Štvormesačné dieťatko nevie same spať

patka_mi
20. jan 2015

Ahojte,som tu nová,tak mi prepáčte,ak tu už taký príspevok je..mám problém so synčekom..o pár dní bude mať 4 mesiace,nevie ináč zaspať,len na prsníku..po narodení spal sotva 2 týždne v postieľke,bol hore skoro každú polhodinu,samozrejme s krikom,lebo on plakať nevie. tak som si ho začala brať k sebe na posteľ (jednak to bolo aj pohodlnejšie,keďže ešte kojím)..takže zaspí len so mnou pri prsníku a v noci je potom 2x,občas 3x hore,skôr ako 21:30 spať ani nejdeme..keď som ho skúšala po zaspaní preniesť do postieľky,hneď sa zobudí a potom to trvá,kým zaspí..s ocinom nezaspí vôbec..keď ho nechám v postieľke nasilu,vôbec nezaspí,začne hrozne kričať a ja to nevydržím dlhšie počúvať ako 15 min.a zoberiem si ho..viem,že si na to potom zvykne,že ho hneď zoberiem,ale neviem,ako niektoré mamičky tak nechajú vyplakať dieťa,kým z toho plaču nezaspia 😒
Prosím vás o radu,ak máte s tým skúsenosti,ako šetrne to bábätko odnaučiť spať len s maminou,naučiť ho na postieľku a aby zaspalo samo bez prsníka..ďakujem

mimi8814
20. jan 2015

chce byt s mamickou, citit jej blizkost.... je to normalne. Nenormalne je ucit tak male dieta spat a zaspavat same. Moj nazor.

keziah
20. jan 2015

@patka_mi neporadim, ja som neoducila. moje deti boli obe take iste, nakoniec vystahovali manzela so spalne a zostali so mnou na letisku. takze len tolko, ze tvoj syncek sa sprava ako uplne bezne babatko. ja som dieta nikdy nenechala vyplakat, oni sa postupne sami oducili od nocneho zobudzania, podla mna-ak vyslovene nemusis-tak vam bude najpohodovejsie dietatu sa prisposobit.

simculllka
20. jan 2015

@patka_mi ahoj, mali sme podobny problem..aj ked u nas nezaspavala mala na prsniku, ale pri hojdani na rukach. s muzom sme to volali tzv. medvedi tanec, lebo sme sa museli pritom kolisat ako medved a az vtedy zaspala. Toto trvalo presne do stvrteho mesiaca, tiez vzdy plakala, akonahle sme ju poloziil do postielky. Ale..ako padol stvrty mesiac, povedala som si dost..zavinovacka skoncila na povale, malu som dala do taketo spacieho vaku a dali sme ju do postielky..samozrejme, plakala, ale robili sme to s muzom tak, ze sme sa k nej sklanali, hladkali ju, potom na chvilku odisli a takto donekonecna, ked sa velmi rozzurila, tak som ju vzala na ruky, hladkala som ju po chrbatiku a potichu som sa jej prihovarala..a zas do postielky..vies, nie je to lahke..ale mala zaspava sama..zaujimave je, ze cez den pekne zaspinka sama,sem tam trosku poplace, ale vecer je uplne slzave udolie..musite ist na to postupne, proste skusajte vela skusajte, nasa si napriklad dudka ruku( cumlik odmieta), uz ked je v takom polospanku, hladkam ju po hlavicke, aby vedela, ze sme tam..este jej aj davam do postielky moje tricko, ona si ho tak vselijako obtaca okolo hlavicky, niekedy vie s tym zaspat, niekedy ju to hneva, no proste chce to vela trpezlivosti..drzim vam silno palce..inak, uz dva tyzdne takto spinkava sama, ale vcera ani po dvoch hodinach nevedela zaspat, tak mi nakoniec aj tak zaspala na rukach..tym chcem povedat, ze nie kazdy den sa vam to podari..ale urcite sa netreba vzdavat🙂

