Umelé kozie mlieko - skúsenosti

batorka5
22. máj 2017

Ahojte. Mate prosim niekto skusenosti s umelym kozim mliekom? Ak ano, ktore ste davali? Nasla som Holle, Bambinchen a Topfer.. Dakujem

3009
22. máj 2017

@batorka5 ja som dávala sušené kozie mlieko a objednávala som ho http://www.mliekoshop.spol.sk/. Deti ho majú radi.

batorka5
autor
22. máj 2017

@3009 @wevewe myslela som kozie mlieko ako vyzivu pre polrocne dietatko namiesto vsetkych UM co su na zaklade kravskeho mlieka..

dieda
22. máj 2017

Ahoj, ja som kojila malú 15 mesiacov a potom sme prešli na Bambinchen. Chvíľu si zvykala naň no neviem posúdiť ako by si zvykala na iné ( Sunar ....) možno to bolo iba preto, že to nebolo moje mliečko. Teraz je priam ním posadnutá a nestačím kupovať. Je zdravá bez nejakých bolestí bruška, či zápchy a iných možných sprievodných javov pri ostatných umelých mliekach. Ja naň nedám dopustiť. Ešte je malá aj atopic a od kedy ho pije má pokožku krásnu čistú bez zapálených ložísk. Takže vrelo odporúčam.

janickacrazy
22. máj 2017

@batorka5 A prečo chceš dávať kozie, len tak alebo máte nejaký problém s kravským UM?

sezam
22. máj 2017

@batorka5 ja som dávala bambinchen od narodenia asi 9 mesiacov.

papulienka48
22. máj 2017

Už som počula o umelom mlieku ale o kozom asi prvý krát. Tam je to aj nejako citíť na tej chuti? Je tam nejaký rozdiel medzi chuťou kozieho a kravského? Veď keď je umelé tak by to malo byť jedno či také alebo také nie? Či prečo chceš špeciálne kozie?

bienennest
22. máj 2017

@batorka5 Ahoj, ja som davala isty cas mojmu malemu Bambinchen, lebo sa myslelo, ze ma intoleranciu kravskeho mlieka. Odporucila mi ho moja porodna asistentka.
Avsak existuju viacere lekarske studie, ktore pred ukoncenym prvym rokom kozie mlieko neodporucaju (takisto mozu nastat alergicke reakcie ako pri kravskom a pod.), takze som potom od toho upustila. Takisto ho moj syn nechcel moc pit, stale ho vypluval.

batorka5
autor
22. máj 2017

Uz mi konci mlieko, takze bude musiet maly prejst na UM..a preco kozie? Lebo kozie mlieko je zdraviu prospesne. Dcera pije kozie ale cerstve..tak som rozmyslala dat aj malemu kozie, naviac ma stale problemy s bruchom :( Len to nie je na SR este tak zauzivane, preto sa pytam na skusenosti

monicka144
22. máj 2017

Ja dávam malej tiež kozie mlieko, lebo som jej ho raz skúsila dať či je bude chutiť a odvtedy si pýta iba také. Kravské pije veľmi málinko a keď jej ho dám tak hneď zacíti, že to nie je to čo "lúbi" :D Ale ja jej dávam normálne čerstvé, o tom, že by bolo umelé som vlastne ešte ani nepočula

janickacrazy
22. máj 2017

@batorka5 No treba mu dať spraviť testy na alergiu na kravské mlieko, no ak má alergiu na kravské, tak ani kozie sa veľmi neodporúča. Existujú špeci mlieka pre takéto deti alebo rastlinné. Ked vravíš, že má stále problémy s bruškom, moj tiež mal a je alergik, pijeme sojové a kokosové mlieko.

batorka5
autor
22. máj 2017

@janickacrazy Stale som si myslela ze to su koliky, ale trva to uz veeelmi dlho, takze asi budeme musiet na gastro (aspon tak nasa dr spominala). Tvojemu malinkemu robili tam testy ci ste boli na alergologii?
@monicka 144 dati do roka by nemali "cerstve" ci uz kozie alebo kravske mlieko pit, preto som skumala a nasla ze je aj UM kozie. V australii a na novom zelende je to uplne bezna vec, ze ak matka nekoji, piju deticky toto UM

