Spanie vo vlastnej izbe, spánok raz za deň

pawuli
11. aug 2016

Zdravím spolumamičky 🙂

Chcela som sa poradiť a opýtať, aké máte vy skúsenosti so sťahovaním detičiek do vlastných izieb na spanie, resp. v akom veku ste to realizovali. Náš drobec má rok a 3 mesiace a s nami v izbe nespáva už asi pol roka ak nie dlhšie, jednoducho nespí pokiaľ je v izbe niekto ďalší. Zatiaľ ho máme vysťahovaného len pred spálňou aby bol blízko. Neviem či už nieje čas na vlastnú izbu. Na jeho spinkanie sa sťažovať nemôžem, síce sa budí, no len 2 až 3 krát a niekedy aj vôbec. spáva aj 10-11 hodín v noci. Cez deň 2 drát hodinu a pol až dve.
Každopádne stretli ste sa niekedy s tým, že dieťa jednoducho chcelo byť samé?
A ďalšia otázka,, od akého veku ste prešli na spinkanie raz za deň? Samozrejme sa chcem riadiť hlavne malým, ale tak orientačne je dobré vedieť. V poslednom čase totižto už vymýšľa a nespí. Nevyvádza pred spaním, ale jednoducho nespí a po pol hodke ho z postieľky vezmem a fungujeme bez druhej siesty 🙂
Za postrehy a rady mnohokrát ďakujem 🙂

jantato
11. aug 2016

No do svojej izby asi ked to uznas sama, a myslim ked spi vedla spalne a prespi celu noc,tak nieje problem. Nas maly bude mat 15 mesiacov a uz spava len raz cez den, zacal ked mal 13 mesiacov ale dala som ho preto, lebo vecer chodi spavat uz o 18.00 - 18.15 a spi 12 hodin, tak cez den ho davam uz len raz okolo 10.30 a spi cca 2 az 2 a pol hodiny. Zatial je v spalni ,uvidíme kedy pojde do detskej izby, prvy isiel ked mal 2 roky.

pawuli
autor
11. aug 2016

@jantato
Práve to, že mám dojem, že keď len prechádzame okolo neho v noci spať, alebo ideme v noci na Wc-ko, tak ho to ruší.
Ďakujem za podelenie sa o skúsenosť 🙂...

jantato
11. aug 2016

@pawuli ja na tvojom mieste by som dala do izbya dala si vysielacky,nech pocujes keby daco..

dominika6
11. aug 2016

@pawuli nerozumiem pojmu vedla spálne...kde na chodbe?
ak má svoju izbu plne zariadenú tak postielku preložiť tam a nechať otvorené dvere...bud rada že chce mať pokoj a neriešiš že zaspí iba s vami v posteli do 8r...
má vek na to aby spal sám v izbe,tak isto už stačí 1x do dňa cez obed..

pawuli
autor
11. aug 2016

@dominika6
Zatiaľ spí hneď vedľa dverí spálne - taká mini obývačka.
Keďže je jeho izba na inom poschodí. Ale ja som mu samozrejme vďačná a som patrične natešená z toho, že je celkom dobrý spáč.
Už sa chystáme pomaly prechádzať na to spanie iba raz.

dominika6
11. aug 2016

@pawuli idálne je ked je izba hned vedla spálne..počuješ aj bez zbytočných vysielačiek a poviem ti udržuj toto spanie v klude čo najdlhšie,lebo späť to nevrátiš

m.i.r.i
11. aug 2016

@pawuli urcite moze ist do vlastnej izby..preco vedla spalne niekde? Aky je v tom rozdiel? nechas si pootvorene dvere do spalne aj ty aj jemu aby si ho pocula a nie je problem..on s tym zjavne nebude mat vobec problem...nas siel do svojej izby v 18m, bez problemu od prvej noci tam spal..tiez bol ten typ, ze radsej vo svojej..ani ako babo nechcel byt ani v nasej manzelskej posteli, ked zacal rozpravat, tak len do svojej postielky sa pytal...jeden denny spanok sme zaviedli v 14m.....a bolo to ovela lepsie..tiez spaval 2x za den asi po 1.5h, potom spal jeden spanok 3h vkuse..cize casovo rovnako, ale ovela lepsie spal, lebo mal dlhsie obdobia bdenia...tiez ked mas pocit, ze by uz bolo tak lepsie, tak prejdite na to..u nas sa prisposobil velmi rychlo, po 2-3 dnoch bol na novom rezime...

