Čo mám robiť s neutíšiteľným večerným plačom bábätka?

anonym321557
13. aug 2019

Zdravim mamicky,
Prosim poradte, ci ste sa stretli s podobnym spravanim babatka. Nase ma ukoncenych 16. tyzdnov a asi od 7. Tyzdna skoro kazdy vecer s vynimkou piatich vecerov neutisitelne place. Trvalo to pol hodinu az 45 minut, no mam pocit, ze teraz posledne vecery je plac intenzivnejsi a trva dlhsie. Skusame vsetko, babatko bolo plne dojcene, ale nakolko od 7. Tyzdna odmietalo kvoli vecernym placom prsnik, dokrmujem ho z flasky aby malo aspon nejake tekutiny, pri tom neutichajucom placi. Malinku pred spanim zavinujeme, co pomahalo, ale uz ani to nie, nakolko sa tak citi nepohodlne a vytahuje rucicky. Znama mi povedala, ze nervovy system, ale ja uz neviem a som maximalne vycerpana a vystresovana, ked vidim ako sa trapi. Dr povedala, ze z toho vyrastie, no mne to nepripada normalne. Prosim poradte.

loldi2
13. aug 2019

@anonym321557 nemôže ju bolieť bruško z príkrmu? Môže byť alergická na laktózu napr., prípadne jej môže byť aj veľmi teplo alebo jej pôjdu zuby

anonym321557
autor
13. aug 2019

@loldi2 place boli aj ked som prikrmovala vylucne mm.

sabush000
13. aug 2019

@anonym321557 môj 5 mesačný syn takto place keď je už veľmi unavený. Skúste ju uložiť spať skôr. Môj syn papá kazde 4 hodiny ale večer už 2-2,5 hod po jedle ho idem okúpať nakŕmiť a tak potom pekne zaspinká.

zorkahorka
13. aug 2019

Nám to robil syn asi do pol roka. Hodinu. Od šiestej do siedmej vecer.zabralo len to,že sme ho nosili na rukách

anonym321557
autor
13. aug 2019

@sabush000 dakujem nemyslim ze je prilis unavena, vzdy kupanie planujeme tak po max hodine bdenia...

anonym321557
autor
13. aug 2019

@zorkahorka dobry den kontaktovali ste pediatra?

vmatuscinova
13. aug 2019

@anonym321557 znie to ako problem s bruskom, odmietanie prsnika byva tiez signal, napriklad pri probleme s laktozou, mali sme to podobne, moj zacal neskor odmietat aj flasku. Tie deticky niekedy v hlavicke skor pochopia co im robi zle ako my dospeli. Na akom je mlieku? Ani ukoncenym 4m sa niekedy tvorba enzymu uplne nenastartuje, mal by pomoct coliprev alebo colief, ktore enzym na stiepenie mliecneho cukru doplnia

bilko29185
13. aug 2019

@anonym321557 dobrý deň, my sme mali tiež takýto problém až do 3 mesiacov, jednalo sa o koliky. Cez deň bol synček úplne v pohode a večer po tej 18 začal strašne plakať a niekedy to trvalo aj 2 hodiny. Mali sme aj rôzne kvapky na koliky, ale nič nepomohlo. Po dovŕšení 3 mesiacov akoby uťalo a prešlo to.

kp7333
13. aug 2019

@anonym321557 Ak su to koliky, moze pomoct rektalna rurka. Ak je to len z unavy a nervozity, skuste uspavat pri monotonnom zvuku - napr. digestor, ventilator, fen alebo vysavac. U nas pomahalo.

