Ohrievate dojčeneckú vodu v mikrovlnke?

martinkkka22
2. feb 2011

Ahojte..ohrievate Lucku v mikrovlnke a nasledne nou zarabate umele mliečko? Dakujem za vsetky odpovede....ja to tak robím v sklennej flasi ...

anetan
2. feb 2011

ja som ohrievala a aj stale ohrievam len v MW, dokonca v plastovej Avent flasi... nevidim v tom ziadny problem, lebo MW len urychluje pohyb mikromolekul, nema vplyv na kvalitu jedla... Ziarenie z mikrovlnnej rury privadza molekuly (predovsetkym vody) v potravinach k treniu. To vedie k rychlemu a rovnomernemu zahrievaniu, ktore ziviny, naopak, chrani....

kakakina
2. feb 2011

ja som tiez ohrievala v mikrovlnke,ale v sklenenom pohari a preliala do um.flase a tak urobila mliecko!Osobne si myslim,ze je to lepsie,aspon mam istotu,ze sa mi nic z plastu neuvolnuje do vodicky.A skleneny pohar ti nic neuvolnuje ani pri vysokej teplote,a ma ho doma kazdy 😉 !

mariana0915
2. feb 2011

ahoj ja tiez ohrievam vodu v MR,nalejem do flase z plastu dam zohriat a hned robim mliecko 🙂

luciana157
2. feb 2011

ja som nikdy malinkej nezohrievala nic v mikrovlnke, ani len vodu. pre male deti to celkovo podla mna nie je vhodne.

stanislavao
2. feb 2011

ja tiez ohrievam vodu v mikrovlnke. ale samozrejme ju mam prevarenu. nie je na tom nic zle, je to rychle. potom ju ved vzdy pretrepem, aby nebola niekde horuca, niekde studensia.

sampo
2. feb 2011

nie, lebo mikrovlnku nemame a aj tak by som to nerobila 😅 a v plastovej flasi uz vobec nie 😕

traktor
2. feb 2011

ano, ohrievala som, ohrievam a budem ohrievat 🙂

lenula84
2. feb 2011

áno ohrievam.....

zuzana39
2. feb 2011

Ja tiež ohrievam Lucku v pohári a potom prelejem do flašky 😉

nice202
2. feb 2011

aj ja ohriemavm

babatko88
2. feb 2011

ja ohrievam v mikrovlnke len o 4-tej ráno, keď to chcem mať rýchlo, v sklenenej fľaške, inak nie, každý ma iný názor, no podľa mňa to žiarenie z mikrovlnky nie je dobré pre deti

sunshine13
2. feb 2011

Aj ja ohrievam vodu v mikrovlnke, nevidim na tom nic zle. Robila som tak aj pri starsej dcere, aj teraz.

suzieqiu
2. feb 2011

vsak martinkkka22 napisala,ze ju ohrieva v sklennenej flaske. ja to robim presne tak isto. v plastovej by som sa asi bala.

desszi
2. feb 2011

nie, vsetko ohriate v mikrovlnke straca svoju biologicku hodnotu. aj my mame mikrovlnku, ale snazim sa ju pouzivat minimalne, aj to len na ohrev jedla, ktore je inak problematicke ohriat a len pre nas, pre dieta v ziadnom pripade 😉

ivka1603
2. feb 2011

ja som dojčenskú vodu vždy prevarila a potom zarobila UM....nikdy nezohrievam v mikrovlnke 😒
Po 6.mesiaci už dávam len pitnú vodu z vodovodu, ktorú najprv uvarím a následne zarobím UM 🙂

katren
2. feb 2011

ja som rano vzdy prevarila v rychlovarnej kanvici, preliala do termosky a mala som cely den teplu vodu pre malu a nemusela som stale ohrievat 😉

oacka
2. feb 2011

ohrievam v mikrovlnke v umelohmotnej fľaši, jedlo tiež v mikrovlnke v sklenej miske, od polroka Lucku nepreváram.

elenka.k
2. feb 2011

Ahoj! Aj ja už zohrievám prevarenú vodu - z vodovodu v mikrovlnke, aj výživy ako jedla.

ivett1
2. feb 2011

aj ja som ohrievala dojčenskú vodu v mikrovlnke...

soldi
2. feb 2011

by ma strasne zaujimalo, ze kde vznikli tieto famy o skodlivosti mikrovlnky a ci su vobec nejako podlozene.
ozaj, keby ste nevedeli aj telka skodi, aj mobily, aj radia, aj chemikalie v jedle, aj vypary z aut...
asi by ste mali svoje deti zatvorit do sterilnej miestnosti a pre istotu nikde nepustat. 😝

a odpoved na otazku. ano.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aliza
3. feb 2011

nie, nikdy a ani neplanujem. Podobne ako katren, rano si prevarim vodu, dam do termosky a mam cely den horucu vodu, tu potom dolievam do vychladenej vody vo flaske, samozrejme prevarenej a zarabam mliecko. Takto to mam aj v noci pri posteli, takze nemusim ist nic zohrievat, len zmiesam a mozeme pit 😎.

habibi78
3. feb 2011

do 1 roka som to robila presne tak ako @aliza ale teraz uz zohrievam v mikrovlnke... 😉

alca85
3. feb 2011

my sme tiež donedávna ohrievali v mikrovlnke v plastovej fľaši, ale ako prišli tie vyhlásenia, čo sa z toho plastu pri ohrievaní uvoľňuje, tak sme od toho upustili. Kebyže mám sklenenú fľašu tak v ohrievaní pokračujem, to len kvôli tomu plastu. No radšej sme si kúpili filtračnú kanvicu, s ktorej sa dá napúšťať aj vrela aj studená voda a takto si napustím teplú vodu presne podľa potreby 😉 a ak dávam obyčajné mlieko, tak to dávam radšej v šálke do mikrovlnky.

beruska.zuzanka
3. feb 2011

my máme vodu v termoske a v mikre zhrievam malej jedlo, lebo keď navarím a ona papá, tak papá neúrečne dlho a všetko jej chladne...

mamkaivka
3. feb 2011

naše deti sú dojčené nevedia čo je to umelé mlieko. Ak by neboli dojčené tak by som vodu riadne prevarila a tak urobila mlieko. Ak ohrievaš Lucku v mikrovlnke - prejde varom či ju len ohrievaš? Aj dojčenská voda Lucka má prejsť varom ak ju používaš na prípravu mlieka 😉

lublana1
3. feb 2011

...ja si vodu prevarim a nalejem do termohrnceka... ano a potom ju zohrejem v mikrovlnke, ak mi treba, pretoze ak by som ju zakazdym mala prevarit, vychladit a az potom urobit mliecko, tak maly sa zreve tak, ze az... a hlavne v noci... 😉

lalitagopi
3. feb 2011

z mikrovlnky priehrievane by som nejedla ani ja, a určite by som nedávala svojmu dieťaťu... že odkial vznikli fámy? nie su to fámy, je okolo toho celá veda,(ale aj biznis) z jedla sa stráca prána, "to" čo dáva život, čo pochádza z prírody...mikrovlnka zabíja všetko dobré...
ano kludne môžte deťom dávať aj chemické džusiky a podvankúš mobil 🙄

ilijanka
3. feb 2011

nie