Hroznová šťava v tehotenstve

3. feb 2024

Ahojte. Na čo je dobrá hroznová šťava v tehotenstve? Dostala som od kamarátky a naozaj neviem na čo je to dobré keďže čakám prvé bábo

paulinkaa2
3. feb 2024

Ahoj v tehotenstve na nič. Ale matysak je dobrý na rozbehnutie mlieka po pôrode

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetapetra
3. feb 2024

🤦🏻‍♀️

autor
3. feb 2024

@tetapetra prečo taká reakcia

autor
3. feb 2024

@taynee ďakujem

stanulienkat
3. feb 2024

Hroznová šťava je hroznová šťava. Pije sa kedykoľvek- od detstva až po smrť. Má vitamíny a minerály. Nič viac za tým nehľadaj.

juliacenc
3. feb 2024

@tetapetra tvoja klavesnica zrejme obsahuje len tento jeden emotikon. K nemas co povedat tak sa nevyjadruj

juliacenc
3. feb 2024

Vitaminy ci uz v tehu alebo aj po. Ale nic co by si “ musela lebo inak… “ ak mas chut tak si daj

autor
3. feb 2024

@stanulienkat ďakujem. Nemala som sa koho opýtať keďže nikoho nemám

autor
3. feb 2024

@juliacenc niekto si myslí že každý musí všetko vedieť. Ale keď je niekto kto sa nemá koho opýtať určitú vec lebo napríklad nikoho nemá tak klávesnica obsahuje iba to jedno emoji

diewcatqoo
3. feb 2024

Hroznova stava v tehotenstve je pre mna pseudo vino. Kupim si obcas, lebo toto tehotenstvo mam strasnu chut na vino (nie som ziaden alkoholik, vino predtym som pila skor vynimocne). Je to vo vinovej flasi, nalejem si do vinoveho pohara, sadnem vecer na gauc, vylozim nohy a cuckam si 🙂
Inak nie, nie je to vo vseobecnosti ziadne must have v tehotenstve. Niekto odporuca hroznovu stavu potom po porode na rozbehnutie laktacie, lebo vraj podporuje tvorbu mlieka. Ale nemam to vyskusane na laktaciu.

mikadooo
3. feb 2024

Za mňa zbytočné kalórie. Keď porodíš, tak babský recept (jeden z mnohých) je hroznová šťava, aby sa ti dobre tvorilo mlieko. Ale čo som sa rozprávala s lekármi v nemocnici, tak proste treba piť - hocičo (do toho nerátam kávu a alkohol samozrejme). Telo musí "vytvoriť" tekutinu, preto mu treba dodávať dostatok tekutín, radšej viac ako menej. No a sladká hroznová šťava sa dobre pije a určite je to zdravšie ako fanta alebo umelé sirupy - obsahuje rôzne stopové prvky, minerály, vitamíny. Odporúčam riediť vodou pred popíjaním. Čiže - na tvojom mieste by som si ju nechala na obdobie po pôrode. Držím palce, nech všetko dobre dopadne a nech kojíš jedna radosť aj bez šťavy 🙂.

autor
3. feb 2024

@mikadooo ďakujem krásne za vysvetlenie 🥰

juliacenc
3. feb 2024

Nic si z toho nerob. Kazda otazka je dobra a ma byt slusne zodpovedana. Vycitat niekomu, ze sa zaujima, ze chce spravit maximum pre seba pre dieta je vrchol ubohosti… ty si spravila dobre, ze si sa opytala

autor
3. feb 2024

@juliacenc zaujímam sa o zdravie svojho dieťaťa keďže o 3 som prišla. Pre malú chcem urobiť maximum a v júni ju už držať v náručí. A to že niekto má nudný život ja za to nemôžem. Čítala som už aj blbšie otázky a také reakcie som ešte nevidela. Nevadí sú ľudia a ľudia

tetapetra
3. feb 2024

@juliacenc v dnešnej dobe? Keď vieš napísať na koňa, tak si to dokážeš nájsť aj na google. Neskutočné,že ako ľudstvo sme sa dožili roku 2024.