anonym321557
autor
13. aug 2019

@vmatuscinova dakujem nemyslim ze je to bruskom nevystiera pri placi krcovito nozicky, mame problem s kakanim od kedy davame um na noc, ale preventivne davame rektalnu rurku...plac nastane vzdy po okupani ked sa mame ist krmit...rozmyslala som nad tichym refluxom ale uz fakt neviem...dokrmujeme hipp combiotik

vmatuscinova
13. aug 2019

@anonym321557 ono je to s tymi kolikovymi placmi tak, ze ani vedci nemaju jasno v pricine, pretoze niektore deticky ozaj len bezdovodne placu, nevyzeraju ze by ich nieco bolelo.... preto sa spekuluje aj o neurologicky podmienenych kolikach, odporuca sa na vecer minimalizacia podnetov, kludovy rezim. Zas na druhu stranu napisem, ze problem s kakanim a pouzivanie rektalnej rurky vo mne vo vztahu k Vasemu dietatku evokuje skor problem s travenim laktozy. Kamaratka to mala podobne, tiez nemal syncek krcovite bolesti, nepritahoval nozicky k telu, len bol nekludny a vecer mali pravidelne rev. Behom 2 dni po podavani ciliprevu bolo babatko spokojnejsie a usmievavejsie a place zriedkavejsie... pozrite si aj tu na mk test colief cez #, prebiehal pred par tyzdnami, su to kvapky na podobnej baze, len dodaju chybajuci enzym. Co som vnimala, boli tam aj uplakane babatka bez zjavnej priciny, mamicky, co poskusali vsetko mozne od probiotik, masti, prdikovych kvspiek a az toto zabralo. Moj syn bol na hipp ha a colipreve dlhodobejsie a krasne sa mu upravila stolica, ha mlieka su lahsie stravitelne kvoli jnak nastiepenym bielkovinam, len sa nezlaknite zelenej stolice - pri ha mliekach je to ok, aj vyrobcovia na to upozornuju. Myslim, ze za pokus tato kombinacia stoji, hlavne ak ma problem so stolicou, mozno budete milo prekvapena, ze nieco zabralo, ako ja pred par mesiacmi. Drzim palce

littleslovak
13. aug 2019

@anonym321557 aj mne tvrdili uz v porodnici ze brusko maleho neboli lebo nekrci nozky a nevystiera. A bolo to brusko! Po nahrievani masirovani a cviceni nozkami sme nasadili infacol, ten pomohol. Potom bolo nutne pouzot nahriaty vankusik ci cvicit len obcas. Ale koliky trvali az vyse 6 mesiacov. A vzdy boli problemy na vecer. Cely den spokojne babo.

basska_b
13. aug 2019

@anonym321557 Myslím, že s tým nič neurobíte. My sme to mali od 5-9. týždňa. Na hodinky som pozerala, 50 minút a koniec bol, napapala sa a zaspala. Možno potrebovala vybiť nejaké emócie, narodila sa cisárskym a 30 hodín som bola bez nej, inak tiež plne kojena, brucho to určite nebolo, žiadne koliky nikdy nemala

mila06
13. aug 2019

My sme mali to iste, trvalo to par mesiacov, nepomohlo nic, brusko to nebolo, lekar vravel ze ma prilis vela podnetov. Takisto mi plakala aj druha dcerka. Nakoniec obe z toho vyrastli.

anonym321557
autor
13. aug 2019

@mila06 ako ste to zvladli? Ja uz som skutocne vycerpana a som ochotna urobit vsetko pre to, aby to skoncilo...uz sme nadstavili kludovy rezim, pokoj, wellnes podmienky pri kupani, krmenie tak pol hodinku pred kupanim, odgrgnutie, zavinutie, skacem na fitlopte po spalni, zmena miesta uspavania, ja uz fakt neviem...uz aj susedia na nas pozeraju co s malou robime, ked kazdy vecer tak place...

anonym321557
autor
13. aug 2019

@vmatuscinova dakujem skusim pozriet to mliecko...ale to skutocne davam len na noc, tak neviem, ci to moze mat az taky vplyv...uzivame biogaja kvapky neviem ci ich mozno kombinovat s coliprevom...ja mam niekedy pocit, ze ide o psychicky nejaky problem, nakolko je kludna, usmievava, okupana a ked sa ceseme a polozime len tak na postel ako keby vedela ze sa ma ist spat a vtedy rev...neviem ci je toto mozne pri tak malom babatku...

