Nespavosť mesačného drobca

drobec_l
21. jún 2014

Ahojte maminy neviete mi niečo poradiť už som niekedy hlavne v noci zufalá, malý mi nechce spávať ale že vôbec. posledné dni ani prso nezaberá , a už ked ho učičíkam na rukách spinká ale automaticky ako ho položím začne metať rukami nohami a je hore ... napapá sa a začne vymýšlať ako keby ani spať nepotreboval, no najhoršie je že mrnčí, hnevá sa , niekedy až hysterický plač, a to je aj odgrgnutý, prdkať si prdká veselo aj kaká , neviem či ho môže bruško boleť , alebo že by sa tolko nenapapal, ale to tiež sa mi moc nezdá lebo mi po papaní vygrcká , a priberá kvalitne ... mali ste aj vyniektorá taký "problém" ?

ushuaia
21. jún 2014

@drobec_l prve 3 mesiace su naozaj tazke, ci so spanim, papanim, bolesti bruska, kakanie a vsetko co sa toci okolo drobceka a najma dietatko si zvyka na okolity svet, 9 mesiacov bol v brusku a teraz sa musi pasovat on sam...tiez si zvykate vy dvaja na seba, vytvarate si vztah...presla som si presne ako pises - len s rozdielom ze som nedojcila...po 3 mesiacoch sa vsetko samo ustalilo... 🙂

arwen88
21. jún 2014

my sme to mali podobne...a mala my ani v kociku nespavala, maximalne tak 10 minut...bolo to velmi namahave obdobie, bola som fakt vycerpana...pomohlo nam kojenie po leziacky..tak sa lepsie ulozila a zaspinkala...kojila som niekedy v kuse aj hodinu, ale stalo to za to..aj ja som si pri tom niekedy pospala...dalej nam pomohlo spolocne spanie...mala som malu sice v postielke hned vedla seba (postielka bez bocnice), ale ked spinkala pri mne v posteli, to bolo lepsie..aj kojenie v noci sa nam tak zjednodusilo...kedze kocik sa az tak neosvedcil, kupili sme nosic - manducu...nosila som malu aj doma aj vonku..ked sa oteplilo a bola mi uz velmi tazka, po zaspinkani som ju prelozila do kocika...je fakt pravda, ze pre dietatko je terez vsetko nove a na vela veci si musi zvykat..je to narocne aj pre drobca aj pre teba..ale da sa to zvladnut..neboj, nebude to tak vecne..babo rychlo vyrastie a bude len a len lepsie...drzim palce 🙂 potom daj vediet, ako ste pokrocili 🙂

charlie1980
21. jún 2014

Tazko povedat u mesacneho babatka, preco v noci nespinka. Moze to byt xy dovodov. Moze to byt u mesacneho babatka a takisto u rocneho. Z mojej skusenosti maly nespinkal do 03.00, lebo sme boli od zaciatku na UM a bol z neho hladny. Aj ked som ho nakrmila, nezaspal, az rano asi od vycerpania. Zmenili sme mliecko a od 3.mesiacov prespinkal celu noc. Lenze ty kojis. Vsetko je vo vyvoji, dietatko sa adaptuje, daj tomu cas. Kojene deticky papaju castejsie...moze byt nieco tvojou stravou, Mozno ho mliecko nezasyti, tazko povedat....zelam vela sil, raz to urcite bude lepsie...

diana_81
21. jún 2014

@drobec_l

Nespinka vobec? Ci len na Tebe? 🙂 u nas je tiez striedavo oblacno. Vonku v kociku ked ideme po dcerku do jasli tak spi celu dobu, v noci ako kedy... Treba sa asi nastavit zatial na rezim jedno telo-jedna dusa a spat kedykolvek odfukuje drobec. A ked nie lezat tak aspon sediet v nejakom pohodlnom kresle a zavriet oci, uvolnit sa s drobcom na rukach. Plus aktivne zapajat partnera ak je to mozne... To obdobie nastastie rychlo prehrmi. Dojcenie po leziacky si skusala? I tak sa da celkom kvalitne driemat. Nam pomahaju uspavanky... Spievam sice desne ale skusila som a zaspal takze nieco to do seba ma...