pawuli
autor
11. aug 2016

@dominika6
my máme trošku obmedzené možnosti ohľadom priestoru (maličký domček - skvelé na upratovanie, ostatne už nieje také skvelé 🙂 )
no zatiaľ to nechám tak ako to je, sťahovať ho o poschodie nižšie je trošku stresujúce - aspoň sa mi to tak zdá. A ktovie on je schopný sa tam presťahovať aj sám :D

pawuli
autor
11. aug 2016

@m.i.r.i
No presne toto som potrebovala počuť :D...
Že to je normálne, že sú také deti. Lebo som niekedy mala až taký pocit že ma nechce :D... lebo fakt chce byť iba sám :D.. Viem , čo by za to iné mamy dali keby im deti tak spali. Ale ja som mala pocit, že ma proste nemá rád, keď ma nechce pri sebe. Teraz je to lepšie, ale keď bol menší, som bola trošku nesvoja z toho :D

m.i.r.i
11. aug 2016

@pawuli jooj..nas ma 6.5r uz..ide do skoly..a je to mamicnicek az az 🙂 To len pod sa salkat, pod sa tulkat, on sa chodi pomaznat..maminka si ta najlepsia na svete 🙂 Ziaden strach...! To s tym nic nema..ja som sa tiez napocuvala uz len tym, ze sme mali problem s dojcenim a sme aj prikrmovali a len som odsavala miesto klasickeho dojcenia...narodil sa cisarskym a kadeco insie, ako nebude puto..a tiez veru on nechcel pri mne spavat v posteli,, to reval stale, musel do svojej postielky od zaciatku, nakrmit a lahnut tam do postielky..do vaku som ho davala, doteraz nechce v postielke ani hracky, ani plysaky ani nic..len svoj priestor, hlavne velku postel uz chce..svoju izbu...nikdy sa k nam nehrnul a ani teraz..on rano ked vstava tak krici z izby, ze uz som hore, mozem vstat 🙂 Odtial ani nevylezie a nikdy nelozil k nam do spalne v noci ani nic take...ma rad svoj priestor..a pritom nie je samostatny v hrani -- stale chce spolocnost, partnerov na hranie, kamaratov..ale na spanok -- svoj priestor...a spaval presne tak ako tvoj...dlhsie, bez problemov, zaspaval od babatka sam -- pusa, dobru noc.. ked bol vacsi, tak 1.5-2r tak len rano sa zobudil a z izby "mlieckoooo" 🙂 Proste bez problemov...ucite budete mat krasne puto a ma ta rad..len potrebuje svoj priestor a klud..a pritom ale urcite aj vela tvojej lasky cez den 🙂

pawuli
autor
11. aug 2016

@m.i.r.i
Ďakujem, toto je také pekné :D
Hneď sa cítim lepšie. 🙂. Presne aj my sme iba odsávali mliečko - problémy po detskej žltačke - takže ma dostrašili aké je to zlé nekojiť priamo a ako bude dieťa odcudzené :D..
Ale vidím, že je to nezmysel 🙂
Veľmi pekne ďakujem za zdieľanie skúseností 🙂... potešilo ma to 🙂

lili007
11. aug 2016

Milé foto🙂 Teda myslím, že si môžete gratulovať, že Vám malý takto pekne spí. Naše deti od roka už len s jedným poobedným spánkom + druhá dcéra už od 9mesiacov takto fungovala. Prosto jej cez deň nechýbalo spať...mohla som sa snažiť ju uspať koľko som len chcela. Preto ak Váš malý nechce už 2x za deň spať je to normálne (odporúčam aj články o spánkovom režime detí). Od roka je pravidlom už len jeden poobedný 1-2 hod trvajúci spánok.
Rovnako naši mali radi aj svoj kľud (a teda aj ja ten svoj hehe) a dobre spinkali až po tom ako sme ich odsťahovali do ich vlastných izieb...inak ich rušilo naše (teda nie moje🙂 chrápanie či prehadzovanie v posteli a pod. Koľkí po tom túžia aby dieťa chcelo spať samé a vy ste to už dosiahli 😎
Chápem, že chcete počuť prípadné prebudenie dieťatka v posteli ale verte, že ak niečo bude potrebovať, tak zakričí a zobudí Vás. Prípadne skúste tie vysielačky čo maminky spomínali. Vlastnú izbu začne pomaly aj oceňovať pri hraní...a jej zariaďovanie je radosť aj pre rodičov.
Tak si to užite, máte skvelé dieťatko.

zabina27
11. aug 2016

@pawuli nas zacal spavat raz denne v asi 9tich mesiacoch, takze mozes byt rada za tolko prespateho casu navyse 🙂 kedze to mate na inom poschodi, asi by som to predsa len vyskusala, ked vam to nebude vyhovovat, tak to vratite naspat. ja si neviem predstavit chodit v noci po schodoch, ale zase nebudete ho mat este x rokov "za dverami", takze ked sa mu tam bude pacit, bude to len plus... no a pocas nejakej tej choroby ci rastu zubov sa poprechadzas v noci 😉