Pomáhajú vaše deti so súrodencami?

4. jún 2024

Mám viac času, ako zvyšok rodiny, mám flexibilný pracovný čas a zväčša som paňou svojho času. Keď treba pomôcť, väčšinou sa rodina obracia automaticky na mňa. Mám voľný deň a bum, niekto si ma zavolá na pomoc s prácou/upratovaním/nákupom alebo ku mne hodí decko . Už ma to nebaví, ja pomoc nepotrebujem. Mám rada svoj pokoj a nezávislosť. Pomáhali by ste rodine na mojom mieste. Najviac ma otravuje pomoc s deťmi, nebaví ma venovať sa deťom z rodiny. Vzdialenú rodinu som už odnaučila od pomoci, aj keď to bolo náročné. Mám ale súrodencov (5,9) rodičia majú v pláne hodiť mi ich na starosť na pár týždňov v lete. Chcem odmietnuť, aj keď sa určite urazia. Som podľa vás povinná pomáhať rodine? Kým som bývala u rodičov pomáhala som až až, dokedy sa mám nechať ešte využívať ?

andreakotesova
4. jún 2024

Nie, tie deti sú tvojich rodičov, nie tvoje.

hederamonstera
4. jún 2024

Je to trosku smutne, ze nechces byt so svojimi surodencami ale nie, nie je to tvoja povinnost. Vymysli si nejaku vyhovorku no

svetlonos
4. jún 2024

@hederamonstera
ona by možno aj bola s nimi rada, keby jej to rodicia od ich narodenia neznechutili. Tie deti si urobili rodicia a nie ona! Véd keby chcela, spraviť si dieta nie je problém. Týmto rodicia najlepšie znechucuju svoje najstaršie deti aby sa niekedy stali rodicmi.

hederamonstera
4. jún 2024

@svetlonos nevies ako to je

sense
4. jún 2024

Nie si povinná pomáhať.... Ale napr ja som o 9r mladšieho brata neodmietla keď bol dieťa. Aj dovolenku som mu zaplatila ale pravda je ze mňa mama do toho nenútila.
Neviem koľko máš rokov, ci plánuješ deti či nie... Ale nikdy nevieš kedy sa ti v budúcnosti pomoc zíde... Aj keď teda tým nechcem povedať ze sa máš nechať vyuzivat

svetlonos
4. jún 2024

Vyzerá to tak, ze si šikovná, samostatná a mas fajn prácu.
Rodicia sa rozhodli mat ďalšie deti, a z teba si urobili neplatené opatrovateľku. Odkiaľ vobec vedia, že máš voľno?? Par týždňov v lete? To pokial využiješ z prace, v ktorej mas par týždňov v lete voľno, tak sa odprac niekde na dovolenku. Rodičom povedz, ze mas školenie z prace.
Ale ja by som im povedala priamo, ze pokial chceli ďalšie deti, tak nech konecne príjmu za ne aj plnú zodpovednosť.
Ty si sestra, dospela samostatná jednotka a nie slúžka na spagatiku.
Aj ja som z tých "starych" matiek, mam 40 dve deti 4r a 10 mesiacov. A ved rodi sa aj v 45 tak si z prvého syna urobím opatrovateľku...
Pekne blbe od vašich.
Nie si povinná nič. Mam kamosku, jej mama ma 3 deti, dve dospelé dcery a tretie sa im narodilo neskôr. Kamoska mala 26, sestra 6 rokov. Ona si ju bravala vzdy ked sa jej dalo a na malej narodky s nou vzdy isla na nejaký vylet. Ale nikto jej nezachovali tyzdne opatrovania. A bývala s malou sestrou rada veru.
Povedz im, že máš teraz iné priority a opatrovanie súrodencov k nim nepatri. To sak neznamena, ze ich nemáš rada! Len už máš svoj život a organizujes si cas ako ti pasuje -TEBE!
Ideálne odsťahovať sa veľmi ďaleko. Možno potom aj budeš mat chuť s rodinou travit čas, keď ta nebudu využívať ako blbca pre všetko.

drahomirrra
4. jún 2024

V ziadnom pripade nie si povinna bavit surodencov. Ked si mamka a tatko zarobili na male deti, nech sa staraju.

autor
4. jún 2024

@svetlonos nemám pár týždňov voľno, oni očakávajú, že si to poriešim tak, aby som stíhala prácu aj decká.
@hederamonstera nemám problém čas od času s nimi stráviť čas. Zle sa pracuje, keď mi za chrbtom vrieskajú decká.
A keď nepomôžem budem nevďačná a egoistická…

drahomirrra
4. jún 2024

Pre tu srandu, kolko mas rokov autorka? A kolko tvoji rodicia?

eeffka
4. jún 2024

No ja by som zatala zuby na tyzden a pomohla, viac nie. Mam svoje deti a cudzie tiez nemusim . Ak by mala sestra deti premohla by som sa .

autor
4. jún 2024

Rodičia 47 a 55, ja 25 ,áno dosť neskoro mali deti

autor
4. jún 2024

Neviem ako to urobiť, premýšľam kde je tá hranica únosnej pomoci a kedy už chcú priveľa.

