Pôrodnica v Trenčíne - 2023

pramen32
3. okt 2023

Ahojte,
máte prosím vás niekto skúsenosti s pôrodom v Trenčianskej pôrodnici za roky 2022,2023 ?
Som prvorodička, po 40, spontánne otehotnenie. Som na rizikovom, kvôli veku, ale inak žiadne komplikácie. Mám syndróm bieleho plášťa, (zlé skúsenosti v detstve) preto je pre mňa veľmi dôležitý prístup personálu.
Čo sa týka referencií, viem, že sa radí medzi tie lepšie, ale našla som aj pomerne veľa zlých referencií, hlavne ak sa niečo skomplikovalo.
Prosím vás pekne o vaše skúsenosti s touto pôrodnícou. Ďakujem moc !

ikuska27
3. okt 2023

Ja som tam rodila tri krát..raz cisárskym a dva krát spontánne..prvý rok 2006, druhý 2013 a tretí 2023...a nemôžem povedať krivého slova ani raz...vždy som bola spokojná...či už s pôrodnicou, alebo novorodeneckým...👍

pramen32
autor
3. okt 2023

@ikuska27 a mala si aj nejaké komplikácie ? Ďakujem 🙏

erickatt
3. okt 2023

@pramen32 dcera rodila pre rokom. Inde by asi dopadla zle. Tam sa paradne postarali

sowka
3. okt 2023

@pramen32 rodila som tam vo februári 23. Lekári sú profíci, ale mne sa nepáčil prístup sestričiek. Nie som ani som nebola precitlivela, ale správali sa niektoré ku mne ako keby som rodila každý víkend, a mala som všetko vedieť. Vety typu " veď rodite, čo ste čakali, a ako to že toto neviete" ma akurát tak psychicky zdeptali. V nedeľu mi odtiekla voda, vôbec som sa neotvarala, dávali mi balónik na 24h, tablety na vyvolanie a stále som bola na 3cm, akurát ubolena a zúfalá, a v utorok na obed som porodila prirodzene.

martina306
3. okt 2023

Rodila som 2x a vždy to bolo super!!! Ja neviem tie “zle” recenzie sú podľa mna z roku pana a jedna baba povedala. Nepoznám nikoho v mojom okoli (bývam v TN) čo by sa sťažoval na pôrodnicu. Prístup na sale super aj na oddeleni aj oddelenie z novorodenckeho🙏dobre niektoré sestričky majú svoje muchy ale to všade💪 naozaj nemôžem povedať abi jedno krivé slovo🙏🙏🙏

ikuska27
3. okt 2023
luciferka93
4. okt 2023

@pramen32 ja som síce rodila 2021 v októbri, ale viac by som nešla.... Tiež mam syndróm bieleho plášťa.... Rozhodovala som sa dlho ci ísť do TN alebo nie lebo tiež som počula aj zlé a dobre ohlasy. Ale toto rozhodnutie bol najväčší omyl v mojom živote.... Za mňa oddelenie super aj novorodenecke ale pôrod bol hrozný... Mne pôrod vyvolávali, a schytala som doktorku ktora moc nechodila vtedy k pôrodom lebo bola po materskej a katastrofa.... A navyše nočná... Podľa mňa záleží od toho akého lekára dostaneš a tiež ako pôjde pôrod... Každá sme iná... Ja som vtedy syndróm bieleho plášťa ani nevnímala aj som zabudla ze dáky mam... A keby tam nemám muža tak nwm co by som ou do robili..... Z mojej skúsenosti tam už isto rodiť nepôjdem... Prajem rýchly a nekomplikovany pôrod 🍀

luciferka93
4. okt 2023

@martina306 žiaľ ja tých zlých skúsenosti počúvam viacej a nie je to typu ze kamarátka povedala... Sú to osoby ktoré tým pôrodom prešli... Akurát o tých horších pôrodoch sa ťažko rozpráva vo veľa prípadoch.... 😑 Keby sme každá vedeli popredu ako pôrod bude prebiehať, ale žiaľ nevieme, u každého sa to môže skomplikovať a iná príde potlačí a dieťa je vonku 🍀

