Návšteva novorodenca po dovolenke

michala11111
24. aug 2019

Ahojte, o par dni sa mi narodi babo. Ako kazda matka ho chcem ochranit. Brat so zenou sli na dovolenku do egypta tak som ich poprosila ze najskor o mesiac mozu prist pozriet maleho predsa afrika.... Nechapu to ani on ani mamina. Kazdi ma povazuje za precitlivenu. Uz si pridem ako debil kazdemu vysvetlovat ze novorodenec nema imunitu, tiez som mojej rodine povedala ze ani pusy na usta si neprejem aj to pozeraju ze som divna.... A to este aj muzova sesternica bude urcite chciet dojst co bola v tunise q samozrejme najlepsie hned na druhy den do nemocnice este... Este dodam ze ani krv sa mesiac po navrate z egypta nesmie darovat...

mariet24
24. aug 2019

@michala11111 chapem ta, ked sa mi narodil syn byvali sme u rodicov a zakazala som sestrinmu frajerovi prist par tyzdnov vobec do domu (ale on bol v Madride na letisku presne v den kedy tam bol nejaky chlap so smrtelnou chorobou co dovliekol z afriky). Samozrejme to pochopili....

cecilia68
24. aug 2019

@michala11111 A to sa dieťa ešte ani nenarodilo...

lula313
24. aug 2019

@michala11111 nemyslím si, že by ho realne niečim mohli nakaziť, ale plne tá chapem. Odbi ich, že sa necitis po porode Ok, alebo že planujete krst, kde dieťatko uvidia a pod. Tiež neznášam tento zvyk ukazovať male dieťa ako opicu v cirkuse. Dceru videli rodicia, krstná a sestra s frajerom(čo bolo brutal o hubu, keďže nám neslo kojenie a bola furt hladna a uplakana) a potom som nikomu neodpisovala, keď sa chcel prist pozriet, alebo som ich odbila, že potom. Nakoniec som upratala aj svojich rodicov, lebo začali chodit neohlásene a kritizovali, čo mohli(raz je dieťa bledé, potom fialove, potom tmavé), takze som nastolila pravidlo, že ja budem chodit s malou tam.

abbey1
24. aug 2019

Uf. Normálne mi úsmev zamrzol. V takomto prípade najlepšie izolovať seba i dieťa minimálne na ten mesiac i so zásobami jedla a plienok. A nepúšťať skutočne nikoho. Nikdy nevieš, koho stretne manžel v práci, v obchode.
Ľudia, ja viem, že sa každý z nás niečoho boji, ale toto už sú iné paranoidne stavy.

candii
24. aug 2019

Ťažká situacia, hlavne keď sa stretneš s nepochopením. Určite by to nedovolila ani ja. Plne ti rozumiem. Pevné nervy prajem ..

lula313
24. aug 2019

@abbey1 nie sú to paranoidne stavy, skôr ti ľudia nemajú trochu chochmesu, aby sa sackovali k malému dietatu a ešte aj taký špičkový detský imunológ Brezina Ti povie, že v lietadle koluje kopec vírusov, že nechape ako nezodpovední rodičia môžu vôbec sadnúť do lietadla s dietatom do 6 rokov, takze k novorodencovi priamo z lietadla ist je sakra risk

michala11111
autor
24. aug 2019

@abbey1 nemyslim si ze paranoidne stavy je normalne ze do sestonedelia sa nechodi na navstevu novorodenca kvoli imunite no aj kvoli matke aby si zvykli na seba ako rodina...

abbey1
24. aug 2019

@lula313 Áno, bežne sú tých detí z lietadiel plne nemocnice. Ľudia na jednej strane strašia takýmito vecami, ale od narodenia poutieraju novorodenca chémiou z vlhcenych obrúskov, zabalia do pampersky a v 4 mesiacoch nakŕmia výživou z obchodu.

michala11111
autor
24. aug 2019

@cecilia68 ved prave este neni na svete a uz sa desim ze to bude ako pri dcere kazdi sa k nam trepal bola som unavena po cisarskom mala vkuse plakala ci den ci noc a do toho 4 hodinove navstevy ktore dosli pozriet malu.... Trpela som to potichu no teraz nemienim nech sa urazi cela rodina ak chce. Ja do sestonedelia nejdem k nikomu a to iste ocakavam aj od ostatnych trochu respektu

candii
24. aug 2019

@abbey1 miesaš hrušky s jablkami.

