Ako sa vaše dieťa naučilo spávať?

katka1981
11. jan 2011

Ahojte, napíšte prosím v akom veku ste dieťa učili zaspávať podľa tejto knihy, prečo ste sa rozhodli pre túto metódu, či ste dávali spať dieťa len do jeho postieľky alebo rovno do samostatnej izby, koľko pokusov ste mali (píšte aj keď sa vám to nepodarilo a nič sa nezmenilo), ako dlho bojovalo vaše dieťa, aké následky alebo problémy, resp. pozitíva vám to prinieslo. Ďakujem.

Príklad: dcéra 13 mesiacov, nevedela spávať bez toho, aby ma držala za ruku, dávala som ju do spálne k nám do jej postieľky, vyšlo to na prvý pokus, bojovala 5 nocí, následky žiadne, teraz prespí celú noc.

primaa
11. jan 2011

ahoj neuveris, ale prave sa zacinam riadit podla tejto knihy... 🙂

syn 15 meisacov, kojeny, v noci sa budi kazde 2 hod. na kojenie, vecer zaspava-l na prsniku pri mlieku, v noci to uz iba viac-menej zneuziva iba si dudka, stava sa ze spava medzi nami, ked ho cchem prelozit, cakam kym zaspi kedze sa stale prehadzuje, ale ja zaspim skor nez on, takze od polovice noci spava medzi nami...

zacala som sa riadit podla tejto knihy asi pred tyzdnom - vecerne zaspavanie bez mlieka (nepisem o noci a dennom zaspavani, iba o vecere), ale hned na druhy den ochorel, takze tyzden sme zaspavali tak ako bol nauceny, ale choroba mu uz ustupuje

a dnes som ho dala o 11.50 do postielky, zaspaval asi 20 min. - mrncal a rozpraval si, ale neplakal a ked uz zacal plakat viac, chcela som ist za nim po 3 min. ale prestal, takze dnes uspech zaspal sam po 20 min. prvykrat a cakala som ze to bude tazsie, ale vobec nie, tak dufam, ze sa nam bude darit aj nadalej,

vcera vecer som ho chcela ulozit este po starom zvyku, bola som pri nom pol hodinu a stale vymyslal, nastvala som ulozila do postielky, plakal asi pol minuty a behom minuty aj zaspal a takto isto to bolo aj red tyzdnom....s tym ze som ho iba ulozila do postielky plakal ani nie minutu a spal ako drevko...takze mame za sebou 2 vecery a uspesne

noc - toho sa obavam najviac, to som este neskusala, lebo este nie je uplne fit a nechcem ho hnevat ked je chory, ale neviem ako to mam urobit, ked postielka je vedla manz.postele a ako splnit tie casove intervaly...mam odist z izby aby ma nevidel? neviem si to celkom predstavit, alebo ako to sparavit, ked ja byvam hrozne vycerpana z tych nedospatych noci a mam problem sa sama prebrat a este nie sledovat hodiny a minuty...neviem ako na to skus prosim ta poradit ako si to robila ty dakujem

ale musim uznat ze ta kniha ma fakt nieco do seba....ale zacnem skusat uz pomaly aj nocne prespatie

maryanna
11. jan 2011

ja mám tu knihu od hora dole prečítanú viackrát, pomohla nám výborne, odporúčam Ďalej, človek sa dozvie o fázach spánku a kadečo, čo pomôže vyriešiť spánkové problémy, prípadne zlozvyky rôzne...
my sme mali problém len ten že malý od polroka nechcel spať cez deň v postieľke, nevedel zaspať, za 3 dni krásne spal..
odporúúúčam

rainee
11. jan 2011

dcerka mi zacala krasne zaspavat a prespavat celu noc bez krmenia nieco pred jej 1.rokom. nasa spokojnost trvala mozno 2 mesiace, najnovsie totiz chyta totalne hysaky uz ked len vidi postielku, nie to este ist spat ☹

