Strach o 6 týždňové dieťa

miska0922
5. aug 2018

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niektora z vas problem ako ja. Mam 6 tyzdenne babatko, vsetko bolo ok aj starostlivost som zvladala dobre, bez problemov. Raz v noci sa stalo ze mi zacal pipat monitor dychu, babo bolo ale v poriadku, netusim preco to zacalo pipat, nemyslim zeby sa zosuchol z podlozky. No a odvtedy som sa zacala patologicky bat, stale ho kontrolujem, mam uplne tlaky na hrudi ked zacne plakat a neviem preco, no prepadla som hroznym predstavam a neviem sa akosi z toho dostat, neviete mi poradit co s tym?

pininka
5. aug 2018

Aj mne sa to stalo a od vtedy som nechcela viac ten monitor dychu ani vidiet a viac som ho nepouzila pri ziadnom dietati. Davaj pozor aby ti to neprerastlo cez hlavu.

dellitta
5. aug 2018

@miska0922 Aj viacerym mamickam v mojom okoli sa to prihodilo. Monitor zacat pipat a dieta bolo ok. Prestali ho pouzivat,ze ich to len zbytocne stresovalo. Drzim palce,nech sa cim skor upokojis.

dasenka352014
5. aug 2018

Nam raz tiez v noci zapipal ale našťastie sme zistili ze preto ze už su slabšie baterky. Toto je u vas ok?

alenka7777
5. aug 2018

aj nam pipal a boli slabsie baterky

sasena21
5. aug 2018

@miska0922 aj nam pipal kvoli baterkam.

miska0922
autor
5. aug 2018

@dasenka352014 ano baterky su v poriadku, neblikaju

alenka7777
5. aug 2018

@miska0922 ani nam neblikali a aj tak boli slabe

miska0922
autor
5. aug 2018

@alenka7777 uvidim ze ci sa to este zopakuje alebo nie, stalo sa to 1x

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska0922
autor
5. aug 2018

@alenka7777 a ako ste prisli na to ze su slabe?

miska0922
autor
5. aug 2018

@slimstar aj vam sa to stalo?

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska0922
autor
5. aug 2018

@slimstar ano to sa aj mne casto na to zabudam, len zas nechcem to nechat vypnute ze keby nieco, no zacarovany kruh

jaroy
5. aug 2018

A my sme ani taky pristroj nemali a nikdy nam ho netrebalo. A niekedy tieto pristroje ani neexistovali a zilo sa. A ako vidite, ani nefunguju spolahlivo. VYSRAT. 😝

alenka7777
5. aug 2018

@miska0922 pri starsej dcere mi nepipalo ani raz, pri mladsej 3 x. nezdalo sa mi to, vymenili sme baterky a nepipalo ani raz.

luxikate
5. aug 2018

@miska0922 vyhod ten monitor dychu,naco ti je?

alobalka
5. aug 2018

@miska0922 prvé dva týždne babatka nám pipal cca raz denne obden, baterky sme nekontrolovali ani nemenili. Indikator toho, že funguje je predsa aj keď dieťa vezmete z postielky a monitor nevypnete - že začne pipat. Ja si to vysvetlujem plytsim dychom tak drobného babatka. Naša mala v tom čase aj žltačku a zle priberala. Potom (po 2týždňoch) sa to už nikdy nezopakovalo. Jedine keď mm vzal malú a monitor zabudol vypnúť.

Viem si predstavit ako ta to vydesilo. Ja som si túto "hovadinku" zaobstarala, lebo kamarátke zachranila dieťa (nemali falošný poplach) . A zase som vedela, že bývajú falošné poplachy. Spim kľudne, keď viem, že je zapnutý a radšej teoreticky vstanem na falošný poplach ako by som sa stresovala, najmä pri dlhšom spánku, či spí. A to som monitor pri predošlých deťoch nemala. .

soviatko
5. aug 2018

Ako máš riešenú postieľku? Lebo, mne tiež blbol monitor, ale bolo to spôsobené tým, že malý ako mal matrac, na ňom bola položená podložka na ochranu matraca, potom plachta, na plachte hniezdo a malý spával v perinke, niekedy ešte v deke zabalený. Podložka pískala dva dni v kuse, ja hysterická, že je s krpcom zle. Chlap sa naštval, presunul monitor na matrac pod ochrannú podložku a odvtedy monitor fungoval bez problémov. Teraz v 4. mesiaci som zrušila hniezdo, perinku nepoužívame od 2. mesiaca, podložku sme dali znova pod matrac a funguje tak ako má.

