Chodíte sa v týchto horúčavách kúpať s ročnými deťmi?

lenka110611
7. júl 2012

Zaujíma ma hlavne to, či vašim deťom nevadí pobyt na slnku, hoci sú vo vode.. moja malá to zvláda dosť ťažko, chodíme sa kúpať k otcovi do veľkého bazéna, ale samozrejme na ňu to slnko svieti a aj ked je vo vode, pár krát mi vrackala... a to tam nie sme že hodinu vkuse... čo mám robiť keď sa s ňou chcem chodiť kúpať? Čo robíte vy? Dakujem za všetky rady 🙂))

suezana
7. júl 2012

@lenka110611 poriadny klobúčisko?

lenka110611
autor
7. júl 2012

to samozrejme máme, ale to ju pred teplým vzduchom neochráni...

maslenka47
7. júl 2012

@lenka110611 nechapem preco sa s nou chces silou mocou chodit kupat, ked jej to evidentne robi zle? V tomto horku by som neposlala von ani psa pokial nemusi 😖 Ked to uz musi byt, chodte sa kupat do kryteho bazena alebo aspon v tieni.

lenka110611
autor
7. júl 2012

ja som sa nepýtala preto, aby ma tu niekto kritizoval... ale keď vidím kopec ostatných a ešte menších detí na kúpalisku, chcela som vedieť, ako to mamičky riešia, či to deťom nevadí, neverím že len moja malá je taká citlivá...

vietnamka
7. júl 2012

@lenka110611 ahoj, ked jej robi teplo zle, tak je uplne jedno, ci je v rozhorucenom byte alebo vonku v tieni. Moja dcerka to tiez znasa tazko.
Mozno mala grcka z tepla, ale moznoze si jednoducho chlipla vody z bazena, a ta jej nesadla.
Osobne nevidim dovod jej nedovolit bazen, prave naopak, ochladi ju to, a pookreje. Ak mas balkon, skus jej kupit malicky bazenik na balkon, a tam ju na par minut vzdy nechat sa pohrat. Kupis jej tam aj slnecnik, bude pekne v tieniku.
Tiez odporucam obchodne centra - maju klimatizovane detske kutiky.

kaja73
7. júl 2012

@lenka110611 ked uz chces chodit aj s tak malou k bazenu,tak dodrzuj v prvom rade pitny rezim-kazdu pol hodinku jej ponukni vodu a na hlavu daj- to sa aspon mne najviac osvedcilo-mokry vyzmykany klobucik a jasne ze byt co najviac v tieni.Ak sa da dajte nad bazen slnecnik.
jedlo davaj len lahke-hlavne ovocie.

lenka110611
autor
7. júl 2012

@vietnamka bazén aj so slnečníkom máme, to je v pohode, osvieži ju to a je jej lepšie, keď je v tieni. Ale napríklad včera sme boli vonku na chládku asi pol hodinku a troška grckala, strašne jej chcem pomôcť, veď z tohto tepla je zle aj mne a čo také malé bábo...

danielllka
7. júl 2012

@lenka110611 ahoj, my vychádzame von až okolo tej pol štvrtej- štvrtej, zvykneme chodievať na prírod. kúpalisko (jazero)- sú tam stromy a teda aj tieň, ihriská, tatino sa s ňou poprechádza a až okolo tej piatej ju vezmeme do vody- na slnko- vtedy už ani slnko nieje také silné.. na otvorené kupko sa neodvažujem práve kvôli tomu priamemu slnku, malá mi nebude sedieť len tak na deke niekde pod slnečníkom, chce chodiť, niečo robiť...

vietnamka
7. júl 2012

@lenka110611 ja som sa stazovala mojmu lekarovi, ze mi je v tomto teple nevolno, az na odpadnutie. On mi povedal, ze to su typicke znamky dehydratacie.
Mozno zvracka preto, lebo je dehydrovane? Kolko denne pije?