bubelko
11. jan 2011

@katka1981 ja som si knihu precitala este pred narodenim prveho syna. dostala som sa k nej nahodou. ako pise maryanna, dozvedela som sa vela o spanku, spankovom rezime a comu sa vyvarovat. ja som od narodenia deti ukladala do vlastnych postielok, od 2-3 mesiacov bdele. krasne sa naucili zaspavat same - bez placu. pri mladsom som potom este podla knihy postupovala pri uprave nocneho kojenia. vsetko prebehlo v pohode a bez velkeho placu.
knihu odporucam precitat - clovek nemusi pouzit vsetko, ale vela sa dozvie 😉

babulina
11. jan 2011

ja som aplikovala len pri dcere, ked mala asi 8-9mesiacov, bolo to priserne, vystresovana mala aj my, kniha isla do kosa, nakoniec sa naucila sama spavat vo svojej izbicke ked mala asi rok a tristvrte uplne bez problemov, mne sa pri zmienke o tejto knihe jezia vlasy popravde

bublinkajasminka
12. jan 2011

ja som to praktizovala na dcerke od jej 4 tyzdnov, ked zacinala byt predlsia a v 6 tyzdnoch uz zaspinkavasla bezproblemov sama a je to tak doteraz 🙂 🙂 bude mat tri roky, od dvoch mesiacov prespala noc a davno spinka sama v izbicke - odporucam 😉

benne
12. jan 2011

ja som najprv o knihe čítala len taký "výcuc" v časopise, kde bola hlavne opisovaná metoda kontrolovaného plaču... moja mama ju praktizovala na nás, ani o tom nevedela 😉 takže som takto začala u dcéry... ale asi 2x mala obdobie, že som musela zaspávať s nou, to som akceptovala (hoci raz to trvalo tuším až niekolko mesiacov - lenže mala som len ju, manžel aj tak večne v práci, tak mi to nevadilo), Dcéra má 3,5 roka, už dva roky zaspáva večer výhradne sama (cez den spávala sama aj počas tých období), a asi mesiac spáva sama v izbe - kedže chodieva v noci cikať, tak sme ju tam nejako netlačili...

ku knihe som sa dostala až tu na MK a prečítala som ju jedným dúškom... syn je trochu tvrdší oriešok... dokázal revať aj hodinu bez známok kapitulácie... takže momentálne neriešim, skúšam ho dávať samého, ale väčšinou ho aj tak musím dať k sebe do postele, on ma musí za niečo chytiť a potom do minuty zaspí... je to teraz pre mna jednoduchšie... no ak mám viac času, tak ho dám do postieľky, nahnem sa a držím ho za ruku - najprv to bola dlan položená pod jeho lícom a takto zvykne zaspať - ale ani to nie vždy... Kedže mu idú stále zuby, tuším všetky naraz, či čo 🙄 tak mu zaspávanie so mnou ešte budem tolerovať...

ginger_fox
12. jan 2011

Priznam sa, ze moj syn so zaspavanim a nocnym spankom nikdy nemal vaznejsie problemy, teda ak odratam obdobie cca 3 mesiacov, ked cez den spaval zasadne v kociku 😝 Ked vsak mal tych 8-9mesiacov, tak z jedneho pitia mliecka nadranom, boli naraz dve pitia, pripadne tri a nezdalo sa mi, ze s tym ma v plane prestat. Tak som sa tu na MK zacitala do for o spanku a jedna mamicka mi tu knihu poslala v .pdf formate. V zasade mi nepovedala nic nove, lebo odbobne veci mi tvrdila moja mama, tato kniha mi skor objasnila, ze preco. Priznam sa, ze som sa neriadila strikne podla nej, davala som aj tie "materske reflexy", no faktom je, ze po tyzdni syn prespal prvykrat celu noc.

