Máme 14-ročné, 12-ročné a 9-ročné dieťa. Chceme ešte ďalšie bábätko

evulienka_1
12. júl 2023

Ahojte chcem sa opýtať či máte takú situáciu ...Mám už moje zlatíčka dve dcéry a jedného syna ...No z manželom sme sa rozhodli že chceme ešte jedno dieťa no vekový rozdiel medzi deťmi bude moc veľký ...Aký máte na to názor alebo skúsenosť .ďakujem

vamajka
12. júl 2023

@evulienka_1 Pokial mate dostacujuce byvanie a deti nebudu nic stradat preco nie? Baby budu mat zivu babiku.

h2
12. júl 2023

Prečo ťa zaujíma, aký na to majú názor úplne cudzí ľudia?

miriam11
12. júl 2023

@evulienka_1 a my tu mame rozhodnut, či áno, alebo nie? Ľudia, spamätajte sa? Naockovali vam hlúpost?

natalienka12
12. júl 2023

Prečo sa pýtaš na názor cudzích ľudí? Cudzí ľudia vám deti nebudú živiť, šatiť, ani sa o ne starať. Vy musíte vedieť, či dokážete dostatočne zabezpečiť 4 deti, lebo to nie je len o peniazoch. Staršie dievčatá už možno s bábätkom aj pomôžu, ale možno aj nie. Sú to deti už v puberte, ktoré zaujíma hlavne internet, Tik Tok, ničnerobenie, čo chvíľa tú 14 ročnú začnú zaujímať chalani. Zvážiť pre a proti. Ja osobne považujem už 2 deti za až až, ak im človek chce dať všetko.

sajmonka_1216
12. júl 2023

ak máte na to finančné a psychické kapacity, prečo nie.. :D
moj manžel je zo 6tich súrodencov a medzi najstarším a najmladším je rozdiel 18 rokov a práve oni sú najväčší parťáci... 🙂

danieli
12. júl 2023

Majte pokojne, zhodli ste sa vy dvaja, to je zaklad…kazdy poradi len zo svojho uhla pohladu a zivotnych skusenosti a ja ako jedinacik vzdy hlasujem za viacdetne rodiny

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 Za mna velky vekovy rozdiel. K tym trom nezapadne. Bude jedinacik a jedinacikom aj ostsne.

lucylaw
12. júl 2023

Rozhodnutie je na tebe a mužovi, hlavne sa ale nespoliehaj na to, že ti s tým dieťaťom budú pomáhať tie staršie deti a že sa ti o neho budú starať a strážiť ti ho, pretože to nie je ich povinnosť, sú to stále len deti a majú právo prežiť svoje detstvo bez toho, aby fungovali ako aupair mladšiemu súrodencovi..Lebo ja keď tu čítam pri takýchto veľkých vekových rozdieloch, že "Jasné, choď do toho, veď staršie dieťa ti pomôže/postráži", tak sa mi nožík vo vrecku otvára..Ja mám brata o 9 rokov mladšieho a presne to takto u nás doma fungovalo, že ja som sa o neho musela starať, kŕmiť ho, kúpať, chodiť von, aj keď sa mi vôbec nechcelo a chcela som robiť niečo iné, no nie, nemohla som, lebo som musela pomáhať s mladším bratom..Bola som vyslovene ako jeho druhá matka a to podľa mňa nie je úloha staršieho súrodenca a liezlo mi to teda dosť na nervy..Takže keď chcete, majte ďalšie dieťa, ale starajte sa o neho ty s mužom, nespoliehaj sa na pomoc starších detí, ak to nebudú chcieť tie deti samé od seba..

vamajka
12. júl 2023

@lucylaw Ja mam o 11r. mladsieho brata a v pohode som sa o neho postarala ked mama potrebovala a vobec mi to nevadilo prave naopak a ti starsi ked sem-tam dieta zabavia nic sa im nestane ani z nich neubudne. Ja mam medzi chalanmi 7,5r. rozdiel a starsi postrazil ked bolo treba a neubudlo z neho. Deti by mali mat aj svoje povinnosti nielen zabavu

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@h2
@miriam11
@natalienka12
@lucylaw ďakujem za vaše komentáre ...ja som sa nepýtala na to či vy s tým súhlasíte ale nech sa ozve matka čo má deti v takom vekovom rozdiele ....My rozhodnutý sme a deti sú tiež za ...ja som chcela len názor rodičov čo majú deti v takom veľkom vekovom rozdiele

zuzi0911
12. júl 2023

Mam 14 a 12 r dievcata a 3 m synčeka a je to perfektne 🥰 a ta láska,ktorá prišla do domu .❤️

