Sťahujeme sa. Máme dať deti do izby spolu alebo zvlášť?

tilly
23. feb 2012

chcela by som sa poradit, stahujeme sa do noveho a neviem, ci mam dat chalanov do izieb zvlast alebo spolu... teraz detske izby vobec nepouzivame, jedna je dokonca nezariadena, v druhej su len hracky a oblecko, chalani spia viacmenej s nami, resp. v spalni a my v hostovskej...

myslim,ze stahovanie vela zmeni, tak by som im uz chcela zariadit izby, ale neviem, ci ich mam dat spat spolu do jednej izby a z druhej im spravit hernu + ucebnu, alebo im urobit normalne dve detske izby, kde by spali kazdy zvlast...

ked som sa pytala starsieho (6,5), tak povedal, ze chce, aby boli obaja spolu... mladsieho (2,5) sa pytat nebudem, to nema este vyznam...

hodite postrehy?

resp. ako ste to riesili vy, ked ste sa stahovali napr. z mensieho do vacsieho?

jaduska
23. feb 2012

Ja osobne by som urobila z jednej izby spálňu a z druhej herňo-učebňu, aj keď budú iste mnohí oponovať, že ten starší potrebuje samostatnú izbu kvôli učeniu sa. Ale ja si myslím, že na tú chvíľu, kým si on napíše úlohy sa dá malý nejako zabaviť, samostatná izba ten kľud nemusí zaručiť na 100%.
My sme so sestrou tiež mali každá vlastnú detskú a aj tak sme spali v jednej 🙂
Ja si myslím, že ak budú spať spolu v jednej izbe, tak si skôr zvyknú spať bez vás a po večeroch sa môžu v posteli porozprávať (od určitého veku), čo utuží ich súrodenecké vzťahy. A na druhej strane - ak spoločná spálňa nebude fungovať, tak vždy je čas ich rozdeliť neskôr.... 🙂

monika15
23. feb 2012

@tilly ja si myslim ze
@jaduska to pekne napisala......
presne tak....... ja osobne by som to tak zrobila.....
spalna je predsa spalna hihihi ;););)

tilly
autor
23. feb 2012

dik baby

mamavera
24. feb 2012

úplne súhlasím s tým, čo napísala jaduska

gedren
24. feb 2012

Taky se pod to můžu podepsat. Máme dvě holky, a pokud o to vyloženě nepožádaj samy a nebude to nějak na nože 😀, tak je plánuju separovat až někdy v dospívání.

aaddeelliinnaa
24. feb 2012

my mame doma sice jedno neposedne dievcatko 😀 ,ktore ma krasnu svoju izbicku...ale kazdu noc cestuje zo svojej izbicky do tej nasej...ocko sa zdekuje....a cestuje...do tej krasnej 😀 ...takze taketo vyletiky mame noc co noc doma..ja len lezim a kukam..kto si zasa novy lahne vedla mna 😀 .
ale aby som neodbocovala..od tvoje temy.....ze tiez treba davat drobcov spavat spolu...zo zaciatku sice mozno budu protestovat...ale casom si zvyknu...a bude im fajn 🙂 ..drzim palce

apollo11
24. feb 2012

@tilly Já zatím nemám dva prcky, ale taky se mně zdá dobrá ta varianta ložnice a herny 🙂 a když starší chce být s malým, tak bych to určitě zkusila, rozdělit je můžete vždycky 🙂

helcenka
24. feb 2012

@tilly - ahojky, my jsme měly se sestrou také jednen pokojíček jako ložnici (byly tam jenom postele a skříň na oblečení) a druhý jako "hrací" pokojíček (tam jsme měly všechny hračky, později pak i psací stůl na pokojíček sloužil i jako učebna).
Když jsme se dostaly do určitého věku - tuším někdy kolem 11 - 12 roku, jsme chtěly mít každá svůj pokoj, takže nám rodiče zařídily pro každou samostatný pokoj.
Myslím, že je to fajn řešení, neměnila bych. 😉

alexis617
24. feb 2012

ahoj ja by som ich dala spolu sú ešte dosť malí aby každý spal sám v izbe ked budú v jednej mladčí sa viac naviaže na staršieho a máš vyhrané nebudú chodiť do spálne k vám moji synovia majú jednu izbu každé ráno sa drobec šuchne do postele k Darkovi a mi máme pokoj spolu sa dívajú na rozprávky 😉

lenka311
24. feb 2012

@tilly V tomto veku si rob čo chceš, vadiť im to bude až okolo 12a viac, viem to podľa sestier a keď budú mať frajerky, ani nehovorím.... proste teraz si sprav tam aj herňu, ale ak im chceš dopriať súkromie, potom ju budeš musieť zrušiť....

bubelko
24. feb 2012

@tilly my mame momentalne hernu a spalnu. starsi bude mat v lete 5, mladsi mal teraz 2. vyhoda je, ze neporiadok je len v jednej izbe, starsi obcas ukludnuje mladsieho, ked trebars zacne plakat pocas toho, ked som v kupelni, spolu si rozpravaju, pocuvaju muziku pri spani - raz vybera jeden, potom druhy. ale v lete ich budeme aj tak delit. starsi ide v lete do skolky, obcas sa chce hrat sam s legom, stiahnut sa do sukromia a takto nema kam, jedine do spalne, ale to nie je jeho. aj siestu napriklad robi u nas. tiez, ked pridu jeho kamarati musim haltovat mladsieho aby im dal pokoj, ak sa chcu hrat bez neho. hracky mu sice donesiem do obyvky, ale aj tak by chcel byt v herni. okrem toho mladsi zacina starsiemu lozit do postele, co ten nema rad.

marta742
24. feb 2012

no 😉 ja mam dve deti,kazde ma svoju izbu,zaspavaju ale spolu,lebo postel im roztahujem a potom ked idem spat ja tak maleho si beriem....hravaju sa skoro stale v obyvacke(jaj ked mame 6 izbovy dom),alebo v spalni.dcera ma izbu vlastne sama a som rada,lebo ked sa pripravuje do skoly-myslim veci do tazky,struha ceruzky.....ma vsetko porozkladane po izbe a keby tam bol aj maly,asi by vela veci hladala,on by urcite bral ceruzky ,pera gumu a vstko,ona by bola nervozna,to by boli hadky,krik.....a vsetko co ja nechcem,tak som rada,ze ona ma svoju izbu,kde ma klud a svoje veci,maly ma svoju izbycu,kde obcas musim aj jemu dat ceruzky a struhadko-ked vidi sestricku,aj on chce...,ale mame pokoj,nic nehladame po celom dome,dcera je samostatna a uz od prvej triedy jej nemusim kontrolovat veci,ci nahodou nieco nezabudla(alebo ci si ti maly niekde nezasil)