vierasab
12. jan 2011

My sme tiež hľadali spôsoby, aby to naše zaspávanie bolo lepšie. Naša malá, len na rukách, pri maminke. Keď mala 13 kg, už som to nezvládala, kúpili sme túto knihu. Nadšením som ju zhltla, a ideme na to, presne podľa návodu. Nakoniec sme zvolili metódu, nechať tak a po tých daných stanoveným minútach sme tam chodili. Hrôza, v živote som si nemyslela, že 7 min. je tak dlhých. Revala, revala, neprestávala, na celý panelák, a my sme tam prišli a zasa, spinkaj, ukľudnili, odišli, a nanovo. Nakoniec sme to vzdali, lebo malá bola na pokraji hystérie. Druhý den, bol ale už lepší, aj ked nevie zaspať stále sama, a vždy sa tam objaví nejaký problém, ako zúbky, očkovanie, alebo choroba, už iba vytvalo stojí v postielke a vyspevuje Oli Oli Janko. Po únavnej hodine sama zaspí. Ale noc sme ešte poriadne celú neprespali. Takže neviem, niečo z tej knihy sa dá, ale myslím, že aj hodne záleží na temperamente dieťaťa. Mne sa najviac osvedčilo, nechať ju cez den, vyhrať, vyblázniť, unaviť. Zaručene sama zaspí, za chvíľu, a pekne spinká celú noc, a zmenili sme na noc mlieko, dávame Sunar complex. je oveľa sýtejší a malá po ňom spí aj 9 hodín v kuse.

mrauco
26. jan 2011

ja to skusam treti den. maly ma 10 mesiacov, vcera, teda na druhy den prespal cleu noc, ale den je hroza. Doobedu od tej desiatej este ako tka hodinu poslpi , rpedtym reve ajdesat minut ale poobed eo druhej to nema konca ked zaspi po 4étich minutach po polohodke sa zobudi a reve reve a mozem si chodit v tych intervaloch,ked s auz cela klepem od nervozity, ako sa trapi. NErozmumiem, z enoc je ok a den je plny placu, ci pri spanku ci len tak. Asi idu zuby, ale tpeloty nema a tam pisu, z epokracovat, ja neviem, des. je pravda, ze sa u babky naucil lozit po rukach ☹

bosoriak
26. jan 2011

Moja mala ma dva roky a teraz zacala zaspavat sama. Od tych 4 mesiacov spala sama v izbe, ale uspavala som ju. Neviem, pre mna to boli krasne chvilky, ked sme sa drzali za ruku a ja som si pri nej citala v izbe. Spi celu noc od 10 mesiacov, takze som s tym nemala problem.
Pred tromi dnami sme skusili, ci jej to pojde aj samej, dala mi papa a otocila sa na brusko a zaspala. Bez jednej slzicky.
Pri druhom uz asi nebudem moct byt takato makkota, ale ja na to naozaj rada spominam.

salvinka
13. feb 2011

viem ze som trosku mimo, dufam ze ma za to nezozeriete, ale nenajde sa kocka co by mi preposlal tu knihu? 😵 😵 😵

atrami
13. feb 2011

knihu som nečítala. Najstarší syn zaspával hrozne, prostredný syn celkom dobre, najmladší zoberie plyšáka a ide spať. Spi s nami v posteli, drží ma za ruku, ale inak v pohode. Starší synovia z toho vyrástli a nezobudí ich ani tank, tak dúfam, že toho krpca to držanie prejde.

andrea142
13. feb 2011

ja som tú knihu prezrela iba zbežne ale neriadila sa podľa nej, dcérka zaspávala na našej posteli tak že som ju držala za ruku a keď zaspala tak som ju prekladala do postieky, keď som zistila ,že čakáme druhé ,tak som to začala meniť, .......................hoci aj predtým som už chcela len som sa do toho nevedela dokopať . ...............nepostupovala som podľa knihy ,lebo som nezniesla keď malá plakala. tak som začala tak ,že som ju dala do postieľky a držala za ruku, po pár dňoch sme prešli na druhú fázu ,že som ju nechytila za ruku len si ľahla na posteľ a jej dala do postieľky obľúbenú hračku,boli menšie protesty ale nie plač 🙂 ...............po nejakom čase ,keď som už na nej videla ,že nenástojí na tom ,aby som si ľahla na posteľ vedľa ale otáča sa hneď za bábikou ,prešla na tretiu fázu 😀 po uložení do postieľky som vyšla z izby......zaspí sama a prespí celú noc. ........................... a zvládli sme to bez plaču. .........................