redfurystar
5. júl 2017

Ahoj. Ja som, žiaľ, kojila iba 2-3 týždne (komplikovaná mastitída). Ešte v nemocnici som mu dala kozie UM KABRITA. U nás sa dá objednať cez internet a dôjde do 10 p. d. Nikdy kravské um nepil, pozná iba to kozie. Nemal nikdy reflux, koliky, nafukovanie, ani iné zažívacie ťažkosti, priberal normálne (mlieko je ľahko stráviteľné, nezapácha ako kravské um). Teraz má 6 mesiacov a pokračujeme s Kabritou (2). Nevýhodou je vysoká cena (800 g plechovka mi vydrží max. 10 dní). Na trhu sú aj iné značky, vyskúšaj. Ale ak chceš dať dieťaťu kozie mlieko, do roka by to nemalo byť čerstvé, ale iba um..
Ja žijem mimo EU a tu bežne dostať aj sušené kobylie mlieko, ale to kozie má úspech.
Známa ho ponúkla svojej dcére, ktorá bola kojená a prikrmovaná kravský um, a kozie odmietla pre jeho špecifickú chuť, tak s tým treba rátať🙂

redfurystar
5. júl 2017

Ešte som zabudla, že rovnako ako kravské um, aj kozie obsahuje laktózu v rovnakom množstve...
Koliky nie sú bežné po 6 mesiaci, tak možno návšteva lekára a testy sú na mieste...

nikolet_89
24. aug 2017

@3009 prosim ta ako sa zaraba to mlieko ? Dakujem

redfurystar
19. sep 2017

1 odmerka na 30ml vody (ako vsetky UM)

ananasv
28. feb 2018

@sezam a maju dobry pomer bielkovin?

bafka
1. aug 2018

ahojte. môjmu synovi (4 mesiace) zistili posun na alergiu na BKM, ale nie je to nič hrozné, len teda nám dali špeciálne mlieko pri tej alergii. Keďže od narodenia má ekzém a nie a nie sa z toho dostať, aj keď už 2 mesiace pije len to špeciálne mlieko.... kúpili sme mlieko Bambinchen 1 a pôjdeme skúsiť to dávať.... máte niekto s týmto mliekom skúsenosti? Je strašne drahé, tak dúfam, že malému aspoň pomôže :-/ stále má ekzém, bolieva ho bruško (koliky nemáva), má aj reflux, hroznú kyselinu (keď vygrcká, aj mňa z toho smradu po kyseline napína). Chceme mu pomôcť :(

janickacrazy
1. aug 2018

@bafka Aké mlieko pijete teraz? Máte Neocate? Ja by som takému malému kozie nedávala, má podobnú bielkovinu ako kravské, mne to dr. vyslovene zakázala, moj malý je tiež alergický na BKM.

bafka
1. aug 2018

@janickacrazy hej, má Neocate. Tak bielkovina kravského nie je bielkovina kozieho.... ja som sa mojej dr. ani nepýtala nič, lebo to je taká doktorka, že až .... stále som jej hovorila, že má ekzém, pre ňu to boli potničky. Vygrckáva neskutočne veľa...podľa nej sa prežiera. Keď som nástojila aby mi dala výmenný lístok na gastro a alergo, tak pindala, či som ja doktorka alebo ona. Naveľa mi dala.... diagnóza- alergia na BKM, a silný reflux. Keď som jej hovorila, že z vigantolu má kŕče, tak sa mi vysmiala, že všetky mamičky sú precitlivené a hádžu to na vigantol, ale ten to vôbec nerobí....atď... no takže som to, že chcem skúsiť dať kozie s ňou už ani nepreberala....

janickacrazy
1. aug 2018

@bafka No mne to zákazali na gastre, nie pediatrička, takže ani som to radšej neskúšala, no ale je to na tebe. Ako dlho pijete Neocate? Lebo ten ekzém nemusí hned zmiznúť, može to trvať aj pár mesiacov.

bafka
1. aug 2018

@janickacrazy 2 mesiace to už je. a prečo vám to kozie zakázala? preto že to je podobné? však ako to môže byť podobné..krava a koza 😀 a tam výslovne píšu, že pri BKM je bambinchen vhodný...

janickacrazy
1. aug 2018

@bafka Zakázala to preto, že vraj 90% detí, ktoré sú alergické na BKM sú alergické aj na kozie mlieko, lebo krava aj koza majú podobnú bielkovinu, nie úplne rovnakú samozrejme, ale z veľkej časti podobnú, tak mi to bolo vysvetlené, mne sa to zdá celkom logické. My sme ani nemali takú silnú alergiu, že bolo potrebné Neocate, nám stačilo Nutrilon allergy care. Čiže vo vašom prípade by som bola dosť opatrná.

