Moje dieťa sa často budí na nočné kŕmenie. Ako ďalej?

ivka2112
4. okt 2019

Ahojte maminky. Potrebujem pomoc. Moj chlapcek (na UM) od narodenia krasne spinkal - budil sa v noci na papanie1x, max 2x. Teraz ma pol roka. Posledny mesiac je vsak strasny- budi sa kazde tri hodiny na jedlo, co vo vysledku znamena, ze odkedy ide spinkat az do rana poje UM 4x , co je mega vela. Fungujeme tak, ze rano UM, desiata ovocie, obed zeleninka, masko..., olovrant mliecko a aj vecera. Ked teraz v noci vypije pomaly to, co predtym za cely den. Poradte prosim...

ivka2112
autor
4. okt 2019

Este ma napadlo, ze budem davat menej mlieka na viac vody v noci, ale neviem ci je to dobry napad...

basska_b
4. okt 2019

@ivka2112 Prečítaj si knihu S láskou o detskom spánku. V pol roku sa to kazí a je to úplne normálne. Ja som teda v noci do 15 mesiacov kojila, ale môžem ti povedať, že on v noci pije len inštinktivne, skôr na ukludnenie, ako z hladu. Nejako ho však ukľudnit musíš, ak nechceš byť hore celú noc s plačúcim. Takže buď nosiť, preložiť k sebe do postele, alebo mu to nočné pitie nechať. V lete nam po odstaveni stačila voda (vyslovene ju pýtala, že vodu, piť, piť hovorila) a keď sa ochladilo, stačí len zobrať k sebe do postele.

nikusiak9
4. okt 2019

@ivka2112 nie je lebo sposobis dehydrataciu

squirrels
4. okt 2019

@ivka2112 Akoby som čítala o svojom... od narodenia sa v noci budil na kŕmenie raz-dvakrát, teraz má čerstvo pol roka a je hore aj 7x. Noci s troma kŕmeniami považujem za luxusné 🙂 Jediný rozdiel je, že drobec je na materskom mlieku. Asi na tom "kritickom pol roku" - ako píše @basska_b - niečo bude ;)

basska_b
4. okt 2019

@squirrels Tak to tam písali... knižku ma kamarátka, tak neviem odfotiť. Ale že vraj to hovoria všetky mamičky tej autorke, že tak krásne spal od narodenia a medzi 4.-6. mesiacom sa niečo stalo. Vraj to je tým, že začína rýchly vývoj hrubej motoriky, začína sa dvíhať, viac vnímať svet a prežíva to i v spánku.

peterajova
4. okt 2019

Je to absolutne prirodzene, aj nase dieta v noci pilo viac mlieka a bolo spokojne a prospievalo. Teraz ma 2 roky a stale v noci este stiahne jedno mlieko.

ivka2112
autor
4. okt 2019

@nikusiak9 podla mna dehydrovala by som pri menej vode a viac formulky, nie? Ale ked je viac vody, nedehydrujem.

xxxkatka
4. okt 2019

@ivka2112 4x pocas noci je naozaj vela. V tomto veku by mu stacilo (v zavislosti od toho kedy chodi spat a kedy vsatva a od toho kolko mliecka vypije) 1-2 x nocne krmenie. Skus to najskor zredukovat a zvysok nahrad vodickou. Cize ak sa zobudi o 22.00 a das mlieko, dalsia davka ked sa zobudi bude vodicka, potom zas mliecko a zas voda kym pridete k ranajkam. Myslim, si, ze toto nebude o hlade, kedze uz dostava prikrmy aj mlieko, bude to skor o zvyku, potrebe citit ta atd.

katarinka89
4. okt 2019

@ivka2112 Neboj nič my to máme tak isto a tiež cca od pol roka to čo zameska cez deň zrejme doháňa v noci. Nám idú aj zúbky a možno je to your bolesťou a mliekom sa dieťa ukludni

lubi40
4. okt 2019

@ivka2112 To ti v noci vypije 4x 250ml? To je naozaj strasne vela. Skusila si ponuknut cajik alebo vodu? U mna to pri prvom fungovalo, pri druhom nie.
Kludne to mozes spravit, tiez som to robila a dokonca som ho tak odnaucila od nocneho pitia mlieka (ale to uz mal vyse roka).
Tam som postupovala takto, Na zaciatku som ubrala 1 odmerku a postupne potom 2 a sucasne som ubrala trochu vody, takze som v podstate bola vzdy o 1-1.5 odmerky menej ako je normalne. Ked som dala 2.5 odmerky na 120ml vody, tak sa mi prestal budit (ale ako som pisala, to uz mal vyse roka).

nikpa
4. okt 2019

@ivka2112 Myslím ze ho môžeš skúsiť oklamať aj tou vodou, samozrejme nie do neho nalievať každé 3hod.vodu v noci ale možno keď mu dáš cucnut trochu tak sa uspokojí aj s ňou. A ešte možno keby si skúsila dať sýtejšie jedlo na olovrant alebo na večeru.

evica01
4. okt 2019

Nie je iba smadny? Vodicku keby si mu. Cajik nejaky teply mnam mnam ❣

ivka2112
autor
4. okt 2019

@lubi40 nepije 250 ml, ale 150ml

lubi40
4. okt 2019

@ivka2112 tak to nie je az take strasne. Inak pri prvom som tiez nieco riesila s pediatrickou a ta mi vtedy vravela, nech mu dam pred spankom plnu flasu a uvidim, ci vypije. Tak skus aj ty dat vecer plnu flasu a uvidis, ci sa bude budit menej...

laura84
4. okt 2019

@ivka2112 necitala som vsetky komentare. Za mna. Mam skusenosti s 2 dcerkami. Ja osobne v tomto veku by som nedala viac ako 2 nocne krmenia. Proste nedat a skusit uspat inak. Oni sa strhavaju presne na to co sa deje cez den. Velky skok vo vyvoji motoriky. 4x za noc je ako lrmenie novorodenca. A na veceru skus kasu s UM

arasidka123
6. okt 2019

@ivka2112 my máme o pár dní 8 mesiacov a tiež sme hore aj 6-7x za noc..skôr to ale pripisujem prerezavajucim zúbkom lebo sa nám tlačia zhora 4 naraz...