Ako naučiť 7 mesačné dieťa spať mimo kočíka?

6. apr 2022

Ahojte mamicky, prosim poradte ako ste naucili dieta cez den spat mimo kocika. Mame 7 mesacneho a spi len vonku v kociku, alebo v hojdacke. Lenze v tej posledny tyzden uz tiez reve, chce sa mu spat, ked ho uspim na fit lopte za 1 minutu spi, ako nahle ho polozim do postielky alebo hojdacky, rev, takto uspavam aj hodinu a ked sa horko tazko podari spi 20 minut. Ja s nim nemozem chodit von 3x denne aby spal. Musim mu varit prikrm, ist na wc… lebo ked nespi, polozit ho je velky zlocin sprevadzany mrncanim a placom. Chodim s nim 2x a sme aj 3 hodiny. Lenze… musim stale chodit, hned ako sa kocik co i len na 10 sekund zastavi rev. Poviete si, tak som si ho naucila, nie je to pravda, ale bol schopny revat aj 12 hodin takmer nepretrzite, tak aspon takto sa podaril spanok. Ja ale uz nevladezem behat hodiny po vonku za kazdeho pocasia. Idu mu zuby, ale to idu uz od 4 mesiaca ( uz ma 6) a doobeda mi vzdy aspon hodinku pospal. Dalsia vec je, ze hoci je unaveny, vybera si dudlik, potom za nim place a divadlo…. Ako ste to riesili vy?

amelie2017
6. apr 2022

U nas to bolo pri prvej dcere take iste. Az na to, ze ona aj v noci. Min 3 krat do tyzdna som chodila kocikovat alebo ju mala v nosici aj v noci 2-3 hod. A to som robila na plny uvazok. Skusali sme vsetko, u nas pomohlo len vydrzat. V 10 mesiacoch nastal uplny zlom a prespala mi doma 2 spanky po 2 hod a v noci spala len na 1 alebo ziadne zobudenie.
A napr. na balkone by ti nezaspal? Pripadne kupit tu raketu na kocik, nech sa stale natriasa. Alebo sa skusit zatat a vydrzat 2 tyzdne a mozno si zvykne. Lahnut si k nemu a tak.
Inak ja mam teraz 9 mesacneho a cez den spi toez len v kociku, ale nastastie doma. Uspim ho a zaspi, aj ked teda len na pol hodinu. A jeden spanok dlha prechadzka, to potiahne tak hodinu a pol

rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
060106
6. apr 2022

Fu ha tak to budes mat tazke no jedine dat dopostielky a ci place alebo nie nechať ho tam nasa ma v postielke taku malu svietiacu a hraciu gulu a to jej pomaha zaspinkat

matkahelka
6. apr 2022

a raketa na kocik nepomoze? daju sa tam nastavit rozne stupne vibracie. moja 3-mesacna tiez spi len vonku, ale mne staci dat ju na balkon, nemusim s nou hybat.

autor
6. apr 2022

@amelie2017 uvazovala som nad tou raketou, kamaratka ju ma, ale zda sa mi to pre neho dost slabe, aby pri nej spal. Ten balkon som skusala, ale aj to vie, ze stojim na mieste a zacne mrncat, fakt musim aktivne chodit hore-dole a to potom pekne spinka. Vecer tiez uspavam v kociku a potom ho prelozim do postielky, ale budi sa niekedy aj kazdu hodinu. Urcite su to aj tie zubky.

autor
6. apr 2022

@matkahelka to by mi nespal, musim behat ako sarkan hore-dole😕

autor
6. apr 2022

@rudolfko0 mal tak nastaveny rezim, doobeda kratky spanok v hojdacke ( tu teraz uz nechce) a poobede dva spanky vonku. Vecer chodi spavat okolo 20h ( uspavam v kociku 😄). Ale cez den nespi viac ( vsetky 3 spanky) 3 1/2 hodiny.

marzuz89
6. apr 2022

Zle sa to pocuva, ale ano, je tak nauceny, a kym sa nenauci inak, nepojde to. Nech je ten dovod akykolvek, ale je naozaj nauceny na fitloptu a pohyb. Deti musime naucit spajat spankove cykly, precitaj si nieco o tom ak chces. Ak zaspinkava v pohybe, fitlopta, kocik atd, tak ten pohyb jednoducho vyzaduje aj pri prechode cyklov. Preto sa ti budi a nic ine nezaberie, len zase donemoty pohyb.

