Synček za mesiac nepribral

vasjar
14. okt 2021

Boli sme na kontrole u Dr a pri vážení synček za mesiac pribral iba 170 g. Nechápem prečo tak málo, ved kojím pravidelne, vždy keď sa zobudí tak ide hneď papať, potom sa pohra a zase spinkať. Nemám malo mlieka? Ako to zistím? (synček ma 4 mesiace)

sazumak
14. okt 2021

Ak je spokojný, tak je to v poriadku. Naša napr. za 6 týždňov pribrala 1,5 kg a potom za ďalších 6 týždňov len 450g. Sú detičky, čo majú v roku 8 kg, iné to majú v 3 mesiacoch.

misana84
14. okt 2021

@vasjar pred a po kojeni povazit… aby ste zistili koľko vypil…

mlska19
14. okt 2021

@vasjar Častejšie si ho prikladaj,ja osobne by som nevážila pred a po kojeni,stresuje to.Ale robila som mi čiarky,koľkokrát denne sa dojčiť.Potom sa to raketovo rozbehlo.V tých 4 mesiacoch veku kľudne aj 10x v priebehu 24 hodín dojči.

ckatka
14. okt 2021

A čo na to povedala doktorka?

ckatka
14. okt 2021

@vasjar a ci máš dosť mlieka....zistíš to tak...ze spokojne zaspí. Hladné dieťa nezaspi spokojne na prsníku ale bude nervacit.
Nos v šatke, často prikladaj, ponúkaj aj len tak, nos koža na kožu.

ankare
14. okt 2021

Neboj,ak máš spokojné bábo,mlieka máš dosť. Hlavne neprestávaj dojčiť, je to naj pre dieťatko. Držím palce!

deti95060810
14. okt 2021

za mesiac 170 g? tak to je ozaj málo... ak to takto ďálej pôjde budeš musieť prikrmova´vať UM...
mne jedna dcéra miesto pribrania chudla...🙄

kristina2412
14. okt 2021

Moje dieťa priberalo skokom. Jeden mesiac 220g druhý 1,5 kila ,pediatricka absolútne neriešila. Pre ňu bolo podstatné, že priberá. A pritom ja som mala mlieka naozaj že veľa ,už ma to ani nebavilo mrazit keďže to nemali šancu vypit. Ak je dieťa spokojné , má dosť pocikanych plienok, dobre spí, neriešila by som to...

ivangeline
14. okt 2021

@ckatka Moze byt nespokojne a nezaspat...lebo si cjce grgnut.;)

andreatytler
15. okt 2021

@vasjar Neboj, o mesiac mozes zacat s prikrmami.. mozno mu zachutia a ak nie, vzdy mozes skusit umele mliecko. Kojeny, nekojeny... hlavne ze je zdravy, spokojny a rastie.

vasjar
autor
15. okt 2021

@ckatka že o týždeň opäť na kontrolu kvôli váženiu. Tiež sa pýtala ci place, ci je spokojný.

vasjar
autor
15. okt 2021

@andreatytler v 5 mesiaci a prikrmy? Nie je to skoro?

vasjar
autor
15. okt 2021

@deti95060810 ved aj mne známi vravia ze na jeho vek je chuducky

vasjar
autor
15. okt 2021

@misana84 po vážila som, pribral iba 70 g

misana84
15. okt 2021

@vasjar tak vypil 70 ml čo nie je veľa …ja som mala problém, že som mala malo… aj odsávala som len cca. 60ml po polhodine… začala som postup najprv prikladať, potom som mala odsate… tak to som dala a keď už bolo malo lebo rástla tak umelé …

misana84
15. okt 2021

@vasjar ale viete čo som po 2 rokoch zistila? Že prečo asi nepila? Boli sme u zubára a má medzi jednotkami uzdicku čo jej bránilo a stačilo prestrihnúť…. Skúste zájsť k zubárovi nech pozrie.

luccija
15. okt 2021

@vasjar možno je drobnejšie dieťa aká si ty a muž vzrastom?nenarastol tento mesiac veľa?
Je to málo, ale, ak je spokojný uvidíš...o týždeň čo navrhne lekárka.

vasjar
autor
15. okt 2021

@luccija on ide do výšky, to mame v rodine, toto zas vravia, že rastie ale je chuducky :(

vasjar
autor
15. okt 2021

@misana84 och, a to s takým malým babom mam ísť k zubárovi?

