Druhé dieta 8 rokov po prvom

22. máj 2023

Maminy ste tu take, co mate taky vacsi vekovy rozdiel medzi detmi? Ako to vnimate vy a ako to vnima ten starsi surodenec? Velmi sa asi spolu nezahraju, uvazujem ci sa oplati ist po tak dlhom case do druheho, zase vsetko odznovu, hlavne ak uz mam po 35tke.

luccija
22. máj 2023

Tak nemôžeš rozmýšľať každý vek surodencov má plusy a minusy
Dieťa aj tak za chvíľu bude vyhľadávať rovesníkov..
Skôr ty si odpovedz či sa chces zase venovať malému dieťaťu a všetko čo to obnáša..
Sú deti čo neziarlia, tešia sa...moja kamarátka rodila po 14 r a dcéra to brala veľmi negatívne puberta,...teraz ho miluje, ale dcéra má už 23 r

anjelicek26
22. máj 2023

Nie, nezahraju sa. Stale ale mozu mat krasny a intenzivny surodenecky vztah... dieta mas aj tak hlavne kvoli sebe, ty si musis zodpovedat tie spravne otazky - chcem druhe dieta, chcem ist do toho celeho odznova, znova tehu, znova babatko, znova skolka, choroby... ja mam aj vacsie rozdiely najmladsi-starsi surodenec, vztahy maju fajn, aj ked na inej rovine ako piesok a lego samozrejme... ako malu ju mali ako "nunu hracku" a teraz vacsia s nou drtia spolocenske hry jedna radost a "uzivaju si", ze nie je trapne ist na ihrisko ci do zoo, lebo sestra... jasne s mierou, ale je to tak...

eriatko_r
22. máj 2023

tak moj ma doslova uprosil a vynival :D...v januari mal 8, a malicke cakame zaciatkom oktobra. To ci sa zahraju asi ani velmi nie, ale strasne sa tesi - vravel mi mamka ja som si vysnival braceka a budem ho mat, a konecne nebudem sam..takze v mojom pripade sa on tesi a ja cim som starsia tym vacsi respekt mam, ale tesim sa ...a o mesiac budem mat 37... vek by som neriesila a babtko je len radost, hoci sito teraz uvedomujme ze sa mi zase zmeni zivot o milion stupnov ale stoji to za to ;)

andrejka1974
22. máj 2023

Ja mám medzi tretím a štvrtou presne osem a pol roka a boli vždy aj sú teraz velky parťáci

kiksina_21
22. máj 2023

Ja čakám teraz tretie, bude medzi nimi 11 (syn) a 9 (dcéra) ročný rozdiel. Veľmi sa na malú sestričku tešia, dcéra samozrejme viac alebo to len viac dáva najavo 😀. V auguste budem mať 36 rokov, záleží len na tebe či sa na malé mimčo cítiš.

nika1971
22. máj 2023

mam 7 rocny rozdiel medzi chalanmi...nestazujem sa, bolo a je to super...dnes maju uz skoro 18 a 25

saxana000
22. máj 2023

Medzi mnou a bratom je 8 rokov..bola som im so sestrou skor na obtiaz predsa ja 7 a on 15 sestra uz mala.17 mali ine zaujmy nez hrat so mnou clovece...prakticky som bola akoby jedinacik.stale medzi dospelymi ale mama spatne uznala ze.matersku so mnou si uzila najviac.teraz sme vsetci dospeli tak sa ten rozdiel stratil.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
22. máj 2023

Ja mam dceru 22r, 5r a 2r syna.Vôbec nelutujem ten vekový rozdiel.,a 2r dieta som rodila po 40ke.
Dcéra stale chcela mať surodenca a som bola rozhodnuta že budem mať len 1dieťa.Ked sa s tým vyrovnala zrazu dostala 2bratov, velmi sa tešila ale poveda že do 30r určite nebude mať vlasné😅

vamajka
22. máj 2023

Ja mam medzi chalanmi 7,5r. a je to super. Ten starsi uz bol samostatny ked bol mladsi babatko. Kym bol starsi na ZS tak sa s bratom hraval v pohode. Ked presiel na gympel tak mu bol brat na obtiat a teraz starsi 25 mladsi 17 tak je to znova super. No neviem si predstavit ked bol starsi na gympli, ze by nemal sam izbu, takze aj s tym pocitaj, ze casom treba aby mali kazdy svoju izbu

eriatko_r
22. máj 2023

@elizabet173 no ja to mam aj z vlastnej skusenosti medzi mnou a najmladsou sestrou je 11 rocny rozdiel - tiez som si ju doslova vyprosila a aj som si ju "vychovala" :D ..no moj maly nie je prakticky nidky sam , ma 14 rocneho bratranca, 13 rocnu sesternicu a teraz mesacneho bratranca, ale on povedal ze on chce vlastneho surodenca :D..strane zlatucky je

tamtamka26
22. máj 2023

medzi mojimi je presne 6r, chlapec a dievča. už som aj oľutovala taký veľký rozdiel a ešte k tomu rozdielne pohlavie. každý má stále iné záujmy, nikdy sa nevedeli zahrať.

