Večne nespokojné bábätko

14. apr 2023

Ahojte, chcem sa trošku posťažovať, možno sa tu nájde niekto, kto to mal podobne.
Mám takmer dvojmesačnú dcérku, milujem ju nadovšetko, ale niekedy mám pocit,že nerobí nič iné, len plače. Koliky už nemá, to je iný plač, ten rozoznám.
Ide o to, že keď vstane, je pár minút ok, inokedy plače hneď. Samozrejme ju nakŕmim, odgrgne si, keď ju mám dlhšie na rukách, že sa napr prechádzame a rozprávam jej, ukazujem, už sa jeduje, plače.. idem prebaliť, dám na podložku, plače. Prebalim, keď nie je unavená chcem sa jej nejak venovať, no obrázky ju bavia asi minútu, potom plače, dám ju ľahnúť, plač, rozprávam jej, plač, dám do hojdacieho kreslá, plač... Má pár svetlých momentov, keď sa usmeje, no hneď potom opäť plače.
Proste neviem čo s ňou 😞 príde mi,že je večne nespokojná nech robím čokoľvek. Už si namýšľam,že má neznáša. Keď vidím detičky v podobnom veku u kamarátiek,alebo influenceriek čo sledujem na IG (hej viem.. 🤦🏻‍♀️) mám pocit, že jen moja je taká a ostatné sa len smejú, pekne sa "hrajú", posedia pri mamke aj na káve...
Je mi to proste ľúto 😕 Koniec výlevu a ďakujem za každú spätnú väzbu.

beata_k
14. apr 2023

Je mozne, ze z teba citi stres a ste v zacarovanom kruhu? Ty uz nervozna co zase bude a ona nervozna, ze mama nervozna.

ivangeline
14. apr 2023

Aj moje dievca take bolo. Pripisovala som to kolikam,refluxu a extrovertnej,citlivej povahe. Az od 8m bolo lepsie,od roka este viac,od 2 este a uz mala 3r a da sa to zniest,uz sa pozname.. xD

marika987
14. apr 2023

Moja dcérka bola taká istá a mala tiež aj kolíky fuuu to boli dni hrôzy na ňu zaberali len rozprávky niekedy ani to nepomáhalo neskúšala si ju dať do perinky alebo do deky uviazať vraj to sklidni moja bola taká asi do 4 mesiacov potom už pohoda

dominidi
14. apr 2023

Moj bol tiez taky citlivko, resp aj je, ale od kedy sa zacal hybat v priestore teda cca od 8m je to ovela lepsie..len vydrzat, skusat a neporovnavat, ved aj ine deti placu, len to zeny logicky nebudu vesat na svoje dokonale profily ;)

autor
14. apr 2023

@beata_k snažím sa byť práveže kľudná, smejem sa na ňu, jemne prihováram. Mala som stresujúce obdobie na začiatku po pôrode, našťastie depresia sa z toho nevykľula, potom prišli koliky.. to som bola tiež občas vynervovaná, no teraz som už myslím ok. Myslíš,že odvtedy čo zo mňa cítila stres to má so mnou spojené? 😞

autor
14. apr 2023

@marika987 v perinke je väčšinou v pohode, keď je na rukách a v pohybe. Len takto sa jej nemôžem venovať tak ako by som chcela aj pre jej vlastný rozvoj.

beata_k
14. apr 2023

Mam take jedno dieta. Mohla som sa ja usmievat a milo prihovarat. Vzdy, vzdy ma prekukol uz ako babatko. Pokial som nebola na 120% v pohode, nebol ani on v pohode. Je hypersenzitivny. U nas to fungovalo tak, ze vzal muz na ruky dieta a dieta vysmiate. Dal mi vysmiate dieta na ruky, v momente plac. Vratila som mu dieta a hned sa upokojilo. Fakt som musela byt uplne v klude.

autor
14. apr 2023

Ešte mi napadlo, keď sme mali zle obdobie, kolika, nevyspatosť, plač.. tak som na ňu bola zlá 😭😥 strašne sa za to hanbím a hnevám sa na seba,že som takto zlyhala, ale chytila som ju za nôžky zatriasla som s ňou keď ležala, tak do strán trochu, nie silno a zvýšila hlas. Ďalší raz, aby som to nezopakovala už pre istotu, čítala som ,že radšej treba dieťatko nechať a ísť do inej izby predýchať. Mne to ale trhalo srdce ju počuť ako srdcervúco plače. Myslíte,že to všetko spôsobilo,že je teraz taká? Môže má reálne nenávidieť ?
Som z toho strašne smutná.. kiežby sa dal vrátiť čas. 😞

deti95060810
14. apr 2023

ak si nervózna , nespokojná - bábo je nespokojné tiež...
plače aj na prechádzke?

deti95060810
14. apr 2023

nie, z toho trasenia si nepamätá nič ... ale už to nerob..

autor
14. apr 2023

@beata_k presne tak, u ocka je trochu pokojnejšia, ale nie vždy. Je možné,že si prídem v pohode, ale kdesi vnútorne som napätá,lebo čakám,že začne opäť plakať? Ako sa dať do pohody?

