Dokedy ste uspávali svoje deti na rukách?

edie63
15. okt 2011

Mile mamicky,
dokedy ste uspavali vase deticky na rukach a ako ste ich uspavali potom? Moja dcera ma 13 mesiacov a este stale ju uspavam na rukach (hojdanim, tancovanim), nic ine nefunguje. Kedze je uz tazka, tak uz to nie je prijemne pre mna a ani pre nu (niekedy si nevie najst vhodnu poziciu) a stava sa, ze uspavam aj vyse hodinu. Ked sa v noci zobudi, ukludni sa iba na rukach, stava sa, ze aj v noci hojdam hodinu aj viac (neplace a nie je nespokojna, normalne si uziva, ze ju mam na rukach). Dcera nechce ani cumlik ani flasu (do roka bola kojena teraz pije z pohara alebo z lyzicky) takze tieto pomocky neprichadzaju do uvahy a neuznavam ani metodu nechat vyplakat. Dakujem za vase odpovede.

kvojtanikova
15. okt 2011

podla mna ked uz si si na to takto zvykla, aj dcerka je spokojna, budes to musiet len nejako vydrzat, skus mysliet pozitivne a uzivaj si to, ked aj dcerke sa to paci, a postupne by som jej skusala vysvetlit pravdu, ze je pre teba uz tazka a ze ju nevladzes nosit, skus jej vysvetlit, ze teraz ju napriklad polozis do postielky, a lahnes/sadnes si vedla, ze ta bude vidiet a mozes jej pripadne podat ruku. Mozno to tiez bude trvat hodinu, ale aspon ta nebudu boliet ruky. Postupne sa to nauci, neboj sa. Drzim palce.

3adrika3
15. okt 2011

Ja som si pri kazdom jednom zabezpecila kociar na ,,doma".Aj teraz ma moj najmladsi syncek 5 mesiace a uspavam ho v kociku.Nieje nic lepsie 😉 Ziadne bolenie ruk a dlhodobe uspavania....

zivika
15. okt 2011

asi nebudu so mnou vsetci suhlasit, vlastne ani ty sama asi nie, ale ja by som sa na tvojom mieste zaprela a nechala malu trochu vyplakat...aby nemala uplny stres, mozes pri nej ostat a mojkat ju, spievat, citat, len nebrat na ruky...nasho drobca som tak ucila asi od troch mesiacov, po tyzdni zaspal aj bez mojej pritomnosti...teraz ho uspavam na rukach, len ked ja zle, napriklad, ked ide novy zub a je z neho nervavy...

brisilda
15. okt 2011

Nikdy ! mala som stastie, ze maly bol kludne dieta a asi po mesiaci spinkal sam v izbicke 😉 ale mali sme obdobie kedy sme uspavali v kociku no trvalo to asi len mesiac 🙂

kubinca
15. okt 2011

my tiez teraz uspavame v kociku, urobime par koliecok po dome a spi.... prve tri mesiace sme uspavali na rukach a väcsinou zaspala na prsniku....kde tu v noci uhojdam na mojom vankusi.... 😉 treba poskusat....

titkovamiriam
15. okt 2011

nikdy ani jedno -vzdy mali postielku alebo vonku kocik.

ajca123
15. okt 2011

Nikdy som z mojich deti neuspavala na rukach, po kojeni som dala odgrgnut ale niekedy si ani neodgrgol a sup naspet do postielky 🙂
A od kedy mame prerobeny dom tak kazde nase dieta ma svoju izbu.
A druheho som od 10mesiacov prestehovala do jeho izby a ucila som ho aby zacal spat cez celu bez zobudenia 🙂
Podarilo sa

irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norita
15. okt 2011

staršiu dceru sme takto uspavali az do jej troch rokou ( manzel si ju tak naucil tak ju aj uspaval ja som odmietla) a mladsia ta zaspavala pri kojeni a to som ju kojila tri roky.

exupery
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hasleerka
15. okt 2011

no ja som urobila chybu a naučila si prvú na ručičkách zaspávať ... keď mala asi 8 mesiacov, sme si s mužom povedali dosť a behom dvoch týždňov sa naučila sama spávať ... asi prvé dva-tri večery poplakala v postieľke kým nezaspala, potom to už bolo len a len lepšie ... samozrejme sedávala som celý ten čas pri nej ... pri druhej som už bola múdrejšia, šup do postieľky a spať

beruska.zuzanka
15. okt 2011

cca do 9 mesiacov... aj to nie vždy, ale nevadilo mi to, až kým to nezačalo prekážať môjmu chrbátu 😀 😎
teraz raza zaspinká sama, inokedy sme pri nej, držíme za ruku, hladkáme chrbátik, spievame uspávanku, kedy ako... 🙂

evickapooh
15. okt 2011

noemku do 10 mesiacov,leusku nikdy!!,nebolo treba 🙂

ikke
15. okt 2011

asi do 5. mesiacov, odvtedy zaspava tak, ze pri nom lezim, len asi posledny mesiac mu uz staci "len" drzanie za ruku a moja pritomnost 😅
a to je aj moja rada - lahni si s nou do postele,ak bude nekludna, pevne ju objim.ona sa postupne nauci najst klud v posteli 😉

sana15
15. okt 2011

takmer do 1,5 roka... potom to uz sam nechcel a opat stacilo len prso. Nastastie bol lahky,takze sa to dalo zvladnut. Urcite to nie je dobre riesenie, ale ked sa inak neda (ani u nas sa inak nedalo). Metodu vyplakania by som nezvladla predovsetkym ja a na pochopenie mojho siahodlheho vysvetlovania bolo este aj tak zavcasu. Drzim palce 😉

veverina
15. okt 2011

Ked boli moje dvojicky malicke 2-3 mesacne,tak som to par krat skusila,ked mrncali,plakali..hojdala,som ich na rukach.
Potom som si povedala DOST. A naucila som ich krasne zaspavat,ulozila vecer do postielok,ked zamrncali,len som prisla dala dudulku..a teraz maju 8 mesiacov a staci ich polozit do postielky,privriem dvere na izbe a za 5 min.spia az do rana do 7,pol 8 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulienocka
15. okt 2011

nikdy som neuspavala malych na rukach, najskor doma v kociku a asi od roka v posteli, lahnem si s nim do nasej postele, niekedy zaspi okamzite, niekedy po mne lezie a nieco si rozprava a do takych 3 minutiek zaspi. Mozno by si to mohla skusit, tiez spociatku maly mrncal, buchal do mna ale ja som sa tvarila ze spim, pripadne som ho pohladkala nech spinka, este sa trosku pojedoval ale nakoniec zaspinkal. a posledne tyzdne uz nemame absolutne problem.

fialkaa
15. okt 2011

nikdy som neuspavala na rukach. ked bol uplne malicky, zaspaval pri kojeni, neskor sa napil mliecka, polozila som ho do postielky a spal. asi od 14 mesiacov uspavam tak, ze pri nom lezim, zaspievaam uspavankua ud pockam, kym zaspi, alebo ho necham sameho.

p4
15. okt 2011

tiez som nikdy neuspavala na rukach, ked bol malynky,tak v lehatku som ho hojdala a od pol roka zaspava sam v postielke a cez den v nasej posteli.

veronikam
15. okt 2011

Ja som tiez neuspavala nikdy na rukach. Iba ked sa v noci zobudi a je nekludny, tak ho chvilku popestujem a dam naspat do postielky a spinka. Inak je nauceny od malicka zaspavat sam, nechcela som ho pestovat pri zaspavani, aby to nedopadlo tak ze to budem musiet robit potom stale 🙂 .

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu19
15. okt 2011

ja toiez este uspavam na rukach aj ked nieked yuz nevladzem .aj by som ho uz chcela ucit nech zaspinkava sam ale zase nemozemlebo to by plakal a teraz nemoze kedze mame slabinovy pruh a s placom sa mu to vyduva ☹ ☹ ☹ takze my nic ine nezostava len uspavat teraz tak a po opwracii uz bude tvdy rezim sam v postielke 🙂

michaela.g
15. okt 2011

@edie63 no nikto moc neporadil, hlavne ze tu je popisane neurekom...
mali sme obdobie ked zaspavala na rukach (v klokanke), ale potom sama sa rozhodla ze je to tak pre nu nepohodlne 🙂, tak som mala stastie.
Teraz zaspava bud pri kojeni, alebo sa potrebuje len tesne pritulit. Skus to mozno si skusala neviem.
Tesne sa ku mne primackne, dudluje dudlik a za par minut spinka a dam ju do postielky...

zuzana76
15. okt 2011

skoro doteraz, ma takmer 15 mesiacov, ale uz zaspinka aj pekne leziaci pri mne, ale obcas , napr teraz na obedny spanok ho uspal tatino na rukach za cca 4 minuty, vecer ho ukladam, az ked je unaveny a vtedy zaspi rychlo, starsi zaspaval na prsniku, mladsi obcas tiez, ale nie vzdy, tak vtedy jedine ruky a nestazujem sa, pomaly sa uz uci zaspavat pekne sam a bez vyplakania, vydrz a urcite sa nauci aj tvoja pekne zaspavat.