erikavesela
5. aug 2018

Ten monitor pipa aj ked dietatko plytko dycha.a nehybe sa, vtedy monitor nezaznamena pohyb a pipa, radsej viackrat v noci vstat ako sa bat, ze sa nieco babatku stane...my sme pouzivali cca do 2.roku

miska0922
autor
5. aug 2018

@soviatko plachta, nepremokava podlozka, 7 cm matrac, monitor a maly spi v letnom vaku

liduska12
5. aug 2018

@miska0922 ja by som minimalne preventivke dala nove baterky, pre tvoj vacsi klud. Nam nikdy nepipal, jedine ked som vybrala dieta a zabudla ho vypnut, pouzivali sme ho pri dvoch detoch, ale pri mladsom tak pomenej. Mame Angelcare ac1100. Ale ten strach je prirodzeny, kazda z nas ho ma, niekedy viac niekedy menej, treba sa o tom s muzom rozpravat, mysliet pozitivne. Moj muz vravi, ze zastava teoriu, ze nebude sa vopred bat toho co nevie nijak ovplyvnit. Monitor dychu ma byt pomocka pre tvoj vacsi klud, nie aby si bola este vystresovanejsia...drz sa 🙂

lilitela
5. aug 2018

@miska0922 Pozri, mozno tam naozal mohol byt vypadok v dychani, ale babo sa rozdychalo, vraj sa to moze stat (tusim spankove apnoe), preto je to do roka ohrozena skupina vekova na SIDS. Ber to pozitivne. Ak to bol plany poplach, ok, stane sa (nemalo by sa). Tak male babo sa ale este neprekotula mimo monitoru, takze skor tam naozaj mohla byt vacsia medzera v dychani. Je super ze ta na to monitor upozornil, a tak si mohla skontrolovat babo. Teraz si vystresovana, ze sa to moze stat znova. Ano, moze, a znova ta na to monitor upozorni a znova si babo skontrolujes. Mas super ochranu, ktora ak funguje spravne ta moze upozornit pri babatku, ktore ma taketo problemy s dychanim.
Budes teraz pozornejsia, ale nemusis byt vystresovana, monitor ta upozorni znova, neboj.
Na to ho mas. 🙂
Zachranilo ti to dieta.

miska0922
autor
5. aug 2018

@liduska12 dakujem, manzela mam super bez neho by som to nedala 🙂

lmml
5. aug 2018

Mne sa to síce nestalo ale aj prvého aj druhého v kuse kontrolujem..😂😂 prídem si ako retard.. ale radšej skontrolovať ako niečo zanedbať.. a niektoré monitory lebo nepíšete aký máte občas spustia aj falošný poplach.. preto pred kúpou treba vždy kuk recenzie na nete..😊

soviatko
5. aug 2018

@miska0922 To by malo byť v poriadku. Naozaj sa môže stať, že babalo hlbšie zaspí, slabšie dýcha a podložka ho nezachytí. Z toho dôvodu vydáva podložka nepríjemný pískajúci zvuk, ktorý ma jednak upozorniť ľudí okolo, že sa niečo deje, ale zároveň zapríčiní, že sa dieťatko strhne zo spánku a začne znova/normálne dýchať. Náš strach je prirodzený, udržuje nás v pozore "keby dačo". Ale treba si uvedomiť, že ak si vystresovaná, nervná, či zrelá na lieky, nepomáhaš ani sebe, ani synčekovi. Všetok svoj strach prenášaš aj naňho a verím tomu, že z neho nechceš mať uvrešťaného neurotika.
Môj chlapček má už 4 mesiace a ja sa niekoľko krát v noci prebúdzam a kontrolujem monitor, či je zapnutý. Aj pred spaním ho 3x skontrolujem. No vravím si, že malý je v poriadku, krásne spinká a musím si oddýchnuť aj ja, aby som s ním zvládla ďalší deň, keďže môj muž robí od rána do večera, dá nám pusu a už spí. No to je už údel nás, maminiek, aby sme sa stále niekde v kúsku srdiečka o tie naše vysnívané lásky aspoň trošku obávali, či už majú týždeň, mesiac, rok alebo 50 ;)

miska0922
autor
5. aug 2018

@lmml mam nanny

miska0922
autor
5. aug 2018

@soviatko dakujem za podporu 🙂

bubinocka
5. aug 2018

Daj monitor prec.ak dietatko neni nijak odborne sledovane,tvoj instinkt ta zobudi,ak bude treba.neboj😀

soviatko
5. aug 2018

@miska0922 Nie je za čo. Držkaj sa a keby si sa hocikedy potrebovala vykecať, kľudne mi napíš 😉

ebi88
5. aug 2018

Mne to pipalo viac krat same od seba a maly ok. Ja som infarktovala zntoho a muz tiez, nakoniecnsom to odpojila.
Neboj sa to obdobie uplneho babatka rychlo prejde, o chvilu bude schopnejsie, vacsie, obratnejsie... nebude vzbudzovat take dojmy uplnej zranitelnosti. Ja som skor organizovala postielku tak aby sa nezamotal do deky alebo nieco, tiez som stresant velky, ale preslo to rychlo toti obdobie.