jaruska6
13. feb 2011

Kočky,aj ja by som mala záujem o knižku,viete mi ju niektorá poslať?Ďakujem.

kamajka
14. feb 2011

Ja som o tejto knihe nevedela nič pri prvých deťoch, s dcérou o bola katastrofa so synom som si už v hlave nejakú takú metódu vymyslela sama- podobnú tejto...... nikdy nemal problém so spánkom 🙂 . S najmladším som sa dostala k tejto knihe náhodou tu na MK, ale už mi ju nebolo treba, ja som na to prišla sama ako sa to robiť má, a poradila mi trochu aj mama 😝 . Ale je super si ju prečítať, veľa vecí podľa mňa v nej platí, nie všetko, ale veľa určite áno. 🙂

kralicica
14. feb 2011

kto chce poslat knihu, napiste mi do spravy mailovu adresu 😉

lloret
17. feb 2011

Ahojte,ja len co tak pocuvam a citam tak:asi je lepsie ucit dietatko zaspavat v skorsom veku.my mame 6.mes.synceka,prezili sme si 3 mes.koliky ale poriadnej a vzdy zaspava na prsniku,inak sa neupokojil a po NENORMALNOM kolik.placi sme boli radi,ze vobec konecne zaspal.V noci sa od narodenia budi cca kazdu 1 a pol hodky.Zufalstvo?! ANO,obcas :( a nenormalna unava.Vzdy ked sa odhodlam,ze vyskusam to zaspavanie podla tej knihy tak to nevydrzim a vezmem si ho do narucia.Ale nas vie straaasne,ale straaasne skriekat 🙂))))) Teraz obcas lutujem,ze som to neskusila praktizovat skor.No co uz :(

vivien6
10. mar 2011

ja to chcem akurat dneska prvy krat vyskusat,knihu som preciala len tak zbezne na internete,par rad tu od maminiek takze uvidime co to vynesie..mala ma rok,skor som sa neodhodlala nato,lebo je nervacka,a dokaze plakat aj hodiny plakat.. my sme si tiez prve 3 mesiace prezili hrozne obdobie,plakavanie celu noc,uspavanie len na rukach,potom sa to troska upokojilo,no pravidelne som ju musela hodiny uspavat v postielke,plakavala,zdvihala sa,a to som bola cely cas pri nej,nevie inak zaspat,musi lezat na bruchu a drzat za ruku,v noci ked sa zobudi postielka nehrozi,kazdy den si ju musim bravat ku nam.... odhodlala som sa na dnes,citala som aj jeden casopis,tam pisala jedna doktorka,takze vyskusam.. 🙂

danula.ch
10. mar 2011

my to uz mame za sebou. maly mal koliky, tak sa odmalicka naucil zaspavat na prsniku, po 9. mesaci potreboval predtym uspat na rukach a az tak papal, co sa ale postupne zhorsovalo. okolo 10. mesiaca potreboval aj 2-3x takto ze na rukach-prsnik-......uspavanie sa predlzilo aj na 1,5 hodiny. a to pri dennom aj nocnom spanku. do toho sa zacal v noci budit 6-10x a ja som odpadavala od unavy, ruky a chrbat som si ani necitila. v 11. mesiaci som to vzdala a vyskusala som tu metodu. najprv len v noci, po 2. tyzdnoch aj cez den, radsej postupne
1.noc 1,5 hod. plac
2. noc 45 min. plac, ale uz oooovela miernejsi
3. noc 15 min. mrncanie
4. noc 5 min. mrncanie a odvtedy uz len nespokojne zamrncanie ked som odchadzala z izby
a to nehovorim o tom, ze od prvej noci sa budil ovela menej casto a po tyzdni sa zobudi uz len 1x nadranom. vtedy si ho zoberiem k sebe do postele a este chvilu si pospime, ale bez uspavania, zaspi sam 🙂
kvalita jeho aj mojho spanku je niekde celkom inde ako kedysi 😉