zlontka
4. okt 2023

https://trencin.standard.sk/448587/peter-kascak...
možno aj toto ti pomôže v rozhodovaní.. ono sám primár hovorí, že 80% pôrodov je bez komplikácii... držím palce, aby si aj ty taký mala ❤ ja som rodila v TN 3x a nepoviem krivého slova na nich.. ale prvý pôrod bol najhorší, najťažší

petka3393
4. okt 2023

@pramen32 ja som v Tn rodila v marci 2022 a musím povedať, že by som šla pokojne do Tn znovu. Všetci boli milí, ľudskí a profesionálni. Pôrod som mala ale bez komplikácií takže neviem to posúdiť z tej ,,druhej stránky " . Každopádne držím palce 🙂

miruschka9
4. okt 2023

@pramen32 ja som rodila síce 2019 ale za mňa už nikdy!! A každému aj vždy rozhovaram aby nešiel .. keby tam tie neprišiel manžel neviem ako by to dopadlo .. a dokonca známy dal na nich sťažnosť kvôli pôrodu čo dorobili ..

mipaga
4. okt 2023

Ja som tam rodila v 2020 a teraz o pár týždňov má čaká druhý pôrod. V celku a s odstupom času, kým prešli všetky emócie po prvom pôrode, som viac -menej spokojná. Rodila som v čase korony, tak aj kvôli tomu to bolo trošku horšie, nakoniec som išla akútnym cisárskym. Ale čo sa týka lekárov, nemám výhrady, iba na jedného mladého - na poradni arogantný, nepríjemný, spravil mi Hamiltona bez akéhokoľvek upozornenia alebo oznámenia, ani slovo. Inak lekári super. Sestričky pri pôrode otras. Beriem, že to majú ako každodennú rutinu, ale rodičky nie a tam mi chýbal ľudskejší a empatickejší prístup. Sestričky na šestonedelí a novorodenckom boli perfektné. Teraz pred pôrodom som ani nerozmýšľala nad inou nemocnicou. Podľa mňa sa dá na dobrý aj zlý personál natrafiť v hociktorej pôrodnici. Ale čakala som, že bude problém keď chcem rodiť sekciou, keďže v TN sa primárne chvália počtom prirodzených pôrodov. Ale na počudovanie žiadny problém, už mám aj presný termín, tak môžem dať potom čerstvé info :D

pramen32
autor
4. okt 2023

@sowka ďakujem 🙏

pramen32
autor
4. okt 2023

@luciferka93 ďakujem !

pramen32
autor
4. okt 2023

@mipaga budem rada keď potom napíšeš. Ďakujem !

sasesoe
4. okt 2023

@pramen32
Ahoj, ja som tam rodila v '21 pocas covidu, bol to moj treti porod, predtym Bardejov a Presov... a aj ked i v PO mnohe skonstatuju, ze ved bolo dobre, tak to je 100 a 1. Samozrejme, vsetko je o ludoch a i ten najlepsi moze mat "blby den", al nieco "blbo vyznie", ale fakt je to uplne ina/vyssia uroven. Bj bol za mna o kustik lepsi v tom, ze o cosi mensia porodnica a tym padom individualnejsi pristup, ale inak to bolo velmi podobne a velmi dobre ;) Dalsia vec je, ze ake su Tvoje poziadavky/ocakavania... v Trencine je dobre mat spisany porodny plan, ale oni sa i vela pytaju a su zamerani na prirodene porody a dojcenie (co ja vnimam ako pozitivum, ale nie kazdy). Ak sa Ti da, odporucam tam potom chodit "na pasy", ctg kontroly od cca 36tyzdna (mal by Ta poslat gynekolog, ale niektori robia ambulantne).
Urcite odporucam predporodnu pripravu a cvicenie a epinom/anibalom - je tu j tomu i skupinka.
Drzim palce, nech je vsetko ok