autor
4. jún 2024

Preto ma zaujímalo, ako to majú iné rodiny. Koľko pomáhajú staršie deti

denithestrange1993
4. jún 2024

Preboha nie nemas tu povinnost. To je nejaka zvlastna moda aby surodenci vychovavali svojich surodencov. Treba sa ohradit,ak ti to nevyhovuje. Rataj vsak aj s tym,ze ked budes mat ty deti tak ti rodina nepomoze.

autor
4. jún 2024

@denithestrange1993 neboj keďže nemajú energiu ani na vlastné deti, plne rátam s tým, že mne nik nepomôže

nikaeli
4. jún 2024

Mám dve deti. Dcéra 17, syn 6. Nikdy som od nej neočakávala, že ma bude suplovať. Výnimočne, keď sa zdržím v práci, ide preňho do MŠ.. Ani by mi nenapadlo nechať jej ho na starosť cez prázdniny. Nie že by to nezvládla, to nie. Ale je to moje dieťa a moja zodpovednosť, moja povinnosť sa oňho postarať. Nevidím dôvod, aby si namiesto oddychu počas dovolenky riešila súrodencov a už vôbec nie počas pracovných povinností.

drahomirrra
4. jún 2024

No vyborne. Nehla by som ani prstom. Tuto vedla v teme o tehotenstve po 40 vsetky pisu, ake su plne sil a energie a do vrecka hodia aj 20tnicky a 43-45 rocne plodia deti.
A potom to takto dopada 😅

vler
4. jún 2024

@denithestrange1993 to snad nie. Autorka uz pomohla, ale zacina toho byt prilis. To nie je tak ze vobec nepomohla.

som_realistka
4. jún 2024

Rodicia nemôžu očakávať, že si to zariadis. Máš iba dovolenku. Nemáš neobmedzené voľno. Jednoducho om oznam, že ti za.estnavatel neschválil dovolenku, prednost majú kolegovia s deťmi. Možno sa preberú.

majka99999
4. jún 2024

Tak sa opytaj samej seba aj ich, ci by si vzali tvoje dieta na leto na mesiac.
Povedala by som, ze tyzden v lete, viac nie. Keby boli starsie, ze pojdete niekam spolu na vylet ako partaci, nepoviem, ale takto im suplujes matku, kedze to 5-rocne by mohlo byt tvoje dieta. Dovolenka sluzi na tvoj oddych, kym teda nemas deti. Nech ich poslu do tabora a zacvakaju, lebo teda napriklad v BA tyzdenny denny tabor pod 150 eur neviem ci sa da najst. Leto je vzdy palka.

barbie2023
4. jún 2024

Ale tak ako si ťa vychovali rodičia tak majú

yoxinka
4. jún 2024

@barbie2023
Toto čo je za drísť???!!! Si ma normálne vytočila. Čo je ona povinná starať sa o deti jej rodičov??? Ona má vlastný život. O deti nech sa starajú rodičia. Nepoviem, občas s nimi byť, ale pár týždňov cez prázdniny??? Celú dovolenku si má minúť na to, aby strážila súrodencov????
Autorka, nie, nie si povinná starať sa o deti tvojich rodičov. Keď to nezvládajú, nech si zoženú opatrovateľku.

andreakotesova
4. jún 2024

@yoxinka ocividne sa jej starsie dcery Rachel a Rebeka starajú o ročnú sestru Tamaru a očakáva to aj v budúcnosti 😅 asi ich tak vychováva...

som_realistka
4. jún 2024

@barbie2023 tosii akože vychovávali pomocnicu v domácnosti a opatrovateľku dalsich deti?

bluka2
4. jún 2024

Napadlo mi, že chudáci asi nevládzu, zrejme to nie sú tie moderne typy, že vyšportovani obaja a ako tridsiatnici. No musia ale aj tak vymyslieť niečo ine než len teba

minenkak
4. jún 2024

Čo si najebali ,nech si riešia sami.Pomoct občas áno,ale nie týždne a celé dni

denithestrange1993
4. jún 2024

Autorka,tak nech sa staraju o deti,ktore splodili v pokrocilom veku. Ty na zaklade coho mas svoje volno venovat im? Nepoviem obcasne pomoct,ale na pravidelnej baze ani nahodou. A nech sa aj urazia. Urc si jasne hranice lebo ti o chvilu prischnu na celu tvoju letnu dovolenku.

denithestrange1993
4. jún 2024

@vler vsak pomohla a co?

andreakotesova
4. jún 2024

@som_realistka ona už ma dve také pomocnice 😅😉

30katrusa40
4. jún 2024

Normálne odmietni. Chceli deti mali by sa postarať. A pokiaľ ty už si sebestačná tak zrejme tvojich súrodencov mali veľmi neskoro. Asi na nej nevládzu a to nie.je tvoj problém. To je výsledok toho mať ďalšie deti po 40tke, aspoň mi to tak vychádza.