Môj 2,5-mesačný synček nechce byť v kočíku

editt90
20. apr 2023

Nechce byť v kočíku 2.5 mesačný syn, ani bohovi...keď ho tam dám ze spí a zobudí sa ...koniec sveta..revu a revu az panickeho, záchvaty...nič nepomáha.. rýchlo domov...ako to chodí teda .mám byť snim doma stále? Byvame v byte... takže...😣aj keď ho dám skúšam položiť keď nespí... nič

dominidi
20. apr 2023

@editt90 my sme mali takehoto synka.. nejdem ti hovorit kolko krat som prisla domov totalne spotena, vystresovana..az kym som to nevzdala a zacala som ho nosit, najskor v satke ( nosic nechcel) a potom ked zistil ze to je vlastne super, dobry bol uz aj nosic..
Kocik sme zacali skusat opat az teraz, ked uz sedi, da sa v pohode na kratsie trasy, potom sa pyta von, pobeha pokuka a zas si sadka na chvilu..na spanok stale nosime 🙂

teressa30
20. apr 2023

😀 nas nechce byt v kociku odkedy vie chodit 😀 mozno sa v kociku nevyspinka tak dlho ako by chcel a preto place, lebo sa zobudi skor, ako je oddychnuty. U nas to musime tak, ze sa vyspi doma v posteli a az potom sa vyberieme vonku. Ma tiez takmer dva a pol a kocik uz takmer nepouzivame.

sajmonka_1216
20. apr 2023

kamoška mala takého istého.. prechádzala sa len okolo domu a ked sa zobudil, s revom utekali domov.. bohužiaľ, asi nič iné neostáva, len vydržať.. neskôr ho to prešlo..a ked prešli do športového kočiara, že mohol pozerať von, tak už bolo všetko v poriadku. ak teda nie je iný dôvod, že mu nie je horúco alebo tak...

editt90
autor
20. apr 2023

@sajmonka_1216 ja ho tam len položím a chytá záchvaty plaču....on ani v nosiči moc... neviem..este budem skúšať, ale je to o nervy 😭... najlepšie mu je na rukách ano...ale až tak že žiadny kočík?

editt90
autor
20. apr 2023

@dominidi a kolko mal keď sa zacal nosiť v nosiči?

jaskolka
20. apr 2023

@editt90 áno, syn bol taky. On nechcel nič, ani kočík, ani nosič, proste reval a reval ako besny vonku, nič nepomáhalo, ani na rukách potom už nechcel byť, keď sa tak rozzúril v kočíku. Prešlo to, keď som ho dáka do športového, mal asi 5 mesiacov. Videl už vonku, to ho upokojilo, ale aj tak proste nebol kocikove dieťa. Až cca po roku to prešlo, a vydržal aj dlhšie sedieť. Dovtedy proste len tak rýchlo, keď bolo treba, a čím skôr von z kočíka. My sme mali lepšie, lebo bývame v dome, na dvore bol na deke, do hojdačky som ho dala, lozil po penovej podložke a podobne. Ale prechádzky s kočíkom nehrozili, on kočík nenávidel.
Dcera opačne, miluje kočík, do sportiaku šla ako 8 mesačná, ked už sedela. Rada sa vozí, vydrží sedieť aj hodiny v ňom.
Proste sú rôzne deti, on z toho vyrastie, len to vydržať a prežiť.

ella_bella
20. apr 2023

Ach, to poznám :D Prvú zimu sme kočíkovali len na parkovisku pred barákom a po 10 minútach aj tak museli domov. Potom som si kúpila nosič. Držím palce, vydržte to nejako. Niektoré deti v kočíku proste nespia ani v ňom nechcú byť. Malá mu prišla na chuť, až keď sa naučila sedieť. Prajem veľa trpezlivosti ❤

btus
20. apr 2023

@editt90 naša bola v nosičo odkedy vedela sedieť. Mali sme Deuter Kid komfort. https://sportano.sk/p/71228/detsky-cestovny-nos... Dala som ju do nosiča a išla som na hodinu venčiť psa do prírody. Tam som ju dala dolu, ona si pobehala a keď nevládala išla opäť do nosiča. Za mňa super vec. Dieťa vybehané a doma potom spalo. 🙂

dominidi
20. apr 2023

@editt90 no u nas presla v tomto case ako je tvoj maly len elasticka satka..bol tam velmi spoko.. skusila by som sa obliect, nachystat dieta a dat ho do nositka medzi dverami, aby citil vzduch cerstvy..a hned potom svizne vystrelit von.. mojho som takto naucila nosit, potom neskor ked videl nosic uz sa umieval..

Uvidis, skusaj ked tak, ale ja som to este par krat skusila potom s kocikom a strasne reval, presne ako hovoris, len uvidel kocik a nedal sa utisit..potom som par mesiacov neskusala teda vobec, prislo mi to ako zbytocne tyranie nas oboch..

dominidi
20. apr 2023

@editt90 mal 8-10tyzdnov

banalu
20. apr 2023

@editt90 aj moja mala kocikovy strajk, zo dna na den. Mala som nosic, tak som ju nosila. Mam Sestrice carrier one a chodila som sa s nou prechadzat. Trvalo to par mesiacov. A ked zacalo byt teplejsie tak som ju mesiace znova zacala ucit na kociar. Nosic - vyklopit ked zaspala - nalozit do nosica, ked sa zobudila - potom aj ked bdela a bola v kociku nespokojna... dookola az kym nevydrzala viac v kociku ako v nosici. Nakoniec sa vratila plne do kocika, ale chcelo to trezlivost a odhodlanie 🤷‍♀️

zapalkazapalkova
20. apr 2023

@editt90 syn tiez vobec nechcel kociar, tak sme nosili v nosici od zaciatku a az ked sedel a bol v sportovom, tak bol v pohode s kociarom.
Dceru bavil kociar ked lezala na bruchu a videla naokolo (odzipsovali sme zo striesky cast, aby videla)

banalu
20. apr 2023

@editt90 pozeram, ze mas nosic? Aky? Mas dobre nastaveny? Moja musela mat baclnenu plienku medzi nami, koza na kozu ani omylom 😂

yanni
20. apr 2023

@editt90 na to pomoze nosic. Ak ho samozrejme bude akceptovat. MOja najmladsia bola High-need-baby a revala cele dni prvych 6 mesiacov. Kocik len pod hrozbou smrti🙈 Od ca. 3roch tyzdnov som ju mala v nosici. Tam aj spala aj bola spokojna. Treba vyskusat. ja som skusala vsetko, rozne nosice a satky aj hybridy (Satkove nosice) pokym nam obom jeden druh zapasoval.

editt90
autor
20. apr 2023

@dominidi my mame zajtra 11 týždňov, takže mozem ísť normálne s takým bábom v nosiči von...?

enoula
20. apr 2023

Drzim palce.. mali sme podobne, uspat tam bolo nemozne, spiace dieta dat, tak je hned hore, nosic to boli vresky este vacsie... Tak sme boli teda doma... Sem tam skusili a kolo 5-6m nastala zmena znicoho nic .. takze asi len vydržať a skúšať.. mozno aj oblečenie, polohy, perinku/neperinku menit... Kedze ti nic nepovie, tak len trpezlivosť

19daniela90
20. apr 2023

Ahoj. Moje všetky tri deti nechceli byť v kočíku. Najstarší absolútne. Ani len som nepoložila. Stredná tá len na spánok. Tesne pred spaním som položila, chvíľu sa pozlostila a zaspala. Teraz tretie bábo absolútne nič. Kočík na okrasu. Pri prvom pomohol športový kočík, keď už bol starší. Teraz pri treťom opäť športový kočík. Stredná dcéra už ako 10 mesačná chodila, takže odmietala sedieť. Akože ani jeden sa nevozil ako kráľ. Aj teraz bábo vydrží max hodinu, aj to len keď spí. Tiež položím len keď má ísť spať, 30 minút spánok a potom ešte chvíľku posedí a už vresk. Ale stíham aspoň rýchly nákup. Inak ja som všetkých šatkovala, následne nosič. Nemám nervy na ten rev. A bábo na rukách, 2 deti okolo mňa a ešte aj prázdny kočík tlačiť. Takže u mňa 99% nosič a keď naaaahodou osprostiem a potrebujem si okoreniť deň, tak ho šupnem do kočíka. Alebo ešte manžel má nápady, že poďme po škôlke všetci na prechádzku ako včera. Nosič ostal doma, tak starší na kolobežke, ja s bábom na rukách a manžel si pokočikoval. Ale splnil si aspoň potrebu kočíkovať.

editt90
autor
20. apr 2023

@banalu https://www.noelo.sk/nosic-flip-4v1-light-airy?...
Takýto mám. Ale bol v ňom len pár krát zatiaľ

dominidi
20. apr 2023

@editt90 mozes od narodenia, ak mas spravny nosit 🙂
Este doplnim, moj na zaciatku neznasal byt neobliekany v nosici, teda len pancusky, bodycko a zvysok teda mikinu, bundu som obliekla na seba.. neznadal ked ho tam nieco tlacilo, preto je dobre dat pozor aj na oblecenie..
Ak nemas nosicsku bundu, skus napr muzovu mikinu na zaciatok

dominidi
20. apr 2023

@editt90 a ten nosic co mas zahod

editt90
autor
20. apr 2023

@dominidi a teda aky?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominidi
20. apr 2023

@editt90 tento je velmi nevhodny, necudujem sa ze tam nechce byt..dokonca aj velmi zle na vyvoj a zdravie babatka..
Naozaj, skus elasticku satku..kupis novu za 40e, na bazare za polku..
Viazania sa neboj, tym ze je elasticka krasne sa prisposobi, mozes si ju aj uviazat na sebe a babatko do nej len vlozit..na youtube je plno videi, ked si das elastic wrap

Nosice pozeraj napr rischino, Be lenka ( ten mam ja a nedala by som za nic), sestrice..🙂

editt90
autor
20. apr 2023

@elizabet173 my máme 2.5 mesiaca

yanni
20. apr 2023

@elizabet173 2,5 mesiaca nie 2,5 roka ma to dieta🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
20. apr 2023

@editt90 to je myslim klokanka. Neda sa to dobre nastavit.

banalu
20. apr 2023

@editt90 uf, nie moc dobry vyber, jedine pozitivum je ten sed na siroko, ale su aj horsie. Dieta sa NIKDY nenosi tvarou napred a takto klokankovo uz vobec, vtedy visi doslova za genitalie a s ergo nema absolutne nic spolocne... Ja som sa do toho tiez nevyznala a tiez by som mozno taky kupila... potom som si o tom zacala citat, pridala sa do skupiny nosime deti s laskou a kludne sa tam vies aj opytat poradia ochotne.
Najlepsi by bol satkovy rastuci nosic, najvastejsia volba je asi znacka rischino, sestrice ci moyo. Niektore su drahsie, ine lacnejsie a na fb su aj predajne albumy kde si vies vybrat aj nosic naozaj ergo do 50-100€.

banalu
20. apr 2023

Aj be lenka som zabudla. Inak tu obrazok skutocneho ergo nosica

editt90
autor
20. apr 2023

@banalu no...to som kúpila u nás v obchode, mali len takýto...ale veď ho ani nepoužívam..no pozerala som na tie be lenka, sestrice...tak si asi určite objednám..ale akoto že dieťa sa nenosí tvárou napred?