bafka
1. aug 2018

@janickacrazy známej dcérka má silnú alergiu BKM a aj na laktózu, ona sa až dusila...a má nutrilon allergy care. Takže to nie je o tom, že kto má Neocate, tak je na tom horšie...ja ani neviem prečo nám ten nutrilon nedala, lebo podľa takej tabuľky vyšlo BKM 0,10....a tej známej dcérke vyšlo 7 dačo a má nutrilon. No nič, veď uvidím, ak ani kozie nepomôže, vrátim sa k neocate

lealoki
3. aug 2018

My pouzivame susene kozie mliecko od Topfer, maly ma 7m, ked mam cerstve kozie tak dam cerstve, ked nie tak davam susene, umele mlieka ako Beba, Sunar mi stale vygrckaval, od kedy ma kozie ani raz negrckal, priam ho hlta tak mu velmi chuti 🙂 navyse mame ekzem, uz po 2tt pouzivania vidim, ze sa mu lepsi pokozka, a je spokojnejsi, vediet skor o susenom kozom mlieku, tak ho davam od narodenia.

kajbenka
30. sep 2018

@bafka ahoj, prosím tá prečo si chcela prejsť z Neocate na kozie? Pýtam sa lebo tiež sa nedalo s lekárkou normálne a keďže maly prospieva tak proste má len citlivé trávenie podľa nej. Ale keď prdi a grga nekonečne veľa a nemôže kvôli tomu spat asi to nie je Ok. Tak som ako prvé vyskúšala miesto Hipp značku Kabrita a je to lepšie ale niekedy neviem či netreba úplne ísť na Nutrilon alergy alebo neocate. Lekárku mením takze zrejme na nejaké testy pôjdeme ale pre istotu sa pýtam aké si pripadne pozorovala rozdiely ak si to skusila vymeniť. Ďakujem 🙂

bafka
30. sep 2018

@kajbenka ahoj. No náš asi podobne. Prdíky úplne také silné...budil sa na ne v noci. Začal plakať, zdvíhal nohy, potom si taak prdol ako keby jedol fazuľu s kapustou. Zaspal, o chvíľu zas to isté. Nekludný bol, zle spával. Kakal na zeleno, lebo to sú také mlieka, obsahujú veľa železa... ale mne sa to jeho trávenie nepáčilo. Ekzém mal stále a nie a nie ho vyliečiť ani po 2 mesiacoch ako mal čisto len Neocate. Tak som prešla na Bambinchen, kozie mlieko. Drahé ako šľak, ale zázrakom do 3 dní sa ekzém začal lepšiť, pekne kakal, prdíky ho nebudili. Zostal oveľa kľudnejší, neporovnateľne. Nám proste Neocate nesadol. Rozprávala som sa s jednou pani, od ktorej som kupovala Bambinchen lebo predávala, oni prešli na Neocate. A presne čo som jej popisovala, ona zažívala pri mlieku HIPP, tak prešli na Bambinchen, ale jej dieťa bolo alergické aj na to mlieko, nakoniec im sadol Neocate. Im Neocate nespôsoboval to čo nášmu. No nášmu absolútne sedí to kozie mlieko. Lenže doktorke nevysvetlíš. Tak tvrdím, že Neocate berie.

kajbenka
3. okt 2018

@bafka zaujímavé, toto by si mali dať do tých svojich studii😂 rozmýšľam či skúsiť aj neocate alebo ostať na tomto kozom... maly exem nemá. Mal chvíľočku ale vysadila som lepok a začala používať olej do kúpeľa a natierať lepším krémom a všetko tip-top. Lepok po troskách dávam a pohoda. Hlavne po tom kozom už negrga jak starý chlap dve hodiny po jedle a nebudí ho to a taktiez prdiky. Sú ale nie sú take hrozne ako pri tom Hippe. Koľko si skúšala neocate než si prešla na bambinchen? Že by som možno skusila na chvíľu vymeniť či uvidím ešte zlepšenie alebo nie. Ďakujem pekne

bafka
3. okt 2018

@kajbenka no neocate je na predpis, inak je brutálne drahý..... ja by som nevymýšľala keď na tom kozom je dobre 🙂 a aké kozie dávaš?

bafka
3. okt 2018

@kajbenka neocate mal 2 mesiace a to bolo trápenie sa