Mojim obidvom deťom padajú čiapky do očí

10. mar 2023

Baby, ja mám taký problém, že mojim obidvom deťom padajú čiapky do očí. Ja už som kúpila čapice od všetkých možných značiek, lácné, drahé a všetky to robia. Neviem či také šmyklavé vlasy majú alebo čo. Aj keď majú sponku tak padajú. Je na to nejaká finta? Ja už si pripadám ako blbá keď 100x za deň len čapice naprávam.

tyrkysova_kobyla
10. mar 2023

Zla velkost?

autor
10. mar 2023

@tyrkysova_kobyla akože by so bola až taký idiot? 😁 Ja im každý krát merám hlavy a podľa cm ktoré udávajú ako velkosť hlavy vhodnú pre čiapku kupujem. Skúšala som aj vymeniť čiapku staršej dcéry za čiapku mladšej ale preblém je trvá. Mne príde, že majú šmyklavé vlasy. Vždy sa im to skĺzne.

tyrkysova_kobyla
10. mar 2023

Akoze ja mam podobny problem ako dospela, ale ked mam vacsiu ciapku, respektive ma viac volnosti smerom nahor, tak sa mi na vlasoch smyka 😀 jedine ze by si fakt poskusala na predajni rozne velkosti 🙂

autor
10. mar 2023

@tyrkysova_kobyla aj to som skusala. Aj na tej predajni sa zda vsetko ok, ciapka nepada, pani predavacka mi potvrdi, ze tato velkost je ta spravna a drb za tyzden uz padá.

radkaradix
10. mar 2023

tak mozno skusit iny material, nejaky nesmyklavy :D alebo ine strihy..

tinkavvv
10. mar 2023

Teda mne aj mojej dcera sa sem tam smyka ciapka po vlasoch. Ale zasadne vzdy nahor 🙂)
Neviem, skus ine materialy pohladat.

autor
10. mar 2023

@radkaradix strihy sme skusali rozne - take akurat na hlavu, beany, baranicu, celenku. A robili to vsetky. Akurat tie materialy som nepozerala.

januska12323
10. mar 2023

Spraviť nejaký účes aby čiapku držal?

autor
10. mar 2023

@tinkavvv skusim pozret ci tie capice su rozne materialy. Ale neverim ze z 10-15 ciapok co sme mali by som zakazdym trafila ten isty matros 😅

autor
10. mar 2023

@januska12323 to robievam do siltoviek cez leto. Vtedy je to v poriadku 👍

cajchana
10. mar 2023

Ako kludne to moze byt materialom alebo proste na ciapky nemaju hlavy. Neviem, nestretla som sa este s takym, ze by ani jedna ciapka proste nepasovala

lenkakravcova
10. mar 2023

Mne sa to u detí deje vždy keď im kúpim o číslo väčšiu čiapku. Nepozeraj veľkosti, skúšaj v obchode. 🙂

autor
10. mar 2023

@lenkakravcova lenze u nas mala sa vyhrna hore a o cislo vacsia pada do oci 😏

lenkakravcova
10. mar 2023

Kúp Rada čiapku o číslo menšiu a zaviaž pod krkom. Vyriešené. 🙂

lenkakravcova
10. mar 2023

Ak máš deti do 3r tak táto u nás držala najlepšie.
Zakryje uši, a zaviažeš pred sťahovaním na hor. 🙂
Ani nie je nejako veľmi drahá. Okolo 8€ stojí.

slavomira236
10. mar 2023

@tinkavvv ak mojej len nahor..potom ma usi hole

autor
10. mar 2023

@cajchana no ja uz sa citim ako retardovana. Mna sa ludia pytaju co im to ake capice kupujem ked im do oci padaju. No vsetky mozne sme uz skusili - HM, Lindex, F&F, Diobo, Vecicky, nejake handmade usite... A ani jedna nebola dobra. Mna ide roztrhnut. Jak to, ze sa to deje iba nam?!?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. mar 2023

Ešte dodám, že bola u nás neter a mala čapicu ako pošlem na obrázku. Vôbec jej nelemovala hlavu a nepadla jej do očí ani raz. A na druhej foto je moja dcéra ktorej ciapka pekne lemuje hlavu a naprávam jej ju každé 2 minuty. 😤 Preto si myslím, že neni chyba vo všetkých čiapkach ale v niečom inom.

tyrkysova_kobyla
10. mar 2023

Mne to pride, ze ta ciapka jej vobec nesedi, uz na prvy pohlad by som povedala, ze jej bude padat 😀

autor
10. mar 2023

@tyrkysova_kobyla tej prvej nie? To je ta neter ktorej to drzalo na hlave ako prilepene. Na druhej fotke je moja dcera. Tam sa ti zda, ze nedrzi?

tyrkysova_kobyla
10. mar 2023

Aj tej prvej, ta ciapka sa mi nepaci strihom. Ale mozno to bude aj o tvare hlavy, ze niekomu drzi lepsie, nikomu nie

autor
10. mar 2023

@tyrkysova_kobyla citala si co som tam napisala? Ze tej prvej napriek tomu, ze jej vobec ciapka nesedi tak nepadla za 2 hodiny ani raz.
Ja sa snazim na tom priklade vysvetlit, ze detom drzia ciapky, ktore vyzeraju, ze by vobec nemali. A tym mojim dvom zabam to krasne lemuje hlavu a pritom padaju stale. A to nemaju ani ofiny.

eternity24
10. mar 2023

Mne to príde, že vašej dcerke/dcerkam treba plytsiu ciapocku. Keď máte takýto provlem, lebo hore na hlavičke ma ešte vôlu a tak sa jej skĺzne dole. Zara ma napr aj plytšie ciapoky a tie jej isto nespadnu na očká.

eternity24
10. mar 2023

@eternity24 toto je ta plytká zo zary

eternity24
10. mar 2023

@eternity24 a ešte dcérke dávam takéto turbany z mon bebe a tie majú akoby výkroj na tvaricku, tie tiež nepadajú do očiek

noemi155
10. mar 2023

Určite kup Rada čiapku
Musia dievčatá samozrejme skúsiť
Lebo viem z vlastných skúsenosti ,že každý strih je iný a aj číslovanie nie je rovnaké ,že veľkosť 5 neni veľkosť 5 na inom modelke napr
Ja napríklad milujem tento typ perfektne drží je tenucka a ľahučké
Dcéra ju nosila dlhooooo
A pritom bola čierna so šedou nechcela som ju ale bola jediná ktorá sedela perfektne na hlavičke jej a ozaj sa oplatila
Za mna top čiapka
Mala tiež rôzne a všetky stali za prd a tie handemade to sa neoplatí ani kupovať
Odporúčam s tým lemom presitym ako je na obrázku s tou mam pozitívne skúsenosti

autor
10. mar 2023

@eternity24 dakujem za tipy, vyskusame 🍀

autor
10. mar 2023

@noemi155 dakujem za typ. Pojdem na to mrknut

ajajaj00
10. mar 2023

little people nam sedia ciapky len od nich ostatne padaju aj nasim