Dieťa je po nečakanej agresivite apatické a nechce jesť

23. dec 2022

No ženy začínam mať dosť strach, som v strese..... maly mal problemy v skolke, ktore riesil agresivnym spravanim, velmi ale ozaj bol totalne agresívny, bil ma, hryzol, kopal, hovoril ze som hlupa rical hrozne stale tichooo, odmietal absolútne obliect sa, no horor.......po cca 3 dnoch je ustup no zacina sa opacny pripad.....malý odmieta úplne jesť, ani ráno mliečko ani vodu, včera zjedol 1 ks kocky maska, potom na večer ho muž kus varoval a zjedol 2 okruzky chleba....dnes nejedol a nevypil vôbec nič...správanie prestáva byť agresívne ....skôr je už úplne vyčerpaný, od rána obcas hovorí že som hlúpa neustále to opakuje asi hodinu, ale tak inak bez kriku, a len hovorí ze ticho, ticho, ticho.... je apaticky....chvíľu sa ku mne prišiel povarovat a potom mu vravím ze ideme urobiť krupicu a Po chvíli ze nie zdvihol sa a išiel do izby tam leží už asi hodinu, chodím ho pozerať a len tak leží, nič nevraví......úplne z tej agresivity prešiel do apatie.....ako ho obalamutit aby papal????normálne dieťa, nebijeje, v čase obrovskej zlosti, som ho asi 2krat capla ale tk bola skôr sebaobrana....včera som mu len opakovala to nesmieš to nesmieš sa to zlepšilo a dnes toto.....ja som už ako zombie 🤢v rodine je všetko ôk, žiadny stres, s mm sa mame radi, nič zlé, v skolke mal stresy, deti sa mu smiali, že je pomaly a bol z toho frustrovaný, takže jedine to inak nič, boli sme u logopedicky, padol pre týždňom aký dlhý taky široký, ale potom sa správal ôk, žiadne prejavy.....
Jedine sa to začalo takým rozkazovanim, toto povedz a začal počítať DK 20 a všade hľadal čísla, na domoch, koľko mame rokov, tk robiill nonstop

jjanulienka
23. dec 2022

Nelezie na neho niečo?

autor
23. dec 2022

@jjanulienka ani von nechce ísť anj za nič, pričom ho väčšinou nejdem dostať zo záhrady dnu, možno neviem.....mam skôr pocit ze to robí vedome, napr. Včera keď zjedol mäsko bolo vidno ze by zjedol celý tanier, no hneď sa stopol ze on to nechcel zjesť a kde je to mäsko, vravím v brušku a buchol si pastou do bruška....s jedlom aj mne minule chcel odtrhnúť tanier, že nepapaj....nechápem...

lorin29
23. dec 2022

Ja by som to riešila už s odbornikom

autor
23. dec 2022

@lorin29 áno, volala som do cppp ale zoberiem nás až po novom roku....

beatrixx1525
23. dec 2022

Urýchlene psychológ a psychiater

heidy222
23. dec 2022

Treba ísť ešte dnes k vášmu pediatrovi

tykat
23. dec 2022

Kolko ma rokov?

lorin29
23. dec 2022

Ja by som nečakala.. Treba za pediatrom nech vás odošle ako akútny stav..
A tympadom vás musia zobrat

iwesska
23. dec 2022

Mne to skor pride na nejaku psychicku poruchu. Tie cisla,opakovanie,pocitanie,to zavana obsedantnou poruchou. Ked padol,udrel si hlavu? Moze byt aj nejaky fyzicky problem v mozgu.

darius_a
23. dec 2022

Nejde na neho choroba?

slovakboy
23. dec 2022

Možno je to posttrauma po niečom čo zažil v škôlke. Niečo sa ho veľmi dotklo nevie spracovať veľa protichodných vnemov naraz. Určite nech maximálne oddychuje. Keď chce ležkať nech leží. Koľko ma rokov?

