najlepsom pripade ho to dobre prezenie a v najhorsom pripade skoncite s otravou v nemocnici?

autor
13. jún 2024

@barbora0308 to nie sú argumenty povedať môžem hocičo, normálne sa pýtam čo sa s takým produktom po záruke deje 🤷

mamutka
13. jún 2024

Je fajn ked ma človek otázky a chce si naštudovať ako degradujú bielkoviny kravského mlieka, mužovi kvitujem, že ma záujem o vzdelávanie sa. Ale v tomto prípade by som to rovno pred jeho očami pleskla do kosa, kľudne oželiem vedomosti a riskujem hádku. Ak to z kosa vytiahne, okamžite všetko zarobiť a nech to pije on.

autor
13. jún 2024

@mamutka 😀😀 veď práve to začalo aj mňa zaujímať preto sa aj na to pýtam 😊 keď mu poviem že skončíme v nemocnici opýta sa že prečo čo je tam také čo sa môže pokaziť keď je to len prášok... Tak začalo to aj mne vŕtať v hlave a neviem to vygooglit

barbora0308
13. jún 2024

Tak mu povedz nech si precita nieco o cronobaketri, ktory sa bezne vyskytuje v dojcenskych mliekach, ktore sa zle uskladnuju alebo napr. v takych UM, ktore su po zaruke a ako to moze zle vplyvat na male deti🤦. To si vazne myslite, ze tie datumy spotreby su tam iba pre srandu?

autor
13. jún 2024

@barbora0308 ja si to nemyslím preto sa pýtam tých kto sa v tom význam čo sa s tým produktom deje po záruke

mamutka
13. jún 2024

No sú to živočíšne bielkoviny, nie hasené vápno alebo kokaín. Ale podľa neho je to asi jedno 😅 proste prášok, sak čo, hotový Ariel

tamitamitami
13. jún 2024

Nedala by som to dieťaťu vypiť ani keby mi zaplatili 😂. Určite tú záruku mlieka testovali, takže je dosť možné že po uplynutí tejto doby sa tam môžu začať množiť baktérie/stratí živiny.

autor
13. jún 2024

@mamutka hej tak nejak to berie ako trvanlivú potravinu ako múku napríklad 🤷

lenkakravcova
13. jún 2024

Maximálna trvanlivosť potravín, ktoré sú sušené, je stanovená zákonom na 2 roky. Aj keby bolo dobré dlhšie, výrobca to uviesť na obal nemôže.

Píšem len za seba a iný produkt v sušenej forme: bylinky - sú rovnaké rok a pol a aj 4 roky od sušenia. To, ako dlho vydržia závisí od skladovania (neporušený obal, tma, stabilná teplota).

lenkakravcova
13. jún 2024

@tamitamitami Takto to nefunguje.

autor
13. jún 2024

@lenkakravcova toto je zaujímavé to som nevedela dobre vedieť pri iných potravinách 👍

tamitamitami
13. jún 2024

@lenkakravcova Tu je uvedená záruka dokonca menej ako 2 roky. Detské umelé mlieko sa kazí extrémne rýchlo keď je otvorené, takže určite sa v ňom niečo deje aj keď je zatvorené (po 4 rokoch od výroby).

barbora0308
13. jún 2024

Tak neviem no, dajte mu UM po zaruke a uvidite co to spravi...osobne si myslim, ze vas hned po otvoreni odradi zapach z pokazeneho suseneho mlieka, ale ak aj nie, tak sa podelte o vasu skusenost, budem zvedava 😁.

tamitamitami
13. jún 2024

@barbora0308 Tiež si myslím. Nutrilon keď mám otvorený doma viac ako 3 týždne tak cítim že smrdí a ide smer kôš. Neverím teda že zatvorené to vydrží 4 roky v top stave aby som to s kľudným svedomím dala dieťaťu.

janickacrazy
13. jún 2024

Daj ho vypiť manželovi, urobíš na ňom pokus, či je ešte dobré. 😁😁😁

autor
13. jún 2024

Ale ja tu nechcem robiť pokusy ani hádať tipovať skúšať, ja chcem informácie, vedomosti 🤷 zaujíma ma to nikde som to nenašla tak som skúsila tu že čo za zložku sa tam môže pokaziť čo môže byť problém

mamutka
13. jún 2024

Akože zložka? Ved je to sušené mlieko. Keď sa pokazí, tak sa jeden zoserie alebo otrávi.

lenkakravcova
13. jún 2024

@tamitamitami kazí sa iba keď je otvorené. Inak je tam ochranná atmosféra. Ak je neporušeny obal, nebolo v teple alebo na svetle tak by mu nemalo nič byť.

autor
13. jún 2024

@lenkakravcova už som ho radšej vyhodila do koša 🙈 môj muž má tiež ten názor čo vy, že bol v skrinke vzadu v suche žiadne slnečné žiarenie že mu nemá čo byť

tamitamitami
13. jún 2024

Spravila si dobre, určite to nestojí za prípadné možné problémy.

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
13. jún 2024

" Štúdiami sa však preukázalo, že
dlhodobé skladovanie dojčenskej výživy nevedie k výrazným zmenám vzložení lipidov.
Pozorované bolo len malé zníženie tokoferolov (vitamín E), ktorý sa považuje za prvotný
znak oxidácie tukov v potravinách (47)."

K rozkladu živín

lenkakravcova
13. jún 2024

Toto je fajn štúdia

lenkakravcova
13. jún 2024

@autorka
Ja by som to tvoje xyz rokov po záruke dala mačke, psovi. 🙂 ale keby že nájdem nejaké pol roka - rok po záruke, tak tam kľudne spotrebujem ak bolo v suchu, tme a zatvorené

svetlonos
13. jún 2024

Normálne zavolaj priamo do hipp. Obyčajne tam bývajú telefónne čísla v prípade otázok. Tam dostaneš adekvátnu odpoveď.
Je to ako pokazený olej. Nenapadne mi to slovo, aké aj tuk sa pokazí. Bude to mlieko hnusne. Urob muzikovi z toho palacinky, sa zgrca.