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@zuzi0911 vedela som že sa tu nájde aj mamička čo má chápe a chváli si ak keď je vekový rozdiel ....úžasné a ďakujem

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 Tak ked chces pocut len pozitivne odpovede, tak na co zakladas diskusiu?

zuzinka888
12. júl 2023

My to tak mame. Vychovavam si jedinacika aj napriek tomu ze ma troch surodencov. Momentalne 19, 15,13, a 17mes.🙂. Myslim,ze na svete su miliony jedinacikov a neubluzilo im to, su ok.

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@beata_k ja hovorím že potrebujem len pozitívne komentáre ? To určite nie ....ale tie vaše niektoré komentáre sú fakt čudné ....a ked nespadas do tejto diskusie prečo sa vlastne ozivas nechápem ...ja chcem názor žien čo sú v takej situácii a nie premudrele mamičky alebo budúce čo ešte ani deti nemajú .ďakujem

miadi
12. júl 2023

Hlavne ze vy chcete. Ved to dieta chcete pre seba nie pre tie vacsie deti. Raz som videla v jazere velkych surodencov chlapec tak 17r a 12r a mala princess Asi rocna v nafukovacke a s otcom 3 chlapi sa jej venovali uplne z nej. Boli na makko a na plazi sedela teho mama 😁Ved ked by vam vadilo mat akoze jedinacika mozete si vyrobit este jedno . Ak to ekonomicky energeticky zvladate.

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 Mam starsich surodencov. Mozem sa zapojit???
Ano, chces pocut len pozitivne odpovede. Koho odpoved sa ti nepaci, tak sa "nepytas" na nazor.
Pozri, pre mna maj aj tri dalsie. Mne jedno. Ale ked zalozim diskusiu, kde sa pytam na nazor, tak cakaj aj iny nazor.

mamutka
12. júl 2023

@evulienka_1 mám dve deti s vekovým rozdielom 9 rokov. Starší malého od začiatku miloval, ako drobec podrástol a vedel sa presadiť a starší sa dostal do puberty, tak sa vedia sj vybesniet, aj podporiť, aj povadit, aj tajnosti držať medzi sebou. Nemôže byt reci o jedináčikov. Samozrejme, že starší sa postupne osamostatní a mladší bude viac menej bez neho, ale asi ťažko sa teraz 14 ročný odsťahuje. Proste si užívajú jeden druhého, ja by som sa toho nebála

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@beata_k stačí keď sa ozvi tie čo majú takú situáciu o nič iné nejde

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 Ja som ti pisala z pohladu toho dietata, ale ok. Pekny den.

ivana.natasha
12. júl 2023

@evulienka_1 ja ti odpoviem, aj keď z inej pozície než mami. Ja som vyrastala v pozícii toho posledného dieťaťa. Ak správne neuchopite vzťahy v rodine nemusí to byť len idylka. Vždy to posledné dieťa bude v inej životnej situácii ako jeho súrodenci, ja mam momentálne deti 12 a 3, moji súrodenci majú vnúčatá. Drzim vám palce, aby sa deti mali medzi sebou radi.

miadi
12. júl 2023

Moj muz mà s bratom 11r rozdiel a su si blizsi ako s rodicmi .😁Ved vztahy su na cely zivot surodenecke Nie len o tom ci sa pubertak bude hrat s babatkom.

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@beata_k a ako môžeš ty písať za dieťa ? Nie si náhodu dospelá

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@ivana.natasha viem že to nebude ľahké ale bude sérii v poriadku ďakujem za komentár

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 Lebo som volakedy bola dieta a mala starsich surodencov. Asi viem, co som prezivala nie? 🤦🏼‍♀️

janinah
12. júl 2023

Dcéry mali 10 a 12 r keď sa narodil syn,nič lepšie sa našej rodine nemohlo stať.Teraz ma syn skoro 18,jeho sestry už majú malé detičky a všetci majú super vzťahy.

evulienka_1
autor
12. júl 2023

@beata_k dobré ďakujem za konverzáciu ....

beata_k
12. júl 2023

@evulienka_1 prosim ...

deti95060810
12. júl 2023

u nás je rozdiel ešte väčší... úplna pohoda.

danielahamar
12. júl 2023

moje deti mali 18 a 15, ked sa narodil malý v r. 2020