bobula1808
20. jan 2015

@patka_mi akoby som to písala ja....presne,čo opisuješ prežívam ja s malou.Tiež to začalo niečo po 3 mesiaci a neprešlo to,myslím,že ani neprejde,teraz bude mať čoskoro 5 mesiacov pochopila som,že je to bábätko citlivejšie a potrebuje ma mať pri sebe.Takže už nič neskúšam a rovno si ju nechám pri sebe,najprv potrebovala prsník aj mať v puse celú noc (dudlík odmieta) ,ale teraz už večer ,keď ju nakojím sama pustí prso,ale potrebuje sa ma dotýkať aspoň ručičkou ,alebo opretou hlavičkou a zobudí sa 2-3 krát za noc na kojenie.Cez deň má 30 minútové spánky do minúty presne...myslím,že musíme vydržať,aj keď niekedy je to moc ťažkééééé

simculllka
20. jan 2015

@bobula1808 inak aj nasa ela s nami spinkala a robili sme to podobne v noci ako vy, ze som jej dala prsnik, napila sa a spinkala dalej, ale..odkedy sama spinka, nechavam ju v postielke, len nadranom si ju k sebe berieme, lebo mi proste uz chyba v tej posteli .-DDD predtym mi vsak sesterka napriklad radila, ze je dobre si aj postielku pritiahnut k posteli a ak sa vam da dat jedna strana dole, tak mozete dietatko drzat na ruku, lebo dobre viem, ake je to spat s babatkom v posteli..my s muzom sa tisneme na jednej polke a babatko ma polku postele..moj chrbat by vam vedel povypravat o obetavosti, ked som kolkokrat spala presne v strede medzi matracmi..

acer11
20. jan 2015

zlatinko užívaj si to,keď bude mať 14 už nebude zaspávať na tvojom prsníku 😀

melesmeles
20. jan 2015

aj my sme na tom boli podobne 🙂 maly spinka doteraz s nami a to ma uz viac ako dva roky. mne to tak vyhovuje...takze ti asi velmi neporadim.... drzim palce 🙂

siska53
20. jan 2015

@patka_mi ja som neoducala.. A aj ked som ju odstavila od nocneho dojcenia (dceru) ci dojcenia ako takeho (syna),tak stale som ori zaspavani bola s nimi. Teraz to mame podelene,ja pri malej,muz pri malom.
A myslim,ze aj tebe je pohodlnejsie len sa natocit s prsnikom ako behat,vyberat,prekladat..zvlast,ked sa castejsie budi.. Moji sa skoro nebudili,ale ked sa uz zobudili,uz som ich malokedy prekladala.. Zaspala som s nimi.. A teda urcite by som nepouzila metodu vyplakania.. Ja som k nim nikdy nevstavala,ked len mrnkali,lebo to sa vacsinou utisili samy,vstavala som az vtedy,ked sa naozaj prebrali,co mi umoznilo rovnako ako aj im,dobry spanok.

Cize ja ti radim nechat to tak.. Mas malr babo,potrebuje tvoju blizkost. Uzivaj si to,naozaj to rychlo pominie.

monicm
20. jan 2015

@patka_mi mám tretie dieťa ,má tesne cez 5 mesiacov a je to úplne to isté.zaspí na prsníku,spí s nami v posteli a všetkým nám to vyhovuje.ja nemusím chodiť vôbec z postele,aby som ho nakojila,takže sa nik z nás nezobudí úplne (no ok,občas si mladý pán dá o druhej v noci diskotéku,ale to len tak na hodinku 😉 ) a mimochodom,aj jeho dvaja starší bratia boli na tom úplne rovnako.z nočným vstvávaním prestali až ked som ich odstavila a do detskej sa odsťahovali v cca 2 rokoch.starší preto,lebo mal prísť súrodenec a to by nás tam už bolo veľa a mladší ho potom bez problém nasledoval.ale pri staršom sme mali výhodu,že ten si všetko nechal krásne vysvetliť a naše argumenty väčšinou akceptoval

a ako tu už bolo spomenuté viackrát.tvoje dieťa ťa proste potrebuje,tak to skús rešpektovať.kašli na "rady" a riad sa tým,čo potrebujete vy doma,nie ako to funguje inde.niektoré detičky potrebujú cítiť niekoho pri sebe a niektoré deti nedokážu spať inde,ako vo svojej postielke nikým a ničím nerušené ;)

