Koľko UM spapá Vaše mesačné bábo?

chavierka
10. sep 2011

Koľko UM spapá Vaše mesačné bábo? Síce každé bábo spapá inak, pýtam sa len orientačne. Náš 120 ml každé 3 hodiny, má1 mesiac.

rosienka
10. sep 2011

Dufam, ze sa ta nedotknem, ale preco davas malemu UM? Mala si problem s dojcenim? Nedalo sa to vyriesit? Inak to mnozstvo je OK, urcite mu netreba viac. Ak sa tvari po piti spokojne a najedeno a vydrzi tie 3h, tak je vsetko OK.

chavierka
autor
10. sep 2011

Problémy s prisatim, nepil nič, odmietal, tak som odsavala a šporila mu na dávku,ale mliečka bolo málo a už nie je čo odsavať. ďakujem

dai
10. sep 2011

chavierka,
ak je to normalne velke babatko tak ta davka je asi ok... my sice pijeme menej - tiez som musela odsavat lebo malinky bol dlhsie v nemocnici ako ja a davat mu flaskou - kedze tiez nemam mlieka nazvys, tak on v 1 mesiaci pil urcite menej ako tych 120 , ale priberal tak som to neriesila...

takze ako pise rosienka - ak je maly spokojny, negrcka vela a pribera ti, tak je ta davka v poriadku...

Inak my sa s kojenim trapime dalej 😠 pomaly sa nam podarilo prejst na kojenie, akurat v noci raz este odsavam kedze maly uz prespi 6 hodin vkuse, tak aby sa mi nezastavila tvorba mlieka... ( to mnozstvo mu davam stale flaskou v noci pred tou dlhou spankovou fazou, aby tych 6 hodin prespal🙂 )

inak UM nie je nic strasne, ja som moju dceru pre rozne problemy dokrmovala ( kojila len do 4-teho mesiaca ) - potom vlastne bola na UM az do 3,5 roka - a je zdravunka, ziadne alergie, velka sikulka...

mandragora22
10. sep 2011

@chavierka neboj, myslim, ze papa velmi skvelo, co by som ja dala, keby bola moja tak papavala 😀 😀 120ml zvladla tusim az ako 9-mesacna. dnes ma nieco vyse 18 mesiacov a zvladne 200ml, aj to dakujem bohu 😉
podla mna tvoj maly vypije super, bud rada, ale na druhu stranu ho UM nepredzgavaj moc vela, lebo tukove bunky z UM sa tazsie zhadzuju ako z MM 😉 😉 nech nevypada v 2-3 rokoch ako maly obezitec 😉 😉

dai
12. sep 2011

mandragora22,
dovolim si nesuhlasit co sa tyka Um, myslim ze tie obezity vznikaju rovnako v provom roku aj z MM - asi tam musi byt nejaka predispozicia cico... Ja poznam obrovske deti len kojene napr. - take ze v 6-tich mesiacoch mali 12 kg a podobne a pritom vylucne kojene deti. Moja malinka bola a je strasne velky papkac, mlieka sa nevedela dopit a tych 12kg dosiahla horko tazko v 3-och rokoch... 😉
urcite treba ale davat pozor, ked dietatko vela vygrcka a nema reflux, tak pravdepodobne mu staci menej...

evka4
12. sep 2011

@mandragora22 nemyslim si, ze deti na UM su tucnejsie, ako deti na MM... co sa tyka priberania, sanca priberat viac je 50 na 50 ci uz dieta pije Um alebo MM... tiez poznam kojene aj nekojene deti, ktore priberaju extremne vela a naopak... cize to, ci je dieta tucne alebo nie urcite nesuvisi s tym, co pije v utlom detstve... moja dcera je od narodenia ciastocne na UM, od 6 mesiacov uplne, coskoro bude mat rok a nebude mat ani 9 kg...dokonca ani nestrojnasobi svoju porodnu hmotnost...
@chavierka maly papa tolko, kolko potrebuje... daj mu papat tolko, kolko pyta... samozrejme, ak ti bude po krmeni grckat, tak mu asi treba trosku menej...
@rosienka nechcem sa ta nejako dotknut, ale pre nedojciace mamicky je azda najhorsia otazka, ktoru moze dostat : preco davas UM? ja viem, ze si to zle nemyslela, ale takmer vsetky nedojciace mamicky maju vycitky, ze nedavaju svojmu dietatku to najlepsie a najprirodzenejsie a naozaj nie je pre ich psychicku pohodu dobre opat a opat vysvetlovat, preco v kojeni 'zlyhali'... neber to prosim ta ako utok na tvoju osobu, viem, ze si to myslela dobre, ale z vlastnej skusenosti ti mozem potvrdit, ze sa to radsej uz nepytaj ci uz ty, alebo ine dojciace mamicky... ved len mizive percento zien nedojci preto, lebo nechce, ostatne nedojciace pre to urobili vsetko, aby dojcit mohli, len nie vzdy sa to bohuzial da...

