Som zlá ja, alebo je zlý môj drobec?

elcoro
19. jún 2020

Ahojte baby, potrebujem pomoc, mam doma mesačného drobca ktorý je veľmi zlý, zaspať sám nevie, len kočík alebo ruky, keď ho preložím hneď sa zobudí, zaspať na mne nevie myslím na hrudníku, len sa hádže, je nekludny, nespokojný,v nosiči to isté.
Keď nespi alebo nepapa, tak len fnuka, mrnci, vrieska, plače, proste ja som toto ešte nezažila a ani nevidela aby 5 minút babatko nedokázalo byť kľudne a ticho. Toľko co si dobehnem, do pol minúty vreskot... Mam už doma 3 ročného ale to som si myslela ze on bol zlý, ale toto teraz je neskutočne, som už vyčerpaná strašne, mam pocit ze ho už nenávidím a neznášam....
v noci sa budi na kojenie každú hodinu a pol, pocuca a zaspí aj to s problémami. A o hodinu alebo dve hodiny opäť ten istý kolotoč.
Ráno ani nevravím, pekne ho na krmim, idem sa obliecť a vreskot, nestihnem obliecť ani staršieho a už 5 krát som pri malom, Cumel vypadne alebo vrieska a to je cely deň, čo mám robiť už som zufala

nini1010
19. jún 2020

Joj prosim ta skor ako niekto zareaguje zmen to slovo zly.Ako moze byt babanko ktore nerobi nic vedome zle?Asi ma nejaky problem ked je to s nim narocnejsie alebo bide mat skratka inu povahu a kazde dietatko je ine.A myslim ze problem nie je v babatku.Problem je v tom ze si si nastavila ocakavania tak ze bude ako tvoje prve babo.

danielahamar
19. jún 2020

Ty, sa ukludni, nájdi režim, hovoríš o mesačnom dieťati, nie trojročnom. Kde máš muža?

bubuku
19. jún 2020

@elcoro no byt matkou je drina.....obcas vacsia, obcas mensia.... má mesiac, prisposobuje sa svetu mimo maternice, hladate si system, mozno nie je spokojny pre vela dovodov....daj tomu cas a skus sa dostat do pohody, aj ked viem, ze je to tazke....obcas len staci, aby dieta citilo pokoj od matky..... 🙂 drzim palce, vsetko prejde a nic netrva vecne....hlavne nezufaj

elcoro
autor
19. jún 2020

@nini1010 opak dobrého? Zlý, nemám nato iné slovo

gayano
19. jún 2020

@elcoro Zle ?!?!? Mesacne babo , zle? Really?!?!? Potrebuje citit teba, tvoju pritomnost. Len si naplna svoju zakladnu potrebu, tak mu ju preboha neodmietaj. Och. Deti tu nie si na naplnanie tvojich potrieb, ale ty na naplnanie ich. Minimalne by si sa mohla hecnut prve mesiace, kym ta potrebuje najviac.Hej, je to makacka. Skus nosic, satku, cokolvek aby si bola mobilnejsia a babo ta mohlo citit.

elcoro
autor
19. jún 2020

@danielahamar ved to ze už som strašne unavená,, nevládzem strašne ma vyčerpáva to neustále dookola každú pol minútu behanie k nemu, nedokážem sa ani v cikat aby nezačal plakať... Muž chodí do práce na 12stky prichádza večer... Stále som sama

dzina007
19. jún 2020

Niesi zla ni ty ani tvoje dieta. Len je nespokojne. Ma problem ktory si este nodhalila. Moze mat koliky (moj mladsi syn ich mal do 4 mesiaca), moze mat reflux a pali ho hrdielko, moze byt hladny lebo mu nestaci mliecko, moze to byt milion veci. 1 mesacne dieta nedokaze byt vedome zle zeby to robilo naschval. Ono len placom sa snazi ti povedat ze nieco je potrebne zmenit. Prosi takto o pomoc

elcoro
autor
19. jún 2020

@gayano mam aj trojročného ten si ma tiež žiada, nemám problém toho malého uspavat, dat mu co treba, aby ma cítil, ale v nosiči vrieska, na rukách ho cely deň držať nemôžem....