me_to_you
20. jan 2015

Otázka je prečo sa snažiť tak malé dieťa odúčať od niečoho prirodzeného a pohodlného...prečo silou mocou trvať na samostatnom spaní/zaspávaní? Sú to tak malédetičky a jediné čo chcú a potrebujú je natka, ktorá mábyť ich istotou... Nedávno som čítala článok o afričanke (myslim), ktbývala vo VB ale keď otehotnela, vrátila sa do afriky. V čkánku porovnalvala ti, že africké deti neplačú; v porovnaní s deťmi v Európe. Dovod? Africká matka je matka; 100% času je s dieťaťom, počúva ho a napĺňa jeho potreby, dojčenie na požiadanie je samozrejmé a kontakt s matkou a nosenie tiež (tj aj spoločné spanie)..tuším sa to volalo africké deti neplačú... Mám 18mesačnú dcérku, ktorá spí s nami v posteli doteraz, a nič z tohto opisovaného problému sme nemuseli riešiť. Pekne spí, pekne zaspáva, sme tu pre ňu a ona je spokojná. V noci ma raz-dvakrát kontroluje zo spánku či je ram muž al ja a spí ďalej

verushkokav
20. jan 2015

ja by som všetkým budúcim mamičkám dala povinne čítať vývinovú psychológiu , nástupom na md by to hravo za tých 6 týždňou pred pôrodom stihli , a mnohé tu na MK by nemali takéto zbytočné otáazky ☹ ☹ ☹
chcieť od malého bábätka aby samé zaspávalo , alebo nechať ho - veď nech sa vyreve .......to je už len prístup, to už tu niiektoré naozaj potrebujete ukázať aké ste bez urážky neschopné , alebo si neviete hodiť do googla - čo také 4 mesačné bábo v tom období potrebuje , ako sa cíti , ako vníma a podobne ...... ako smutno mi je z toho 😢 😢 😢

linj
20. jan 2015

Ahoj, my sme mali to iste, maly skratka inak ako so mnou spat nechcel, akonahle sme dali do postielky, reval ako tur. Akurat s tym rozdielom, ze vstaval 10-12 krat za noc az do svojho roka, takze to bolo ovela narocnejsie a uz aj z toho dovodu nam bolo lepsie spolu v posteli. Teraz bude mat dva roky a je to rovnake. Nebudi sa sice uz tak casto, ale este vstava parkrat aj za noc a vzdy chce len mna, place az kym nepridem. Uspavanie nam trva aj hodinu, kedze uz nekojim. Potrebuje ma drzat za ruku alebo objimat, aby bol spokojny. V principe mi to nevadi a uzivam si to, na druhej strane niekedy si tiez hovorim, ci by nebolo lepsie, aby zaspaval sam a dokazal spat napriklad aj s tatinom. Nech sa ostatne baby neurazia, ale spominat africke zeny a porovnavat to s nami... Ja potrebujem aj navarit, oprat atd a cez den sa to pri nom neda. Vyzaduje vela pozornosti, stale ma chce mat pri sebe a venovat sa, tak ako s tym spanim. A ked ho uspim, tak sa budi a hlada ma
Takze som rada, ked sa osprchujem a nieco rychlo porobim. Nehovorim o tom, ze nie kazda mame to stastie moct zit ako africke zeny, ze nemusime nic, iba starat sa o dieta. Ja zial musim zarabat aspon nejake peniaze a tak sa snazim robit aspon po nociach, aby som od maleho nemusela odchadzat casto do prace. Vies si ale predstavit, co je to pracovat, ked maly mi zaspi o 21:30 a kazdu hodinu je hore a hlada ma. Musim prist, uspat ho a znova dokola. Niekedy mi uz ani kava nestaci, co som tak unavena. Takze ano, na jednej strane sa tesim, ze respektujem potreby dietata, na druhej verim ludom okolo, ktori tvrdia, ze sme si ho tak naucili a teraz od nas velmi vela vyzaduje, preto je to niekedy skutocne narocne a mar dve-tri taketo deti, tak to urcite nezvladnem (logicky, nemohla by som sa kazdemu takto na 100 % venovat, nehovoriac o inych potrebach). Takze skuste ho trochu ucit, aby bol schopny pripadne zaspavat aj s ocinom, bude to pre teba velka pomoc do buducnosti...