janinah
23. dec 2022

vygoogli si sukr. psychologa a volaj tam dnes

zuzana9393
23. dec 2022

Nechapem.tomu co si pisala ze ,, aky dlhy, taky siroky". To za mu deti smiali ci?

pink_lady
23. dec 2022

Dolezita otázka: kolko má rokov? Ano moze ist aj o nejaku poruchu a možno len na něho nieco lezie. Myslím že po novom roku stačí...aj tak, zial psychologovia/psychiatri či sukromny či statni maju strasne dlhe cakacky. Ak by bo trebars dlho v apatii alebo by sa stupnovala agresivira, tak potom klasicka detska pohotovost a nějaké zakladne parametre z krvi - lebo takto sa moze prejavovat aj ochorenie CNS.

svetlonos
23. dec 2022

Ja ta nechcem strasit ale toto mas na psychicku diagnozu. Stavy brutalnej agresivity som zazila ako u 6 rocneho chlapca, tak u dospeleho muza.
Ten 6 rchlapec ked chytil „ zachvat“ mal ho problem udrzat otec na zemi! Pritom bol ten chalan tale tintitko a otec mal fakt dost sily. Ja som mala svalovicu, ked som ho drzala pocas zachvatu agresie - aby sebe ani nam neubluzil! A ano. Potom bol uplne apaticky, bez energie. Raz povedal, ze je to akoby mu v mozgu zastreli zaves oni a zacnu robit zle… Zistili mu nejaku chybu na mozgu, on maval tieto extremy najcaszejsie ked pozeral televiziu. Pozel ju minimalne- len 15 min denne a ked bola dlhsia rozpravka, tak 2x po pol hidine. Pri mmr mozgu zistili, ze mozog nie je schopny vnimat rychlo po sebe meniace sa obrazy. Takze tom a jery nepozeral a vcielka maja bol tiez zaberak.

dilino
23. dec 2022

Nemá autistické prejavy. Niečo to bude čim skôr treba vyhľadať odborníka. Môže to byť aj ADHD. Alebo aj nejaká choroba.Pričin môže byť veľa.

tiika
24. dec 2022

To “ticho” hovorí, len keď mu niečo poviete alebo i len tak v priebehu dňa? Môže mu napríklad zvoniť, hučať v ušiach.. alebo to ma spojené s tým posmievanim? Hovoril, želal si, aby tie deti boli ticho..
Keď to povie.. povedala by som mu: aha, chceš, aby som bola ticho. Dobre. Nemám hovoriť, hm.. a čo nemám hovoriť.. napr. niečo nepekne? Niekto ti niečo hovoril…atď.
Za tou agresiou môže byt hnev, strach, úzkosť, frustrácia.
Zlepšilo sa to, potom si mu povedala pár x nesmieš.
Možno cíti od vsadial zákazy, kontrolu nad sebou. Počítať možno tiež chcel kvôli tomu, aby mal vašu pozornosť, prevahu, moc nad vami, skús mu ten pocit dopriať, poslúchajú ho na chvíľu ty, rob čo povie (pozri mocenské alebo liečivé hry).

Mojkanim nič nepokazis, ak to bude chcieť, skús vydržať tak dlho pokial to bude potrebovať.

Jesť bude, keď mu bude lepšie i na duši. Bude v pohode. Nechala by som nejaké obľúbené jedlo na dosah a neriešila tak veľmi, pokial to netrvá týždne a je chorý. Skôr by som sa zamerala na jeho psychickú pohodu.

autor
24. dec 2022

@tiika ďakujem snažím sa to tak robiť dobrý tip

zuzka148
24. dec 2022

V mojom okolí niečo podobné. Tiež hnev, agresia, odmietanie prechádzok a pod. Pomohla až návšteva psychologičky. Okamžite prišla zmena. A tiež išlo o problém zo škôlky. Len sa na to došlo až po tej návšteve. Bolo až neuveriteľné, aké správanie to u dieťaťa spustilo. Všetko sa upravilo. Veľa šťastia, aby to tak bolo aj u vás. Nemáte neposlušné dieťa, niekde je veľký problém. Treba ho odhaliť a riešiť. Musí to dať zo seba von.

