Zdravotka v Trnave

neelllkkkaaa129
6. máj 2024

Ahojte, te tu niekto kto študoval/študuje na zdravotnej škole v TT ? Je tá škola ťažká? Kedy sa začína vyučovanie? Aký sú učitelia a intrák ? Ešte by ma zaujímalo na aké oddelenia sa chodí počas praxe (praktická sestra).Mám trošku aj strach z odberu krvi, ale myslím že by som to zvládla a robíte aj odbery krvi? Dakujeem

kris988
6. máj 2024

Ahoj. Na zdravotnej škole v TT som študovala 7 rokov. Maturitné štúdium odbor praktická sestra a potom nadstavba odbor diplomovaná všeobecná sestra. Myslím si že škola nie je extra ťažká, ale nie je ani ľahká a učiť sa určite treba. Vyučovanie sa začína normálne o 8. Prax o 7. Na internáte som nebola ale spolužiačky ho celkom chválili, jediný problém mali s tým že mali krátke vychádzky,ale neviem ako sa to zmenilo za tie 3 roky odkedy som odišla. Učitelia sú fajn, ako všade aj dobrí aj horší. Každopádne ako plus som brala že mali všetci okolo 40 a boli to moderní ľudia 🙂 Na prax sme chodili na geriatriu, interné oddelenie, chirurgiu a detské. Krv sme brávali, ale až v maturitnom ročníku a nijako extra na nás netlačili stým ... a musím povedať že ja som odpadávala bežne pri pohlade na krv a zdravotku som zvažovala dlho lebo som sa odberu bála ale nakoniec úplne zbytočne, bavilo ma to a časom som si na krv zvykla 🙂