sipka1990
5. okt 2023

Ja som rodila rok dozadu 2022 a musím povedať jedna veľká katastrofa správali sa ku mne ako k handre keby tam nemám priateľa ako podporu a som tam sama dohovie ako by som dopadla možno by som nebola už tu ani ja ani malý 😭😭😭😭A to naozaj neprajem nikomu prístup nula bodov mala som rodiť spontálne ale nechali má trápiť vyše 4 hodin a nešlo malého vytlačiť a malý už prisudeny mal zle odozvy srdiečka prisudeny bol keď im priateľ pohrozil že zavolá na nich televíziu hneď spravili cisársky ale za mňa naozaj najhoršia nemocnica

pramen32
autor
5. okt 2023

@sasesoe ďakujem moc !

pramen32
autor
5. okt 2023

@sipka1990 ďakujem !

luciafis
6. okt 2023

@pramen32 rodila som tam 3x .
2010 ,2012 a 2017 a 100% spokojnosť

pramen32
autor
6. okt 2023

@luciafis ďakujem a mala si bezproblémový pôrod ?
Zatiaľ mám z tých referencii pocit, že ak nie sú problémy, tak je všetko ok a ak sa vyskytnú, tak je tam nespokojnosť ohľadom prístupu lekárov aj sestier.
Mám po 40, som prvorodička, po rokoch sa nám pošťastilo, ale vzhľadom na ten vek, môžu sa vyskytnúť aj komplikácie. A práve si myslím, že ak sú komplikácie, vtedy by mali rodičku sestry a lekár podporiť a nie z toho urobiť ešte väčší stres. V dobrých podmienkach je skoro každý ok, ale ukáže sa to práve v tých horších okolnostiach.

maryskas
6. okt 2023

@pramen32 ja tiez pocuvam aj take aj take..zvazujem aj Vsetin..

sasesoe
6. okt 2023

@maryskas tak Vsetin je zase vyssia liga ;) ak sa Ti da, isla by som tam ;)

maryskas
6. okt 2023

@sasesoe asi podla situacie 🙂 75min cesty cca..takze vsetko zavisi od okolnosti.

luciafis
6. okt 2023

@pramen32 v podstate bezproblémové pôrody. Akurát prvý nešiel až tak veľmi rýchlo (10h) ale pri všetkých 3 pôrodoch bol prístup lekarov a sestriciek príjemný..nemám sa na čo sťažovať...

kvaplakvapka
8. okt 2023

Rodila som pred 2 mesiacmi a bol to jeden nadherny zážitok. Bola som spokojná aj s pôrodom, aj so starostlivosťou o babatko. A to som teda veľmi narocna

pramen32
autor
9. okt 2023

@kvaplakvapka ďakujem za odpoved a mala si aj nejaké komplikácie ? Aký dlhy si mala pôrod a bola si prvorodička, alebo nie ? Diky moc

didistuller
10. okt 2023

@pramen32 Rodila som tam minulý rok ako prvorodička. Nemôžem povedať krivého slova od príjmu, cez čakačku až po samotný pôrod či oddelenie. Všetok personál s ktorým som prišla do styku bol profesionálny, ústretový. Aj jedlo mi chutilo. Samozrejme nemusí mať každý rovnakú skúsenosť. Sú to ľudia ako všetci a určite sa nájdu zlé dni a podráždené sestry. Podľa mňa sa netreba úplne spoliehať na to, čo si prečítate. Žiadna nemocnica nie je úplne top a o každej si prečítate dobré aj zlé veci. Držím palce

kvaplakvapka
12. okt 2023

@pramen32 môj pôrod trval do 10minut keďže som rodila už štvrté babatko. Ale teda aj to vedenie pôrodu bolo top, dotepanie pupocnika, maličký bol dve hodiny na mne len v plienocke. Babatko som mala hneď pri sebe a na všetky vyšetrenia som chodila s nim. Bolo to skvelé

mipaga
11. jan 2024

@pramen32 ahoj, nejako som pozabudla napísať. Či už to nie je aktuálne? 🙂