Spoločné spanie s bábätkom

streckavlecka
25. máj 2020

Ahojte, potrebujem poradiť. Máme doma 3oj mesačného syna, ktorý v podstate od začiatku spí s nami v manželskej posteli. Je to pohodlné hlavne kvôli nočnému dojčeniu, avšak bábätko rastie a posteľ sa akosi zmenšuje 😃 Máme samostatné matrace a kvôli medzere medzi nimi, do ktorej sa mu furt skotúľala hlava sme kúpili akúsi medzimatracovú výplň, tzv. matracový klin, ktorý je široký asi 20 cm a je nad matracmi asi o jeden cm vyššie. Celé toto znemožňuje komukoľvek z nás späť v strede a tak manžel spí na svojej strane a ja s bábätkom na mojej strane. Avšak priestoru pre mňa je čoraz menej. Prisunutie postieľky nehrozí, to sme skúšali a zaspatie nehrozilo, to bol iba plač😏Riešil niekto z vás takýto matracový problém? Ako ste to vyriešili?

lujza_
25. máj 2020

@streckavlecka nemôžete si kúpiť veľký matrac na manželskú posteľ?

zitaje
25. máj 2020

Kúpte si na vrch ešte taký tenký 5 cm vrchný matrac

lija22
25. máj 2020

neriesila som ale na manzelskej ( americka boxspring) mame este jeden tenky matrac, neviem ako sa to vola. Inac mam tri deti a dve spia s muzom v manzelskej a ja v hostovskej s babatkom a mam ho vo velkom hniezde od narodenia a to je perfektna vec. pokukaj

jankaovecka
25. máj 2020

Preco plac?? My sme mali a este aj mame tu postielku pri posteli manzelskej. Ona je prisunuta uplne na doraz k mojej strane, vyskovo rovnako ako nasa postel. Tu bocnu mriezku muz odmontoval. Tak ked som deti vecer dojcila, lahla som si skoro do postielky, nadojcila, zaspali. Alebo zaspali a presuchla do postielky. Takto som mala cely matrac pre seba, chapes. Tu postielku aby sa nehybala sme este primontovali k nasej posteli.

patka06
25. máj 2020

tiež by som dala do vlastnej postieľky prisunutej pri manželskej ..určite si zvykne a budete mať všetci svoj priestor

streckavlecka
autor
25. máj 2020

@lija22 nad tým doplnkovým matracom sme rozmýšľali. Len sa bojíme, či cez ten matrac nebude tú medzeru medzi matracmi cítiť,keď tam bude niekto ležať.

lija22
25. máj 2020

@streckavlecka tieto matrace maju rizne hrubky aj tvrdost. my mame stredne tvrdy a priehlbinu citit, resp viem kde je ale nevadi to, ani nepadam do diery 🙂

streckavlecka
autor
25. máj 2020

@lija22 A prosím ťa, akú hrúbku toho matraca máte?

lija22
25. máj 2020

@streckavlecka zajtra odmeriam. juj inac mas bohovsky nick 😁

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaovecka
25. máj 2020

@rosabel sak to je presne ako postielka bez tej bocnice pri posteli. Akurat urcite x nasobne drahsia..😀

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matapo
25. máj 2020

...pockaj ked bude mat zo 4 roky, este len vtedy sa postel zmensi 🙂 a ked pribudnu surodenci tak este viac. My sa rano budime niekedy v posteli piati a to ma najstarsi syn uz 10, ale s oblubou k nam pribehne, najmladsi ma dva a spi s nami stale a prostredna dcera spala s nami do 4 rokov 🙂

nickpick
25. máj 2020

namiesto toho doplnkoveho matracu v strede ste mohli kupit jeden velky matrac a bolo by po probleme...
inak odporucam kupit si hniezdo pre maleho, date ho do stredu postele, kedze ma zvysene okraje nebude vam cestovat ani na jednu ani na druhu stranu....

ivangeline
26. máj 2020

Postielka k posteli?

bubuzu
26. máj 2020

@streckavlecka ahoj, my spime od mala v 160cm posteli,vsetci spolu.ked bol malicky,bol v strede medzi nami v hniezde,este podlozenom niecim tvrdym,aby mohlo byt cele hniezdo trosku podlozene a on mal vyssie hlavicku,kvoli grckaniu.ked sa zacal pretacat,hniezdo sme zrusili,uz mu aj bolo male.potom putoval v noci po posteli a putuje doteraz.medzeru medzi matracmi skoro necitime,mame na nich este toto https://www.babynabytek.sk/p/5639-chranic-matra... a je citit iba trosku. Inak,ked zacal putovat,tak sme zrusili postel a dali matrace iba na rost, rovno na zem, ak by nahodou supol dole v noci.ale nikdy sa to nestalo.teraz je to super,pretoze ked cez den spi doma,necham mu len pootvorene dvere a ked sa zobudi,pekne zlezie z postele a docupita za nami.tak aj nad tymto zauvazuj,ze ako to vyriesis,az sa bude pretacat.na zaciatku stacilo,ze som mala na boku kojo vankus a na druhom kraji postele bol tato,ale ked uz sa vedel aj postavit,konstrukcia postele sla prec.