abbey1
24. aug 2019

@michala11111 Keď s tým máš ty osobne problém, tak to povedz svojej rodine.Si dospelá, budeš matka.
Mne osobne, a našťastie nie som jediná, sú takéto veci smiešne. Ale to už je na každom z nás.
Len by ma skutočne zaujímalo, ako zabranis prípadnej nákaze od ľudí, ktorých k dieťaťu pustis. V pôrodnici a na novorodeneckom je to ešte väčšia sranda, než v tom lietadle. Česť niektorým nemocniciam, musím podotknúť.
A zisti si, kde dovolenkoval pediater, plus personál v nemocnici.

lula313
24. aug 2019

@abbey1 takze chceš povedat, že Dr Brezina uznávaný pneumolog, imunológ a alergológ si vymýšľa a preháňa?😀 Ano, určite ty po prečítaní dvoch učebníc prvovky máš vyššiu kvalifikáciu ako on🤦🏽‍♀️😂😂😂

abbey1
24. aug 2019

@lula313 Ja mu kvality neupieram. To však neznamená, že sa stotožňujem s názorom, že dieťa do 6r nemá lietať. Snáď sa chápeme.

siska53
24. aug 2019

@abbey1 kedysi za ženou po porode mohli pocas sestonedelia len zeny...aby jej pomohli a ona s babom malu klud.
michala11111 mas to ťažké, k nam.len moja mama chodila a muzova mama obcas,prip.jeho otec,ked priniesli nakup.
Zvysok rodiny videl dieta neskor, cca po tom šestonedelí.. ale u nas s tým nikto nemal.problem, a to ani v cudzine neboli. Ja som aj tak bol k.o.po prvej sekcii, takze som bola rada,ze som mala klud a zas pri druhom - druhe babo total uplakane..takze..

sense
24. aug 2019

Pozri ved im povrdz ze sa na navstevy necitis...ze si chcete na seba zvyknut... bez ohladu na to kto kde dovolenkoval...

Kazdy normalny clovek to pochopi

abbey1
24. aug 2019

@siska53 Kedysi si žena dovolila 6 týždňov ležať v posteli a starať sa len o novorodenca? Keď myslíš.
Veď nech jazdy povie svojej vlastnej rodine, na čo sa cíti a na čo nie. Ale tieto strachy, že niekto práve z rodiny z dovolenky prinesie nejakú pliagu, to je prehnané.
Reálne ľudia cestujú neustále, aj ten personál nemocnice môže byť po dovolenke v exotike. O to ide.

1kriosa1
24. aug 2019

Ja ťa plne chápem, nech máš na to akýkoľvek dôvod....ja som si tiež návštevy neželala, necítila som sa na to a tiež sa núkali aj také navstevy "my nie sme chorí, ved máme iba soplík" 🙄 . Viem,ze to všetci mysleli v dobrom a predbiehali sa kto príde, ale ja som bola prvé dva týždne nehorazne ubolená, unavená a mala som dosť roboty kým som sa zosynchronizovala s novorodeniatkom. Hnevali sa, urážali, ale nakoniec to s odutými ústami všetci prekusli a nič im neutieklo. Síce, občas mi teraz vyhodi niekto na oči "a Janka behá po návštevách s malým týžden po narodení a ty si ani nedovolila prísť pozrieť" ale je mi to jedno. Každá žena je iná, každá sa inak cítime, každá sa bojíme niečoho iného. Podľa mňa by to rodina mala rešpektovať aj bez blbých poznámok , veď mám pravo si povedať, ako to chceme a na čo sa cítime 🤷

siska53
24. aug 2019

@abbey1 citala som.o tom.dokument.. a nie v nejakej tepanej Eve ci inom platku.

lula313
24. aug 2019

@1kriosa1 kokos, si mi pripomenula, keď mi za niekoľko mesačnou dcerou chodili soplave návštevy, alebo krstni mi volali, že ich vnučka má slintacku(bývajú s nou), či mi to nevadi, že idu na oslavu maminých narodenin a dcéra mala vtedy len 4 mesiace🙈 miesto toho, aby zostali oni doma v karanténe, tak ja som nesla na maminu 60tku..

