Je mojej dcérke počas spánku zima?

lusia222
7. jan 2013

Ahoj maminy,chcem sa opytat ako riesite otazku obliekania babatka na spanie? Mam dvojmesacnu dcerku a davam jej na noc pancusky,bodycko a teple dupacky.je prikryta tenkym paplonikom a v izbe mame teplotu okolo cca 23 stupnov.Ked sa v noci budi na kojenie ma studene rucky,nostek aj licka,je jej zimka???

xlucia
7. jan 2013

kup spaci vak. teplota dietata sa skusa na zatylku, vzadu na krku. tam je aka? a nohy nema studene?

janinah
7. jan 2013

a na čom leží?moje 2mes. v januári ležalo na perinke perovej a ľahkou dekou v obliečke prikryté..veď ešte pridaj nejaký svetríček,ponožtičky a uvidíš,či "oteplie"

lucinocka
7. jan 2013

@lusia222 my v noci netopime, mala ma len pyzamko a spi v mojom starom fusaku , ked som ja este bola mala..takto ako ty , ja ju obliekam vonku 🙂 Nie je chudatko cele postahovane a otlacene? Ked je 23 v izbe, sa mi zda prilis vela vrstiev

ludka140281
7. jan 2013

podla mna je jej zima,a ak aj za krkom ma studene,tak iste zima...asi by som zabalila do zavinovačky a ešte zakryla tenkou perinkou

zivika
7. jan 2013

mne sa tiez velmi osvedcil spaci vak..na rucicky jej mozes dat tie tenucke rukavicky, co sa beru do porodnice, aby sa babatko neposkrabalo...

usiko
7. jan 2013

ak smiem poradit,daj si oyazku: ty by si spala v tesnych puncoskach? lebo ja nie.....je tonepohodlne...my malu obliekame do 2xbody flisove, plus hrubocizny overal este,,,nie je prikryta a mame cca 17-18 stupnov...podla mna tvojej je zimka...viem,ze teplota sa meria na zatylku ale podla seba viem,ze ked mi je zima na nos, tak mi je zimauplne,,,,,,ked si zakurimeviac, nie je mi zima na nos....joj a nasa spala 7 mesiacov v perinke.....a tam jej bolo ze teplucccko...

zeytin
7. jan 2013

Nie, urcite jej nie je zima. Praveze ju obliekas az moc. Take malicke deticky nemaju dobre vyvinutu termoregulaciu, studene rucicky nie su signalom, ze jej je zima. Tak ako vravela @xlucia, teplota sa skusa na zatylku a tiez suhlasim so spacim vakom. Tak eliminujes riziko zadusenia s paplonikom a budes si ista, ze je dietatko v teple celu noc. Ja mam znacku Grobag a som maximalne spokojna. Je urceny pre teploty 16 - 20 stupnov. Pod tento vak mi spinka iba v overaly. V izbe mas tiez dost teplo, kludne by si mohla mat aj chladnejsie (18 - 22 stupnov). Pancusky na spanie by som urcite nedavala.

yennn
7. jan 2013

Moj syn bol v tomto veku este zamotany do zavinovacky. Ale ak uz zavinovacku ci podobne na spanie nepouzivas, osobne odporucam spacie vaky - maju rozne velkosti, a tenke na leto ci hrube na zimu. Mas istotu ze sa neodkope, a neskor nevyhrabe spod perinky. Maminky co ich pouzivaju na ne nedaju dopustit. A este vzdy na nu mozes polozit tenku deku. Ale k tvojej otazke - to co opisujes mi pride dost teple - v izbe by podla mna nemalo byt az 23 stupnov, tak do 20 je optimalne podla mna. Zda sa mi ze pancusky a teple dupacky su dost vela. Ja by som nechala len tie dupacky a na ne ponozky - tie pouzivas aj v horucom lete, pretoze malym detom sa vie ochladit telo prave cez chodidla. Deticky mavaju studene rucicky. Takze @xlucia ma pravdu - ci im je teplo alebo zimka skusas vzadu na zatylku... A este jedna vec - ak by jej bola zimka, podla mna by sa zobudila castejsie s placom, nielen na kojenie - ved to je zakladny instinkt babetiek - placom maminke signalizovat nepohodu (kam zima jednoznacne patri)... 😉

zuzka1008
7. jan 2013

my mame v izbicke 20-21stupnov, ja nemyslim,že jej je zima, skus spaci vak, ak sa ti to nezda

