Coca cola v tehotenstve

23. sep 2024

Ahojte som v 19 tyzdni a od zaciatku mam chut iba na jedno na Coca colu neviem bez nej byt nepijem vela vzdy vypijem 1 dozu (0,33L) niekedy jeden aj pol a babo dost citim ako Kope aj moja zenska lekarka povedala ze babo je velmi aktivne ale vraj je vsetko ok moja otazka je moze to byt z tej coli? Snazim sa prestat pit ale ja na nic ine v tehotenstve nemam Chut len nato pitie 💔

h2
23. sep 2024

Mne Colu odporúčal priamo gynekológ, proti nevoľnostiam. 🤷‍♀️

lucia13022023
23. sep 2024

Mne zas odporúčala gynekologická na nízky tlak dat si colu.

rozovykon
23. sep 2024

ja som mala brutálnu chuť na gumenných macíkov, pekne som si sadla na lavičku a zožrala celý sáčok 🙂 noo potom ako som bola na glugotestoch som s tým hneď aj prestala a musela držať dietu :-/

really8
23. sep 2024

Cola je v poho. Skus si nieco nacitat na internete (kludne aj do buducna neznpolozis otazku) kolko kofeinu je ok a kolko ho obsahuje cola. Nic to ale nemeni na tom ze denne by si ju fakt nemusela. Stale je tam vela cukru, farbiv…obmedz to aj kvoli sebe

lalilla
23. sep 2024

Ja by som ju urcite nepila denne. Resp glg dva ale plechovka denne je za mna zbytocny sajrat do tela, cukor umeliny. Za mna skus obmedzit

mila23
23. sep 2024

ja som to tiez taka mala....tiez by som v tehu najradsej len colu pila....samozrejme je to kopa cukru a umelin...takze som sa snazila obmedzovat..ale cca 2-3 som ju pila skoro denne...ta jedina zaberala na moj zaludok....takze ta uplne chapem....

kaki3
23. sep 2024

Jasne, ze to moze byt z tej coly. Keby si si kupila kolovy sirup? Nehovorim, ze je to tiez vyhra, ale asi o nieco prijatelnejsie.

anavixy
23. sep 2024

Cola je v tehotenstve taka ista nezdrava ako mimo tehotnestva. Je plna cukru, takze babatko je z nek iste aktivne, ale nie ze cely cas je aktivne z toho ze raz za den si das 3dcl coly. Ublizit neublizi, daj si, ked mas chut…

autor
23. sep 2024

@h2 Ja som nemala nikdy nevolnost len mam na to strasnu chut cakala som ze to prejde ale nie...

autor
23. sep 2024

@lucia13022023 tak nizky tlak zvykne mat

autor
23. sep 2024

@really8 Vzdala som som sa coli rok som ju nepila ale kedy som tehotna je to ze nevydrzim nemam na nic inak chute len na colu a ked ju nemam je mi az zle ale ako som uz pisala max. 1 dozu ale pijem ju kazdy den

autor
23. sep 2024

@lalilla pokusam sa 💔 predtym som si robievala jablkovu stavu doma ale ta mi prestala chutit pritom som to milovala

autor
23. sep 2024

@mila23 kiezby by som mohla napisat ze mi pomaha na zaludok ale mna neboli zaludok a nemala som ani nevolesti nikdy len ta chut ktoru mam

terry658
23. sep 2024

Ja som ju pila kvôli nízkemu tlaku.

autor
23. sep 2024

@kaki3 Pozriem sa na nete ci to v rakusku mame dufam ze ano

autor
23. sep 2024

@anavixy a je pravda ze vraj ked žena pijem v tehotenstve colu tak po narodeni je dieta moc Aktivne a take nepokojne? Lebo ma tym okolie strasi......

autor
23. sep 2024

@rozovykon tie gumene maciky no tiež nato zvyknem mat chut hlavne na tie ceresnicky od hariba ale alergiam sa tomu uplne vybyham a jedina sladkost co si obcas dam je raffaelo alebo kremese ale max raz az 2x do mesiaca inak ficim len na cole kazdy den je Zero to iste co normalna Cola?

autor
23. sep 2024

@lalilla je Zero Cola to iste co normalna?

anavixy
23. sep 2024

Nie… ak dieta nema byt aktivne, tak aktivne nebude ani s colou ani bez a ak ma byt, tak bude s colou aj bez, chapes…

autor
23. sep 2024

@anavixy Dakujem teraz som kludnejsia 🍀

petronela1985
23. sep 2024

Ja tiež fičím v tehotenstve na gumených cukríkoch a tak 1 až 2x do týždňa si dám tu 0,33 l plechovku Kofoly Original. Predtým som to ani cítiť nemohla. Tak raz za čas je to snáď ok, som v 34. TT, bábätko je v poriadku.

autor
23. sep 2024

@petronela1985 zatim je u nas tiez vsetko v poriadku......sestrnica ma dve dievcatka a cele tehotenstvo pila colu ale ona pije colu tak ze tie 2l flasky za den a vodu vobec nepila 💔 a po porode aj redbull casto krat pila......deti ma zdrave vsetko je ok len ona mala zdravotne problemy nedavno lebo nepila vodu vobec len colu a energetaky

really8
23. sep 2024

Ked si sa raz dokazala vzdat, dokazes to znovu. Chces po porode chudnut 20 kilo? Tak si ju nekup a hotovo. Inak sa s tym bojovat neda.

nevenka
23. sep 2024

Hlavne posledne 2 tehotenstva som prezila na cole. Deti su ok. Samozrejme, nepila som na litre, ale tak 1-2 pohare.

autor
23. sep 2024

@really8 Ale ked ju nepijem je mi zle neviem to opisat tak vahu neriesim kedze mam zatim 50kil

autor
23. sep 2024

@nevenka aj ja 0,33l cize to je jeden pohar a obcas si das potom este polku ale robim to kazdy den hlavne k jedlu

really8
23. sep 2024

Mozno si to len nahovoras a stacila by ti napr fatra. V prvom trimestri som aj ja mala dost coly kvoli nevolnostiam. Myslim 2-3 dcl denne, alebo kazdy druhy. Zvysok tehotenstva tak raz za tyzden dva

alickapusinka
23. sep 2024

No to tehotne ženy maju chuť na kadečo.Moaj sestra ked bola tehotna čakala syna každý boži deň jedla paradajkový pretlak.Pochuťka číslo jedna.Aj 3 plechovky za deň

autor
23. sep 2024

@really8 myslela som ze si to nahovarom ale mne zacne byt zle ked sa nenapijem ale skúsim to nejak obmedzit urcite a nemoze to byt tym ze mam nato chut lebo ja vobec nejem sladkosti ani nic sladke?

anavixy
23. sep 2024

Skor ti je zle preto, ze ti chyba cukor. Ked nejes nic sladke, tak ani ta cola ti neublizi, niekto je zdravo a priberie 20kg, niekto je nezdravo a nepriberie vela, vsetko s mierou, ak tvoj jediny prehresok je cola v takomto mnozstve, tak si na tom este dost dobre…🤭