Ako zvládate dve materské za sebou?

pusinka263
9. okt 2017

Ahoj. Mame dve.dievcatka, necelych 3.5r a takmer 7m. Obe su zlate, lubime.ich najviac, ale ja uz taham 4.rok.doma a uz som na pokraji sil. Manzel tiez. Starsia nam do skolky nechodi, nevzali ju pre nedostatok miesta. Mladsia cez den vela nepospi, niekedy len 3h za cely den aj to nie vkuse. Varim, upratujem..no proste klasika zienka domaca ale uz nevladzem. Ako ste to zvladali vy ked ste mali pocit ze uz viac nevladzete?

P.s. babky u nas nie su ,,riesenim,, ani ini clenovia.rodiny. :'(

ajvy66
9. okt 2017

Ja mam to iste doma. Az na to, ze manzel pracuje v zahranici. Strarsiu sice vzali do skolky, ale nechodi lebo nechce a mladsia pol rocna dava cez den tri pol hodinove spanky. Ja nezijem,prezivam, doslova 😒

marcelatje
9. okt 2017

@pusinka263 jedinym riesenim je najst si cinnost pri ktorej si oddychnes. Muz musi byt napomocny.

tortelinka
9. okt 2017

neboj, zvládneš, tiež som to tak mala, teraz už som v práci a strašne mi chýba ten čas, už sa len naháňame..uži si kým môžeš

pusinka263
autor
9. okt 2017

@ajvy66 presne takto spi aj nasa. Prvy spanok 30min, druhy spanok ak je pekne alebo neprsi tak vonku tiez cca.30min a potom ma este.jeden dlhy cca 2-3h,ale nie vzdy....len chodím a.pozeram ci spi a sledujem si minuty kolko este mam casu kym sa zobudi...tiez mam pocit ze len prezivam.manzel pomaha ako.sa.da ale je to fakt zaberak dve deti...

pusinka263
autor
9. okt 2017

@tortelinka ako ja som s nimi.rada..len to ze sme na nich.fakt sami, ziadna pomoc od rodiny nehrozi..svokrovxi maju 8vnucat a maju uz 70rokov a ja mam len mamu a ta este pracuje...sestra zase studuje v ba...ked niekam ideme,tak aj s detmi..nemame.ani.chvilku oddychu...a to.este.mala nema zuby tak to tiez cakam kedy pride ponocovNie

katka1416
9. okt 2017

Tiez mam dve baby 3,7r a 19 mes, tiez 4 roky doma, na nervy. Staršia chodi do škôlky, nechce sa jej ale musí. Skuste sa znova spýtať v škôlke ci vam ju nevezmu, možno sa miesto uvoľnilo 😉 . Treba to len vydrzat. S tym spánkom ti dobre poznam, mne tak spávala staršia, katastrofa, len co som si cosi porobila a sadla tak uz bola hore. Mladšia našťastie spava super od malicka. 😉Je to ťažké, ale to zvládnete. A babičky k vam sem tam nepridu na par dni? Teda pokial mate viac miesta v dome alebo v byte.

pusinka263
autor
9. okt 2017

@marcelatje muz pride domov,naje sa.a.uz ho starsia taha hrat sa...stale sme s nimi. Mladsia je uz dost tazka,nevladzem ju nosit.dokonca uz ani manzel 🙂 ja som.robila predtym gelove nechty tak ja mam ruky fakt o nicom...pretazene...

pusinka263
autor
9. okt 2017

@katka1416 presne tak.dovarim alebo doupratujem a. Uz je hore. A to ona nam spava este lepsie ako ked bola babatko ta staršia!!!
Nie, toto s babkami ua nas nehrozi.moja mama robi a.svokra byva v tej istej dedine ako my ale ja som sa naucila ani len necakat pomoc. Aj tak by som jej mladsiu nezverila bez manzela. Som uz raz taka.neverim im.

zbruna
9. okt 2017

Ja to mam podobne - myslim to "prezivanie" ... teda s tym rozdielom, ze najstarsia dcerka ma 4, syn 2,5 roka a najmladsia 10 mesiacov. Do toho teraz aj moje zdravotne problemy a rozrobene doplnkove pedag. VS studium 😖 Ale ako radia baby, treba si "urvat" aspon nejaky cas pre seba, aby sa clovek z toho vsetkeho nezblaznil 😅

siska53
9. okt 2017

@pusinka263

Ja som bola spokojna.. 2r.rozdiel,syn sa dostal az ako 4,5r.do skolky,je to stale dost zivy chlapec,ktory od 3r.nespal poobede vobec a dovtdy postupne tie poobedne spanky vynechaval.
Ale chodila som raz do tyzdna (obcas to neslo) cvicit,vtedy boli s detmi nasi.

Ja som.si to uzivala,aj ked boli aj hekticke a narocne dni a muz chodil neskoro a aj cez vikendy robi castokrat aspon par hodin. Lebo ta pohoda,aka bola vtedy,sa uz nevrati.