stanislavao
20. jan 2015

@patka_mi naucit ho na postielku - pobavilo ma to. mas starsi syn nespal v postielke nikdy v zivote. proste tam spat nechcel a nespal tam. skusali ste nechat ho spat a aj uspat ho v kocari? mozno v nom, ked ho budete hojdat, tak zaspi a moze spat tam. date si kocar do splane. alebo si honechajte pri sebe na posteli. ale na prsniku asi neni dobra volba, lebo to ho potom tazko odnaucite. ale este je malinke, tak casom sa mu navyky mozu zmenit.

grace82
20. jan 2015

byť matkou nie je o pohodlí....musís vydrzat....uzivaj si jeho blizskost o par rokov uz ta nebude tak velmi potrebovat ako teraz...moj ma 9M a nehrozi aby spal sam...dieta ta potrebuje citit..tak ako ta citil v brusku neustale

diana_81
20. jan 2015

@verushkokav Ahoj, chcela som sa Ta uprimne spytat, ako sa to potom da urobit s viacerymi detmi? Ja som sa totiz pri prvej velmi snazila takto to aplikovat, ale ked mam teraz deti dve a este k tomu zijem v zahranici a mam vyrazne zaneprazdneneho manzela tak som na ne casto sama. Mladsi potrebuje ulozit uz o 18:30 - 19:00, starsiu davam spat neskor. Nemozem ho ak ma taky vecer a manzel este neprisiel uspavat do aleluja. Skusim to (to znamena, ze starsej pustim Macka Uska a poviem jej nech pozera, ze ulozim braceka), ale ak mi tam ona beha lebo ziarli, ak on nevie zalomit a som tam uz velmi dlho, ak su ine okolnosti proste v istom momente sa musim zdvihnut a ist za starsou. Ak by som sla podla Tvojho prispevku tak mam strasne vycitky svedomia ze nenaplnam potreby mojho mladsieho dietata... ale co narobim? Inak to nejde. Ked je starsia chora a mam ich cely tyzden cez cele dni spolu detto. Ona nechce spat, aj choru ju udrzat v posteli je nadludsky vykon. Ale maly spanok potrebuje, cize ked som na nich sama jeho ulozit musim a jej sa venovat tiez (pri com ona usta nezavrie a maly je cely vynervovany lebo je pretazeny ak ich neoddelim od seba), takze sa musel naucit zaspavat sam. Pre jeho vlastne dobro. Nikdy som ho nenechala vyplakat do uspania, ale tu a tam si trochu poplakal kym som povedzme starsej utierala zadocek a stalo sa stale castejsie, ze po par minutach bolo ticho a kym som pribehla uz spal.

Tym chcem len povedat, ze je ine mat jedno dieta a ine byt matkou celej rodiny. Ja by som rada zostala pri nom ale moje druhe dieta ma potrebuje rovnako a sklbit jeho spanok a jej akcnost nejde... (mozno obcas v satke/nosici ale ani to sa neda ked potrebujem robit nejake akcnejsie veci v kupelni a podobne s malou).

U nas to ucenie sa a zaspavanie sam bolo postupnym procesom. Nikdy som ho netrapila a nesedela obdalec s kavicnou v ruke, ale ked to neslo inak musel si poplakat a teraz zaspinka i sam. A naopak ked je manzel doma a vezme si na starost starsiu, tak maleho rada necham zaspat na prsniku, a netrham ho dole len preto, ze jeho cas uplynul. Kazdy den je iny a naucit sa sam zaspavat bola u nas nevyhnutnost a nie drezura. Inak prvorodenu som uspavala a uspavam i doteraz v 3 rokoch. Je navyknuta a ine uz neprijme. Drobec ma necelych 8 mesiacov a vynasiel sa sam. Obcas ma to boli, na druhej strane som nemala moznost urobit to inak, takze to beriem tak ze som najlepsia mama ako viem.

