Môže byť trojmesačné bábätko bez perinky?

zuzka_puska
27. mar 2014

ahojte, máme 3mesačné bábo,a dosť často chce byť na rukách a nosíme ju bez perinky, chcem sa opýtať či sa jej nemôže niečo stať s chrbticou alebo tak? máte skúsenosť? ďakujem 🙂

moni244
27. mar 2014

my sme perinku vôbec nepoužívali, proste tam nechcela byť a keď som ju tam dala hučala ako pavián

sono2
27. mar 2014

@zuzka_puska ja zatiaľ dieťa nemám, ale počula som, že dieťa má byť hlavne stále po ležiačky, na rovnej pokožke, hlavne kvôli chrbtici. Vajíčka a tak len výnimočne.

laska1982
27. mar 2014

ani ja som v perinke nenosila...len moja mama si tam malu viazala, aby ju mala pevnejsiu..ale ja som len tak nosila...teraz ma osem rokov a problemy ziadne nema... 😉

monikad77
27. mar 2014

nemusí mať perinku ani tá moja ju nemala a neboj nič sa jej nestane....veď ju nemáte celý deň na rukách.... 🙂)))

zuzka_puska
autor
27. mar 2014

@monikad77 ďakujem 🙂 no,skoro cele dni ju nosime,lebo chce sa nosit a vsetko vidiet 🙂 akurat ked spinka,je bez perinky....preto som bola trosku nepokojna,ci take male moze byt bez 🙂 dakujem

denuss
27. mar 2014

tiez sme pouzivali perinku len minimalne, obcas v nej spinkala, ale mala som pocit, ze sa v nej neciti dobre, ved deticky sa radi hybu, a ta perinka ich obmedzuje...starsie generacie sa straasne divili, ako to, ze ju nemame stale v perinke, ale snazila som sa to brat tak: jednym uchom dnu, druhym von..

laska1982
27. mar 2014

volakedy perinky neboli a deticky sa nosili v tych satkach alebo nosicoch alebo ako to volali 😅 a urcite neboli stale na rovnom povrchu... 😎

monikad77
27. mar 2014

tak je zvedavá🙂))))...alebo skôr veľmi vnímavá....ja mám kamarátku,ktorá tiež tak malú na rukách nosievala.....ale chvalabohu po pol roku už bola chvíločku aj v beháku aj hracia deka fungovala ak si jej ruky odpočinuli🙂))))tak držím palce

lukihomamina
27. mar 2014

kľudne ho môžeš už nosiť bez perinky..nič sa mu nestane....v niektorých krajinách ani nevedia, čo perinka je....náš malý bol v perinke asi mesiac a nič sa mi nestalo..

j.a.n.e.7
27. mar 2014

Mne sa do perinky ledva vliezol 6-týždňový syn na krst, potom už bol do nej veľký 🙂 Myslím, že perinka je dobrá práve prvé týždne kým bábo prevažne spinká a potrebuje pocit bezpečia, ale keď sa už začne hýbať troška tak ho to môže obmedzovať.... to musíš posúdiť sama, ako sa bábo správa, či mu to ešte vyhovuje alebo nie, ale s chrbticou to určite nemá nič spoločné 🙂 rovno môže ležať predsa aj bez perinky

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
27. mar 2014

@zuzka_puska ahoj, nic sa jej nestane,neboj... moja nebola nikdy v perinke a zatial ma chrbticu o.k...a aj spravne chodi, ziadne naslapovanie na spicky alebo vytacanie noziciek..ale to asi s tym nesuvisi tak ci tak...
Su krajiny,kde klasicke perinky ani snad nepoznaju, jedine tie tenke plachtickove, tam nie je ziadna opora tak ci tak.,je to skor pre babo,aby sa po narodeni citilo bezpecnejsie-tie tenucke, plachtickove .......ak sa ti drzi lepsie bez perinky, tak ju tak drz, tu ide hlavne o to,aby si sa ty citila ,ze ju drzis bezpecne a ze sa ti lahsie s nou manipuluje, napr pri krmeni a tak...klasicke perinky maju opodstatnenie hlavne pre novrodencov, jednak sa babo citi bezpecne, nerozhadzuje tak velmi ruckami,co ho laka(lebo zrazu ma po narodeni velmi vela miesta)..a samozrejme niektorym mamickam sa lepsie manipuluje s babom takto...ja som malu potrebovala skor citit, nie jej perinku...chrbtica sa moze "pokazit" nespravnymi navykmi,ako napr neskor zle drzanie tela, ale-a to ma tu asi niektore mamky ukamenuju..napr ked davas dieta sediet prilis skoro, do chodulov, alebo ho drzis v zvyslej polohe bez toho aby malo spravne uz spevnene krcne svalstvo-znama tak do narodenia dvihala svoje bablo, nikdy mu nepodoprela hlavku a drzala ho zasadne zvysle narozdiel od koliskoveho drzania..a nemyslim tym odgrgnutie,ale pokazde ,ked ho davala si na ruky....