abbey1
24. aug 2019

@siska53 Ale veď pekne, že si čítala. Neviem, prečo spomínaš bulvárne plátky. Aj si sa rozprávala so starou mamou, pozrela si si nejaké dobové filmy, fotky z múzeu a podobne? Väčšina bežných žien bola odkázaná sama na seba, často porodili pri práci a pokračovali v nej. Ani statok im nemal kto iný obriadit. V bohatších rodinách to fungovalo inak.
Tým nechcem napísať, že to tak bolo správne. Donedávna sa ženy po pôrode na 7 dní zavreli do pôrodnice a dieťa nevidel ani vlastný otec. V zahraničí to zasa fungovalo a funguje inak.
Budem sa opakovať. Ak to nechcem, nikoho nevpustim. Na to mám právo. Mňa len pobavila ťa naivná predstava, že dieťa ochranim, ak k nemu nevpustim mesiac človeka po návšteve exotického Egypta. To je všetko.

siska53
24. aug 2019

@abbey1 ja skor neviem pochopit, ako mozu byt niektori pribuzni taki netoleranti a nerespektuju zelanie cerstvej matky.. a je jedno, ci ma obavy alebo sa prosto na navstevy neciti..

zuzana76
24. aug 2019

@michala11111 mas na to uplne pravo, ja teda vôbec nechapem navstevy co sa natrepu pozriet novorodenca do tych 6 tyzdnov, viem, ze to je sestonedelie rpe zeny, ale aj zena aj babatko si este len zvykaju na rezim, na fungovanie, ja som tiez nechcela navstevy a brat musel tych 6 tyzdnov pockat, boli vteda v spanielsku a nie kvôli cestovaniu, ale celkovo, navstevy k novorodencovi nepatria, max babka dedko

abbey1
24. aug 2019

@siska53 Nech mi niekto vysvetlí, ako príde niekto na návštevu, keď si návštevu neželám. Ťažko sa vlame so sekerou v ruke. Mne tie návštevy prídu úplne normálne, keď ich pozveme, alebo sa ohlásia a my oznámime, či to vtedy a vtedy vyhovuje. Keď návštevu nechcem, tak ju nevpustim. A chorú pošlem aj od brány preč. V každom veku dieťaťa.

veto2
24. aug 2019

Mas pravdu. Nemyslim si ze je dobre navstevovat novorodenca po prichode z takejto krajiny.

sapetka
24. aug 2019

Ak s tym mas problem tak im povedz ze okrem rodicov a svokrovcov po dobu sestonedelia neprijimas ine navstevy. Nemusi sa im to pacit ani tomu nemusia chapat jedine co im ostava je to respektovat🤷‍♀️

siska53
24. aug 2019

@abbey1 skor to, ze sa na to urazia.. asi tazko sa niekto bude dobyjay do bytu..

maminuska
24. aug 2019

Ja súhlasím s
@abbey1 . Okrem toho najviac chorôb deti dostávajú od matky ktorá je často nosičom .

katty2012
24. aug 2019

@michala11111 ty si matka, ty sa rozhodni podla toho ako to citis... hlavne na tebe bude cela starostlivost o dieta a ty mas povinnost dieta chranit. je to najvyssia hodnota a vsetci ostatni su az po nom. ja by som tiez nikoho nepustila

sapetka
24. aug 2019

@lula313 my sme leteli prvykrat ked mal maly pok roka🤷‍♀️A nepovazujem sa za nezodpovednu..pozdravujem pana doktorka🤦‍♀️

pininka1
24. aug 2019

Pri takýchto príspevkoch sa vždy trocha pousmejem. Keby si žila v reálnom živote mnohých matiek, tak sa nad tým ani nepozastavis. Ja som musela chodiť od príchodu z pôrodnice so synom každý deň do škôlky s malou v kočíku, za akéhokoľvek počasia. Poobede pre staršieho do školy. A keď niektorí z nich ochorel, tak so všetkými aj k lekárovi. Nie kazdy má taký luxus že muž pracuje v mieste bydliska a ešte je okolo celá horda pomocníkov. Keď som chcela jesť a variť, musela som ísť do obchodu, aj s babom. Moje deti majú super imunitu, možno preto, že to takto nepreháňam. Bola som trikrát v Egypte a 16 krát v Tunisku a strážila som svojim sesterniciam deti a nikdy sa nikomu nič nestalo.