Príhoda na ihrisku

anjika42
7. nov 2016

V piatok sa mi stalo toto. Bola som s ročným synom a s mojou mamou na ihrisku, malý stál pri jednej atrakcii, ktorá je pre neho ako tak vhodná - ostatné atrakcie sú tam tak od dvoch rokov. Prišiel tam taký štvorročný chlapec a stále sa vypytoval, že kedy už pôjdeme konečne preč. Keď sme o nejakých 5 minút odišli, tak ten chlapec tam už nešiel, aj keď videl, že tá atrakcia je prázdna. Na jednom fóre mi napísali, že som sebecká, že ihrisko nie je iba pre moje decko, atď...a vraj preto tam ten 4ročný už nešiel, lebo ho to omrzelo a podobne. Tak ja keď som tam bola s malým skôr, mám ustupovať dákemu 4ročnému, aby som nebola označená za sebeckú a neviem ešte akú? A okrem toho, naozaj pre staršie deti je tam viac atrakcií, nie iba tá jedna.

nyusika
7. nov 2016

@anjika42
mojtykvet...a potom, ze preco je tolko blbych poznamok k zenam na rodicovskej.
to nemate co ine na robote, len takeho pipinoviny riesit ??
no nie, mala si toho stvorrocneho zakerneho zmrdiaka rovno prefackat, nech viem, kto komu bude ustupovat 😀 😀

sibalka21
7. nov 2016

Ako prepac, ale fakt riesis uplnu hlupost... Ved to bolo 4rocne dieta..... Ja by som nad tym mavla rukou a neriesila to... Nechapem...

cerez
7. nov 2016

Chlapča to určite nemyslelo zle. Detská zvedavosť a otázky sú spontánne. Nevedia pracovať z taktnosťou. Mala si mu len povedať...keď sa dohráme, pôjdeme domov...tak ako ty. 🙂
Teraz to vidíš takto, za pár rokov aj tvoje dítko povie niečo čo inej mamine sa nebude páčiť.

nyusika
7. nov 2016

a uz sa tesim na diskusiu...az teraz som si vsimla, kto je autorka 😀 😀
snad nesklame a ostane verna svojej povesti, ze o (s prepacenim) hovne diskutuje osemnast a viac stran

mila23
7. nov 2016

no neviem ci je toto naozaj problem. Deti chcu vzdy to co ma niekto iny. Ked chlapec videl,ze ste tam,tak tam chcel ist lebo tam bol niekto iny. Ked ste odisli uz stratil zaujem. Nic by som si z toho nerobila. Ved moze chvilku pockat. Ak to bola atrakcia, kde mozu byt 2 deti naraz,tak sa mohol pridat,len zase sa musi prisposobit mensiemu dietatu ( napr. rychlostou, ak to bola napr. hojdacka). takych situacii este bude a cim dalej tym vaic...deti sa predbiehaju, chcu byt prve, a pod....nato su dospeli,aby ich usmernili......

anjika42
autor
7. nov 2016

nyusilka - to by som neriskovala

matulinuska
7. nov 2016

U nas na ihrisku su 4 hojdacky. 1 je vyslovene pre deticky od kedy vedia sediet (kosikova) a ostatne normalne. Stretla som sa so situaciou kedy zenska hojdala 6-7 rocne dievcata v tej hojdacke pre babatka a ked prisla mamicka s asi rocnym synom ktory plakal ze sa chce ist hojdat tak este drzo povedala mamicke ze tam bola prva a dievcata si este prestriedala!!! Velmi nerada chodim na detske ihriska lebo ked vidite ake kravy vychovavaju buducu generaciu tak to naozaj vidiet nemusim.
Btw mam tiez 4 rocnu dceru a niekedy sa jej nepaci, ze niekto je niekde kde chce ist tak si prosto povie ze chce ist uz ona, ale nato som tam ja aby som jej vysvetlila, ze najprv musi pockat a potom ked to bude volne moze ist. Verte, ze keby mala cakat dalsich 5 minut na mieste kym niekto odide tak ju klepne. Jasne ze cakat nebude a pojde sa radsej hrat inam.

nyusika
7. nov 2016

@anjika42
ty si mentalne OK ?? ved to bolo myslene ironicky...
jaaaj, radsej uz nic nenapisem 😀

cerez
7. nov 2016

@anjika42 ona to myslela z iróniou

anjika42
autor
7. nov 2016

s - siedmy pád 🙂

sibalka21
7. nov 2016

@anjika42 riesis tu taketo hluposti a vadi ti ked niekto namiesto S, napise Z? :D :D

anjika42
autor
7. nov 2016

matulinuska - a potom, keď sa tá atrakcia uvoľní, tak sa tam dcérka vráti? inak takú matku s tými dievčatkami by som asi poslala dakam....