lucinkab
21. jún 2014

Ani nam.moc nespavala. Ja kojim a zmenila som stravu a od vtedy spala cely noc,kym nam nezacali ist zubky 🙂; dporucam celozrnny chlebik denne aspon 6 platkov,obmedzila som kvolu nej psenicu a je z nej anjelik. Pribera lepsie ako pred tym 🙂.foto chlebika je v mojom albume o jedle/ diete. A k tomu pijem feniklovy caj. Denne 2L 🙂

lubka1983
21. jún 2014

Ahoj.je to sice uz 11rokov co bol starsi babetko,ale v tomto sa nic nemeni deticky su stale rovnake....nespli sme poriadne do roka!!!!!!!!vsetko mal co chcel napapany,okupany,odgrgnuty,nic do roka spaval na mne !!aj v noci ked sme ho polozili hned bol hore v momente krik a pomohol proste len cas......to moja skusenost pri druhom to bolo uz lepsie bol iny....

drobec_l
autor
21. jún 2014

@lucinkab Možno je to vážne aj tým mojím jedením lebo já pri malom nestíham ani jesť a to mi môžeš veriť nestíham , až ked natvrdo zaspí aj to je niekedy zložité ,a variť pri nom sa nedá iba ak tu niekoho mám že ho popestujú a mám chvílku pre seba .. a niekedy ani neviem čo variť to je moja jediná dilema 🙂

seahorse27
21. jún 2014

Mali sme rovnaky problem s dcerkou. Nakoniec sme prisli na to, ze je asi hladna, lebo si nevedela naraz vytiahnut dost miecka z prsnika. Ked sa narodila, bola drobunka, este aj schudla v porodnici, mala 2800g, ked sme ju niesli domov. Okrem toho mala dost silnu ztacku, takze bola slabunka a spava, hned popri papani zaspala, ale o 15 min bola zasa hore a plakala. Ale priberala napriek tomu tiez pekne (vsak preco nie, ked jedla kazdych 15 minut, hlavne v noci). Boli sme zufali. Vyriesili sme to tak, ze som si zacala mlieko odsavat a vecer som ju "nastopala" poriadnou davkou z flase a potom uz spala ako dudok. Zobudila sa len 1x za noc. Dan za to ale bola taka, ze potom uplne zacala odmietat prsnik a zostala som len pri odsavani. Vydrzali sme takto 7 mesiacov.

hallie
21. jún 2014

Skus satku 🙂

drobec_l
autor
21. jún 2014

@diana_81 den den si niekedy podrieme dve tri hodinky napapá sa a spí dalej dalšie dve tri ale to je výnimočne . inak zaspinká na rukách nechám nech zaspí na tvrdo ale okamžite ako ho položím začne sa metať alebo sa strhne a je ho a môžme odznova začať . a cez noc posledné dva dni je to niečo strašné , večer okolo 9 sa napapá konečne ho upestujeme do spánku spinká nejaké dve tri hodinky okolo pol noci je väčšinou hore napapá sa a je hore . napr dnes zobudil sa o pol 11 najedol sa odgrgol popestovala behom toho pestovania mi dva krát oči otvoril a mohla som zase behať po byte a uspávať , najhoršie je že nieje vobec kludný hnevá sa , rozhadzuje rukami nožičkami a plače , nemôže byť ani sekundu položený lebo to sa strhne ukrutný rev až je bordový . už som zufala z toho , od porodu som sa poriadne nevyspala , unavená som z toho všetkého , vedela som že s dietatom príde to že sa budem museť prisposobovať jemu že žiadny spánok ale nevedela som že to bude až takéto .. už si myslím že sa z toho mojho mlieka tolko nenepapá ale zase priberá jak valibuk od porodu čo je mesiac aj niečo 1,5 kg

drobec_l
autor
21. jún 2014

@seahorse27 no my tiež priberáme pekne , doktorka poivedala že až moc , mliečko mi tečie zo začiatku ked mám prso naliate ale všimla som si že po nejakých 10 min čo už orso si vytiahol a už mu to netečie samo tak ti len dudká a neprehlta .. prso aj stláčam aby to mliečko cítil že ide niekedy si potiahne ale po chvílke už zaspáva :/ tak neviem

