Naše dieťa potrebuje spávať s mojimi vlasmi v rukách

ester_ester
21. máj 2020

Ahojte, v poslednej dobe riešime doma takýto zvláštny problém s našou dcérkou. Má veľmi rada moje dlhé vlasy. Keď zaspáva musí ich mať v rukách, inak nezaspí a v noci, keď sa zobudí začne plakať kým sa k nej nenakloním a nechytí ích opäť do ruky. Neviem kedy jej táto zvláštna záľuba začala, ale už to začína byť vážny problém, keďže ju nikto iný nevie potom uspať a ja ani nemám toľko vlasov na rozdávanie 🙂 Nemáte náááhodou niekto podobnú skúsenosť, či som jediná s dieťaťom, ktoré je závislé od vlasov ? :D

janinah
21. máj 2020

tak si ju naučila...dala by som jej dáku chlpatú hračku,poplače a zvykne si....zas nerobme deťom otrokov

denden77
21. máj 2020

@ester_ester odstrihni si cop a sprav z neho mojkaca.. mozno mas doma buducu hviezdnu kadernicku 😁

sunny8
21. máj 2020

Moja dcéra to robila do 4 rokov 🙂 potom ju to prešlo samo od seba

patka06
21. máj 2020

je to len zvyk, postupne prejdite na hračku, ktorú si bude môcť vziať so sebou všade...chvíľku si možno poplače, ale prejde to ,,čím bude väčšia tým horšie bude odúčanie

montemotherone
21. máj 2020

@ester_ester počula som aj o deťoch ktoré vlasy žužlali 🙈 to máš ešte dobré 😏

montemotherone
21. máj 2020

@denden77 😱🤢

denden77
21. máj 2020

@montemotherone srandujem.. i ked.. 🤣🤣

montemotherone
21. máj 2020

@janinah potom aby ti ako dôchodkyni tiež nestrčili deku, keď budeš potrebovať pohladiť 😉

montemotherone
21. máj 2020

@denden77 som si predstavila woodoo bábiku 😁

ester_ester
autor
21. máj 2020

Objednala som príčesok z vlasov, tak držte palce :D

monymony1
21. máj 2020

@ester_ester proste ta potrebuje, teha jej nic nenahradi🙂 nebude to tak vecne...;)

montemotherone
21. máj 2020

@monymony1 presne 😊 Ja som mojho mladšieho ešte donedávna dojčila a zrazu má 6 rokov, veľký chlap. Zletí to a ostanú len spomienky ako nás potrebovali 😊 Aj keď ten môj sa aj teraz príde rád potúliť 🥰 postískať... som zvedavá dokedy mu to vydrží a začne mi zatvárať dvere izby pred nosom 😁

lusiisul
21. máj 2020

@ester_ester aj moja dcerka tak zaspava. Ma 5,5r. a zaspava len so mnou. Boli momenty, ze som to chcela zrusit. Ale uvedomila som si, ze to prejde. Vsak na strednej uz snad moje vlasy nebude potrebovat 😂

joja101
21. máj 2020

Aj pricesok je riesenie ale skuste prejst potom postupne na nejaku chlpatu hracku 🙂

cammille
21. máj 2020

Aj moja dcerka tak zaspavala😊 do 4r spavala so mnou, tak mi to vobec nevadilo, prave naopak😊 a potom uz sla spat do svojej izbicky a nebol problem aj bez mojich vlasov😊

@janinah aby ti raz tvoje deti nepovedali, ze nebudu zo seba robit otrokov a nestrcili ta do domova dochodcov...poplaces ale zvyknes si😉

alexandraala
21. máj 2020

aj moja takto spi ma 3 roky, nevadi mi to . niekedy zaspi aj bez vlasov. Ale lahne si na brusko a ja ju hladkam po chrbatiku

aduska0001
21. máj 2020

@ester_ester ahoj z rodiny to máme tiež vyriešili to tak že kúpili chlapcovi malú parochňu a zaspava sa ňou .

hradnapani
21. máj 2020

vela deti ma rozne zvyky pri zaspavani, niektore vlasy, niektore musi drzat mamin nos (ano, moja kolegyna by vedela rozpravat 😀) druha zase mala dceru, ktora zase chcela, aby jej mama drzala čelo pri zaspavani :D, moj ma musi drzat za ruku... Ale mne osobne to nevadi, tak mu ju dam, aj v noci, ked sa prebudi, tak sa chytime a spi dalej. Ale nie je v detskej , je s nami, takze sa to da. Len som tym chcela povedat, ze vela deti zavislaci na podobnych zvykoch a vyrastu z toho. Aj tie vyssie spomenute deti kolegyn su uz dospele a zostala na to uz len vesela spomienka 🙂

nini1010
21. máj 2020

Nuz deti maju casto veci na ktore su naviazane a potrebuju ich k zaspaniu.Deka,stitky z oblecenia,pliebocka,mojkacik...nuz ty mas problem.lebo tvoja si vybrala vlasy.Du len 3 moznosti-1.budes jej vzdy k dispozicii ale rataj ze z tohto vyrastie okolo 3-4 rokov.2.Proste ju od toho odstavis,ona si 2 tyzdne poplace a bude dobre.3.Das sa ostrihat a spravis jej parpchnu.