sakura77
11. mar 2011

ja som s obomi zacala okolo 6.tyzdna(pri prvom som nic o tom nevedela,ze nejak kniha,a proste tak intuitivne som s tym zacala),prve dni som ich dala do spalne,pusa,cumlik,zhasla,odisla,po chvili rev,po chvilke som tam isla,dala cumlik,alebo len pohladkala a odisla-nikdy som nezasvietila ani nevyberala z postielky,prve noci im to trvalo aj 10 krat som isla,ale do 7-8 dni obaja v pohode,ani muk.... 🙂 😉
takze ja doporucujem zacat hned ako si nastavi rezim spania den-noc aspon troska,u nas to prebehlo uplne bezbolestne ,ziadne hodinove revy....

drobik1
11. mar 2011

ja som sa ziadnymi knihami neriadila.. 🙂 naucila som obe deti spavat same od malicka..tad dcera ta spala sama od 1 roku v izbe a syn ma vlastnu postielku ale spi s nami v spalni..no problem zo spanim nemame..ani na obed ani vecer..vypyta sa sam a lahne a do 5 minut je k.o. 🙂

kakajka
11. mar 2011

moj syn bol od narodenia velmi placuce dieta, hlavne v noci a bez priciny.. ked asi po neskutocne unavnom roku v noci neplakaval, rozhodla som sa,ze ho dame s postielkou do vlasntej izbicky a podla tej knizky ho konecne "naucim" spat.. prvu noc plakal asi tri hodiny (jasne, ze s prestavkami, ako som tam podla urcenych intervaloch chodila), potom od unavy zaspal.. na druhy den zostal chory a isli sme na atb.. ked sa vyliecil, skusili sme to znovu, zase cele noci preplakal, no asi po tyzdni prespal celu noc.. trvalo to tri dni a opat ochorel.. takze som si ho zase zobrala k sebe do postele a zacal ten isty kolotoc.. potom ma "osvietilo" a ja som sa na tu knihu totalne vykaslala.. uspavnie maleho som si doslovne uzivala, ved som mala len jeho! ked sa naucil rozpravat, bolo to o to zabavnejsie, pretoze pri zaspavani mi porozpraval take veci a take hlasky, ake som cez den vobec od neho nepocula.. to, ako sa ku mne tulkal, ked mal tesne pred zaspatim, si zapamatam na cely zivot.. teraz ma tri roky a pekne si nechal vysvetlit, ze ta izbicka je jeho, aj ta postielka je jeho a ked z nej v noci odide, je jej smutno a potom musi plakat.. vsetko prejde, kazde dieta raz pochopi, ze ma spinkat same vo svojej izbicke.. ale vrati vam nejaka kniha tie najutlejsie roky vasho dietata? ked ste ho mohli spoznavat? raz deti vyrastu a jedine, na co si spomeniem bude to, ako som ho super naucila spavat same??? 😒 teraz cakame druhe babo a ani ma nenapadne mysliet na nieco take, ako "naucit ho spat".. mali by sme aj my respektovat poziadavky nasich deti a nie len stale prikazovat a robit im presne rezimy a plany.. ved prave to sme nenavideli na nasich rodicoch, no nie?

booklover
14. mar 2011

ja som knihu citala kvoli svojmu rozhladu 🙂 prve dva mesiace po porode som pocuvala rady ostatnych, odvtedy sa riadim dcerou. siahodlhe place zmizli (reflux-nosenie vo vzpriamenej polohe). po skoro dvojhodinovom blazneni na suchu aj vo vode je vecer dost znicena. zaspi na prsniku, alebo sama polozena medzi nami. budenie v noci: 3-4 mesiac 3x, 5 mesiac 2x, 6 mesiac 1x, 7 mesiac+ ziadne nocne budenie. v postielke nespala a budila sa. medzi nami v manzelskej prespi celu noc. vyhovuje nam to vsetkym. mne sa osvedcilo riadit sa dcerou. pri horuckach, bolestiach, nervozite ak nic ine nezaberie, pritulenie na srdce (ergo nosic) zabera 100percentne a rychlo 🙂