drobec_l
autor
21. jún 2014

@arwen88 Skušala som aj dojčenie po ležiačky ale to mi nejako nejde .. neviem sa uložiť a malého si dobre priložiť lebo vždy ma to dosť bolí ked papá . A malý spí od porodu iba pri mne v postely , muž sa mi odsťahoval do obývačke kedže pri malom by sa nevyspal a bol by v robote ako smrť to ho chápem a nejako sme si zvykli spať oddelene , takže máme celú postel pre seba . no neviem čo s malým lebo aj by som pri nom ležala ale pri nom sa nedá kedže automaticky ako si lahnem a je hore tak začne plakať a nie a nie utíšiť , pomože jedine zobrať na ruky postaviť sa kolísať chodiť po byte a takto to je den či noc .. a pre mna je to dosť vyčerpávajuce . možem povedať že nevládzem. niekedy už silu nemám a plačem s malým

drobec_l
autor
21. jún 2014

@lubka1983 aj by som ho nechala buvať na mne ale to by sa najskor musel vedeť uložiť a zatvoriť očká a zaspať nedá sa sním ležať či sedieť ked je hore 🙂 s ním treba chodiť kolísať proste nemá rád ked sedíme s ním alebo nedajbože ležať to ho vtedy ide roztrhať od jedu

emocia
21. jún 2014

@drobec_l ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Tvoje dieťatko je normálne 🙂 každé jedno bábätko potrebuje blízkosť, nemajú radi, keď sa kamsi položia. Oni očakávajú blízkosť s matkou. Očakávajú to tak ako ostatné cicavec, lebo aj my sme, naše detičky tiež očakávajú to, čo napr. "produkuje" fena alebo mačka či opica, keď porodia. SÚ SO SVOJÍMI DEŤMI. TÝM SPÔSOBUJÚ, ŽE TIETO SA CÍTIA BEZPEČNE A PRIJATÉ. Dieťa potrebuje mať pocit bezpečia, totožne ako maličkí psíčkovia či mačičky alebo opičky... každý narodený cicavec potrebuje nadovšetko cítiť intímnu blízkosť matky. Ak ju nemá, plače, narieka, všelijako dáva najavo, že mu nie je dobre. Zvieracia matka ide a ostáva pri dieťati, odchádzajú iba kvôli potrave či vyprázdneniu. My odchádzame za kadečím...variť, vtrieť podlahu, mailovať... 😒 Toto však zďaleka nie je také dôleité ako spokojnosť a komfort dieťaťa. Totiž, AK JE SPOKOJNÉ DIEŤA, JE SPOKOJNÁ AJ MATKA,, RODIČIA, VŠETCI. Je dobré si uvedomiť, že ak dieťatko nedostane čo potrebuje (a na čo má prírodou daný nárok) prehrávajú všetci. Aj ono aj matka, rodičia. – DÁVA TO LOGIKU? VERÍM, ŽE ÁNO. Dieťa napr. veľmi silno potrebuje aj cicať, sať naprázdno. A ak to nedostáva, ak to má iba pri papaní, zďaleka to nestačí a potom sú prostesty. Dieťaťu a matke veľmi pomáha nosenie v nosiči, osobne sa prihováram za šatku, ktorá má veľmi praktické využitie a úžasne pomáha dieťaťu k pokoju, spokojnosti a matke k stabilizovaniu laktácie, keďže dieťatko sa môže prisať na požiadanie, teda kedy potrebuje, a tak telo matky, laktácia je takto častým prisávaním podporená, resp. ak je mlika viac, práve vplyvom nosenia sa časom upraví. AK BY SI CHCELA KONULTÁCIU, ZAVOLAJ, dole na mojich weboch nájdeš kontakt. Srdečne Alena BA

diana_81
21. jún 2014

@drobec_l

Tak hlavne vobec nepochybuj o svojom mlieku. Ak ti tak krasne pribera nie je co riesit... Len si v sebe zbytocne pestujes pochybnosti. Spat tak ze Ti lezi na hrudi neviete? Asi to nie je najpohodlnejsie ale u nas to tak slo a striedali sme sa s manzelom. Pripadne predhriat postielku nech ho neukladas do studenej (termoforom alebo su specialne vankuse z ceresnovymi kostkami). Mozno citi ze je postel studena... A nieco co vonia ako ty moze pomoct

lucinkab
21. jún 2014

@drobec_l no ja som tiez nevarila,varil MM a teraz uz aj ja 🙂 kedze uz spinka lepsie 🙂 a jedla som zo zaciatku ten chlebik bud s maslom, pastikou, mastou s cim prislo 🙂 to bolo jedine co som si sthla urobit a PS: kojim po leziacky a jem vdy pri kojeni inokedy nestiham 😀 skus to aj ty

emocia
21. jún 2014

@drobec_l ahoj ešte raz, chcela by som pridať niečo o tom, že mi je veľmi ľúto, čo prežívaš, prežívate... ale existuje cesta k zmene a náprave stavu, kedy sa konečne budeš môcť vyspať a vydýchnuť si, lebo tvoje dieťa bude spokojné. Podľa všetkého máš nadprodukciu a k tomu nemáš informácie o zákonitostiach života s dieťaťom, a tak máte takýto strašný stav a nedorozumenia či až chaos. Ešte raz: je to riešiteľné a napraviteľné 🙂 Alena

drobec_l
autor
21. jún 2014

@emocia dakujem pekne , logiku mi to určite dáva, ale niekedy to je o nervy, už som niekedy zufala sama zo seba neviem čo robím zle ked malý iba plače a to je posledné dni dosť často, ak nieje na prse alebo na rukách je to boj a premna dosť vyčerpávajuce . niekedy až sa mi plakať chce čo neviem čo je malému čo ho trápi , či ho niečo bolí či je hladný , neznášam toto všetko dosť dobre som nervozna a potom je nervozny aj malý ... :/

drobec_l
autor
21. jún 2014

@diana_81 skušala som aj zaspávanie že leží namne ale ked je rozčertený a umrčaný proste nieje vo svojej koži a spokojný ležať pri nom sa nedá to ho ide orztrhať od jedu a doslova reve

drobec_l
autor
21. jún 2014

@lucinkab no já niekedy ani na záchod nestíham :D nie ešte jesť a to je chyba

lucinkab
21. jún 2014

@drobec_l ja stale chodim na wc s malou na rukách 🙂 stale jem nad nou 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

culia1
21. jún 2014

Mojmaly bol tiez strasne urevany,pomohlo nosenie v babyvaku- mozem to ratat na hodiny co ho nosim,muselansom vylucit mliecne vyrobky,to ciastocne pomohlo tiez. A ked v noci vystraja, tak si ho polozim na seba na hrudnik,on je otoceny na boku,lebo tu polohu ma rad. A kojim v noci len po leziacky.pri prvomdietati som tak nevedela kojit, ale tento ma naucil. PRvy mesiac bol na slucku, a to mam este dvojrocneho drobcak tomu, svokra po tyzdni u nas odchadzala rovno do nemocnice, co to nezvladla.ale kazdy dalsi den bol lepsi,po 7tyzdoch prestal byvat v noci hore,zacina sa budit o pol 5,co je super oproti tomu co bolo predtym. Drzim palce!chce to cas.materstvo ma naucilo jednemu-vsetko je docasne 🙂

lubka1983
21. jún 2014

@drobec_l ved aj my sme to tak mali.vobec sedet a pritom sme ho neucili len na ruky proste on si to tak urcil a muselo to tak byt uspavat na rukach....prve 4 mesiace som len lezala a kojila nedajboze ist do sprchy vies co robil???v kociari som mohla ist len okolo ulicky to bolo max desat minut kym sa mu nezunovalo ..mama s nikm sedavala pod ceresnou to mal mozno tri mesiace a pozeral na listy to vyrzal ,ked uz bolo najhorsie,moze si hovorit kto chce co chcem proste bol taky...a pri kupaní bol az fialovy...

diana_81
21. jún 2014

@lucinkab

Heh, aj mne sa to tazko priznava ale kedze krpec grcka a nemozno ho len tak polozit tak ho casto i na zachod beriem. Co mam robit? Som len clovek a takto netreba prezliekat z mokreho ani jeho ani mna 🙂 a vzdy si nam polozim plienku latkovu nech nan nenamrvim a papam... Treba i zeleninku... Redkovky, mrkvu, kalerab, ja varim polievky co staci nahadzat do hrnca a zmixovat... Orechy a semiacka, tekvica, slnecnica, lan, a take smoothies z ovocia... Vsetko to ide s mixerom rychlo, cast veci mam v mrazaku (jahody, maliny, cucoriedky, mango), k tomu sup banan a ovsene mlieko a da sa to i vypit jednou rukou. Satka je pre mna tazka, to viazanie a manipulovanie ked sa pogrcka... Ale akonahle sa stabilizujeme chcem sa k nej vratit. Vo vyssom veku sa mi osvedcila manduca.