xenicka13
7. jan 2013

moji odmala spia v bavlnenom pyzamku a spacom vaku pri nocnej teplote 20 stupnov 🙂

exupery
7. jan 2013

Moc ju obliekas!Naco pancuchy?Daj body s kratkym rukavom,ponozky a nato pyzamko,sup do spacieho vaku zimneho...idealna teplota na spanie je 18-21stupnov...Dietatu sa skusa teplota na zatylku,nie na rukach,nohach,ci nose,prehrievas ju,zvysujes riziko umrtia v spanku 😒

vefi89
7. jan 2013

podľa mňa je jej zima, ale z toho, že sa prvom spotí z toľkých vrstiev 😅

hradnapani
7. jan 2013

pancusky skus nahradit niecim volnejsim. Prave preto, ze su tesne, tak nehreju a paradoxne ju tomoze ochladzovat. Radsej par volnejsich veci. A idealny je naozaj ten vak, pod neho staci pyzamko-kombinezka a pripadne tielocko pod pyzamo. viac netreba, ak kurite na 23 stupnov, to je celkom dost.

mirka1611
7. jan 2013

moj syn ma 7 tyzdnov, tiez si myslim ze netreba az tak obliekať ako pises, ale my mame tenke rukavičky vkuse, a cez den na nožkach volnejšie "topanočky" na dupačkach. Ale tenké rukavičky fungujú, vzdy ma ručky teple ked je v nich, ked je bez nich, má ladové ako lad.

nikolet_89
7. jan 2013

odkedy sa mala naridila je februarova spi v dupackach, zakryta paplonom a nekuryme aj tak ju rano najdem na paplone :D

ktore
7. jan 2013

na noc treba obliekat skvor nalahko.pri teplote 23 stupnou urcite nani zima.pancuchy vobec netreba.nema studene ruky zato ze mu je zima.v noci aj teplota tela klesa.vies kolko ludi ma studene ruky nohy a nos ci lica a vobec im zima neni?aj ja som tak.dietatku je veeelmi nepohodlne ked ho tak obliekas ver mi.moja spava iba v pyzamku pod tym nic iba plienka.alebo tenke bodycko a tenke dupacky.spinka vo vaku.

kocurcek
7. jan 2013

Môj má 4 mesiace, spí v overalčeku a prikrytí je paplónikom...trošku kúrime, ale nie moc...nemáme radi teplo v byte. prvý syn mal doslova a teraz to napíšem možno drsne "studený odchov" ale teraz má 1,5 roka a ešte nebol chorý. ja som za to, aby sa to nepreháňalo s tým obliekaním.

mam4
7. jan 2013

ak spi sama v postielke tak by som volila bavlneny overal alebo pyzamko + bavlnene ponozky a zabalila do zavinovacky alebo deky ci paplonika,tak aby mala aj rucky zabalene... teplotu "zmerias" najlepsie na zatylku, zvadu na krku alebo na chrbatiku, ak je tam horuca ci spotena je jej prlis teplo, ak sa ti zda studena tak zima, podla toho pridaj alebo uber vrstvy oblecenia, tak male babetka si este nevedia same regulovat teplotu, mozu sa lahko podchladit ale aj prehriat co tiez nie je dobre ... nostek a rucky moze mat studene prav ekoli tej nedokonalej termoregulacii a nemusi to znamenat ze jej je zima ... moji drobci spia len v pyzamku a stale su odkopany, zatial co ja som pod hrubym paplonom zababusena az po usi 😅 a su teplucky... asi po ockovi 😀

kolinia
7. jan 2013

moja mala od malinka spavala len v pyzamku bavlnenom a zakryta dekou, teda v zime, tiez sme mali asi tak nejak teplotu v cinziaku ako vy, teraz byvame v dome, mala ma okolo 20 a spi v pyzamku, pod tym ma bodynkove tielocko a len decka, bez ktorej nezaspi, mimochodom, tu decku mava odjakziva, ked zaspava, na tvari, lenze som vzdy pri nej, potom ju odokryjem z tvare a deka je len taky uspavac, vzdy je rozvalena, nezakryta, spaci vak som nikdy nepouzivala, lebo ani mne by sa nelubilo spat ako cervik, ktory nemoze pouzit nozky, mala by z toho mala nervy, lebo ma vzdy jednu nohu na jednej strane postielky a druhu na druhej....nohy, ruky musia byt volne 🙂