danielahamar
19. jún 2020

@elcoro neboli ho bruško? Skus ho otočiť opačne v postieľke, pripadne úplne zmeniť miesto postieľky ak sa dá. Pripadne spätná brušku si neskúšala? Viem, že neodporúčajú, ale niektorým deťom to vyhovuje viac. Môj v 32tt len tak spával, naučili ho v inkubátore a dodnes spi na bruchu a to ma 17

dzina007
19. jún 2020

@elcoro pisala si ze je spokojny aj v kociku. Tak kasli na pravidla. Nech spi aj doma v kociku.

luccija
19. jún 2020

@elcoro čo si čakala?nechcem byť nepríjemná, ale tak to pri 2 deťoch je a to este, keď bude mať rok, dva si začnú robiť zle.Nic pekne si na toho drobca nenapisala

dori92
19. jún 2020

Mám dve deti. Prvy syn, hotovy anjel, najlepsie usmiate dieťa, stale spokojne, kde som ho dala tam bol, v roku sa aj hodinu sám prehral v izbe, uplne ukazkove spokojne dieťa. Druhé - dcéra, čistý čert. Mozem ti s kludom dnes už napisat ze prveho polroka jej života to bola morda. Od narodenia visela na prsniku, vkuse revy, place, nespokojnost. Revala na rukach, revala v kociku, revala stále. A to este podotknem ze to nebol plac mačiatka, ale skutocny rev. Kazdy na nas pozeral, ľudia si museli mysliet ze ju tyram. Dnes má jeden rok. Odkedy zacala sama chodit je to ovela jednoduchšie. Nevravím ze sa z nej stal kludas, aj dnes si poplače, ale kedze je viac samostatna tak sa s nou dá viac vecí robit, uz sa prebavi, pochodi... Stalo sa z nej zlaté dieťa ktore sa usmieva na susedov, kyva kadekomu... Ale do toho roka, do toho polroka jej zivota som myslela ze skoncim niekde v blazninci 😄 mam medzi detmi rozdiel ani nie dva roky. Vies si predstaviť. Takze moja rada znie - počkaj. Bude to náročné, ale prejde to..

tramtada31
19. jún 2020

@elcoro obe deti mám narocne, toto ranné obdobie bolo peklo u oboch, ale mne pomohlo si uvedomiť, že tie deti placu, lebo im niečo je. Obe sa nakojili a po každom nakojeni dávali strašne revy minimálne hodinu, pravdepodobne skrytý reflux. Viem, že je to o drzku, ale musis vydrzat, nič iné ti nezostáva. Snaž spat vtedy, kedy deti, ono sa to zlepsi a snaž sa s kludom zvládnuť toto obdobie a pomôcť synčekovi prekonať tieto tazke chvíle.

codal
19. jún 2020

@elcoro Tvoje miminko je úplně normální, je to běžný průběh, myslím, že hromada maminek má za sebou totéž, co ty. Je to hrozně náročný, o tom žádná, ale tvoje dítě tě potřebuje, nedělá ti to naschvál, prostě ho něco trápí, miminko nepláče jen tak zbuhdarma, place protože něco potřebuje. Možná z tebe cítí tu nervozitu a o to víc je neklidné. Může ho bolet bříško nebo prostě jen chce být s tebou. Možná, že u tebe začíná nějaká poporodní deprese, určitě bych to řešila u psychologa. To, že tvé první dítě bylo jiné, je taky normální, každé dítě je úplně jiné, mám dvě dcery a v některých věcech jak oheň a voda. Ale nespavé byly teda obě, budíky se co hodinu, přes den tomu spánku taky moc nedaly. Byla jsem jako zombie, ale neboj zlepší se to. Zkus zapojit víc manžela a rodinu, potřebuješ si odpočinout. A doporučuju zkusit šátek, ať může být prcek u tebe a ty máš volné ruce.

