Odlúčenie od 7 mesačnénho syna kvôli chorobe

mirisaj
21. júl 2019

Ahojte. Pred týžďnom v nedelu som skončila v nemocnici, šla som na pohotovosť so zubom ale doktorovi sa nepacili moje modriny po tele, a keď som mu povedala, že som sa nikde nebuchla, poslal ma na interne. Odvtedy som v nemocnici, bola som v kritickom stave a mohla hocikedy vykrvácať, nakoľko som nemala žiadne krvné doštičky. Diagnostikovali mi akútnu leukémiu. Problem je, že odvtedy som ani nevidela svojho 7 mes. synčeka. Moja liečba je časovo náročná, musim byť 30 dní v nemocnici, potom pojdem na pár dní domov a potom zasa na 30 dní do nemocnice a zasa na pár dní domov a tak asi 4-5x. Beriem chemoterapiu a ked pojdem domov
tak si nebudem mocť synčeka ani pritúliť...som z toho na dne..pomaly mi odchádza mlieko a ja len plačem a plačem ako mi chýba...baby, myslíte, že ma bude po toľkých mesiacocj odlúčenia poznať?

evkatom
21. júl 2019

Och... veľmi s tebou súcitím. Určite sa to dá zvládnuť, malinký ťa isto nedá za nič. Hlavne sa uzdrav. Len sa vyplač, nedus to v sebe, plačem s tebou popri písaní. Verím však, že po plači príde radosť z uzdravenia a budete sa mať všetci spolu dobre. Modlím sa za tvoje uzdravenie.

lula313
21. júl 2019

Samozrejme, že bude, veď si jeho milovaná maminka. Nech mu daju do postielky tvoju fotku, takto sa bude môcť na teba stále pozerať❤️. Ja ti neskutočne držím palce, aby si sa vyliečila a verim, že všetko dobre dopadne. Máš tu najkrajšiu motivaciu, pre ktorú musis bojovat, lebo dieťatko tá potrebuje😊 ani nebudeš vediet ako rýchlo to ubehne a budete zase spolu doma.

lenka54321happy
21. júl 2019

@mirisaj jasne ze ta bude poznat! Na 100% o tom nemozes ani pochybovat! By si neverila aka je laska medzi matkou a dietatom silna, nie darmo sa hovori, ze je najsilnejsia!!! Netrap sa teraz nad mliekom, pozri ja som malaho kojila 2 mesiace a je tu, zdravy a stastny 4 rocny! Hlavne je aby si ty mala silu a energiu nech sa co najskoe vyliecis! Moja kamaratka si tymto presla minuly rok a teraz si uziva dcerku doma a ako keby sa nic nestalo! Ich bond je nepretrhnutelny!

lenka54321happy
21. júl 2019

@lenka54321happy
Daj mu svoje tricko alebo hocico aby ta citil v postielke...Viem ze places, je to normalne...ale si mlada! Budes v poriadku a cim budes silnejsia, tym skor!
Uvidis! Je to vsetko este cerstve, vyplac sa!
Velmi na teba myslim...

lienka9
21. júl 2019

@mirisaj urcite ta bude poznat.ako radia aj ostatni,nech mu daju nejaky kusok oblecenia a fotku..vsetko sa na dobre obrati neboj sa,mas silnu motivaciu synceka.drzim velmi palce!!!

0martina0
21. júl 2019

ale určite vie že si jeho mamina,aj ked momentalne si nie každy den s nim,to že tratiš mlieko,tym sa nezaoberaj,vyplač sa,a hlavne zabojuj s tou chorobou,ukaž že si silnejšia,určite to zvladnete,a budete spolu každy den👏

pribinak
21. júl 2019

Neboj, on bude cítiť ze si jeho maminka 🙂 drzim palce

virbonus
21. júl 2019

@mirisaj Veľmi ti držím palce. Nech sa čím skôr uzdravíš. Malý Ťa poznať určite bude!

nnnuuunnn
21. júl 2019

Och, to si neviem ani len predstavit, je to velka bolest co prezivas. Malicky Ta urcite bude poznat, o to sa neboj. Mlieko je teraz najmenej, tym sa netrap. Velmi mi je to luto co sa Ti stalo, to odlucenie od malickeho by bolo pre mna najhorsie a isto aj pre Teba ☹ Neboj, vsetko bude dobre.

biela_sova
21. júl 2019

@mirisaj Drzim paste, ircite sa vyzdravies, si mladucka. Ak Ta mozem potesit, moja mamina (syncekova babka) sa musela odist starat na 4 mesiace o svoju sestru. Od jeho 5 do 8 mesiacov. Velmi sa bala, ci ju vnucik spozna. Boli na seba naviazani a robil pri nej grimasy prii smiechu, ake merobil pri nikom. Ked sa vratila a uvideli sa, urobil tie iste grimasky a opakoval "Di di di". Mal ju spatu s tym, ze ho jemne kolisala na fitlopte a hovorila mu: "Jdi konicku jdi jdi jdi." Stretnutie bolo velmi dojemne, malinky si ju pamatal, hned sa vypytal do jej narucia, nezabudol. Takze ani na maminu Tvoj maly voooobec nezabudne. Drzim Ti silno paste!