autor
14. apr 2023

@deti95060810 na prechádzke je spokojná, pekne aj pospí.
Vážne si to nepamätá, aká som bola hrozná matka ? Veľmi sa za to trápim. Samozrejme,že to už nezopakujem.

sarah1988
14. apr 2023

Ja mam také 2 deti
Prejde to .je to hrozne vyčerpávajúce.
Hlavne keď človek nemá pokoja ani doma ani vonku ani nikde
A vidí okolo seba tie kľudne deti.
Obe plakali okrem jedenia a spánku takmer stále
Dobre bolo pár minút len vždy
Prvú to prešlo asi v 11.mes.zo dňa na den
A druhu v 23. mes.
Ta je placliva stále ale aspoň uz neplače v jednom kuse
Na tu pomáha ísť von zmeniť prostredie
Ale moja skúsenosť je ze hracky môžu byť aj pozlatene ,ale nezastavia.
A ze môžem pri nej sedieť, lezat a neviem co robiť a plakať bude stále
Staršiu som veľa nosila v nosiči, to bola spokojna nachvilu
Myslela som po prvej dcére ze horšie to už byť nemôže,ta to robila od narodenia,už v pôrodnici ju nosili sestričky po chodbách... keď som už ja mala dosť..
A druha ta bola dva týždne pomerne ôk a potom ešte horší scenár

Ale už som to nebrala až tak tragicky .
Ale je to ozaj vyčerpávajúce ...
Verím že to prejde ..čím skôr aj u vás..

beata_k
14. apr 2023

U mna to tak bolo. Mala som dojem, ze som v pohode, ale klamala som samu seba. Ako pisem. Vzdy to zo mna citil. Neviem ako sa dat do pohody. Ale jedno viem. Su deti mimoriadne citlive na svoju mamu. Musis to nejak ustat. Ona ti to vrati usmevom. A uz sa prestan obvinovat. Nepomahas tomu. Drz sa ✊

terry658
14. apr 2023

Prosto je to dieťa, ktoré je highneed. Prosto bude chcieť stále pozornosť a bude večne umrnčané. Najhorší je prvý rok. Mala som také prvé a bol to záhul. Nič som nespravila pri nej. Prosto hrozne ťažké obdobie.
Sestra mala také prvé a piate dieťa. Prosto niektoré sú také. Je to taká povaha.

rivini
14. apr 2023

Uz som to pisala aj v inej diskusii, no dam aj tu-hovori sa tomu rannodetska porucha regulacie. Ludovo high need baby-uz to tu niekto spomenul. Niektore babatka ju maju a je to proste strasna vec. Casto tym trpia deti, ktore sa narodia cisarskym rezom. A omnoho castejsie su s tym spojene koliky, a neschopnost sa upokojit. Pricin je vela a na vacsinu sa nikdy nepride. Pre matky je to fakt vyzva, moje dieta bolo tiez take…nic ho neupokojilo, vecne nespokojny, uplakany…Po troch mesiacoch to casto prejde. Mne sa osvedcilo:
1. davat probiotika BiGaia (hlavne ak sa dieta narodilo sekciou)
2. pri pripadnych bruska, masirovat, nahrievat, dat mu rascove cipky (kupis v lekarni)
3. nechat skontrolovat, ci nema ABKM
4. zajst k osteopatovi a odstranit pripadne napatie v krckej chrbtici (ma to vela babatiek)
5. ked uz place, dat ho do manduky a nosit, alebo s nim pohupkavat na fitlopte
6. balit ho do perinky, najma pri silnom moro reflexe (ked velmi nekontrolovatelne rozklada ruckami)
Tiez som si myslela, ze ma moje dieta nema rado, no ma😊, len niektore babatka su proste narocne🤷‍♀️🙈
Prajem pevne nervy!

kamagma
14. apr 2023

Unas to bolo podobne, reflux ,koliky, cca do 8m to dieta nonstop cele dni revalo. A potom to preslo. O chvilu bude mat 2roky a je to ovela lepsie.

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. apr 2023

@deti95060810 nechcem, aby mala nejak podvedome zafixované,že ja som tá zlá 😞 kvôli tomuto zlyhaniu. A ešte k tomu ani nekojim a tak mi proste veľmi chýba tá blízkosť mama/dieťatko. Mám pocit, akoby sme nemali to silné puto.