rosienka
19. sep 2011

@evka4 musim s tebou nesuhlasit. Samozrejme som nechcela nikoho krenkovat a podsuvat, ze nejaka z vas, co mate deti na UM 'zlyhala' alebo nieco podobne. To je nespravny vyraz, lebo o zlyhani nemoze byt rec. Ja som tiez nemala lahke dojciace zaciatky, prve skoro 3 tyzdne to bol stres a boj a obcas aj dokrmovanie, lebo mala vrestala a mm ako typicky chlap stresman to nezvladal a chcel davat hned UM, lebo ja mam akoze malo mlieka...ale vydrzala som 🙂 Takze viem ake je to stresujuce a o com to je. Je mi jasne, ze väcsina z vas sa taktiez snazi spravit maximum, ale pravdeodobne aj ciastocne z nevedomosti a chybajucich informacii to nezaberie a nerozbehne sa tak, akoby sa s profesionalnou pomocou mohlo rozbehnut. Preto ak si to precitaju zeny co zacinaju s dojcenim, pripadne este tehulky, tak by som chcela na ne apelovat, aby si zohnali dost informacii o spravnom dojceni a pri problemoch hned kontaktovali nejaku laktacnu poradkynu. Lebo oni tvrdia, ze 98% zien moze plne dojcit... Takze je na zamyslenie, preco je ca. 30% babätiek na UM? Mne je to luto, i krd to nie je nic " strasne" , ale MM je MM.

evka4
20. sep 2011

@rosienka ahoj 🙂 ja viem, ze si to myslela dobre 🙂 ja som len napisala, ako vnimam ja osobne neustale otazky, preco nekojim a tak... viem, ze nie vsetky mamicky su dostatocne informovane, co sa dojcenia tyka, ale tu na MK je dojcenie tak propagovane, ze predpokladam, ze ak sem uz nejaka mamicka zabludi a hlada odpoved na svoje otazky, tak sa v prvom rade informuje o tom, ako v dojceni pokracovat a az potom riesi UM... ja osobne nesuhlasim s nazorom laktacnych poradkyn, ze 98percent zien moze dojcit... vlastne ano, moze, ale v tych 98 percentach je dost velke mnozstvo tych zien, ktore sice dojcit mozu, ale aby zabezpecili svojmu dietatku dostatocne mnozstvo mlieka, tak ho musia dojcit pomaly cely den... ja viem, ze povacsine sa to zvykne upravit, ale niekedy to trva cele mesiace a to nie kazdy zvladne... ved zena sa po porode nestava LEN matkou, ale ostava aj zenou a clovekom, ktory ma tiez svoje potreby... ja osobne na jednej strane obdivujem a na druhej strane zaroven nechapem tie zeny, ktore su take odhodlane, ze su ochotne dojcit pomaly kazdu pol hodinu (samozrejme nemyslim uplne malinke babatka), v noci vstavat kazdu hodinu, nevyspia sa dlhe mesiace, niekedy pomaly roky.. venuju sa len a len dietatu a domacnost, manzel a vsetko ostatne ide bokom... ja osobne by som taketo nieco nezvladla, asi som sebec, ale pre mna je v tychto pripadoch, ked dojcenie nejde ani po dlhych tyzdnoch jednoducho dolezitejsia spokojna a kludna mama, ako babatko, ktore dostava vylucne MM...
a este...viem, ze laktacne poradkyne pomahaju, ale niektore su uz fakt fanaticky... babatko nepribera, ale oni neodporucaju dokrmovat, matka uziva lieky, pri ktorych jej lekar neodporuca dojcit, ale laktacna poradkyna tento nazor bojkotuje a odporuca dojcit aj nadalej... ja som samozrejme za dojcenie, dufam, ze ak budem mat druhe dieta, tak sa mi dojcit podari... ale ak nie, tak sa svet nezruti a ja budem spokojna, ze mam doma babatko s plnym bruskom 🙂

lubkasungirl
20. sep 2011

Mile mamicky - zamyslite sa este nad tym, preco maminy musia dokrmovat svojich milacikov... Ved v nemocnici, ked mamina este nema poriadne mliecka, hned supnu drobcovi flasku do pusky a hajde papat! Ved uz tam ucia deti flaske - a potom donutte dieta "trapit" sa s cucanim bradavky... Jasne, ze si vyberie to pohodlnejsie riesenie!!! 😉 Ja som presne ten pripad, jedno co ma tesi, ze maly teraz v dvoch mesiacoch si zacina zvykat na môj prsnik a kojim ho cim dalej tym viac. Ale musi mat dobru naladu nato... 😉

kostka211
20. sep 2011

@evka4 : mne sa podarilo plne dojcit az 3 dieta 😀 , prve dve som dojcila len mesiac a pol, potom som spravila dve chyby, pre ktore som ich odstavila.Pri prvom dietati to bolo tak, ze sa mi raz stalo, ze ked nadisla chvila dojcenia, tak som nemala akurat plne prsniky, hned som sa zlakla, ze no a stratila som mlieko, svokra hned bezala po flasu a uz to slo..., pri druhom sa stalo, ze mala chcela pit len z jedneho prsnika a strasne sa rozculovala, ze jej mlieko nejde akoby chcela, tak som si myslela, ze tiez asi nemam dost mlieka.Az pri tretom som si, po precitani literatury povedala, ze a teraz dojcit budem. Malemu som nedala nic ine len prsnik, on mi v tom velmi pomohol, lebo ani nic ine nechcel vziat do ust. Raz sa stalo, ze som bola v strese a nenaliali sa mi prsia, bola som s detmi akurat na infekcnom v nemocnici, lebo mali kiahne a bola som z toho tak vystresovana, ze az, tak sa mi akosi nenaliali prsia, sestricka priniesla flasu s bebou, ale maly odmietol, vydrzal cely den nepit, len vodu na lizicku a vytrvalo tahal hoci poloprazdny prsnik, az sa na dalsi den mlieko zas zacalo tvorit a tak sme kojili do 9 mesiacov. Dolezite je neprestat, podla mna.