laura_222
22. júl 2019

@mirisaj bude si ta urcite pamatat som si ista🙏🏼 velmi ma mrzi co prezivas😰 prajem Ti vela sil na boj s chorobou❤️

zuzumajko
22. júl 2019

Ach paneboze, toto by ziadna maminka nemala zazivat 😔 drzim velmi velmi palce aby si sa cim skor uzdravila! Posielam vela energie. Skuste so syncekom telefonovat s kamerou, ak to zvladnes psychicky. Mozno by to pomohlo aj tebe, vidiet ze je v poriadku a ze sa ma fajn 🙂 urcite aj tricko, ako dievcata spominali. Pomodlim sa za teba 🙂 drz sa!

mogaa
22. júl 2019

Nemôžeš mať v nemocke notebook? vidieť ho aspom občas cez skype? viem že je to ťažké, ale teraz sa kvôli malinkému sústreď hlavne na liečbu.....zabudnúť na teba nezabudne, stačí ak by ťa len občas videl - fotky, video, skype, telefón...určite po pol roku na neho treba ísť pomaličky, ale tým že ťa občas uvidí nebudeš cudzia a malé dieťa si rýchlo zvykne.....naozaj teraz si podstatná ty a liečba....Sestra mala dcéru v zahraničí, narodila sa im tam dcérka. Sestra(už ako babka) tam chodila cca každé 3mesiace, ale často si volávali cez skype....Teraz má malinká 1,5roka, vrátili sa na Slovesnko a malinká ju stíska jedna radosť, vôbec by si nepovedala že spolu boli od mala len pár krát...detičky vycítia že ich má človek rád, nemusíš sa báť žeby sa ťa potom bál....možno nebude hneď "mojkáčik" ale po týždni dvoch budeš zase jeho mama so všetkým čo k tomu patrí❤❤❤😘🍀hlavne veľa veľa šťastíčka pri liečbe a následne zdravíčka

pininka1
22. júl 2019

Veľmi dobre ťa chápem, mojej sesternici takto diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy, ktorá bola riadne zanedbaná,keďže už v druhom tehotenstve mala krk ako zápasník a jej gynekologická tvrdila že to je z tehotenstva. Po krátkej dobe mala tretie dieťa a tam už sa zistilo čo je to za diagnózu. Jej dcérka mala presne 7 mesiacov keď nastúpila do čiech do špecializovaného centra, vtedy nebol ešte Skype, ani nič podobné, 4 mesiace tam bola a nikto k nej nesmel. Celá rodina sme pomáhali s deťmi, hlavne s tou malickou. Našťastie sa ona vyliečila, a dcérka nemala problém s ňou fungovať ďalej. Držím ti veľmi veľmi palce, aby si to dokázala, synček je ešte maly, nebude si to pamätať.

mirisaj
autor
22. júl 2019

ďakujem vám baby z celého ❤️, veľmi ste ma povzbudili. Sem tam s ním volám cez whatsapp ale po chvíli sa rozplačem lebo sa za mnou naťahuje a ešte to celkom nezvládam. Ale bojujem, kvôli nemu a manželovi.

nuni11
22. júl 2019

@mirisaj Neboj sa bude ta poznat, lubi ta a tiez mu je smutno, ale musis to vydrzat a uzdravit sa aby to bolo v poriadku 🙂 a aby ste spolu mohli byt 🙂

hettinka
22. júl 2019

@mirisaj v prvom rade je dôležité, aby si sa ty uzdravila, syn ťa ešte bude potrebovať ďalších minimálne 18 rokov.
A k synčekovi, neboj sa, bude ťa poznať a naozaj využívaj možnosti cez net a tak. Ja som od 8-mesačného svojho času musela odísť do nemocnice na 6 týždňov. Išla som "len" na operáciu žlčníka, ktorá sa veľmi skomplikovala a liečba trvala od 15 septembra do konca roka, len už som od novembra bola doma a chodila na chirurgiu a po vyšetreniach. Malý to bral v pohode, horšie na tom bola prváčka a chudák manžel kmital medzi deťmi a nemocnicou. No zvládli sme a hoci mi je lúto, že syna som nevidela, ako začal štvornožkovať a chodiť okolo nábytku, manžel mi to len nahrával na mobil, je podstatné, že som v rámci možností zdravá a fungujeme teraz normálne, že ich vidím vyrastať.