elcoro
autor
19. jún 2020

@danielahamar všetko som skúšala, na brusko ho dat, v postieľke nespi vôbec lebo nebavilo ma neustále vstavanie každú pol minútku, aj častejšie tak spi pri mne v posteli aj to vrieska,skúšala som už všetko, na brusko mu dávam Coliprev a Espumisan, nezdá sa mi žeby mal až také kolíky strašne ale dávam pre istotu

elcoro
autor
19. jún 2020

@tramtada31 staršieho uložím, malý sa zobudí 😣🙈 dám na seba a vrti sa, vrieska, plače, neoddychnes ani cez deň a v noci kojenie každú hodinu a pol až dve

silviazlat
19. jún 2020

@elcoro Mne to príde tak, že plače kvôli tvojej negatívnej energií. Dieťa to vycíti. Viem že si unavená, ale dieťa je maličké, zvyká si na všetko okolo, prostredie, zvuky, pachy. Keď k to,u všetkému ešte cíti z matky, ktorá ho má milovať negativitu, ako sa má správať??

dzina007
19. jún 2020

Nevracia sa mu mlieckonked lwzi?

pseudomonas87
19. jún 2020

@elcoro a nemôže byť hladný? Kojis alebo Um?

mikadooo
19. jún 2020

@elcoro ahoj tiež si nemyslím že mesačné bábo vie byť zlé. Ale nechcem ťa chytať za slovíčka, vyzerá že si extrémne unavená, vystresovaná a keď máš ešte behať okolo trojročného k tomu, tak verím že už melieš z posledného.
Môže mať skrytý reflux, koliku, nejaký zážitok, z ktorého sa nevie spamätať, alebo hocijaký iný skrytý problém, možno je len nervózny z toho že ty si nervózna z neho, ťažko povedať. Ani doktor nemusí vedieť príčinu, to bábo je príliš malé. A časom zrazu vyrastie a bude pokoj. Sú takzvané "náročné deti", možno je to žiaľ aj prípad tvojich detí ☹️. Skús to prežiť najlepšie ako vieš 😟😟😟. Môže to byť veľmi náročné obdobie, držím veľmi palce, aby sa čoskoro drobec upokojil a aby si si vedela pri ňom aj oddýchnuť trochu. Ja keď som mala dve malé deti prvý rok (3 a 0), doteraz o tom roku hovorím že to bol najhorší rok môjho života a bola som otrasná mater, hrozná, tiež som mlela z posledného ☹️. Drž sa

sapetka
19. jún 2020

Si zla ty

elcoro
autor
19. jún 2020

@dzina007 nie vôbec

ajka0207
19. jún 2020

@elcoro ono mesacne babo nie je ani dobre, ci? Pre mna je dobry clovek taky ktory cielene robi dobro a zly taky co robi zlo. Mesacne dieta nerobi ani jedno, to je este len take nevedome "zvieratko" a myslim ze nanho prenasas svoju uzkost.

elcoro
autor
19. jún 2020

@pseudomonas87 kojím, priberá tak ako ma

altair
19. jún 2020

@elcoro Prve co ti napisem je, ze to zvladnes. Moje prvorodene dieta bolo podobne, tri mesiace preplakala, premrncala a cez den spala 20 minutovky po hodinovom uspavani. (ano, novorodenec). Velmi by ti pomohlo, ak by ti niekto mohol aspon na par hodin zabavit starsieho, pripadne pokocikoval babatko, ak spi v kociku. Potrebujes si oddychnut. Mna okolie utesovalo, ze tieto narocne deti su inteligentne, a ja som odpovedala, ze to si iba zo zufalstva mamicky takto hovoria. A vies co? Vyrastlo z nej velmi sikovne dievcatko.

nini1010
19. jún 2020

@elcoro Podla mna nepokojny,narocny.

elcoro
autor
19. jún 2020

@sapetka dakujem

evkakozickova
19. jún 2020

@elcoro vieš čo môj bol úplne taký istí až kým som neprešla na umelé mlieko vtedy ako keby mi ho vymenili pekne sa napapal a zaspal a spal dosť dlho

pseudomonas87
19. jún 2020

@elcoro počuj a nemôže to byť z vigantolu? Niekedy tie deti z toho bruško boli a myslím ze sa mení značka, aká presne neviem.....
Potom ten reflux ešte, nevyzerá nervová sústava, každopádne to určite zvládnes, len ako bolo v peliskach vydrzaj pionier vydrzaj...
Podľa mojej mamy, ja som tak revala strašne do roka, až keď som chodila už to bolo lepšie 🙈

pseudomonas87
19. jún 2020

@evkakozickova toto inak vyskúšala aj kamoška a tiež pomohlo