Teraz je to stale.hekticke..utekat do skolky,skoly,do prace (svoju pracu mam ale rada!), potom rychlo po ne,nez dojdeme domov je 17:15-17:30.. Teraz uz aj ulohy.. Nie je ani tolko casu byt vonku ako kedysi,deti sa pohrali,ja pokecala..lebo este ulohy a to skontrolovat a hento,nieoc v donacnosti porobit,este sa chcu pohrat a bum,ani nevies ako,je 20, nahanas do postele,nevedia zaspat,je 21:30..hura,konecne,zavres oci, je 5-5:15,zvoni budik, voda na caj, ist budit deti,ktore tym,ze nevedia skor zsspat,nevedia sa zobudit, zacina ranny kolotoc atd.. Och,zlate casy na rodicaku,ked sme az v takom zhone nikdy neboli!

Takze pre mna dve deti doma,je uplna pohoda oproti tomu,co nastane,ked nastupis do prace.

tortelinka
9. okt 2017

@pusinka263 poznám to, bývame ďaleko od rodiny..tiež si všetko riešime sami, ale ver tomu, že je to pohoda oproti robote

nelinka2009
9. okt 2017

Ja,som pre toto nechcela dve deti po sebe, ale aj pre ine dovody samozrejme.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelatje
9. okt 2017

@pusinka263 ja netvrdim ze s nimi nie ste, ale ze si musis najst cas pre seba. Cvic, maluj, pec, behaj, citaj..... jednoducho rob nieco co ta bavi...

siska53
9. okt 2017

@pusinka263 u nas boli tazke prve cca 3m.,lebo mala mala koliky. Dva m.chodievala moja mama,obcas otec..potom som to stopla.. Mam.kamosky,co mali tiez druhe deti kolikove a 2-2,5r.rozdiel medzi detmi a tajedna nemala ani pomoc od muza,ani od rodicov. Zvladla to v pohode,ale ona je taky typ povahy a prve dieta mala celkom kludne..

mija22
9. okt 2017

Ja mám rovnaky vekovy rozdiel...k tomu ked sa este narodila mladsia som bola v poslednom rocniku VŠ...ale zvladli sme to spolu...prvy rok bol narocny...ale ked mala rok necely tak starsieho prijali do skolky...chodil tam nerad ..kym si zvykol ako tak...do toho choroby v prvom roku skolky...ked mala 19mes isla do jasliciek a ja naspat do prace. Teraz uz chodia spolu do štátnej...tak aspon na jedno miesto ich vodim.... Ale neviem co je lepsie...ci to obdobie doma (kedy sme sa nenahanali rano vychystat poobede vyzdvihnut...)...alebo teraz. Kazdopadne su uz samostatnejsi a zahraju sa. Ale úprimne vratila by som sa este 😀 ...radsej budem doma s nimi robit aktivity, varit, pratat, prebalovat... Vsetko ma svoje plusy a minusy a vsetko pominie raz...rychlo drobci rastu

katka1416
9. okt 2017

@pusinka263 ja mam tiez voči svokre výhrady, ale nemôžem povedať ze mi nepomôže, prave naopak. Tiez som nebola nadšená s tym ze sak nám ju postrazi, ale v pohode

jana_eyre
9. okt 2017

Mam tri deti 5,5 syn, 4 dcera, 1 syn.. Pomaha mi iba manzel, mamu nemam, svokra sa zaujima viac o vnukov od dcer, teraz uz sa to ani nesnazi zakryt ako pred tym.. dceru tiez do skolky nevzali, takze mam doma denne dve deti a poobede chodime pre najstarsieho..

Mala som tazke obdobia, treba povedat muzovi aby si mala obcas cas len pre seba, aby si vypla.. Polavit v narokoch na domacnost, netreba mat dokonalo upratane.. Mne velmi pomaha byt vela vonku, vela pohybu s detmi.. Doma robim len nutne a viac upratujem.v sobotu doobeda, ked muz berie deti von.. Caste vylety cez vikend a obcastne idem niekam do obchodu sama - to je moja psychohygiena..

sisala
9. okt 2017

mam dvoch chlapcov 3 a 1,5 a je to fakt tazke...ale myslim, ze bude horsie a treba si zvykat :D vsetci hovoria ako to bude neskor super a budu sa spolu hrat, ale aj sa budu furt natahovat, uz teraz som z toho chora..a vecer pracujem (architektka) lebo uz by mi z toho preplo, stat len pri dreze a pri platni..a musim si zvykat na system deti plus praca, fakt pracujuca matka je najtazsi level, tak pomaly otuzujem 🙂

babulkomale
9. okt 2017

@siska53 toto je vazne o hubu a polovicne uvazky su utopia bohuzial. Ja by som uzakonila taku moznost pre mamy, ktore maju zaujem robit na 4 ci 6 hodin, aby taku moznost mali.
Doslova sa tie rodiny len nahanaju a je to o nicom.

rrybka
9. okt 2017

@siska53 veru mozem uplne potvrdit..to co nastane potom jenahanacka..