maryetta
14. apr 2023

Moj prvy syn bol urevany. Ale on mal silne koliky.
Toto preslo a bolo dobre.
No dcerka ta bola taka ako pises. Ona este aj pocas spanku mrncala. Ci bolo dobre ci zle. Ci bola sama ci na rukach furt revala. To uz aj starsi syncek vtedy ze zase reve? Furt reve…
Snaď to nebude vaš pripad ale… trvalo to hadam aj rok 🙈🙈

nellye9
14. apr 2023

Prejde to časom, moja druhá dcéra bola taká... Už v pôrodnici to zhodnotili, že nie je normálne, aby stále revala 😀, cez deň nespala od narodenia iba 2x po 15min. Samozrejme nezaspala sama od seba, ale po uspávaní a dlhom. Nikdy sa nezobudila usmiata, vždy ako prvé ešte so zatvorenymi očami bol rev. V kociku nechcela byť, v aute vôbec nie, to sme iba nastupili a hneď bola fialová, čo som párkrát vystúpila a vrátila sa s ňou domov pešo. Niekedy sa odniesla v nosiči, ale často ani tam nie. Nosila som ju so sebou iba tak na rukách. Prestalo to okolo roku, zacala aj spavat jeden spánok cez deň okolo hodiny a zaspala normálne sama aj kočík mohol byť aj auto 🤷🏻‍♀️. Ale teda občas máva záchvaty teatrálnosti, že sa pri mne na ulici zastavujú okoloidúci a dávajú mi rady do života. Proste je taká. Vekom sa to ale jednoznačne zlepšuje.
Nebude si pamätať, ze si ju triasla, už to viac nerob a odpusti sama sebe.

sssilvuska
14. apr 2023

mas len proste narocne/citlive/vysoko citlive/hypersenzitivne dieta...alebo mozno je to len obdobie.. 🙂 ... autorka, napis mi spravu, ak chces

vega3
14. apr 2023

Ja ti poradím jednu vec, a naozaj o nej porozmýšľaj! NOSIČ alebo ŠATKA.

scorpionflower1
14. apr 2023

Moja bola uplne rovnaka. Chapem ta, je to frustrujuce. Ona ma uz teraz 4 roky a to na nej vidiet, ze ma svoju povahu. Ona ma proste nejake naroky, ktore nevie este odkomunikovat 😁teraz ich uz vie komunikovat a dirigovala by cele dni 😀 niektore babatka su citlivejsie na podnety. U nas bola v 2 mes. tragedia aj ked vietor do nej zafukal.

mikitilik29
14. apr 2023

😃😂 Keby si zažila našu mladšiu dcéru. Ta tak dokázala vrirskat do 5 mesiaca že som miestami mala chuť si mozog vystreliť z hlavy 😂😂 akože fakt to bol masaker co robila. Priateľ mal dosť keď s nou mal ostať sám doma. Raz som išla k zubárovi a ostal s dvoma dcérami doma... Normálne mal skoro pred infarktom keď som sa vrátila 😂😂

Bude lepšie neboj... Keď začne sedieť a lozit bude to o milión krát lepšie

autor
14. apr 2023

Wow ďakujem za každý jeden komentár,je dobré vedieť,že nie som sama s takýmto bábätkom. Veľmi ste mi pomohli a verím,že bude už len lepšie, skôr či neskôr 🙏

jarus88
14. apr 2023

Mám doma takú dcéru. Veľmi dlho som sa s tým vysporiadavala. Teraz spätne si myslím, že som aj mala popôrodnú depresiu a do toho ešte ona a jej plač. Od roka dieťa ako vymenené. Samozrejme, keď sa jej niečo nepáči, vie o tom každý. Škoda, že som nečítala takéto diskusie skôr. Mňa kamarátky ohovárali, že nezvladam 2 deti (mám staršieho syna, ktorý nikdy toľko neplakal).

rk123
14. apr 2023

tiez mam taku expertku doma 😀 prerevala prisaham cele dni, zlepsilo sa to az ked zacala sediet/stavat sa/stvornozkovat.
uz nepreplakala cele dni, ale stale je vecne nespokojna. teraz ma 1,5roka a ked jej nieco nedovolim tak ma take nervy, ze sa kuse a hadze o zem, veci okolo hadze o zem atd, proste nespokojnost velmi dava najavo. ked sa nechce obliect to iste, proste vo vsetkom, ked sa jej nieco nepaci. kocik a autosedacka neexistuje, to vresti jak keby sme ju drali z koze 😂
proste neobsedi na mieste, neexistuje aby sa sama zahrala hoci len 2minuty. vyzaduje 100% pozornost atd. je to narocne dieta (aj co sa tyka spankov a noci a tak), ja som hotova, manzel tiez, nic s nou nie je lahke, ked vidim tie usmiate sediace deti v kocikoch, alebo deti ktore len tak sedia a pozeraju okolo, to je uplne scifi 😂
takze ja len prajem pevne nervy a drzim palce

liliana8
14. apr 2023

@terry658 A kolko maju teraz rokov?Ake povahy z nich vyrastli?

terry658
14. apr 2023

@liliana8 práve z toho vreskľúňa je extrémne empatické, šikovné a nekonfliktné dieťa. Aj u mňa(9 rokov) a aj u sestry (11 rokov).
Čo mám druhorodeneho syna, ten bol krásne bábo a teraz je veeeeelmi náročný.
U detí sú však všetko len obdobia, ktoré sa striedajú a prejdú.
Inak obe moje deti boli do 3,5 roka 8-12x v noci hore. Ťažké obdobie to bolo.