chrumen
14. mar 2011

knihy sú síce múdre ale všetko záleží od dieťatka 😉 ja som už od prvého týždňa učila malú na spanie v postieľke, bez nosenia na rukách, kolísania a podobných vecí .... zabralo a malá bez problémov sama zaspí v postieľke 🙂 čo sa mi osvedčilo je dopriať dcérke všetky tri denné spánky , najprv som si myslela, že to bude veľa a v noci bude vyvádzať ale naopak - čím viac si oddýchne cez deň tým pokojnejší spánok má v noci - už v pohode prespí aj 8 hodín 😉 ale samozrejme nesilím to, neukladám ju pokiaľ sama nechce okrem večera - do postieľky ju ukladám hneď po večernom kŕmení, chvíľu si ešte reční, pomrnká ale do 10 minút väčšinou zaspí

ncora
14. mar 2011

Ahoj ja som tu knihu necitala a maly spinka od narodenia v svojej posttielke so mnou v izbe...celu noc spinka asi od 6mesiaca....sam sa vecer vypyta spinkat ja ho odnesiem do postielky poviem dobru noc zahasim svetlo a odidem....obcas zavola mami ale nejdem k nemu a on sam sa pohra s macikom a zaspinka a idem ho skontrolovat az tak o dve hodinky. Spinka celu noc a tak 6:30 pocujem budicek Mami mami... 😀
Obcas ked sme niekde mimo domu a nieje postielka tak spinka so mnou v postely ale nevyspi sa tak ako ked je v postielke

katkatt
17. mar 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom spankovych zvykov. Odkedy som syna odstavila v noci (cca. 3-4 tyzdne dozadu), zacal "vstavat" rano o piatej. Zobudi sa a uz ho nijakym sposobom neuspime. Vecer chodi spavat normalne, t.j. okolo osmej, o pol deviatej uz zvacsa spi. Cize spi v noci 8-9 hodin, co sa mi zda na 20 mesiacov malo, myslim, ze norma je viac. Na obed ho ukladam 11.30 (viem, ze by zaspal aj skor, ale nechcem mu posuvat cely den...) a okolo druhej, tak po 2 hodinych spanku som ho zacala budit, lebo mal tendenciu dospavat tie noci, ale zatial sa efekt v podobe dlhsieho nocneho spanku nedostavil. Ked bol kojeny, sice sa v noci casto budil, ale spaval aj tych 10-11 hodin do siedmej rano. Da sa s tym rannnym vstavanim nieco robit? UM nechce, MM uz nemam, aby sa nasytil a zaspal, neviem, co robit. Nezda sa mi, ze by mu ten nocny spanok stacil, inak by sme teda vstavali piatej, co uz.

kdezee
18. mar 2011

@katkatt no ja mam presne to iste..v noci uz vyse tyzdna nekojim a zacal sa mi teraz (par dni dozadu) budit o piatej..alebo pred piatou.este lepsie 😀 ale moj spi uz o pol 7 az siedmej..ja dufam ze to za daky tyzden vymizne ale ak nie tak neviem neivem..o piatej sa mi velmi stavat nechce 😀