Deti som z toho dovodu nikdy neucila na uspavanie pohybom. Vdaka tomu vacsinou neboli a nie su ziadne problemy a pekne zaspinkali. Po odstraneni dalsich problemov. Lebo na zly spanok tym detom zarabame vzdy my. Ak samozrejme ich netrapia bolesti alebo ine zdravotne obmedzenia narusujuce spanok. Len to treba najskor prijat. Vela mamiciek sa totiz hned urazi, ked sa povie, ze si deti na sposob zaspavania ucime same a ked ich naucime na fitloptu, nedokazu zaspinkat inak. Ale takto to naozaj funguje a dokazeme tomu pomoct zase len my 🙂

rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. apr 2022

@marzuz89 mne je jasne, ze si na to zvykol a vyzaduje ten pohyb, ale on fakt inak nevedl zaspat. Skusala som inak a chuda preplakal cele hodiny. Bolest ma urcite, vychadza mu jeden zubok po druhom. Ale zial ani na to takmer nic nezabera. Ani Panadol dokonca, fakt nic🙁 Ked ho nosim a ukazujem veci, hracky… vtedy je spokojny a zabudne na zubky. Ma 7 mesiacov a 6 zubov a vidiet ako sa tlacia dalsie, to bude mat rok a asi vsetky zuby😄

autor
6. apr 2022

@rudolfko0 s cesnakom? Ako presne mam to mliecko pripravit? Nie je cesnak tazky na brusko?

kkovacovak
6. apr 2022

Je tak naučený takže keď budeš stále ustupovať tak nič nezmeníš. Skús neísť pár dní von nech sa donúti spať doma. Daj ho do postieľky a hotovo. Zakaždým keď vypadne dudel tak mu ho choď dať aj keby si tam mala ísť 50x. Najlepšie nech ťa nevidí. Má niečo čo si spája so spánkom? Moja malá keď jej dávam čapičku, dudlík a dám jej mojkáčika tak vie že sa ide spať a hneď zatvára oči. Dávaj mu nejakú konkrétnu hračku, dečku, plienku alebo niečo také a nauč ho že keď to dostane tak ide spať. Dodržujte režim. Nemá moc veľkú postieľku? V kočíku má stiesnený priestor tak možno mu to práve vyhovuje. Odstráň všetko čo ho môže zabávať a daj mu niečo okolo hlavy aby mal pocit ako v kočíku. Pripadne ak má v kočíku fusak tal ho vyber a dávaj ho do, postieľky.

tulipanicek
6. apr 2022

Dva mesiace to nebudú zúbky. V 4 mesiacoch plus mínus prebieha 4 mesačná spánková regresia. Ak sú to zúbky, je to na výrazne kratší čas. Plus strihanie ručičiek do ust od 3-4 mesiacov je úplne normálna súčasť vývinu.
My sme sa naučili v 4 mesiacoch z kocika na postielku. Lebo bola zima, fucalo, pršalo. Ľahla som si, pritulila dieťa a stále hojdala na posteli. Postupne sa naučil. Zo začiatku spal krátko ale to sa upravovalo.
Btw tiež som si v 3 mesiacoch myslela že už to sú zúbky. Prvý vyšiel vo vyše 11 mesiacoch.
V noci sa ti zrejme budí preto, lebo jeho spánkovou asociaciou je uspavanie v kociku, keďže ho tak večer uspavas. Keď sa prebudí, očakáva kočík a to sa nedeje. Teda že nie je v kociku