dai
9. okt 2017

@babulkomale hm... skus take pracovne miesta vytvorit🙂 uzakonit je to najmenej... asi ako 13te platy🙂
@pusinka263 musis zacat doverovat ludom okolo seba a naucit sa relaxovat... pripadne pockaj este chvilu a chod do prace - deti jasle a skolka... - nikde nemas prikazom byt doma 6 rokov teraz... a pre deti su dolrzity spokojni rodicia viac ako rodicia nervni aj ked sediaci s nimi doma.

babulkomale
10. okt 2017

@dai nemam take schopnosti a moznosti, ale ked vidim kolko ludi studuje ekonomiu, pravo, personalistiku a manazment, verim, ze by to mohli zvladnut 😀

petrikazuzka
10. okt 2017

mamicky zlate zabludila som k Vam zo zvedavosti, mam jedneho drobca 12.tyzdnoveho, ale ja nic nestiham...cez den nespi len max 3x po 20min. to stihnem tak akurat wcko a nieco zjest, prip. vybrat pracku...dvoch naraz si vobec neviem predstavit...cize maminky obdivujem Vaas

wurka
10. okt 2017

Ja druhe este len cakam, budeme mat 2rocny rozdiel, a planujem babo vela nosit v nosici, aby som stihala behat okolo starsieho. Neskusala si? Tam by ti mozno aj viac pospala.

dai
10. okt 2017

@babulkomale tak vies ako to je - najjednoduchsie je dat nieco prikazom a uz nerozmyslat nad tym ci je to realizovatelne... ja teda napr. nie som ani podnikatel ale mam dost podriadenych a zodpovednost za vysledky - a teda 2x si rozmyslim akeho cloveka prijmem, ci je jeho efektivita dostatocna etc. - akonahle ustupim jednemu doplati nato zvysok ... v personalistike vidim dost takych miest, len tiez sa tam zas prijimaju na skrateny uvazok maminy ktore aj nieco maju v hlave a vedia a su ochotne ucit - cize nie kazda len preto lebo je mama... pravo? no... ak sukromne tak praca 365/24/7🙂 ci ty by si chcela pravnika ktory na teba nema cas ked ty riesis nieco realne dolezite?🙂

dai
10. okt 2017

@petrikazuzka pri cerstvom babu je to nieco uplne normalne... daj tomu cas a bude omnoho lepsie - za mna pri dvoch stiham omnoho viac ako pri prvom narocnom... tam som sa do prace tesila lebo som si tam oddychla☹ teraz cakam tretie a vsetci sa tesime a ja uz viem ze to bude pohoda - lietacky akurat rano a vecer kvoli vacsim detom😉 ( teda jasne ak babo bude zdrave a vsetko bude ok - co dufam ze bude...)

ankare
10. okt 2017

@nelinka2009 si jej riadne pomohla, tlieskam 👌

oskvarka
10. okt 2017

no mi sme chceli dietky za sebou a nakolko tiez niesom nastavena byt v tomto rodinnom kolotoci na dlho inak mi preskakuje.. tak som to riesila tak ze sme sa prestriedali s mm na MD .. velmi mi to pomohlo ako psychohygiena aj to ze fizicky si viac oddychnem v praci a pocas tehotenstva tolko fizickych sil pripravenych zasahovat v pripade maleho zlodusika :D.. nie je... ale nie kazde zamestnanie a zamestnavatel pochopi a umozni zene byt v praci len na 8 mesiacou pocas dalsieho teotenstva, ja to stastie mam takze ja som to vyriesila takto... inak ako pisu baby tak od roka ked uz zacnu byt pomaly trochu partaci to bude lepsie... aj ked mne sa pacilo aj obdobie kym babo leliezlo a len pozoovalo surodenca pri hrani... oproti prvemu ktory nemal co tak potreboval stale pozorovat mna :D to bolo ovela viac free... inak 3 hodiny spanku cez den je v celku dost moj prvorodeny dal za celi den asi pol hodku aj to o 10 minutovkach :D... nastastie druhy ho v tomto nenasledoval lebo by to bolo veru asi narocnejsie...

emilia25
10. okt 2017

Vzdy som si hovorila ze 4tu matersku si vychutnam najviac lebo viem ze je to posledna md rd v zivote.no teraz po roku a pol uz ma to fest taha do prace.po tolkych rokoch doma uz trochu vymenit vzduch.ale niekedy si hovorim chcem zastavit cas tento okamih chcem stale hlavne ked sme vsetci doma celkovo to ale ubieha extremne rychlo.rano sa zobudim je pondelok cely tyzden prejde vdaka skole tak rychlo ze sa ani neotoci a je piatok vikend ubehne rychlejsie a mesiace.ved tod bol novy rok a ani sa nenazdame a je uz konec roka.zivot tak rychlo ubehne pomedzi prsty ze toto vsetko uz budu len krasne a usmevne spomienky ked clovek uz bude nezzuby o palicke.ach spomalme.