berika
24. dec 2022

S tým jedlom si dávaj pozor, niečo podobné zažívame aj my, a to nie je nechuť ani nič podobné. Nejaký vnútorný hlas mu velí, diktuje čo má robiť. Nechcem strašiť, ale určite navštivte odborníka

autor
24. dec 2022

@zuzka148 ďakujem, ja mam pocit ze ako išiel do škôlky tak si odtiaľ nič dobré nedoniesol....po novom roku už sme objednaní na cppp

autor
24. dec 2022

@berika vnútorný hlas, omg....n
To myslíš ako vseovecne ci pri tom jedení

berika
24. dec 2022

Môže byť že bude mať aj iné nutkania, moja dcéra toho má viac. Je schopná držať aj týžden hladovky, lebo "musí"
Správanie tvojho dieťaťa tiež nie je normálne, musíš si to priznať aby si to mohla riešiť. Aj my sme si najprv doma hovorili že lenivá, špekuluje, neposlúcha, puberta .... Ale potom nám docvaklo. Mohli sme to riešiť skôr.
Teraz nerozpráva už 6 týždňov, lebo "nemôže"
Stále sa to stupňuje

namornicka
24. dec 2022

@berika ale je ine ked to robi male dieta, tie maju este narok vymyslat, aj ked samozrejme treba byt na pozore. U pubertakov to uz nie je v poriadku.

slovakboy
24. dec 2022
tykat
24. dec 2022

Je dolezite kolko ma rokov. Ako je na tom dnes?
Len poznamka...Male deti casto zistia ze jedlo je vec cez ktoru mozu trucovat, ukazat svoju "moc", je to nieco o com mozu rozhodovat. Niet tej sily ktora by dieta donutila jest ked nechce. A ked vidia ze tym dokazu uputat pozornost okolia casto pouziju odmietanie jedla ako ucinnu "zbran".

autor
25. dec 2022

@tykat ma 4, 5 roka......začal dosť vzdorovať asi týždeň možno 2 dozadu

zuzka148
25. dec 2022

Len žiadnu paniku. Naozaj nemusí ísť o žiadnu vážnu diagnózu. Niektoré detičky sú veľmi vnímavé, citlivé, riešia viac ako iné. Aj tie prejavy môžu byť výrazné, lebo ich niečo pre nich nezvládnuteľné zasiahlo. Keď chceš, kľudne mi napíš a ja ti napíšem viac. A chce to dobrú psychologičku. Skús si aj pozrieť ku komu idete. Nech je to skúsený, ale aj láskavý človek. Nie si náhodou z Bratislavy? Ja verím, že to vyriešite a bude dobre. Obzvlášť keď píšeš, že to začalo so škôlkou. A treba to riešiť, lebo keď sa bude úzkosť stupňovať, nebude to dobré.

pragmaticka
25. dec 2022

Divne. Ako to opisujes, robila by som si fakt obavy. Nejaké lieky poslednú dobu, ako vedľajšie účinky?
Nestalo sa niečo horšie v jeho okolí, škôlka, zneužívanie?
Inak nadávať ti a bit ta? Mam 2 decká, ale toto by si nedovolili. Raz na mňa skúšala decky slovník, hneď som ju zahriakla a pochopila ze takto sa s mamou rozprávať nebude.

Ak sa mu deti v škôlke posmievaju, treba okamžite riešiť s učiteľkou. Také niečo si nemôžu dovoliť. U nás absolútne neprístupné.

tykat
25. dec 2022

A este s jedlom. V skolke casto ucitelky nutia jest, mozno sa stalo nieco okolo jedla, ucitelka nutila, ze je pomaly a deti sa mu smiali.
Niekedy clovek az oklukou dojde na to co je vlastne pricina a ze deti na vysmievanie len vyuziju co im ucitelka podhodi.
Kazdopadne by som ho sledovala ci ide o truc alebo to moze mat inu pricinu.