lienka0078
22. máj 2020

No u nás to isté... malý od malička zaspaval len s mojimi vlasmi.aj som kúpila parochnu,no neoklamala som ho.skor sa toho bál.on vedel aká vôňa vlasov je moja. Potom som sa dala ostrihať a ked mu nešlo ich držať lebo boli krátke,tak mame zasa novu maniu- vrtulky na vlasoch zasa jemu musím robiť než zaspí...bude mať 4 roky a už to prechádza.oni z toho vyrastú.ale mne to nevadilo.teraz zasa musím ešte masírovať nozicky lebo behá a bolia ho.teraz sa nám narodil maličký a ked nevie v postielke spinkat,tak mu dám k hlavičke plienku a hneď zatvorí očká.ale nemôže to byť čistá plienka ale ta,ktorú mal pod pusinkou ked som ho kojila... deti si samé vyberú čo sa im páči.a rýchlo z toho vyrastú...tak si to uzivajte zakial je cas

lavender273
22. máj 2020

@ester_ester moja zase zaspava ze ma drzi za ucho 🙄

zinulienka
22. máj 2020

Aj moja dcera to robila, trvalo to asi 3 roky. Stale som jej vysvetlovala, ze ma to boli, ked mi ich v noci taha a po case to preslo, ale tiez sme kupili velkeho plysaka, ale aj vekom to bolo, preslo to asi 6 rokoch.

iwet25
22. máj 2020

Aj moja to robí ma dva a pol roka. Keď jej poviem ze ma to boli, tak mi vždy povie ci môže iba hladkať máličko. Skúšala som jej dat hocičo do ruky a nechce nič. Inak aj ja som to robila mame, ale ja som si namotavala prameň vlasov na prst stále a točila. 😁

danjeliiik
22. máj 2020

Ahoj, ja som toto zažila, je to desne neviem prečo to tak začalo, ale bez hrabania vo vlasoch nezaspal, mala som asi 5 priceskov ale aj tak... Bola som z toho na prasky, nervózna, a raz som povedala dosť a potom sa pre orientoval na svoje vlasy. Teraz ma 5 a už je to lepsie ale vždy keď ma obijme ide do vlasov...

simca06022011
22. máj 2020

Mňa by porazilo 😂 ja neznášam keď sa mi niekto hrabe vo vlasoch, malo veci mi tak vadí 😂 aké asi každé dieťa má nejaký rituál. Ja som malú šupla do postele (inak do cca 6-8 mesiaca spavala sama), chytila ju za ruku a druhou jej hladkala čelo alebo pusinkovala a to mača odpadlo za dve minúty vždy 😂 teraz sa na tom smejeme, ale skúšali sme teraz cez koronu a funguje to stále 😂

tkmama
22. máj 2020

moj syn to robil do cca 4 rokov, potom si odvykol sam. Niekedy mi to normalne chyba❤️

3petka
22. máj 2020

@ester_ester No presne toto robil môj syn. Akurát že mohol mat moje vlasy alebo manželove ale väčšinou som bola ja ta obeť 😁 Jedného dňa to proste skončilo, asi keď mal 2 a pól som si povedala že už dosť dala som ho do postieľky vysvetlia že musí spinkať sám a nejak sa to podarilo ale zase si hladkal svoje vlasky. Teraz mu stačí už iba obľúbená hračka alebo aj 10 😂. A to som skúšala všetko možné ako hračky čo majú vlasky a podobne nič iné nechcel..

monymony1
22. máj 2020

@montemotherone ❤️ Aj u nas dcerku som vzdy uspavala dojcenim ktore mi je uz neprijemne pri druhom tehotenstve tak spievam uspavanky hladkam ona sa ku mne prituli. Uzivam si to kazdy jeden den lebo viem ze ked sa narodi babo uz nebude tolko priestoru len pre nu

redbee
22. máj 2020

To je zlaté, ale budeš jej otrokom ak sa to nezmení. Skús ten príčesok alebo hračku a vysvetli jej možno na príklade bábiky, že aj ona zaspáva s hračkou v ručičke a že je to v poriadku 🙂 Deti sa učia predsa príkladom. My to máme tiež tak doma. Držím palce! Daj vedieť ako si zvykla

jelka21
22. máj 2020

Moj spi s plysakom, na ktorom musi byt nasity hebucky listocek, ostrihnuty zo spodneho pradla, ten na ktorom je napisane ako sa ma prat a pod. To ho ukludnuje. A to uz ma 9.