lenka110611
autor
7. júl 2012

@kaja73 jej to ma nenapadlo s tým mokrým klobúčikom, to určite vyskúšam. Na balkone máme slnečník nad bazénikom, ale u otca je obrovský bazén, tam slnečník nemáme.. Aj stravu skúsim zmeniť, niečo ľahšie bude určite fajn 🙂

suezana
7. júl 2012

@lenka110611 ja som si predstavila taký veliký obrovský bazén, preto ma napadlo, že tienik na tváričku a ramienka jej urobí veliký klobúk 🙂 🙂 tam by jej nemalo byť horúce, veď keď si v chladnom bazéne, tak nevnímaš horúci vzduch 😉 😉 asi to bola náhoda, že vrackala.....užívajte si, že máte bazén, my máme len byt bez balkóna 😝 😝 ale hlavne že ho máme 😉 😉 😉

katren
7. júl 2012

@lenka110611 napusti jej doma vanicku, daj do tiena a kupte sa....

lenka110611
autor
7. júl 2012

@vietnamka keď začali tieto horúčavy, kúpili sme jej novú fľašku, takú čo si vie sama držať.. pekne sa naučila piť sama a pije práveže tak veľa, že sa nalogá vody alebo čaju a ani jesť nechce potom 🙂 fľaška má 125ml, denne vypije tak zhruba 4, ona ju má vkuse poruke.

lenka0283
7. júl 2012

Ja chodim s malou a.slnko jej neprekaza je natreta 50 faktorom a ma klobucik 🙂 uplne super sa zabavime ani nevieme ze je vonku velke teplo 🙂

kaja73
7. júl 2012

@lenka110611 neviem co ti este okrem toho pije,ale to je len pol litra tekutin na den-to je malo.
Mlieko na smed moc nie je dobre-to je v prvom rade potravina.
V tychto horucavach by ti mala vypit aspon liter tekutin-ale aj viac.
Rata sa tam aj ovocie ci polievky,ale najlepsia je cista voda,alebo nesladeny caj.

lenka110611
autor
7. júl 2012

@lenka0283 to je super, ja momentálne ozaj závidím takým mamičkám, ktoré si leto užívajú v pohode, ja len ochladzujem toho môjho drobca ako viem ale nie je to ono, koniec koncov už by tie horúčavy mohli skončiť, pre všetkých by to bolo asi najlepšie 🙂

adahk
7. júl 2012

Ahojky, moja malinká má 2 roky, minulý rok som s ňou chodila tiež k rodičom na bazén, väčšinou som ju držala v tieni v malom detskom bazéne, klobúčik, krém a čistá voda vo fľaške bola samozrejmosť, niektoré detičky veľmi zle znášajú teplo, ale tiež nevidím dôvod prečo by mali byť zavreté v byte, aj dospelý človek sa rád ochladí v bazéne tak prečo nie deti?
Dcérka bývala v bazéniku pod slnečníkom dosť dlho, mala tam napustenú teplú vodičku tak bola spokojná. 😀 Papali sme aj toto leto papáme väčšinou zeleninu a ovocie, keď mám pravdu povedať iné ani moc papať cez deň nechce.
pa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka110611
autor
7. júl 2012

@kaja73 tak papá aj polievočky, ovocie... ale liter tekutín to asi ozaj nie je... akurát spinká, skúsim jej dať potom vodičku, od rána mala urobený slabý čajík ale moc ho nevypila...

vietnamka
7. júl 2012

@kaja73 @lenka110611 suhlas, je to malo. zavisi to pravdaze od hmotnosti, ale mala by dat aspon liter. Popocitaj, kolko prijme. Ono, prezije aj ked vypije menej (o tom ja mozem rozpravat hodiny, moje dieta nikdy nechcelo pit), ale znamky dehydratacie bude mat.
Je super, ked pije iba vodicku alebo nesladeny caj, ale medzi nami, mne toto Dorka nikdy nechcela pit, az teraz zacala pit vodu. Takmer rok a pol som skusala vsetko mozne aj nemozne aby som ju naucila pit vodicku alebo cajik, bez uspechu, chcela pit len a len mlieko. Potom mi raz kamoska povedala, ze preco jej preboha do toho nedam trosku sirupu. Dala som, a ona vydrulala dva plne pohare za sebou!
Ked sa inak neda, aj sirup pomoze.

vietnamka
7. júl 2012

@lenka110611 a este skus vychladeny cerveny melon, ten nasa dorka zboznuje, a da jej to tekutinu

hradnapani
7. júl 2012

@lenka110611 a preco by nemohla byt citliva na teplo? ved deti su rozne... Aj mojmu synovi vadi kupanie na slnku, je tam nespokojny, umrncany, malatny, aj ked ma klobuk. Takze mu to uz nerobim. Bazenik mu davam vyhradne do tiena, aj to len skoro rano, alebo neskoro podvecer. Cez den sa mi velmi osvedcilo kupanie vo vani v kupelni, aj trikrat za den, ked je treba... a uplna spokojnost. Mozno to bude buduce leto inak...

