Umelé mlieko 2 a problémy s vyprázdňovaním

sonia1501
27. nov 2015

Ahojte, odkedy sme presli na UM dvojku odvtedy ma moja dcerka problemy s vyprazdnovanim. Vyskusali sme viacej druhov a zo vsetkych ju zapeka. Takze sa jej uz bojim davat len UM, prikrmy papat odmieta, davam jej na silu zeleninu, ovocie, kasicky, max zje 4-5 lyziciek. Davam jej aj kravske mlieko zmiesane 1:1 s rumancekovym cajom. Mlieko jej zarabam v rumancekovom caji a uz jej nedavam tolko odmeriek kolko sa ma davat podla navodu, davam menej. Tympadom nie je dostatocne zasytena cez den, takze mi v noci vstava dost casto. Pokial sme boli na um1 bolo vsetko ok, mala stolicu aj 3-4x za den. Do 3 mesiacov zvykla prespat celu noc. Uz som naozaj zufala, cakat pokial z toho "vyrastie" nechcem, lebo som uz velmi vycerpana, samozrejme cez den musim fungovat na 100%. Take, ze si lahnut na hodinku u mna neprichadza do uvahy.

nikolet_89
27. nov 2015

@sonia1501 ahoj mala ma 6m tak nechapem ked s 1-kou nebol problem preco sa k nej nevratite ? 🙂 Dieta moze pit 1-ku aj do 1 roka vobec to nevadi...v dvojke je rozdiel iba v tukoch...ak jej nesedi dajte spat 1-ku a skuste prejst o 2-3mesiace alebo az po roku 😉

sonia1501
autor
27. nov 2015

@nikolet_89 lebo s 1 sa budila v noci kazdu 1 1/2 - 2 hod. uz jej mlieko bolo slabe, s prikrmami sa nenasyti, kedze ich odmieta.

tamdia
27. nov 2015

Ahoj, pije dosť tekutín? Nemyslím tým mlieko, ani čaj ale vodu? ponúkni jej každých 10-15min piť vodu (alebo nejakú zriedenú ovocnú šťavičku). Kamarátka mala mesiace podobný problém s malou až prišla na to, že problém bol v tom, že pila málo tekutín. Bude ti viac cikať, ale aj tá stolica by sa mala upraviť.
Kravské mlieko takému malému bábätku nedávaj! Prajem veľa šťastia 🙂

nikolet_89
27. nov 2015

@sonia1501 a biogaiu si skusala ? Dava sa hlavne pri prechode na UM, upravuje crevnu mikrofloru k tomu mozes skusit baby calm a feniklovy cajik to by mohlo zabrat

sonia1501
autor
27. nov 2015

@nikolet_89 vacsinu pila feniklovy, teraz iny ako rumancekovy ani neskusam. Ziadne ine vitaminy som neskusala, lebo doteraz ich nepotrebovala, budem musiet skusit

nikolet_89
27. nov 2015

@sonia1501 vyskusaj nam to pomohlo pri oboch detoch...ale tiez aj zmena mlieka, cicenie a rurka rektalna ak nekakali 2-3 dni vzdy som im pomohla...dcerke dokonca az do 8 mesiacov syn chvalabohu len 3 je to individualne

sonia1501
autor
27. nov 2015

@tamdia ani vodu nechce, aj ten caj do nej musim tlacit.. Ved aj UM je kravske :o)

nikolet_89
27. nov 2015

@sonia1501 ale je spravovane tak aby ho dietatko zvladalo...ale niesi ani prva ani posledna co skusa davat...niektore davaju detom od narodenia, ale zalezi od dietata ci ho jeho telicko znesie...mozno aj to je kamen urazu

seahorse27
27. nov 2015

Treba nasadit probiotiká. Ja mam dobre skúsenosti s Biogaia probiotikami. Skús mlieko zarábať do odvaru z ovsenych vlociek. Co najskôr treba prejsť na zeleninu - brokolica, karfiol, kaleráb a na ovocie - slivka, jablcko, hruška. Kravské mlieko nedávaj vobec, az po roku. Harmancekovy cajik mozes dať piť samotný.