sympa1
15. okt 2011

takto, ja si myslim ze kazde dietatko je osobnost sama o sebe a take ze " naucili ste si ho na rukach" neuznavam. moja starsia dcerka bola od narodenia tak bez problemov ze ako som ju dala do postielky aby zaspala tak zaspala .tak isto cez den aj v noci. druha dcerka tak to bola "ina kava" 😀 proste vrieskala v postielke pokial som ju nezobrala na ruky a potom mi pekne zaspala..ako nahle som ju polozila spiacu do postielky za minutu bola hore..proste ma necitila..pri ockovy to nefungovalo..musela som to byt ja...nepomahalo proste nic... ☹ tiez som ju takto musela uspavat do 1,5 roka a bola som z toho dost unavena aj nahnevana ..no a potom nam pomohlo ked som jej uz vysvetlila ze je dost tazka a zle sa jej zaspava a radsej si k nej lahnem do postele..a toto zabralo ale niekedy tiez to zaspavanie pri nej trvalo aj hodinu 😠 ...a vydno aj teraz ked su obidve starsie ze kazda je uplne ina..starsia presne ako ked bola mala je pokojny typ a mladsia ako pravy baran je tvrdohlava vydobija si vsetko krikom revom dokonca aj co si ide obliect do skolky 😅 nuz... takze mila edie63 zelam ti len pevne nervy , neboj niesi jedina..skus si trebars k nej lahnut mozno si zacne zvykat takto po troske 🙂

blumka
15. okt 2011

Starsiu dceru (3,5 roka) som uspavala na rukach do roka, potom som ju jedneho dna dala do postielky a lahla som si vedla nej do postele, obcas som ju pohladkala, alebo niekedy som ju tapkala po ritke a tak sa naucila zaspavat. Kym som lezala pri nej tak neplakala, akonahle som odisla tak zacala plakat, nedokazala som ju nechat plakat takze som ostavala pri nej. Odvtedy stale niekto bol s nou kym nezaspala, ci cez den, ci vecer, Len tento posledny tyzden uz chodi spavat sama.
Mladsiu (20 mesiacov) som na rukach uspavala do 10. mesiaca, potom som urobila to iste co so starsou, lezala som pri nej kym nezaspala, niekedy zaspala hned, niekedy po pol hodine, boli aj 2 hodiny. Od roka a pol uz zaspi sama, dam jej mliecko, pockam kym vypije a odidem z izby, ona si tam polhodinu keca a potom zaspi. Cez den ale uspavam v kociku, lebo aj ked sice zaspi sama v postielke, spi len polhodinu a potom je mrzuta a v kociku spi dlhsie.
Ja som tiez nechcela uspavat deti na rukach ale obidve mali koliky do 3 mesiacov, takze nosit a hojdat som musela, potom sme si vsetci zvykli, bolo to pre nas najlepsie riesenie taketo uspavanie. Akonahle dokazali vydrzat v postielke bez placu tak uz ruky nepotrebovali.

akika722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
15. okt 2011

ja som uspavala asi do roka, presne si to uz nepamatam, na rukach, alebo v hojdacom kresielku, neskor som lezala pri nom na posteli kym nezaspal. Mne to nejak neprekazalo 😅 😉 mala som rada, ked som ho mala blizko pri sebe, prituleneho 😉

halienka
15. okt 2011

Ja asi do 7. mesiaca...malá nechcela cumeľ, akonáhle ho v 7. mesiaci konečne chytila, hneď začala zaspávať bez problémov sama...tak neviem, možno aj u teba je to tým, že jej chýba taký ten "ukľudňovač" pred spaním, väčšina detí to podľa mňa do určitého veku potrebuje, ak nemá iný ukľudňovač, tak si ho urobí z maminých rúk. Mnohé si ho urobia s prsníka, ďalšie z večerného kakauka, niektoré majú hračku nejakú, iné ako babky píšu zaberajú na kočíkovanie...Teraz sa tiež niekedy stane, že zaspáva na rukách, ale to len keď je veľmi zle, nejaké ochorenie, alebo keď je už príliš unavená a nevie sa nejako už ukľudniť. Trochu aj u nás robí tatinko problém, lebo on veľmi ochotne rýchlo berie na ruky keď čosi, ale pri mne je zvyknutá tak, že ja si k nej ľahnem, dám cumlík a za chvíľu búva. Inak úplne súhlasím s názorom @sympa1, každé dieťa je iné, sú flegmoši od narodenia a sú náročné deti od narodenia, nedá sa paušalizovať 😉 🙂