siska53
21. jan 2015

@diana_81 no..ka mam rozdiel 2r.a 3tyzdne,starsie dieta akcne a mladsia bola do 3,5m.kolikova..je pravda,ze takmer 2m.chodila mama pocas prac.tyzdna,potom som to uz obmedzila. Tiez muz chodieval a chodi neskoro robievala robi aj doma cez vikendy..cize viac-menej som sa aj cez vikendy venovala detom prevazne ja..doteraz su zvyknuti,ze ich uspavame. Vecer to mame podelene,maly bol zvyknuty na zmenu v uspavacej osoby od cca 8.m.mojhi tehu. Lahke to nebolo,no napriek vsetkemu som ju uspavala na prsniku ci rukach,aj v nosici.. Aj som s nou v nosici vysavala a kadeco.. Jasne,ak sa inak nedalo,tak musela pockat a chvilku si poplakala.. A smerovala som ju tak aby jeden jej spanok bol v case popoludnajsieho spanku maleho. No trn od 16m.spanok zvykol aj vynechat,takze dakedy zaspala ona a on nie,dakedy zas opacne ale zvykli s dakym rozdielom zaspat aj obaja.
No a obcas sa stava ze muz nespal doma,ked bol chory,tak som si musela poradit. Nastastie obe moje deti boli take,ze ich cas spania bol 20:30-21.
Teraz,ako su starsi (2,9 a 4,9r.),maly uz poobede spi od 3.r.len vynimocne a mala uz tiez zacina vymyslat a podnety akekolvek ju rozptyluju (cize ked je maly doma,tak to zvacsa nejde). Ale! Napr.ona sama sa v cca 15m.rozhodla,ze poobede uz nechce spavat na prsniku a bude spavat v kociku. Tak som jej len dala pusu zaspievala a sla prec. To nam.fungovalo,len naozaj slo o jej rozhodnutie.. Teraz je to horsie,lebo tu prerabaju a odkedy vrtali v case popoludnajsieho spanku deti (mnohikrat len v tom case), tak sa nejak zacala bat a v kociku nechce spinkat ani pri rozsvietenom svetle.. Takze ju opat uspavam.. Ale to uz ide o naozaj vyrazne starsie dieta..
Fakt kym bola mala,tak zaspavala na prsniku alebo v nosici..a to aj vonku a nasledne bola opatrne prenesena do kocika.. Lebo na ihrisku sme este museli byt pri detoch a viac ich sledovat,kedze v tom case mali syn a jeho kamosi len okolo 2,5r. Takze u nas to fungovalo takto.

diana_81
21. jan 2015

@siska53 dik ze si napisala svoju skusenost.Ked bol mladsi este uplne babatko uspavali sme spolu na velkej posteli. Ale casom sa mu vecerny spanok posunul. U nas sa to uspavanie poznacilo aj tym, ze som mala vela mlieka a krpec na prsniku zaspavat nechcel lebo mu stale tieklo. Proste ho vyplul a casto si este potreboval odgrgnut po tolkom mlieku a podobne... cize k pokojnemu uspaniu na prsniku sa dostavame az teraz ked je mliecka menej. Ja sa tomu v podstste nebranim, ale starsia pred 20:30 nezaspi a on je niekedy uz o 18:30 taky mrzuty ze to prechadza do placu. V nosici sa jeduje lebo chce svoj klud alebo naopak spanok je zrazu prec a on len kuka a kuka a pritom viem ze uz unaveny bol. A tazke sa uspava neskor. Mala je jak 100 certov okrem toho vecer a ak by bezaspaval sam tak by mi plakal.kym ju dam do pyzama a podobne lebo to ho na rukach mat je fyzicky nemozne. Je to narocne rozhodovanie. Ja som najma svojim prispevkom chcela ppvedat, ze pre svoje pohodlie som to nikdy neurobila ale okolnosti su ake su a zrazu zistujem ze aj takto sa da. Maly je spokojny, ovela tazsie znasal ak som ho chcela na prsniku uspat a on nechcel. To bolo zle pre dojcenie. Jedine co ma hneva je ze si velmi cmula prsty. Ani tie sa mi nahradit prsnikom nepodarilo ako laktacne radia. Robi to i ked som pri nom.