kaja73
7. júl 2012

@lenka110611 u nas je to teraz tiez boj s vodu-inokedy vypije aj 1200-1500ml tekutin-tam je zaratna voda,caj,polievky a 2 deci ryzoveho mlieka-to je vodovejsie ako kravske mlieko,ale teraz mlady strajkuje a je to des do neho dostat aspon ten liter-ale ak tolko nevypije je nervozny,moc ma tmavy a to je zle.

katren
7. júl 2012

@lenka110611 tiez odporucam melon alebo uhorku 😉 osviezi a doda vodicku 😉

eeffka
7. júl 2012

@lenka110611 ja sa chodim kupat s 5m na kupalisko, nic jej nie je , ale sme stale v tieni a vo vode na 10min, samozrejmy je klobucik... negrilujem ju. ale ked tvojej je ocividne zle , nechapem preco ju nutis, ked ste u otca to tam nema daku chatku? dom? kde by bola v tieni...

jabadaba
7. júl 2012

ak by sme neboli chori, tak nejdeme ani tak von. V tychto horucavach je to o drzku. Ved sa chod s malopu kupat po piatej popoludni, ked slnko uz tak neprazi. Horuco je sice este dost, ale uz je to znesitelnejsie ako v skorsich hodinach. Alebo to stihajte do jedenastej dopoludnia a potom zaliezt dnu.

dana33
7. júl 2012

my sme tiež do takej 16-17 doma,veeela pijeme a mam napusteny bazenik s vodou v obyvačke,takže tak...neriskovala by som a to mam vačšie deti ako ty... 😉

vodnarky
7. júl 2012

@lenka110611 -natierat 50 UVF,stale nosit nieco na hlavicke(najlepsie trocha navlhcene) a vela,vela pit..zle moze prist cloveku aj doma,ked nema dostatok tekutin v takom teple..

monyccka
7. júl 2012

@lenka110611 a vracka aj inde, ako u otca v bazene? Ak nie, je to skor z vody ako z tepla.. Pri velkych bazenoch je to problem, predsa voda nie je cerstva kazdy den. A ak vracka vzdy, ked je na slnku, tak neostava ine, ako preckat leto v chladku. O rok to uz bude mozno lepsie.

awalancha3
7. júl 2012

moja mala znasa teplo dobre, ale nevie sa sama zahrat, vonku na jazzere alebo na kupalisku by to bolo uttrpenie nie pre horucavu, ale pre neustale obehovanie za nou a neustale zakazovanie, nie nemozes to a hento.... doma mame na dvore maly nafukovaci bazenik (velky vymurujeme az ked bude mat tak 3-4 roky), polovica je v tieni, polka na slnku, cely dvor je viac menej v tieni.... takze je tam oaza v horucavach, takze mala moze behat aj cely den po vonku, lenze ona chce na ulicu a na ihrisko a ked vyjdem z brany na ulicu, dostanem facku od praziaceho slnka a horucavy a pekne krasne ideme zase na dvor..... takze mala je mrzuta nie z tepla ale z vymyslania na ktore ja nemam nervy v tychto teplach.....nedovolim jej v najvacsich palavach chodit po rozpalenych uliciach.....inak, nenatieram ju, uz je ako cigancatko tmava, ale opalovala sa v tieni a postupne pri mori.....hlavu je schladzujem chladnou vodou......jaj, kde su tie casy ked som horucavy prezila na nafukovacke od rana do vecera na jazere..... uz len cakat kym bude mala velka, aby sme mohli zase nieco v lete podniknut... 😉

awalancha3
7. júl 2012

a pre zakladatelku........ hm, ja by som urcite neriskovala s malou vonku, moze byt termolabilna a orientovat sa podla toho ze aj mensie deti su na kupaliskach je nie najlepsie....... vydrz.... neber ju von na slnko vobec a pozoruj, ci znovu vracka......ozaj by som neriskovala, viem, ze ta to laka chodit na kupalisko, ale vydrz to.....malu kupat len v tieni a radsej nechodit von