livuska124
22. júl 2019

Ahoj, v prvom rade ti chcem zaželať veľa síl a hlavne, aby bola liečba úspešná a vrátila si sa k synčekovi. Určite na teba nezabudne, ak mu ťa budú pripomínať aspoň skrz fotky a pomôžu aj tie videohovory...
A v druhom rade - vďaka Bohu za toho Doktora 💙 že si to všimol, aj keď si prišla s úplne iným problémom. A hlavne že to riešil...
Budem na teba myslieť 💙💙💙

larisalarisa
22. júl 2019

Samozrejme že bude. Mamina je len jedna. držím vám prsty

cervikpepik
22. júl 2019

@mirisaj Veľa síl a skoré uzdravenie Ti zo srdca prajem❤👍

eliska13
22. júl 2019

@mirisaj pravdaže tým sa netrap😙no vidíš aká banalita zub, keby zub nebolel neliečis sa ..všetko so všetkým súvisí.Deti a mama sú do 7,8 r úzko prepojené.drz sa máte celý život spolu pred sebou

evkamotka
22. júl 2019

Este je malicky, nebude si to pamatat. Potom s nim budes non stop a hned si rychlo navykne. Inak manzelov otec bol od jeho narodenia cele prve 2 roky!!! prec a potom uz bol doma, v detsrve aj dospelosti maju uplne super vztah, muz si to nepamata. Urcite to syncek zvladne a ked sa vratis budete stale spolu ;)

gir
22. júl 2019

Neboj sa,nezabudne na teba,v prvom rade sa skoro uzdrav, synček potrebuje zdravú maminku. Môžeš s ním rozprávať cez Skype. Veľmi na treba myslím, drž sa a skoro sa uzdrav 🤗

lenka54321happy
23. júl 2019

@mirisaj
Nepoznam ta, ale myslim na teba kazdy den...
Ako sa citis dnes?

Ja som si na 100% ista ze vsetko bude v poriadku!

A vies preco?

Poviem ti...
Zila som 20r v Anglicku, kde som pracovala pre velmi mudreho Doktora seniora a vies co mi povedal? Ze MATKY s malymi detmi boli tie NAJVACSIE BOJOVNICKY A vzdy VZDY! sa vratili ku svojim detom, dokazali aj nemozne!

A s tebou to bude tak isto!
Pravda je, ze deti si do 3/4r NIC nepamataju
Takze aj keby dlhodobe odlucenie, to tvoje dieta neafektuje
Lebo ver mi
Ze JEDEN DEN stiskania a budete ZASE mat to iste puto ako predtym, ak nie silnejsie!

A budes sa pozerat potom uz LEN DOPREDU!
Nebude dolezity ten cas co ste neboli spolu! Ale ten cas co BUDETE....

Myslim na teba....
Pis nam pis, hocico, sme tu pre teba vsetky

nikusiak9
23. júl 2019

A ked si doma nemozes s nim byt preto ze to este niexo vyzaruje? Lebo my ked sme boli na onko to bolo naopak ze 6tyzdnoce bababtko tam a bolo s rodicmi

mirro
23. júl 2019

@mirisaj máš dieťa, dala si mu život, je medzi vami puto najsilnejšie. Dobre bude. Mama je len jedna, nezabudne.

habibim
23. júl 2019

@mirisaj neviem, či si veriaca, ale ja som a každú noc pred spaním sa modlím za ľudí, ktorí majú akúkoľvek formu rakoviny, nech im Boh dá silu s tým bojovať nádej a hlavne vieru, že sa z toho vyliečia..od dnes sa budem aj za teba a mamičky, ktoré si popri maličkých deťoch musia týmto prežívať.. Deti a ich mamy by nemali byť takto kruto od seba odlúčeni...verim,ze sa z toho čoskoro dostaneš.. Malý si ta určite bude pamätať..

mirisaj
autor
24. júl 2019

@lenka54321happy ahoj, ďakujem za krásne povzbudenie a modlitby! Ja vlastne ani neviem, čo napísať, je mi všelijak, aj fyzicky aj psychicky. Chcem myslieť dopredu ale v mojom stave sa to neda, takze zijem takou prítomnosťou. Ale dúfam v uzdravenie.

mirisaj
autor
24. júl 2019

Ďakujem každej jednej z vás za povzbudenie, už som sa ukludnila trochu a teda verím, že synček si ma bude pamatať. Ste super a vaša podpora mi naozj pomohla sa trochu vzchopiť z prvotného šoku.
Začínam si tu už aj zvykať, len som unavená kazdy den o čosi viac..ale to kvoli chemoterapii.

sono2
24. júl 2019

@mirisaj určite!
A hlavne ti treba silu na vyliečenie! Neviem, ale určite to je ťažké, ale dieťa ťa potrebuje zdravú takže určite neplač.
Želám veľa zdravia!!