Dokedy ste kúpali detičky každý deň?

katy2
30. jan 2011

Ahojte, mamicky, chcem sa spytat, dokedy ste kupali deti kazdy den? A ked ste kupanie zacali obmedzovat, ako casto kupete deti? A ked ich nekupete, ako robite vecernu hygienu? Dufam, ze to nie je prilis vela otazok a ze sa da na ne odpovedat v skratke. Zaujima ma to.
Ja uz malu dlhsie kazdy den nekupem.
Dakujem za vase prispevky.

majulienka27
30. jan 2011

Ja som našu malú od narodenia kúpala každý druhý deň, aj doktorka mi to schválila. V lete keď boli horúčavy tak každý deň, ale ináč každý druhý. Teraz keď je staršia tak v stredu a v sobotu kúpeme aj vlásky umývame a pomimo aj keď nie každý večer dávame rýchlu sprchu. K tomu ak sa pokaká, keďže ešte nechodíme na nočník tak riťku sprchujeme.

zlatusik28
30. jan 2011

no ja malého (8 mesiacov) kúpem každý druhý deň, od tých troch mesiacov, nakoľko sa narodil v lete, vtedy to bolo aj každý deň a hlavne po kúpaní mi krajšie spinkal 😀 A teraz iba každý druhý deň s tým, že keď ho nekúpem, večer ho stále nechám na tých 15 minút holučkého "poloziť" , samozrejme v spálni mám ohrievač, a veľmi sa mu to páči. Ale pokiaľ si pametám, toho staršieho som kúpala tak dvakrát do týždňa, len v lete to bolo častejšie. 😉

winona24
30. jan 2011

@katy2 nekúpeme sa každý deň...ale keď jej nenapustím vaňu,tak sa proste osprchujeme...rýchlovka...raz dva....
keďže ešte máme plienky na spanie,tak ju veľakrát aj ráno dám do vane a osprchujem šušurku... 😉

daniela1974
30. jan 2011

Ja som deti kupala a sprchovala kazdy den az kym sa nezacali same a teraz maju 15 a 11 rokov a stale sa sprchuju alebo kupu kazdy den 😀 😀 😀 .

moncicatko19
30. jan 2011

ahoj ja som kupkala nasho drobca prve 3 mesiace kazdy den teras ho kupem uz len kazdy druh& den 🙂 a inak vecerna hygiena unas je cistenie nosteka a usi a oplachnem tvar,ruky a prezliekam kazdy den 🙂

lucula73
30. jan 2011

katy...to som si aj ja položila tú otázku,ako urobiť večernú hygienu,ak nebudem kúpať....lebo treba umyť tváričku,rúčky a riťku...no a príde mi jednoduchšie napustiť do malej vaničky trochu vody,malého rýchlo opláchnem a je to 😉
Staršiu 7ročnú som sprchovala každý deň,vždy,kúpali sme sa len raz do týždňa a umyli aj vlásky 🙂 .a robíme to tak dodnes.

monica25
30. jan 2011

kupeme sa kazdy den 😉

elixia
30. jan 2011

my sa kupkame kazdy druhy den uz od narodenia 🙂

natik17
30. jan 2011

ahoj,
my sme malú kúpali najprv každý deň a asi po 4 mesiacoch potom každý druhý deň. Keď už pekne sedela, tak sme sa začali sprchovaváť a keď už stála, tak som ju len osprchovala každý deň a kúpala sa len v stredu a v nedeľu. Teraz máme 15 mesiacov a kúpeme sa len v nedeľu (lebo robí strašný binec vo vani, vylieva vodu z vane stále a voda je v celej kúpelni), ale vlásky umývame v stredu a v nedeľu. Ale keď že máme plienky, tak ju každý deň osprchujem. Nemusí byť celá pod sprchou, stačí občas len umyť jej riťku a šušulku.

brisilda
30. jan 2011

moj syn ma uz 7 r. a stale sa sprchuje kazdy den 😉 obcas sa stane , ze je to raz za 2 dni ale to len ak naozaj nestihame

sue
30. jan 2011

Každý deň sprcha alebo vaňa - ani ja by som nezaspala neumytá a to sa nehýbem toľko čo Macík.

ela2710
30. jan 2011

@katy2 ahoj my sme najskor kupali maleho kazdy den, kym som si nenastudovala par clankov, kde sa to neodporuca...zacala som teda kupat kazdy druhy den..a vlasky by sa mali dokonca len cistou vodou, len raz do tyzdna mydielkom, lebo miminkam sa tvori taky akoby maz na hlavicke a ty im to castym kupanim mozes znicit....vidim, ze ty uz mas vacsia dietatko, no kupala by som na tvojom mieste kazdy druhy den 🙂 a vecera hygiena je u nas taka, ze naolejcekujeme, prebalim,e ostrihame nechtiky a ideme spat 🙂 no ked bude maly uz vacsi ako tvoja urcite pripojime aj umyvanie zubkov 😉

zuzanockamt
30. jan 2011

ja kupem kazdy den a planujem tak robit stale, ked bude väcsi tak sprchovat ... ale urcite kazdy den, myslim si, ze je to prirodzene na konci dna nielen pre dospeleho, ale aj pre dieta

nadhera
30. jan 2011

Kazdy vecer sa obaja sprchuju. 😉

happy8051
30. jan 2011

kupeme sa kazdy den, je to nas ritual pred spanim... raz bola natalka strasne unavena tak som kupanie vynechala...ale ked sa po hodine zobudila bola nekludna a tak som ju bleskovo okupala vecer o desiatej 🙂

hexi
30. jan 2011

no podla mojho nazoru dietatko by sa malo kupat kazdy druhy den, ja tak kupem malu od narodenia, dieta ma urcite svoje Ph a to netreba nicit, nepoviem ritku a susurku kazdy den sprchou alebo v umyvadle, a cez leto dokym je dieta batole tak aj tak kazdy druhy den, dokym sa dieta nespoti alebo neuspini si myslim ze to netreba prehanat

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salma22
31. jan 2011

ja malu nekupem kazdy den (len v lete) lebo je horuco a vzdy sa spoti ...kupem ju kadzy druhy den

manika77
31. jan 2011

my kupeme kazdy den, alebo aspon sprchujeme ak nestihame...prideme mi to prirodzene ..ja by som tiez nesla spat neosprchovana 😨

roo
31. jan 2011

Vidim, ze mas dcerku, ja tiez. Kupem len raz za tyzden, aj s umyvanim vlaskov. ALe kazdy vecer zlahka osprchujem a najma genitalie a ritku poriadne. Ucim dcerku, aby si pri sprchovani cupla a umyvala sa spredu dozadu. (Uz je zaskoleny aj manzel)
Vnimam to tak, ze caste dlhe kupanie (ale aj dlhe sprchovanie) pokozke viac skodi a zas neosprchovat - predstavim si, ako by som sa ja citila neumyta... Kozmetiku pri sprchovani nepouzivam, ani mydlo, to len na riadnu spinu.
Takisto to robim aj s miminom. Kupem len raz za tri dni, inac len sup-sup umyjem pod tecucou vodou, ritku a zahyby dokladnejsie. Ale - starsie dietatko, ked bolo babatko, malo take kratke obdobie, ze byvalo vecer nepokojne, akoby ho bolelo brusko, vypozorovala som, ze kupanie v teplej vode v kybliku ho ukludni a ulavi mu. To som vtedy kupala kazdy vecer a po kupeli jemne namazala pokozku. Ked sa brusko ukludnilo, znovu sme presli na menej caste kupanie 😉

ginger_fox
31. jan 2011

Vecerna hygiena sa u nas kona kazdy den. Od cca 1 roku veku syna sa kupanie zacalo nahradzat sprchovanim. Je na nasom vzajomnom rozhodnuti, ci sa kupe alebo sprchuje(zalezi od jeho nalady, unavy a pod.). Kazdodenna vecerna hygiena spojena s umyvanim zubov proste musi byt 😉

kluvancek
31. jan 2011

Ja mám 20 mesačného syna. Večerná hygiena nesmie chýbať. Zadoček, striekačka a zubky -každý večer. Je to dobrý zvyk aj pre budúcnosť- mám doma ešte 2 pubošky (15 a16rokov) s ktorými sme fungovali tak isto. A tie od malička nejdu spať pokiaľ sa neumyjú.

stanislavao
31. jan 2011

kupu sa deti kazdy den. hygiena je dolezita. je jedno, ci kupat, sprchovat, ale kazdy den by dietatko malo ist do postele ciste, umyte, vycisteny nostek, uska, nakremovana ritka a v pripade potreby cele telo.

ivett1
31. jan 2011

sprchujeme sa každý večer, kúpanie moje deti veľmi obľubujú, tak niekedy sa kúpeme-hráme 5 krát do týždňa 🙂 ...ako bábätká som ich "kúpala a masírovala" každý druhý deň 😉...

alexandrah
31. jan 2011

ahoj, aj my kupeme kazdy den, neni to taka robota, je to v ramci vecerneho ritualu, lepsie mi zaspi, aj sa pohra vo vodicke, moc ho to bavi, tak preco nie ...

domblach
31. jan 2011

kupeme sa kazdy druhy den.V nemocnici nam povedali,ze sa nema kupat kazdy den,lebo sa vysusa pokozka.

evickapooh
31. jan 2011

my sa kupeme resp. sprchujeme kazdy den pocula som ze male babatka je vhodne kupat len kazdy 2 den -ale ked su vacsie tak uz denne normalne.ale my mame normalnu pokozku [nealergicku ]a ritual denna ocista tela je u nas kazdy vecer vratane otca a mamicky. ked nechces ju okupat kazdy den kazopadne umy je rucicky ritulku a susulku a tvaricku.ale jednoduchsie by bolo dat ju pod sprchu.ne?

katren
31. jan 2011

my tiez kupeme kazdy den, mame to ako vecerny ritual....napapat, okupat, umyt zubky a spat, neplanujem to zmenit, mame rezim, ktory funguje, tak preco to menit????

mmaattuuss
31. jan 2011

Ja som malého kúpala prvé tri mesiace každý deň. Potom každý druhý deň. Robím tak doteraz. Vždy po kúpaní mením aj čisté oblečenie. Alebo samozrejme aj častejšie v prípade potreby.

zlata2
31. jan 2011

Obe deti som kupala kazdy druhy den odkedy sme sa vratili z porodnice, po roku kazdy treti..podla potreby - v lete sprcha aj denne.