autor
3. feb 2024

@tetapetra tu napríklad sú skúsené matky ktoré majú aj nejaké skúsenosti. Čo je google? Skúsená matka? Ak nemáte prosím čo povedať k téme a len útočiť prosím nepíšte. Kebyže je to taká blbá otázka ako si vy myslíte každá jedna mi odpovie ako vy. A čo že rok 2024? Niekedy na internete sú popísané také bludy že dovidenia a je lepšie sa opýtať matiek alebo žien ktoré sú skúsené. Nemám čo dodať viac. Pekný večer

lilinka76
3. feb 2024

Ja som tiež píla hroznovú šťavu počas tehu a vďaka nej moji chlapci v brušku priberali. Čakala som dvojčatá a nevoľnosti so zvracaním som mala cca od 4. týždňa do 37. týždňa. Málo priberali na váhe a vďaka šťave sa to zlepšilo.

tetapetra
3. feb 2024

To čo je dobré mne,nemusí byť dobré tebe. Aj tu sa dozvies hlúposti,ale stále platí čo pomôže mne,tebe môže uškodiť. Prírodné šťavy máš bežne, možno by som spýtala na slimáky. Ale zase nie si jediná

kvojtanikova
3. feb 2024

No ja som ju pila po pôrode na laktáciu a bolo to výborné, naozaj to pomáhalo, mlieko sa tvorilo jedna radosť, aj u kamošiek mám odskúšané. Ale stotožňujem sa aj s názormi, že aj počas tehu je fajn, veď je to vlastne tekuté ovocie, takže určite vitamíny sú teraz potrebné. Rozhodne ti to neuškodí, tak si s kľudom nalej, vychutnaj, nenechaj sa rozhodiť názormi rôznych ľudí, ktorí radi komentujú to, čo ich v skutočnosti nezaujíma.

autor
3. feb 2024

@tetapetra ale radšej sa opýtam tu. A áno pozerala som aj Google ale tam sa píšu somariny. Radšej si vypočujem tisíc názorov

autor
3. feb 2024

@kvojtanikova ďakujem ti. Nevedela som fakt či aj počas tehotenstva je to účinné. Viem že to je dobre na podporu mlieka počas kojenia.

kvojtanikova
3. feb 2024

No ja neviem, na čo konkrétne by to malo byť účinné počas tehotenstva, okrem celkovej dobrej kondície, možno správneho zažívania, ako prostriedok proti zápche, ale ako vravím, nevidím dôvod, prečo by malo byť z akéhokoľvek dôvodu škodlivé, takže je to už len na tebe, či ti to chutí aj teraz piť alebo nie. Nasilu by som to isto nepila, ak by mi to nechutilo.

autor
3. feb 2024

@kvojtanikova ďakujem aj tak za odpoveď

svetlonos
3. feb 2024

@diewcatqoo
Ahoj 🙂 ani ja nie som alkoholik ale vino mam tiez rada a tak si kupujem vuno bez alkoholu. Su rôzne skvele značky a chutia a chutia ako normalne vino.

autor
3. feb 2024

@svetlonos ahoj. aké víno bez alkoholu si kupuješ? Čo som kukala tak všade alkohol aspoň kúsok

svetlonos
3. feb 2024

Ahoj autorka 🙂 moja doktorka by mi odpovedala - akurat na zhorsenie tehu cukrovky! Kludne si daj len tak pokial tu cukrovku nemaš a uzi pekne chvilky 🙂

diewcatqoo
3. feb 2024

@svetlonos ahoj, vdaka za tip. Mne minule ktosi priniesol nejake vino bez alkoholu, ale vobec mi nechutilo. Nedokazala som ani dopit to, co som mala naliate v pohari. Mozno len nejaka zla odroda, neviem.. ale povedala som si, ze radsej zostanem pri stave 🙂

autor
3. feb 2024

@svetlonos tehotenskú cukrovku neviem či mám na testy idem o dva týždne 🙂 tak zatiaľ to nechám tak a podľa toho uvidím. Ďakujem ti

majlo1234
3. feb 2024

Neni to nijak zvlast ucinne ani pocas ani po porode, ale je to chutne. Samozrejme, netreba to prehanat, a striedat s vodou a inymi tekutinami