3009
22. máj 2023

Moja dcéra má tiež 8 ročný rozdiel medzi deťmi. Dnes majú už 16 a 8 /syn a dcéra/. Sú v podstate jedináčkovia čo sa týka hier, ale teraz sa majú veľmi radi a dokonca aj 16-ročný ide s nimi do ZOO akože s mladšou sestričkou.

dzejsik
22. máj 2023

ja mám so sestrou 13 rokov a hrať som sa teda hrala aj viac ako som chcela, ale za mňa isto radšej súrodenec o dosť mladší ako žiadny 🙂 som rada, že našim sa nakoniec podarilo aj druhé, lebo ho chceli skôr, len nevydalo, ja som ho ako malá chcela vkuse ... kým bola v kočíku, všetky spolužiačky mi ju závideli, o rok maturuje :D
manžel je zase o 10 a 12 r. mladší od súrodencov a pohoda, majú sa radi

janettdamian
22. máj 2023

Ja mám rozdiel medzi najmladším 13r a 15r. Najmladší vyrastá v podstate ako "jedináčik" už teraz. Staršie už majú vlastné rodiny. Možno, keď budú všetci dospelý časom to zas bude inak tie vzťahy. Ale celkovo si vychádzali vždy, nemali sme doma kvôli tomu žiadne vyhrotené situácie. Náš sa narodil, keď som mala 38r., takže ak skutočne chceš choď do toho teraz, z vlastnej skúsenosti by som po 40+ už dieťa nemala.

h2
22. máj 2023

Môj 11 ročný syn sa včera hral so svojou 27 ročnou nevlastnou sestrou asi dve hodiny. Ja sama mám s vlastnou sestrou rozdiel len rok a pol a nikdy sme sa spolu nejako extra nehrali, skôr sme sa neznášali a bili. Toto nie je o veku.

nevenka
22. máj 2023

Tak rozdiel ako rozdiel...Moje deti maju 9,5 roka, 7,5 roka, 2,5 roka a 4,5 mesiaca. Ti dvaja starsi brali v pohode aj toho tretieho a malicku zboznuju.
Dcerka vie prebalit, nakrmit, zabavi malicku, ked som s tym 2,5 rocnym.
Ten najstarsi je chlapec, tiez vie zabavit, zahra sa s 2,5 rocnym, malu pokocikuje.
Nie su si navzajom konkurenciou.
Rodila som ako 30, 32 a 37 a 39 rocna.
Hovoris o veku 35, ako keby si bola tesne pred dochodkom, niektore zeny len vtedy zacinaju. Bud nenasli toho praveho alebo sa nedarilo. Sestra ma kombinaciu toho, prve mala v 36 rokoch, tesne pred 37.
Neviem, aka si Ty, ale ja napriek vsetkemu, milujem malinke babatka. Aj toto je faktor, ci si zmierena s tym, ze budes znova istymi vecami limitovana, 8 rocny je uz velkac, no...

lucylaw
22. máj 2023

Hlavne ak sa rozhodneš ísť do druhého dieťaťa, tak to neber prosím ťa tak, že to staršie dieťa je povinné ti s mladším pomáhať a má sa o neho starať..Lebo to tu bežne čítam v takýchto témach, kde sa rieši väčší vekový rozdiel, že "Veď to staršie dieťa ti s mladším pomôže, bude ti ho strážiť,.." a podobne..No mne sa vtedy nožík vo vrecku otvára..Mám brata mladšieho o 9 rokov a presne takto to u nás fungovalo, prišla som zo školy a mama ma vyslala s bratom na ihrisko, keď som mala 10, nabalila mi ho aj s kočíkom von a ešte aj psa mi k tomu pribalila a mala som ísť s nimi sama na prechádzku, večer som kúpala, kŕmila, nikoho nezaujímalo, že chcem robiť niečo iné, som predsa staršia sestra, mám pomáhať, lenže nie ja som chcela ďalšie dieťa, ale moji rodičia ho chceli, tak prečo som sa o neho musela starať ja? Nepoviem, ak sa staršie dieťa chce samé zapájať, tak ok, ale brať to ako samozrejmosť a ešte to od toho staršieho dieťaťa vyžadovať je totálna hlúposť..Potom sa brat dostal do puberty a zrazu mi mama začala vyčítať, že sa správam viac ako jeho druhá mama než ako sestra, ale tak keď som bola odmalička tak vedená, že som prakticky všetko robila ako keby som bola jeho mama, tak nemôže čakať, že sa zrazu budem správať ako jeho sestra 🙈 S bratom mám taký neutrálny vzťah, akože porozprávame sa v pohode, ale že by sme si boli nejakí veľmi blízki, tak to nie..