kaktusik007
21. jan 2015

@diana_81 akoze prepac, ale ja mam dve deti do roka, som na ne sama a proste uspavat som ich uspavala este pol roka dozadu (a to budu mat 4 a 5 rokov). Akoze chciet od takto maleho dietata (do roka) aby zaspalo same, je absurdne --- minimalne hold si treba s nim lahnut a uspat ho osobne, aj hodinu, ak to bude treba...
Isto, treba popratat, navarit, kopec inych veci urobit, ale ja osobne pred poriadkom davam prednost a zdravemu psychickemu vyvoju svojich deti, takze radsej som uspavala aj 2 hodiny, a mala bordel v byte, ako dat do postele, zhasnut a ze dobru noc...... A to ze si nevies spacifikovat malu a sklbit to s mladsim -- to uz hold je tvoj udel.... osobne nevidim nic zle na tom, aby 7 mesacne a aj 3 rocne sli spat rovnako - o 7 do kupelne a o 7:30 obaja v posteli uz hotovy.... mala je dost velka na to aby sa vedela v kupelni postarat sama o seba, a to, co potrebuje naozaj (pomoc pri sprche) je otazka na teba 2 - 3 minuty, to pri malom das uuuplne v pohode...
jeden do postele, druhy do postele a lezis pri oboch a zaspia.... ja osobne v tom fakt problem nevidim.

diana_81
21. jan 2015

@kaktusik007 skusala.som to i ako hovoris. To ze mala je tvrdy oriesok je jedna vec (v zmysle.ze.nevie vypnut astale.este.rozprava), ale.maly mi do 7.30 nevydrzi. Potom place z pretazenia. Ked zvladam uspim tak ze mala zatial pozrie vecernicek. Ale stava sa ze on uz skoro spinka a ona mi tam pribehne ze maminka kakat a poslem.ju sice samu ale utriet sa dobre nevie napriklad a mala.i problemy so zapalmi (odkedy je v skolke a neutieraju im zadocky) tak si tu namahu ju potiadne utriet dam. Maleho to odbehnutie samozrejme celeho preberie alebo naopak kym sa vratim (1-2 minity bez placu) uz spi... a podobne. Zivot je vzdy trosku iny. Mysli si o mne co chces, mozes verit ze sa snazim to sklbit. A i nadalej budem. Zvlastne je ze mala dodnes vymysla.so spankom, stale nechce, vyzaduje pozornost, naschval nahlas spieva a on je spokojny. Ma rad svoj klud. A ak nie je spokojny v postielke hned k nemu bezim a podla situacie bud len upokojim alebo ak je jasne ze spat nevie odlozim uspavanie a neskor ked je opat ospaly idem na to znova.Je to i o povahe ale niekedy si myslim ze malej vsetka ta pozornost prvorodeneho dietata skor ublizila ako pomohla.

kaktusik007
21. jan 2015

@diana_81 ak maly do 7:30 nevydzri, tak to ries spankom cez den - predsa len, je malicky, ma pravo spat aj 2x denne po 3 - 4 hodiny.... proste posun o pol hodku - hodinu obedny spanok, resp. pridaj o spanok viac, aby vydrzal do tej pol osmej a aby deti sli proste spat razom.

diana_81
21. jan 2015

Spi 2x denne zatial. Problem je i v tom ze v kociku spinkat nevie. Len take mikrospanky. Preto som rada ked sa 2x vyspi cez den v klude a az potom idem pre starsiu do skolky. Vtedy treba i cestou nakupit ci na ihrisko a uz sa venujem i starsej co bola cely den prec. On ma ma pocas dna len pred seba a ked treba uspavat vtedy uspavam. To skor vecer to nejde.. On je potom uz podvecer unaveny a od 18.15 az 18.30 zacina byt mrzuty. Mne je to cele take zahadne, prvorodena bola strasne prskova a nechcela ma pustit. On ak som pri nom zacne sa hrat. Pichat mi do oka. Nieco mi rozpravat. Ked ho v spravnej nalade napapaneho vlozim do postielky casto ani o nie 3 minuty spinka. Nepride mi to ako trapenie. Prislo.mi ako trapenie menit mu casy ked uz ma taky biorytmus. Plus starsia je fakt zivel..krici. skace. Ziarli.... fakt sa to snazim robit s laskou a citom. Dnes tiez - nadojcil sa a po ulozeni do postielky kym som sa vratila (bola som len umyt okakany nocnik lebo riesim s nim bezplienkovu komunikacnu metodu) takze to bolo cca 3 minuty uz spinkal.