emocia
21. jún 2014

@drobec_l Potrebujete odbornú pomoc. Na tomto fóre sa môžeš vyrozprávať a prečítať si možno čiastkovo dobrú radu. No to nevyrieši vašu situáciu. Potrebuješ komplexnú odbornú pomoc. A.

lucinkab
21. jún 2014

@diana_81 ja neuznavam satky ☹ kvoli chrbtici oboch ☹ ja presne preto ju beriem na wc, kym ona dopapá prejde aj 45minut a mne uz treba tak kym si grgne ideme spolu 🙂

arwen88
21. jún 2014

@drobec_l ja som si tiez poplakala aj s malou...ale nastastie sa to rychlo vyriesilo..skoda, ze to papanie po leziacky vam nejde..nas to zachranilo...ta bolest pri papani je pravdepodobne znakom zleho prisatia..skus si najst laktacnu poradkynu, ktora ti pomoze...a nech ti pomaha co najviac ludi, aby si si mohla odpocinut...ci uz partner alebo babicky..nech idu kocikovat a ty si pospi..aby si maleho a vsetko okolo zvladala..drzim palce

diana_81
21. jún 2014

@drobec_l

Suhlasim s @emocia ze odborna pomoc laktacnej poradkyne by vam mohla velmi pomoct, lebo ak je maly skutocne taky nespokojny nemozete byt v pohode ani jeden a obera vas to o sily. Mozno by pomoc bola "jednoducha" a zrazu by sa eliminovalo to co sposobuje plac Tvojho babatka. U mna sa hlavne osvedcilo nepodcenovat kolko sa chcetaky drobec dojcit, my mame momenty ked je na prsniku skoro stale a tym ze som to prestala vnutorne riesit nezneistuje ma to, lebo viem ze je to ok a tym ze mam skvelu laktacnu poradkynu na dialku viem, ze dost pije a nie je na prsniku pre hlad, viem, ze je ok ze si odgrcne, viem ze je ok ak spime spolu... Som viac v pohode.

A sme fakt cicavce, treba byt na to hrdy 🙂 ja sa citim nieco medzi mamou medvedicou a vernou suckou co ked nik iny nie je doma len lezi pri svojom drobcovi a ovoniava ho a upokoji ho ked sa mrvi, kontrolujem teplotu, pocujem kedy sa vyprazdnuje, vnimam ho fakt celym telom v tomto utlom veku... Keby bolo treba aj ho v papuli odnesiem 🙂))

kikuleenka
21. jún 2014

@drobec_l ano, u nas to bola intolerancia laktozy, t.j. bolesti brucha po kazdom jedeni, zaspavanie po huronskych revoch v podstate od vycerpania...odhalili sme to az po 4 mesiaci, dovtedy sme masirovali, cvicili (aj ked prdiky mala, kadila do kazdej plienky) - samozrejme nepomahalo, priberala az na prvy tyzden tabulkovo. Nema zapareny zadok? Vyskusaj kupit kvapky ColiPrev a dat pred dojcenim (davkovanie uvedene na obale) - ide o enzym laktaza, ak by mal intoleranciu laktozy, pomoze to v podstate okamzite. Dalsie moznosti kolik su reflux (moze byt aj skryty - bez grcania) alebo alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (ak vsak iba dojcis, toto je tym padom vylucene). Ries to s lekarom, casty krik nie je normalna situacia.

kofoluska
22. jún 2014

@drobec_l Jak pises s tym rozhadzovanim ruk - neskusala si ulitku? Zabalit do nej drobceka. Niektore deti lepsie spinkaju, ak okolo seba citia nieco pevne ovinute. Ulitka je z bavlny, je makka a prijemna na dotyk. Vyhodou je tiez to, ze rucky ma v nej, teda nimi nerozhadzuje a nebudi sa na to. U nas hodne pomohlo, ked som lezala pri malom aj cez den, kym spinkal. Citil ma a citil sa bezpecnejsie. Spociatku sice spaval v noci v postielke, ale uz hoooodne dlho spavame spolu v posteli a tiez je to lepsie. Taketo male dietatko potrebuje citit mamicku stale pri sebe, vsetko je pren nove, velke, nezname.A z toho ma strach.