betuska22
7. jan 2013

ppane beže to ju strašne moc obliekaš, ja davam iba pyžamko zakryjem paplonom a dosť v izbe mavame maximálne 21stupňov a uplne v pohodke síce sem tam maju studený noštek ale zima určite neni 😀 skús sa ty tak naobliekať prikriť a zaspať 😀

a2303
7. jan 2013

Ja dávam obom deťom len overal na spanie (kým boli úplne bábätká, tak boli v perinke mierne zaviazanej a tak prikryté (ale mali len overal) a odkedy nie v perinke, tak len overal na spanie a paplon. Netreba to s tým teplom veľmi preháňať, pretože potom hocijaký jemný vánok narobí šarapatu. Ja som napr. ani pri jednom dieťati neprikurovala v kupeľni pri kúpani, a ešte mám aj dvere na nej otvorené - na tom vždy moja kamarátka odpadávala 🙂 ale tak si zvykli.

katka1981
7. jan 2013

Skusaj zatylok. Ak ho ma teply a vlhy, je spotena je jej teplo. Ak ho ma studeny, tak je jej zima. Ak ho ma teply a nie vlhky tak je jej akurat.

janaalzbeta
7. jan 2013

určite nie, to by ti nespinkala...............no aspoň môjmu,keď bola zima nespal ale plakal..............................presný postup ti napísala mamka katka1981

katusradus
7. jan 2013

kúrime rovnako,dcéra spávala v tenkom overali a tenulinkom svetríku lebo bola v zavinovačke a tam mala ručky vonku,niekedy som zavinočku ešte prikryla dekou

katusap
8. jan 2013

Moja malinka ma 7 tyzdnov a davam jej na noc bodynka a na to overal tenky na spanie + ponozky. Na ruckach ma rukavicky, ale nie kvoli zime ale preto, ze sa skriabe. A prikryta je paplonikom. Dr. mi vravela, ze mam vzdy skusat nos ci je teply alebo studeny. Ak je studeny, tak treba lepsie obliect.

lucianka222
8. jan 2013

my máme v spálni 18°C a malý má len pyžamko a je zakrytý paplónikom... a zima mu nie je určite... 🙂

lin123
8. jan 2013

teplota tela aj u babatiek sa pocas dna meni, najnizsia je rano, neskor postupne stupa a opat klesa na vecer. preto sa Ti zda, ze je drobcovi zima,ale urcite nie je. Keby som takto obliekla nasho, tak by rucal ostosest..bolo by mu horuco.

bohunka83
8. jan 2013

v spalni kde spinka dieta nema byt prilis horuco, potom je dieta velmi nepsokojne ,budí sa v noci a okrem toho, ked je v izbe velmi suchý vzduch ,tak rýchlo začne sopliť,ja dodnes prehodim navhlhčenu plienku cez postielku....tiež som toho názoru,ked je studený noštek je jej zima 😉...23 stupnov je vela .....najprv mohla sa spotit a časom nasledne ochladiť---mala studený pot

skoricaxx
8. jan 2013

no ja ti nepomozem - nasa len v tenkom overale, a sem tam ked sa mi zdá chladnejšie bo na noc im stišujem radiator tak ju ked idem ja spat prikryjem, ked je teplo v izbe tak sa mi to budí....
podla mna je moc naobliekaná a dosť teplo na spánok

matozazzo
8. jan 2013

v prvom rade zniz topenie, 23´je vela, ideal na spanie je v nasich pomeroch okolo 19-20´. Je pravda, ze ak si zvyknuta na teplo, je tazke zaspavat s pocitom, ze ti je zima, ale my mame nastavene, ze zhruba do 22 hod sa vytapa na 20,5 -21´C a potom na 19,5-20. Od mala mi obe dievcata spali v overaloch - takych tensich - v zime bodicko a puncosky, ze ak sa odkopu, aby som mala istotu, ze sa pyzamko nevyhrnie, neskor si vyzuvali ponozky 🙂 V spacom vaku byt nechceli, dala som perinku nie na dlzku, ale na sirku a boky zahla na kraj postielky. Ak som sa v noci zobudila, ze boli odkryte, prikryla som... Pri 23 stupnoch nedokazem spat ani ja, a to v tricku... zbytocne babo prehrievas. Skor sa ti prechladi a ma studene ruky prave z toho, ze sa spoti a nasledne "vychladne" - ako pisu aj vyssie.