Skoro dvojročné dieťa samé v byte

16. feb 2021

Ahojte,
len mi povedzte ci som ja normalna alebo uz ozaj neviem. Kamoska sa urazila ze som s nou nesla dole pokecat k schranke a chcela som nech mi to len hodi a pridem si po to neskor. Mam 1r11m dieta a ze sak nech zbehnem a necham malu doma, ona to tak robi furt napr. kos vynesie aj do obchodu co ma pod barakom.
Mne to pride na hlavu padnute a nebezpecne, obcas len z wecka dojdem a uz vymysla.

autor
16. feb 2021

a teda skoro rovnako stare ma dieta

januarova
16. feb 2021

Kamoška je na hlavu, určite 2 ročne by som nenechala samé v byte

zuzanaete
16. feb 2021

Zalezi od dietata. Jedno dieta som v tom veku mohla nechat par minut same. Druhe nie.

landsmanka
16. feb 2021

nikdy by som nenechala take male dieta same doma, zle sa rychlo stane, ja by som nenechala doma ani 5 rocne mozno tak uz ked to dieta chodi do skoly a viem ze je zodpovedne tak zbehnem dole ale inak rozhodne nie. Si zodpovedna mama ona je ta co je na hlavu

deti95060810
16. feb 2021

záleží aké je dieťa... ale na hlavu ste asi obe, ked sa staráte jedna do druhej...😉

jaskolka
16. feb 2021

Ja som mala 4 roky, vyhodila som nechtiac z balkóna loptu, pri hre s babkou. Ona šla po ňu a nechala ma v byte. Bolo to par minút, kým zišla dolu a nazad. Naspäť sa nemohla dostať lebo bohvie prečo mne napadlo zamknúť dvere 😆. Vieš si predstaviť ten šok, čo babka zažila? V byte s obedom na sporáku samo 4 ročne dieťa. Aši hodinu mi so susedkou vysvetľovali, ako otočiť kľúč, aby sa dostala dnu. Po tom má už nikdy nenechala ani v izbe nie to byte samu.Ja som síce dostala na zadok a zákaz dotýkať sa kľúčov, ale úprimne tam bola chyba dospelej osoby, aká musí myslieť dopredu, že hocičo malé dieťa v sekunde vyvedie

marcellka32
16. feb 2021

Stačilo mi, keď som išla na balkón a mala ma vyvrela na balkóne a už nevedela otvoriť (ona mala z toho srandu a ja skoro kolaps)

nika_m
16. feb 2021

Nenechala by som tak dieta, mam 2r syna a maximalne ked sa 2-3x stalo, ze spal a ja som utekala dole ku kurierovi ale naozaj utekala a mala som sama bobky z toho, ze co ked daco sa stane :D urcite by som sa nesla vykecavat s kamoskou takto ako ti ona navrhovala

maciatkolulu
16. feb 2021

Nie nezáleží od dieťaťa, lebo každé zdravé dieťa môže napadnúť niečo, čo by nikto nečakal co urobí, napríklad ist k oknu a vystverat, aby pozrelo kde je mama a plnoooo veci, co by nás matky ani vo sne nenapadli, že je schopné urobiť, takže za mňa ani na minútu. Dá sa zbehnúť aj s dieťaťom.

elizabet173
16. feb 2021

Nenechavala som, dieta dokaze neuveritelne veci za par sekund

zuzki1
16. feb 2021

Ja idem max vyniesť smeti keď spi v postieľke odkiaľ viem že nevylezie , trvá mi to 2 minuty ale teda nevykecavam sa nikde ... a ved take dieťa už môžeš zobrať von nech si tam pochodi na tráve dakde ...

autor
16. feb 2021

dik baby za odpovede...
s malou som nechcela ist, akurat isla papat a to by sa hrabala von a zbytocne by plakala

nyphadora
16. feb 2021

Tak nase ma 15 m a niekedy je sama v izbe alebo v obyvacke, ale ja vtedy riesim milion katastrofickych scenarov 🤷🏼‍♀️, takze nie nenechala by som same dieta doma v takom malom veku 🤦🏼‍♀️, ani starsie, mozno 8 rocne uz ano 🤷🏼‍♀️

nikpa
16. feb 2021

Žiadna normálna matka nenechá doma same 2 ročné dieťa, ani na wc som sa nezavrela ked mal syn 2 roky. Môže byt akokoľvek chytre, má to rozum maleho dieťaťa, nedokáže vyhodnotit co je pre neho nebezpečné, nevie posúdiť situáciu. Môže na neho niečo spadnúť, môže si privriet prsty, strčiť ich do zásuvky, zamknut sa, otvorit si okno, posmyknut sa a spadnúť na hlavu, bude potrebovat tvoju pomoc.... a matka kde je, na chvíľu si odbehla... no chudence deti takých materí

karhu
16. feb 2021

za žiadnych okolností😵

rachel36a
16. feb 2021

Ja skm nechala ked som sla vyniest kos, alebo do schrranky...dala som ho do ohradky...ale kvoli tomu aby som pokecala s kamoskou tak urcite nie

kittykat22
16. feb 2021

viem ze moje kamaratky takto nechavaju same deti male doma, ked niekde potrebuju ist, alebo nieco rychlo kupit. Ked su starsie 5-6 normalne aj na par hodin. Nikomu sa nastastie nic nestalo. Ale ze by som ja takto nechala same dieta doma, to nie.