jaskolka
15. okt 2021

@vasjar aj na orl nastrihuju uzdicku. Kľudne tam treba zájsť
No a 5 mesačné dieťa už môže začať s prikrmami. Nie je to skoro. Ale mlieko je hlavný pokrm, čiže ak nebude kojeny, tak prejdete na UM.

jazula
15. okt 2021

@vasjar Čo sa týka uzdiciek, dcérke ich pozerala laktačná z Mamily (na podporke dojčenia v miestnom materskom centre). Ona mi aj dala kontakt na 2 zubárov, ktorí toto strihanie uzdiciek robia a majú s nimi dobre skúsenosti. Ja som nakoniec strihať nedala, pediatrička mi to neodporučila. Inak moja pediatrička hovorila, ze väčšinou bábätka buď rastú alebo priberajú, tak ak rastie, mliečka málo nebude. Moja mala problém s priberaním, kým sme jej nezistili tichý reflux a nezačali dávať Gastrotuss…

vasjar
autor
15. okt 2021

@ckatka no v poslednom čase nezaspava kľudne, vkuse je mrzutý a na prsníku mi málokedy zaspal

misana84
15. okt 2021

@vasjar za pokus to stojí…ja len zvažujem kde by mohol byt problém. Lebo kde je maly dopyt tak sa netvorí veľmi… a on viac nepotiahne…keby som vedela skôr a teraz si to už prestrihnúť nedá, najskôr keď bude mat 8 a pôjde trvalý chrup… ale hlavne mohla som ju dojčiť a nie na UM.. dosť som sa s tým vytrapila…

misana84
15. okt 2021

@jazula a keď bude väčší? Nedáte? Môj zubár vravel, že bude potrebné lebo bude mat jednotky ďaleko od seba… bude mat medzeru… už teraz má pri mliečnych

dada0902
15. okt 2021

@vasjar tu uzdicku isto nemusíš riešiť u zubára ale u pediatricky ta ti povie ci treba keď je ta uzdicka skrátená v tedy horšie saju mliečko tak to ti poradí nie zubar naša tiež prv pribrala cez 1kg potom za 3tyzdne 270g a to tiez kojim ako blazon tak sme potom išli na kontrolu váhy po 10dnoch k doktorke a už pribrala pekne

jazula
15. okt 2021

@misana84 Uvidíme…pediatrička uzdičky pozrela, pýtala sa aké problémy sú pri kojení že som bola za laktačnou a odporučila skôr sa zamerať na techniku, ale zbytočne nestrihat’. Že strihneme ak budú medzery medzi zubami. Vraj sa jej stáva, že čoraz častejšie prichádzajú cca 4-5 ročné detičky, ktoré nevedia vyplaziť jazyk kvôli jazve po strihaní uzdiciek. Tak poradila sa neunáhliť.

misana84
15. okt 2021

@jazula hmm… oki… tak potom keď bude staršia tak možno to bude iné …

rubinka
15. okt 2021

@vasjar - malo pije a zrejme je mlieko malo výživné, viem že mnohé nebudú súhlasiť ale mám osobnú skúsenosť. Zrejme bude potrebné prikrmovanie UM, není to koniec sveta.

thoughtfulweirdo
15. okt 2021

Ja ti odporúčam obrátiť sa na laktačnú poradkyňu. Nemusíš sa ňou riadiť do bodky, niektoré sú až trochu psycho 🤭 ale dá ti veľa užitočných rád a je dosť možné, že niečo z toho u vás pomôže. Na nete ti ženy napíšu to, čo zabralo im, to však pre teba a tvoje dietatko nemusí platiť. Ja by som odporúčala nestrácať cas, pri prvej dcére som váhala, prikrmovala UM a o mesiac už po mojom mlieku ani stopy. Pri synovi som sa na laktačnú obrátila pri prvom probléme, v niečom som si nechala poradiť, čo mi nesedelo som vynechala a dojčím ďalej.

andreatytler
15. okt 2021

@vasjar Ano, je to trochu skoro. Normalne sa zacina okolo 6 mesiaca, ale kazde dieta je ine. Ak uz bude na to pripraveny a mlieko mu uz nestaci, tak by som kludne skusila prikrmy.