lenuliatko84
26. máj 2020

Dať do postielky a naucit ho tam. Jasne ze bude plakat ale treba byt trpezlivy

evittam
26. máj 2020

@streckavlecka Cim skôr naučíš na vlastnú postieľku tym lepsie. A nie vymyslat podobne veci. Ale iste je to tvoja vec.

jankaovecka
26. máj 2020

Neviem aky naozajstny vyznam ma ucit decko na postielku. Ked je pri manzelskej posteli tak je tam a vsetci sa normalne vyspia. Toto su nejake prehistoricke nazory, ze dieta ma spat same v postielke😂🤔

streckavlecka
autor
26. máj 2020

@lija22 ďakujem 🙂 No a ten nick ešte vymysleli decká v škôlke môjmu bratovi 😃

ajka0207
26. máj 2020

@streckavlecka viem ze to nie je dobra rada, ale u nas prisunutie postielky pomohlo, spala som v nej ja :D

lija22
26. máj 2020

@streckavlecka nas vrchny matrac je pamatova pena a ma 4cm plus ochranny navlek ako byva klasicky na matracoch ;)

angela85
26. máj 2020

Není nad to keď dieťa spí vo svojej postieľke. OTP si ako naučí tak ma. Je to len o zvyku.

tulipanicek
26. máj 2020

Prečo problém? My sme tiež mali postieľku bez bočnice priamo pripojenu k našej posteli v rovnakej výške. To bolo super a vieš rovnako pohodlné nakojit a máš dieťa rovnako blizko

daganov
26. máj 2020

@jankaovecka predhistorické názory? Možno pre teba. Pre mňa pohodlný spánok všetkých troch. Mala som postieľku prirazenú k posteli, tak, ako tu radia a od prvej noci v nej spával. Bola som blízko, mohla som ho držať za ruku, hladkať, podať cumel, ráno si ho pritiahnuť k sebe, ale každý z nás mal priestor na pohodlný spánok a nemusela som potom riešiť problém, ako ho odučiť spávať v našej posteli. Nech si každý urobí tak, ako mu to vyhovuje. Moje dieťa spalo spokojne vo svojej postieľke od štyroch týždňov celú noc. V prvé ráno som mala šok, či dýcha, keď už je ráno a ja som nekojila. Čítala som tu zopár tém, kde maminy písali, že im dieťa začalo dobre spať po presťahovaní do detskej izby. A to malo niekedy len tri mesiace. To by som zase nedala ja, ale nebudem písať, že je to nezmysel. Zase je to o tom, že každé dieťa je iné, každému vyhovuje niečo iné, tak je prinajmenšom divné považovať niektorý názor za predhistorický. Možno o pár rokov bude niekto považovať za predhistorický ten tvoj.

nickpick
26. máj 2020

@angela85 ano pre rodicov je to paradicka, ale predchadza tomu slzave udolie, ziadne male babatko/batola nie je nastavene spat samo v postielke, fraza ako si kto nauci je v podstate fakt, ze ho nechame vyrevat dni, tyzdne kym nerezignuje a apaticky neprijme danu sutuaciu, mne to pride krute, naco robit take stresy detom ked su mini...

angela85
26. máj 2020

@nickpick moje deti tak spia skoro hneď ako sme prišli z pôrodnice a úplne bez plaču a to som obe kojila cca do roku. Najprv sú mamicky pohodlné dávať dieťa do postieľky,tak si deti naučia a potom majú deti v posteli do 10 rokov a manželský život v spálni nula bodov

jankaovecka
26. máj 2020

@daganov klud, sak ja som to mala presne tak isto ako ty, precitaj prispevok vyssie😀 akurat nesuhlasim ked niekto uci male dieta spat same v postielke, presne ako napisala @nickpick. S tym jednoznacne suhlasim👍

jankaovecka
26. máj 2020

@angela85 to ano, aj take deti su, potichu zavidim, ze to slo tak hladko😀 Akonahle bude mladsi zaspavat sam bez nasej pomoci, a bude pripraveny, stahuje sa do detske izby k starsiemu, ktory tam spi sam od 4 rokov.

daganov
26. máj 2020

@nickpick prosím ťa a to si kde zobrala, že necháme dieťa vyrevať? V živote som to neurobila a som kategoricky proti tomu. Normálne sme prišli z pôrodnice, večer som dieťa nadojčila a uložila do postieľky. Ležala som vedľa neho, hladkala ho po rúčke a zaspalo a tak to bolo aj ďalšie noci. Medzi vyrevaním a spaním v jednej posteli s matkou sú aj iné možnosti. Neviem, ako by som reagovala, keby v postieľke plakalo, nemohlo zaspať, lebo som to nezažila. Zase nebudem písať, že nikdy, samozrejme, že som ho nenechala plakať a nepozerala sa naň ako tupka.