svano
27. mar 2014

@zuzka_puska dcéra sa mi narodila začiatkom horúceho leta, preto v perinke nebola skoro vôbec. Nemyslím, že by sa to na nej nejako podpîsalo 😀.

carmella
27. mar 2014

jasne ze mozes .. v zahranici sa vobec nepouziva perinka ani nevedia co to je

zita19
27. mar 2014

Moj syn bol v perinke ani nie 4 tyzdne, dcera ani 2, vnuk ma 2 mesiace a je bez perinky od prichodu z porodnice a vsetci su v pohode.

seginiatko
27. mar 2014

@zuzka_puska moja bola v perinke iba 5 tyzdnov aj to iba ked spala 😉 takze v pohode 😉 inde vo svete perinky nepoznaju

sisaka
27. mar 2014

@zuzka_puska zijem v zahranici a moj syn nebol nikdy v perinke. Perinka je pozostatok z minulosti, ked sa v domoch nekurilo o 106 a dieta bolo potrebne pred chladom nejak ochranit. V dnesnej dobe, ked sa vsade prekuruje a v bytoch je 26 stupnov nie je potrebne dieta do perinky babusit. Su deti, ktore su kludnejsie, ked su do niecoho zavinute, treba zvolit nejaku lahku latku, alebo tenku zavinovacku.

jasminet
27. mar 2014

nikdy som perinku nepouzila, ani pre jedno dieta 😉

zuzanockamt
27. mar 2014

@zuzka_puska ja som perinku použila minimalne, od 2 tyzdnov bol bez a aj dovtedy len sporadicky, uz v porodnici som ho odtial vybalovala a nosila radsej na sebe a potom doma v babysatke 🙂

miku1
27. mar 2014

@zuzka_puska Moje boli v perinke len nejaké 3 týždne 🙂 Neboj sa, níč sa nestane.

ivanakir
27. mar 2014

Moja skusenost- deticky boli v perinke do 4 mesiacov. Spali mi v perinke- teda zavinovacke -ovela lepsie, neboli nervozne , vedeli sa skor upokojit a lepsie sa mi s nimi manipulovalo....

kacena4
27. mar 2014

@zuzka_puska perinka sa zvykla pouzivat kvoli bezpecnosti a zavinu dietata nie kvoli nutnosti ho tam davat. deti maju radi tam byt zavinute ja som mala deti ktore tam boli do 6-7 mesiacov takmer nonstom ale vacsina v nej nebola vobec nemala tu potrebu

siska53
27. mar 2014

@zuzka_puska v tomto veku sme uz perinku nepouzivali. Nebolo treba.

kubisova
27. mar 2014

Ja som perinku vobec nepouzivala a ani v porodnici som maleho nemala v zavinovacke. Rodila so v rakusku a tu nemusi byt vobec

ivikuska28
27. mar 2014

Môj bol v perinke iba v pôrodnici doma som občas použila zavinovačku ale aj to iba minimum.

cikyta
27. mar 2014

@zuzka_puska my sme perinku používali len skrz lepšiu manipulácie drobátka 😅 báli sme sa ju držať "iba tak" teda hlavne muž a švagrinka a tak 🙂 V 3 mesiacoch nám už bola dávno velká 🙂 To len na začiatku 🙂

v_alika12
27. mar 2014

nemam sice babo,ale urcite nemusi.kamoska ma 5mes.holku a uz je sem-tam na par min aj v behaku 😀

luy
27. mar 2014

moja bola pokojnejšia v perinke,ešte ako 3,5 mesačná v nej bola

katkalubkova
27. mar 2014

nemusi 😉