vmatuscinova
13. aug 2019

@anonym321557 moja skusenost s biogaiou je, ze pri laktozovej intolerancii zhorsuje stav, menila som na biopron. Ak by ste skusili ten hipp ha s coliprevom skuste vynechat probiotika. Inak kedy ste davali biogaiu na vecer? A vitamin d mate aky? Davkovanie vecer? A iny ritual na uspavanie ako fit lopta ste neskusali? U nas bolo zavinutie, pesnicka, pritulit na pliecko, poskrabkat chrbatik a potom do postielky. Ale ono je to tak, ze to moze byt aj nejaky strach pred tym spankom, ze napriklad zas bude nieco boliet ako to brusko... moj tak silno plakaval ked som ho chcela kojit, on vedel, ze z mojho mlieka bolo zle, doslo mu to skor ako mne a podvedome sa branil. Myslim, ze ten hipp ha a coliprev bez biogaie za pokus stoja, indicii je tam viac, dajte vediet potom, drzte sa

mily7
13. aug 2019

@anonym321557 skús biely sum pustiť. Vyhľadať na nete a pustiť na you tube. Alebo zapni vtedy vysávač, vazne. Nemám čas sa rozpisovať, súvisí to s nerv.systemom a pomáha to dietatku ukludnit sa. My sme tým prešli. A sum jedine nám pomohol. Plus dr. Karp Harvey tuším ma pár rad k tomu.

zorkahorka
13. aug 2019

@anonym321557 nie.a koliky to istotne neboli

mila06
14. aug 2019

@anonym321557 my sme tiez robili vsetko mozne ale nakoniec sa deti vyplakali a zaspali. Snazila som sa vsak vecer ukladat vcas, niekedy to pomohlo niekedy nie. Pamatam ze to preslo samo. Drzim palce

etnatn
14. aug 2019

To sme mali tiez, musi sa vyplakat prestalo to presne v den ako mala 4 mesiace..vylucne kojena....

laguna28
14. aug 2019

@anonym321557 skús zohriať žehličkou uterák a priložiť na bruško a trošku si bábo privinut. Ale pozor aby to nebolo horúce. Možno mu pustiť aj nejakú ukludnujucu hudbu. U mojej dcéry to pomohlo.

tasticka59
14. aug 2019

Neviem, ako mozno by bolo fajn ju ukladat skor. Nemoze sa s tat, ze by bola az moc unavena a potom sa jej prakticky neda ani zaspat a preto je taka placliva?

saxana000
14. aug 2019

Aj nasa to robila ked bola malinka.okolo 6 vecer cca hodina revu.nic nepomahalo ani nakrmit ani okupat ani nosit ani mojkat.vybila si tym vsetku energiu a zaspala.trvalo to par tyzdnov a preslo same.

majena21
14. aug 2019

Nasa dcérka to robievala tiež, keď sme začali prikrmovat s umelým mliekom, nakoľko som mala svojho malo, dokázala plakať aj vyše hodiny, nevedeli sme ju nikto utíšiť, tiež sme z toho boli úplne zúfalí, aj sme menili mlieka, ale žiadna zmena, našťastie sme našli jednu pani, ktorá robí diagnostiku na biorezonancnom prístroji aj takým malým babatkam a zistili jej alergiu na laktózu, čiže tie plače boli u nas naozaj kvôli brušku.

sims122
14. aug 2019

@anonym321557 nasa dcerka mala vecerny nepokoj od 2. do konca 3. mesiaca. Potom to same od seba preslo. Nemoze to byt toto? Proste kazdy vecer v podobnom case bola asi hodinku nervna, vyplakala sa a potom bolo dobre. Snazili sme sa davat menej hraciek, mat menej navstev a mat kludnejsie hranie neskor poobede. Kamoskina dcera to mala tiez a im pomohlo v tom case babo okupat 🙂

anonym321557
autor
14. aug 2019

@majena21 dobry den mohli by ste mi dat kontakt na tu pani do spravy?

ivca88
14. aug 2019

Laktozu ma aj tvoje materske mlieko. Pozor na to.
Nezamienat si laktozu a alergiu na kravsku bielkovinu.

Na laktozu pomahaju kvapky co laktose alebo coliprev

majena21
14. aug 2019

@anonym321557 dobry vecer,ano samozrejme,napisem vam🙂

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz