Klimatizácia verzus otvorené okno v noci pri dieťati

18. jún 2021

Mame naozaj strašne horúco. Aj keď večer izbu vzdy vychladime z 28st na tých 23 tak počas par hodín opäť stupne na 27.
Bojím sa, aby mala neprechladla, nechytila nejaký prievan (vetracky sú otvorené v iných izbach)
Co je podla vás lepšia možnosť?
Dakujem

simsalabim
18. jún 2021

Okno, kym sa tak da schladit vzduch. Klima, ak sa uz neda, lebo teplota vzduchu v noci neklesa.

kulumulu123
18. jún 2021

Jednoznačne okno 👍

kataka10
18. jún 2021

Pred spanim vychladime izbu klimatizaciou. Necham zavrete okno, kym vonku neklesne teplota pod teplotu v izbe a potom otvorim vetracku na celu noc.

autor
18. jún 2021

Klíma je nezdrava, aj keď je s integrovanou cistickou vzduchu?

@kataka10 oki tak skúsim otvoriť to okno na noc
Akurát zvyknem spat pri dcére obcas a mne sa pri otvorenom okne hneď upcha nos
Och tie horúčavy 🙈

hefo
18. jún 2021

Ak je klíma pravidelne dezinfikovaná, nemala by byť principiálne nezdravá. Ale zas nemalo by to fučať priamo na človeka (ja som si tak raz vlastnou blbosťou privodil seknutý krk, keď klíma fučala priamo na spotený krk a ramená).

kkovacovak
18. jún 2021

Ja napr spím od narodenia aj zime pri otvorenom okne a žijem 🤷‍♀️ V lete spíte pri zavretom? To je podľa mňa horšie ako nejaký možný prievan. Ak je moc teplo tak vychladiť klímov, vypnúť a otvoriť v noci okno

autor
18. jún 2021

@kkovacovak ja zas nemôžem okno otvorené i🙈
Mozno to je v hlave ale ja hneď nadcha
Som silný alergik, mozno aj preto ze ten vzduch z vonku, neviem... muz si na to dlho nemohol zvyknúť
Preto sme riešili klímu.
No, skusim to okno a kvapky do nosa ku posteli 😆
A dcera spi odkopana. Ani za svet neznesie na sebe paplón.

anesim
18. jún 2021

Moja je narodena v juli, od prveho dna spavala s nami v izbe pri otvorenom okne, pocas celeho roka. Teraz uz ma 17, ale do dnesneho dna doma nespala ani jednu noc pri zatvorenom okne, . Myslim normalne otvorene okno, nie vyklapacka. V zime je otvorene okno na tych 10 - 15 cm

tulipanicek
18. jún 2021

Keď je to znesiteľne, tak otvorene okno. Ak nie, tak klíma. Radšej klíma ako nespiace dieťa kvôli horúčave (mne klíma v obchode, v aute nerobí dobre ale ta domáca je u mna úplne ok)

kkovacovak
18. jún 2021

Ja som na to naučila aj kamošku keď sme spolu bývali. Tiež mala vždy zápchatý nos a tvrdila že je to oknom. Mala to tak možno týždeň a odvtedy hovorila že sa jej spí lepšie. Je dosť možné že ho mávaš zápchatý práve kvôli suchému vzduchu a tomu že sa nevetrá. Skús...dávaj si morskú vodu zo začiatku a uvidíš. Teraz je teplo tak máš najlepšiu príležitosť 🙂

sterea
18. jún 2021

Zatvoriť dvere (kvôli prievanu) a otvoriť okno, kľudne aj dokorán, takto to bolo aj v nemocnici kde som rodila a maličkej dať na hlavu látkovú tenučkú čiapočku.

autor
18. jún 2021

@kkovacovak morskú vodu myslis morskú soľ do vody? Ďakujem veľmi pekne, dnes to skúsim
@anesim 😯odpadnem
Ja som v tomto neskutočný bojko a opatrná
Priznám sa, dcera bez ciapky ci čelenky na ušiach ešte vonku nebola
Veľmi sa bojím prievanu

@sterea to som skúšala, vonku ciapky ci čelenky uplne v pohode necha, ale vo vnútri si ich sťahuje aj zo spánku v noci
Okno je otvorené aj oproti v izbe, a po dverami mame 1cm medzeru, ani neviem kvoli čomu vlastne....
Ja som v tomto blázon, ja ten prievan cítim aj cez zatvorene dvere

tulipanicek
18. jún 2021

Ale zabudla som, klímu mame len na wind free zapnutú.

yanni
18. jún 2021

Moje dcery vyrastali od narodenia v krajine, kde je v lete 50 stupnov, cize klima nonstop, v "zime" sa klimou vykuruje, cize zase nonstop a nemaju/nemali ani len ten povestny skolkarsky soplik. To je vsetko v hlave. Skor ta ofukne prievan ako klima. V nasich zemepisnych sirkach mas aspon vyhodu, ze to v noci klesne: Tak urob ako uz tot u niekto spominal. Vychlad izbu klimou a okna otvor v noci, ked teplota klesne. Ak teplota velmi neklesne, nastav si klimu na interval aby sa ti zapinala a vypinala a nesla nonstop.

sruma
18. jún 2021

Ja si tiez myslim, ze okno je lepsie ako klima. My spime tiez s otvorenym, v UK je v noci 13st ale vnutri mame 28st a to sa neda spat! Maly ma 4 mes. a tiez sa potil. Najskor som len tiez otvorila v inych izbach ale posledne dva tyzdne, otvorene v spalni. Maly spi v pohode, nestazuje si 😂

nikpa
18. jún 2021

Klima pri dieťati určite nie a pozor aj na prievan. Ja by som nechala otvorenú vetracku a zavrela dvere aby nebol prievan.

luccija
18. jún 2021

@anesim to je sila zvyku, ale neviem si to predstavit v zime🙂a vy potom nekurite, ked ona ma okno otvorene?

kkovacovak
18. jún 2021

Morskú vodu v spreji kúpiš normálne v lekárni. Len zvlhčuje sliznicu nie je to ako bežný spej do nosa na ktorý môžeš mať závislosť. Ale ja keď mám v zime suchý nos tak používam konvičku na vyplachovanie nosa. Pozri na nete. Za mňa je to najlepší vynález ak máš problémy s dutinami. Aj nádcha je do troch dní preč.

kkovacovak
18. jún 2021

@anesim my tiež tak. Vypnutý radiátor a otvorené okno. Každý si myslí aký bude chorý ale práve naopak 🙂 Kvalita spánku sa nedá porovnať. Naučila som na to aj kamošku aj priateľa a nevedia si vynachváliť. Aj keď to vstavanie ráno v zime je boj 😄

sruma
18. jún 2021

Mne pomohla morska voda do nosa v tehotenstve. Sama som si doma roztok urobila a striekala do nosa o sto sest. Super to je. Ale postaci aj normalne kuchynska sol.

autor
18. jún 2021

@tulipanicek no toto je dobrý dotaz... mohla by som si konečne poriadne preštudovať manuál
Co je to za rezim wind free?

jankalukasova
18. jún 2021

Spime pri otvorenom okne celoročne (áno, aj v zime, aj keď mrzne, aj keď je -20°C... ), môj problém je, že mi vadí vydýchaný vzduch. Som na to háklivá, keď zo začiatku manžel v noci zavrel okno, tak som bola do 15 minút hore a okno som otvárala. Klíma rieši teplotu vzduchu... nie jeho zloženie. Keď sme boli na dovolenke v Egypte, tak ma šiel trafiť šlak, lebo vonku bolo horko aj v noci. Keď sme nechali okno zatvorené, tak tam síce bolo chladno ale vzduch bol vydýchaný aj tak... proste tento aspekt klimatizácia nevyrieši.

autor
18. jún 2021

@kkovacovak jaaaj sprej myslis. Ten mam , jasne. Dik

autor
18. jún 2021

Všetkým vám ďakujem za radu🙏

anesim
18. jún 2021

Jedine co byvala chora, tak bol prvy a druhy rok v skolke, potom vybrali nosnu mandlu a bol viac menej klud, ovela menej chora bola potom. Na zš atb tak kazdy druhy rok, a teraz mala atb naposledy pred 4,5 rokom, chripka naposledy na 1.stupni, a to sme mali parkrat chripkove prazdniny. A ja tiez atb naposledy pred 5 rokmi. Sem tam nadcha, a to preplachujem konvickou a echinacea.
V zime mavame v izbe okolo 16 stupnov na muzovej strane, na mojej menej, kedze mam hlavu asi 1,5 metra od okna

anesim
18. jún 2021

@jankalukasova ja to iste, okno otvorene musi byt, muz si musel zvyknut

tulipanicek
18. jún 2021

My sme dávali schválne tuto. Ale je to vlastne pustena klíma na chladenie ale normálne máš tu mriežku pri klíme odkiaľ fúka otvorenú. Pri wind free ke zatvorená a teda nefuci to na nás a neťahá na mna/na nás. Ja to vnímam ako podstatný rozdiel. Normálnu klímu pri malej nepustam, toto používame od narodenia lebo sa narodila v lete a bolo otrasne horúco - vtedy som dávala ciapocku.

anesim
18. jún 2021

@luccija v noci vobec, cez den si zapina radiator, ked sa v izbe uci, takze tento rok trochu viac, kedze sedela od rana za pocitacom

jankalukasova
18. jún 2021

@anesim u nas rovnako... manzel si musel zvyknut. Ale ja som trosku ubrala, lebo rekord mam tusim 6°C v izbe 🤣 tak to by nedal... ale tych 16°C-18°C je pre mna fajn. Decka funguju rovnako, od narodenia.
Kurenie je samozrejme vypnute a dennu teplotu mame tak 21°C-22°C

autor
18. jún 2021

@anesim ale to ste asi v bytovke?