fiafia
16. feb 2021

Určite nie. Poznám jednu babu čo nechá7rocneho so 4rocnym a ide na nákup. A ani to by som neurobila. Deti sú deti, nevedia odhadnúť riziko, nemajú z ničoho strach. Niektorí rodičia majú viac šťastia ako rozumu

nistika
16. feb 2021

my mame v pivnici pracku (rd), tak som tam raz ako obycajne zasla hodit pradlo...no a to moje sikovne ma tam zamklo...samozrejme potom robil paniku a miesto toho aby ma odomkol isiel plakat do inej izby...musela som spravit dieru do dveri...chvala bohu bol to ten stary komunisticky typ s papierovou vystuzou z vnutra kryty drevotrieskou...pacidlo som zlomila ako prve. muz ked sa vratil z prace si myslel ze prisli zlodeji a z tych vsetkych predmetov co tam nasiel pohodene - sekera, pilka, tyc na pacenie, si vybral srobovak, ze nas ide chranit....no jak u blbych u nas :D :D :D
ale inak niesom si ista ako na sk, ale niesu nahodou na to nejake zakony ze dieta do urciteho veku nemoze byt same doma alebo sa pohybovat po vonku?

laura_222
16. feb 2021

Tiez by som nenechala. Za par minut moze byt nestastie na svete. Zbytocny risk si myslim

evaachesa
16. feb 2021

@nistika 😂😂😂😂😂😂 práve som si dieťa zobudila a uz aj on sa rehoce 😅😅😅 že išiel vás zachraňovať šrubovakom 👍👍👍👍😂😂😂

sapetka
16. feb 2021

Ee nenechala by som 2r urcite nie ani 3 ani 4rocne🙈a ist sa vykecavat s kamoskou von to urcite nie..

dusankomoj
16. feb 2021

Cca pred rokom som zachytila recenzie na film o tom,ako mama zomrela,bolo s ňou 2r. dievčatko a našli ju o 2 dni.Nepamätám si názov,ale aj z ukážok som mala dlho nočné mory(stála na zábradlí,chcela si uvariť a začala horieť utierka,sedela v chladničke..)

sapetka
16. feb 2021

@nistika som sa pobavila😁

diusqa761
16. feb 2021

Tiež by som za žiadnych okolností deti samé nenechala. Ja iba ak potrebujem ku kuriérovi dolu zbehnúť dám obe dcérky do ich jedálenských stoličiek , tam zapášem, dám im rýchlo hračku a niečo na kúsanie napr každej jabĺčko a čo najskôr späť do bytu žiadne vykecávanie. Smeti vynášam buď na obed alebo večer vždy keď spia inak keď potrebujem do obchodu alebo na poštu tak či chcem - nechcem tak ich beriem všade so sebou a to teda musím povedať že trepať sa do dedinskej mini jednoty s dvojkočíkom v jednej ruke a nákupným košom v druhej je teda "sranda" 😒 a to ani nehovorím keď ešte tam musím potom natrepať 2 až 3 kabele nákupu ,ďalšia mne na pleci , jedna v ruke a ďalšou riadim kočík. Ešteže mám obchod pár metrov od bytu inak by ma asi prekotilo 😁. Alebo keď idem pre niečo na poštu (u nás sú vysoké schody na poštu a nejde tam kočík dostať) tak šup mladšiu do jednej ruky, staršiu držím za ruku nech neuteká a pri radách čo tu sú aj pol hodiny takto čakáme veľa krát.. a pri okienku mladšiu stále v jednej ruke. Druhou rukou podpisujem, vyťahujem doklady atď a staršia zatiaľ behá po pošte (jedným okom ju musím strážiť) a rozmýšľa čím ma napichne 😒 minule som takto na pošte platila , malú v jednej ruke , druhou brala šek z kabelky a zrazu staršia pribehla zo špendlíkom (ukradla im z nástenky 🤦) rehocala sa a pichla ma s ním do stehna 🙈.

klip0
16. feb 2021

@dusankomoj nevies ani priblizne rok natocenia? Bolo to podla skutočnosti? Zaujalo ma to a pozrela by som si ten film.
Pripadne ak niekto iný vie nazov

dusankomoj
16. feb 2021

@klip0 neviem. Bolo to len meno toho dievčatka,také krátke. A bolo to tuším podľa skutočnosti. Skúsim ešte pohľadať v pamäti a napíšem.

25jesss25
16. feb 2021

Moja známa takto nechávala doma syna od narodenia, kým venčila a venovala sa svojmu psovi, kľudne aj 20 min 🙈 tooolko krát sme jej dohovárali, nech to nerobí, pýtali sme sa či sa nebojí.. až keď mal okolo roka a vyskočil jej z postieľky kým bol sam, tak až vtedy to pochopila. Chudák ako padal najprv si buchol hlavu o posteľ vedľa a potom o zem, mal prasknutú lebku, otras mozgu. No preistotu som sa jej už nepýtala či jej toto trebalo 🤷🏻‍♀️
Ja teraz keď majú moji 4,5r a 3r a vola mi kuriér tak stresujem. Buď im vtedy zapnem rozprávku, ale zatvorim do detskej, lebo viem že tam im nič nehrozí.. ale po schodoch dole aj hore dobre že nie lietam 😂

tulipanicek
16. feb 2021

@marcellka32 ja mám 1,5 ročnú a bývame v dome ale ani len keď kuriér príde, tak ju na tých 30 sekúnd samu nenechám. To ju radšej oblečiem a tak ideme aj v zime spolu 🤷‍♀️ Jedine keď spi v postieľke a príde kuriér, tak vybehnem ale aj to s vysielačkou na krku.

dusankomoj
16. feb 2021

@klip0 už viem: Pihu a je to z 2018.