patka_mi
autor
21. jan 2015

Ďakujem Vám všetkým za odpovede,cením si to..a obdivujem mamičky s dvomi a viac deťmi..aj kamaratky mi radili ako to robit/nerobit,ale maly bol do troch mesiacov kolikovy,je so mnou nepretrzite,kedze manzel pracuje 6 dni a na smeny..dost je na mna naviazany,cez den pospinka max.30 min. a to aj tak len 2x..takze som rada ak stihnem co-to spravit..na prechadzke v kociku zaspi a aj potom vie potiahnut hodinku..rada by som vyskusala zaspavanie v kociku,ale mame maly byt a kocik sa nam do spalne nevojde a inde niet miesto,na chodbe si dieta nenecham..a postielka tiez nie je pri posteli,zeby som ho mohla mat hned pri sebe a pohladit ak by sa podarilo uspat ho tam..
Chudak manzel je obcas vystahovany z postele,ak ma maly zly cely den..a navyse (viem,ze skoro),ale uz sa nam zacina preryvat zubok..mne vraj tiez tak skoro isli..
Niekedy su dni,ze by som ho nikdy z postele ani nedala,ale ked si pomyslim,ze by mal byt v posteli este dalsie dva roky..to by asi neslo..

patka_mi
autor
21. jan 2015

Pokial kojim,tak ho este necham pri sebe,ale aby to potom nebolo este tazsie s odlucenim..a ako ste mnohe povedali,v noci si ma kontroluje,ci som tam 🙂 to nema chybu s tou rucickou 🙂

verushkokav
21. jan 2015

@diana_81 ahoj, viem , že je to niekedy ťažké , ja mám 3 deti , ani jednu starú mamu pri sebe .....skús si sem tam prečítať články napr. na tejto stránke /link dám dole/ ........určiite nájdeš vela odpovedí , mne radiť alebo posudzovať niekoho situáciu len z 1 príspevku je ťažké , ty vieš najlepšie aký máte doma zabehnutý systém .....prajem všetko dobré a vela síl a hlavne trpezlivosti a pevných nervov 😀

http://www.eduworld.sk/sk/slova-ktore-potrebuju...

patka_mi
autor
21. jan 2015

@verushkokav ďakujem 🙂 obdivujem ťa,že to dokážeš zvládať bez pomoci,držím Vám palce

diana_81
21. jan 2015

@verushkokav Dik za link. Ja si myslim, ze pravda je niekde uprostred a pekne si to napisala - neda sa to posudit podla jedneho prispevku alebo komentara. Snazim sa na to ist s laskou, mali sme okrem ineho dost tazke obdobie (smrt v rodine, choroby, cestovanie)... myslim, ze zaspavanie sam je vysledkom i vsetkeho toho narocneho. Ale este nemame zubky a ani obdobie separacnej uzkosti za sebou a om si vedoma, ze problemy mozu prist. Urcite na neho nebudem tlacit 🙂 Prajem tiez vsetko dobre!

1katkas
21. jan 2015

pises : ,,o pár dní bude mať 4 mesiace,nevie ináč zaspať,len na prsníku"

Co cakas, ze ti male babatko povie dobru noc a zakryje sa a ide spat?.... tak to robi moj trojrocny syn... uzivaj si to malinke babatko, je to normalne,ze same nezaspi.. 9mesiacov bolo v tvojom brusku, potrebuje ta citit mat ta nablizku 🙂

michaela80
21. jan 2015

@patka_mi mne mala zaspavala do troch rokov na prsniku s tym ze aj 8 x bola hore na kojenie a az teraz pred Vianocami a to ma 4,5 roka sa naucila sama zaspavat... .. uz som pochopila ze vsetko potrebuje svoj cas a dietatko musi na to " dozriet" ... uzivaj si ten cas kedy je na tebe zavisle.. mam doma teenagera uz a ten ma uz veru nepotrebuje... aspon sa tak tvari a to mame velmi zlateho pubertaka..

tana2278
21. jan 2015

@1katkas Moja dcera zaspavala sama od narodenia. Nikdy som ju 'nenaucila' zaspavat na prsniku, lebo som mala v zivej pamati, ako 'tazko' som to riesila so synom. Zavisi na dietati. A teraz sa tesim ako mi tu napisete o co vsetko som moju dceru pripravila.

1katkas
21. jan 2015

@tana2278 mne je jedno ja ta odsudzovat nebudem, len podla mna je to prirodzene pre babatka, ze zapavaju kojenim 🙂 samozrejme nie kazde dieta je rovnake, nemusi tak zaspavat kazde