bejbypd
22. máj 2023

Ani raz som neolutovala vekový rozdiel medzi deťmi. Dcéra 15 ,syn 8 a najmladší bude mať 4 mesiace..zbožňujú sa..A ja im hovorím nech si to vážia, lebo každému z nich som dopriala byť jedináčik🙂
Veľa pomáhajú, veľa sa tešia a babatko vnímajú ako svoju súčasť, lebo už sú schopní to pochopiť a o to viac je ten náš najmenší milovaný..

kalendark
22. máj 2023

Môj starší má teraz 10 rokov a mladší 9 mesiacov 🙂, syn veľmi chcel súrodenca, všetci sme spokojní a ja si oddýchnem od práce.

miadi
22. máj 2023

Vobec sa neoplati mat deti 😁Toto nepochopim . Clovek ich mà mat lebo ich chce miluje vie sa o ne postarat. Nie spekulovat ci sa to oplati. To nie je ako dumat ci sa oplati kupit Nintendo switch. Ze ci sa ti stym dieta zahra ci bude na tom zavyslak alebo zbytocne vyhodene $. To prve sa malo s kym hrat ? S tebou ? Same? S kamosmi? Mat dieta nie je o tom ci sa budu surodenci hrat. Takze Asi tebe sa neoplati mat druhe ked to beries takto. To ti nikto nevie aky budu mat vztah. Ako si sadnu povahy a ako ty by si vedela byt ferova a podporovat ich vztah u nas je rozdiel 4.5r a zboznuju sa. S bratom mam 2.5 a je to snim tazke cely zivot 🤣

margaretka
22. máj 2023

Máme 10rocny rozdielz nezahrajú sa spolu každý má svoje ale ľúbia sa nadovšetko a trávia spolu cás vždy ako je to možné

lenka.25
22. máj 2023

Moje baby sa spolu zahrajú . Rozdiel majú 9 rokov a staršia dcéra tancuje ako mladšia píska 😂 . Majú nádherný vzťah a staršia krpatu miluje nadovšetko .

heln
22. máj 2023

aj ja tak mam, starsia mladsieho miluje, aj mladsi ju ma rad, ale viac ziarli. a veru sa spolu aj zahraju, jasia, zabavia. starsej chybal ten surodenec a tesi sa z neho. tiez mam viac rokov, ale prve 3 roky fakt rychlo ubehli, uz pojde do skolky, ten vek neoklames napriklad pri strihani tych neviditelnych babatkovskych nechtov, ked uz dobre nevidis na blizko.

margaretka
22. máj 2023

@lucylaw dcéra mi so synom vôbec nepomáhal a neukolovala som ju ani nevyžadovala že sa musí postarať niečo za mňa. Čo chcela bola som rada že sa snaží a má záujem dovolila som jej ale mala veľa svojich školských aj kruzkovych povinnosti a zároveň sme sa snažili primerane jej veku venovať aj jej samostatne aj bábätku samostatne aby na úkor niekoho nebom druhý odvrhnuty . Keď to bolo možné trávili sme spolu ako rodina čas a vtedy to bolo zase úplne iné ale nikdy že ja si oddýchnem ty sa postaraj. Občas postrazila keď bolo nevyhnutné treba ale ináč úplne fajn a nič neľutujem . Jej súrodenec nechýbal mala kamarátky veľa sme cestovali a keď ho už mala tak ho obdivovala aký je ten život zázračný ....

miadi
22. máj 2023

Moj muz mà o 11r starsieho brata. Nehrali sa moc skor sa onho staral brat. No maju fajn vztah aj spolu riesia business . Muz ho mà ako otcovsku figuru mà ho radsej ako otca na den otcov mu chcel dat polku svojej torty 🤣som sa smiala ze svokrovi nie .. ked svagor mà 3 dospele deti, ktore snim mozu oslavit den otcov .. Tak Asi 4. Muz je tichsi introvert svagor extrover uplne najviac si pokeca snim. Takze sa to Asi oplatilo ze ich mali rodicia . 😁ale ani Moja mama sa nestazuje ze mala aj mna hoci s bratom je to medzi nami vselijake. Robime jej radost individualne 😀ale chodime aj spolu na dovolenky tak to nie je uplne zle. Len sme ohen a voda . Lev a ryba.

ildiko36
22. máj 2023

Určite sa oplatý ísť do toho, vela žien rodí v dnešnej dobe po 35..A nemá ťa trápiť aký budú mať vztach keď sú malý, keď budú dospelý a rozumný, maju sa na koho obrátiť, nebudú samy a budú sa lúbiť.

danielahamar
24. máj 2023

rodila som v 38 , doma mám teraz 20,17 a 2,5r.

peterfeher1975
24. máj 2023

Ja mam cca 9rokov a 10mes rozdielov a poviem ti pravdu... z vlastnej pohodlnosti už nikdy viac tak veľký vekovy rozdiel. Dcéra malého berie, sem tam pomôže no je vo veku keď začína ,,puberta,, malý jej všetko berie atd. Viac nervov keď sú spolu. No a my sme si s malým pol roka zvykli na seba.