radulka77
1. jún 2011

Ahojte, čítam pozorne čo ste popísali, no ťažko sa porovnám v niektorých prípadoch keď nepíšete aké staré máte detičky.. teda ak sa naučí zaspávať 1,5ročné dieťatko samé tak to je už podľa mňa načase, ale pekne po poriadku: Mám 3 ročnú dcérku, ktorú som podľa tejto knižky začala učiť zaspávať asi ako 4 mesačnú, bola pokojné dieťatko, koliky žiadne, nepotrebovala nosiť na rukách kôli odgrgnutie ani nič podobné, aj keď prvé 3 mesiace zaspávala buď na rukách alebo pri kojení, no potom som skúsila zaspávanie v postielke podľa tejto knihy a veľmi rýchlo s malými protestami sa naučila a okrem pár období (zúbky, nočné mory, choroba) keď sa budila a chodila k nám do postele, spáva krásne vo svojej postielke celú noc. Od 1,5 roka vo svojej izbičke. No problém mám s mladším synčekom, má 10mesiacov, skúšala som ho učiť zaspávať v postielke ako 5mesačného, lebo on mával koliky do tých 3m. a vačšinou zaspal pri kojení aj keď sa niekedy budil na odgrgnutie ale potom spinkal ďalej, no potom ochorel a tak zo zaspávania v post. nebolo nič mal dlho soplíky ktoré mu zatekali a potom zase zúbky a teraz keď by som ho chcela znova učiť spať..nie pretože mi nevyhovuje uspať ho na prsníku ako si niektoré vykladáte, že chceme deti terorizovať alebo čo, to kôli tomu, že verím, že je to pre neho lepšie, keďže sa potom v noci často budí, že nemá tie podmienky ktoré mal pri zaspávaní.. a to potom ma "vycicia" na komplet až ma bolia prsia, čo som doteraz veru nepoznala.. ☹ už ma to jednoducho unavuje že sa takto budí, skúšala som už aj to skracovanie času kojenia v noci, ale to fungovalo tak keď mal 6 mesiacov a začali sme s príkrmom, bol sýtejší a vydržal a papal len 2x v noci, no ale teraz sa budí aj každé 2,5 -3hod. čo ma hrozne vyčerpáva.. už toho mliečka nie je ani toľko a on len ťaháááá.. keď mu chcem dať cumeľ miesto prsníka tak začne protest a to si nemôžem dovoliť nechať ho plakať keď mám vedľa v izbe staršiu dcérku, aby ju nezobudil! 😢 no som dosť zúfalá.. každopádne dnes som ho skúsila podľa knihy zase nechať vyplakať ale na poobedné spanie a to boli náreky.. hrozné on sa tak začne jedovať.. najhoršie je že čím dlhšie sa zlostí a plače tým ťažšie je ho potom ukludniť.. no keďže sa musí do 16,00 vyspať lebo potom idem po malú do škôlky musela som ho nechať "bojovať" len do pol 3 aby spal tú hodinku aj pol. No a tak som začala že teda v postielke ideme spinkať.. no ležať ani za svet! postaví sa v postielke a keď zistí že som preč tak spustí najprv protestný plač taký akoby sa sťažoval, a potom to graduje.. tak som chodila najprv 3x 3min., potom 3x 5min. no a k 7min som došla a musela som to vzdať zobrať ho k sebe, no už bol taký rozfňukaný že sa nešiel upokojiť ani v mojom náručí.. dala som mu čajík a na flaške zaspal.. no neviem ako to bude ďalej, mám proste pocit, že asi nie každé dieťatko sa takto dá naučiť zaspávať.. alebo ak máte ešte nejakú inú fintu prosím poraďte 😒 a @katkatt podľa mňa by ste mali skúsiť dať malého spať trošku neskôr a cez deň asi tiež kratšie aby spal v noci dlhšie, lebo potom si to zrejme vynahrádza obedným spánkom.. 😉

mireag
1. jún 2011

Moj syn spi v postielke vedla mna uz od porodnice a ocividne sa mu to paci. 🙂 Zaspavanie na rukach bolo len raz, ked mal niekolko tyzdnov, inak to nepozname. Ukladam ho bdeleho, nieco si porozprava, niekedy pokrici - ked je uz velmi unaveny a zaspi. V noci ho nakojim, dam do postielky a spi. Praktizovat sme zacali tuto metodu, ked mal asi cca 2mes. Nebol s tym nijaky velky problem, ale musela som sa strasne ovladat, aby som ho nevybrala z postielky, ked mal nervu, ze ho nikto neberie. Cez den by som si k nemu nemohla ist lahnut, lebo na to nie je zvyknuty a nezaspal by - kukal by na mna a rehotal sa. 😀 Teraz som ho napr. ulozila a zaspal za 2min. Pevne verim, ze nam to vydrzi, lebo clovek si velmi rychlo zvykne. 😀