alaguema
7. nov 2016

@anjika42 si robíš srandu...dúfam 🙂

cerez
7. nov 2016

@anjika42 tak s iróniou... alebo s yrónyou 😀

sense
7. nov 2016

Nuz robis z komara somara...dietatu trebalo povedat ked sa dohrame mizes, alebo pockaj chvilku pustime ta bodka....ak to je atrakcia pre viacere deti tak mohol tam byt aj starsi chlapcek rychlost prisposobena mensiemu dietatu a ak tam tvoje dieta len stalo tak si mohla aj ty povedat pustime chlapca a budeme sa pozerat ak atrakciu nevyuzivalo. Na oboch stranach byt tolerantnejsi a zapamataj si tuto situaciu a spomen si ked bude tvoje dieta starsie a na ihrisku narazi na rocne reso mladsie

anjika42
autor
7. nov 2016

tak mu poviem, aby išiel na inú atrakciu 😉

izabellik
7. nov 2016

ak by tam bolo to dietatko s mamou tak mama mala zakrocit si myslim a upozornit ho ze to sa nehovori take veci ze ihrisko je pre vsetkych. lebo ak sa to necha tak tak to ten stvorrocny bude robit aj dalej a potom uz tazko mama zakroci ked bude drzy k deckam na ihrisku 🙂 ale ak tam bolo same asi by som to neriesila lebo tak co s tym narobim ked to nie je moje dieta

anjika42
autor
7. nov 2016

pred mesiacom tam bol dvojročný chlapec, ktorý tiež stál namrzene tam, kde bol práve môj syn, potom naštvaný odišiel do pieskoviska, tam mu nejaké dieťa nechcelo požičať formičku, tak spustil plač, akoby ho rezali, potom išiel na hojdačku, bolo tam dievčatko, ktoré bolo na rade skôr, tak reval, že teraz chce ísť on, no....

anjika42
autor
7. nov 2016

samé štvorročné dieťa by nechal bez dozoru iba debil

0silvia0
7. nov 2016

@anjika42 tebe sa pri tvojom ročnom dieťati zdajú všetky väčšie deti už veľmi veľké a myslíš, že tým majú aj viac rozumu a budú ustupovať menším... ale ono sú to stále deti, ktoré nevedia ovládať ešte svoje emócie a nemajú ešte pod kontrolou etiketu ihriskovú a verbálnu 😝 Takže si to neber tak k srdcu a ber tie ostatné deti ako deti, aj keď má chlapec 4 roky, je to stále dieťa... je na tebe aby si aj toto cudzie dieťa milým prístupom usmernila, nemusíš na neho gániť za jeho správanie, ktoré sa ti nepáči...

izabellik
7. nov 2016

@anjika42 no pod oknami mame ihrisko a cudovala by si sa...😀 niekedy maminy nechaju ked su to z nasho cinzaka ze sa pozru z balkona alebo okna tak nechaju aj same akoze ja tiez nesuhlasim aby bolo take male same ale zasa aj ja som bola a mama len z okna davala pozor a tu som 😀 zasa aj zalezi od toho ze ako sa hraju a tak a kolko je vonku 🙂

lorela
7. nov 2016

@anjika42 Proste sa musíš obrniť proti tým malým, 2 - 4 ročným útočiacim agresorom, číhajúcim na každom ihrisku!

trisp
7. nov 2016

What?!?! To čo tu riešiš? Ešte raz zopakujem problém: Ty si bola na nejakej preliezke so synom, prišiel tam 4-ročný chlapec, povedal, aby ste odišli, a keď ste odišli, on tam už nešiel. Really? Toto je problém? Vo co gou? Akože rozum sa mi pozastavuje, čo už je niekto schopný na fóre riešiť...

tomikejt
7. nov 2016

nerozumiem tejto teme :D nám sa to stáva pravidelne a nezakladám kvôli tomu každý deň tému. Veď sú to deti 🙄

alaguema
7. nov 2016

@lorela 😀 😀 😀

cerez
7. nov 2016

@anjika42 Na margo dvojročného dieťaťa..žeby obdobie vzdoru?
Pochop, že tu vôbec nejde o tie deti, ale o prístup rodičia k správaniu dieťaťa.
Keby moje dieťa revalo pre všetko, snažila by som sa mu vysvetliť..ak by pokračovalo ďalej, svoje dieťa by som z ihriska stiahla.

lorela
7. nov 2016

@alaguema 😀

janulabb
7. nov 2016

keď bude mať tvoje dieťa 4 roky, bude trepať dve na tri kadekomu, určite si spomenieš na túto situáciu. Aj ten 4 ročný fagan bol nedávno sladké ročné dieťatko ako to tvoje. Skutočne nič v zlom, chápem ťa, ale ty toto celé pochopíš na ihrisku o také tri roky. 😉

mimla
7. nov 2016

Typické správanie. Pre ročného, pre štvorročného, aj pre maminu s prvým ročným dieťaťom. Je to OK, všetci z toho vyrastiete. Aj my sme vyrástli.

Keby si vedela, čo všetko pokecal môj syn na ihrisku, čo všetko bolo povedané jemu. Ešte zažiješ bitky o formičky, rev za rozplesknutý koláčik z piesku (aj keď to bude koláčik tvojho dieťaťa, aj keď to bude tvoje dieťa, čo ten koláčik rozpleskne), dieťa, čo vám bude kradnúť odrážadlo aj dieťa, čo vám do tváre hodí piesok (pri troche šťastia vaše dieťa ten piesok nehodí). Nádych, výdych, ihrisko je nácvik na život v spoločnosti a v spoločnosti sa nedejú len pekné veci. Prajem pekný deň 😲

stanulienkat
7. nov 2016

toto je dotaz od dospelej osoby??????????????????????????