amelie2017
6. apr 2022

Ja som sa pri synovi strasne tesila, ze zaspaval sam v postielke. To bolo nieco uzasne. Ale v 5 mesiacoch, akurat, ked su spankove regresie a spanok sa meni nastal y nas kolotoc chorob, stale zahlieneny, doslova sa dusil, tak som mesiac uspavala na rukach, inak to neslo. A ked uz som neskor nevladala, tak v kociku. A ano, zvykol si na to. Ale uprimne, uz to neriesim, som rada, ze spi. Len teda mojho povozim hore, dole a za chvilu spi a kocik moze zastat. A na noc ho tiez prekladam do postielky, nastastoe v noci zaspi v postielke, ako vypije mliecko. Ale niekedy nad ranom, okolo 4.,5. ,,ho musim tiez supnut do kocika na 2 minuty.

elenita
6. apr 2022

Sucitim, mam velmi podobne takmer 8-mes babatko 🤷‍♀️🙈

autor
6. apr 2022

@tulipanicek ano, je tak nauceny, ale ako zvladnut ten plac, ked chce spinkat a nedam do kocika? Vecer ked zaspi v kociku, prelozim do postielky, ale ocka pootvori, cize registruje, ze ide do postielky, ktora nehojda. On nikdy nebol dobry spac, ale po 5 mesiaci sa to teda este zhorsilo. Ma oblubenu kombinezu na vecerne spinkanie, ale aj ked obleciem cez den, tak nespi, len pri hojdani. Postielku ma fakt väcsiu, ale ani on nie je daky drobcek. Do kocika sa coskoro uz nezmesti a ja mam uz teraz vrasky na cele, ako bude zaspavat🙁

kubkovamama
6. apr 2022

Moja tretia robí toto isté,prvé deti spali ako dudky a toto je pre mňa normálne šok.😂 U nás ide jedine prso. Zaspí pri kojeni či chcem či nechcem. Inak tiež jedine v kočíku a musím s ním behať. Nezaspi ani pri manželovi,akoby tušila kto ju vozí. Moc ti asi neporadim,keďže po x deťoch to neviem zmeniť ani ja žiadnymi pokusmi. Iba vydrzat. Nebudeš ho voziť a natriasat na lopte do 15tich😁

tulipanicek
6. apr 2022

Ako vravím. Hojdať ho v postieľke, resp teda v posteli prituleneho k sebe. Ja som mala rovnaké dieťa. Mala som aj Rockit. To trosku pomáhalo. Ale v zime som nemala na toto nervy keď bolo take počasie ako bolo 🤷‍♀️ A tiež nemám spaca doma. Má 2,5 roka a spáva už len 15 minút, inak večer nevie zaspať.

autor
6. apr 2022

@kubkovamama to si hovorim aj, ze raz to prejde 😄

autor
6. apr 2022

@tulipanicek no, vyskusame 🙂 za pokus to stoji, hlavne, ze trosku pospinka. Ale on aj ked konecne na 15 minut zaspi, potom sa tvari opat sviezo a oddychnuto a fici si dalsie dve hodiny.

lucik194
6. apr 2022

kedze je to anonymna otazka:

nepotesim Ta nijako, take reci a rady, nechod von, pritul si ho, daj mu viac jest, daj mu kasu, hladne je, hojdaj ho...... no nam nic nezaberalo, dieta sme kocikovali do jeho 2 rokov vonku, kazdy den, a predstav si ked mala dva roky este aj vtedy spavala v kociku, ale uz nie vonku ale na chodbe....

nasa si revom vyplakala pupok, pokial sa jej kocik nepohyboval bola do minuty prebudena, mohli sme sa na hlavu postavit, prsalo snezilo, chodilo sa stale von..... ale vonku pokial bola v kociku spala 2-3 hodiny. Doma nikdy. Bolo jej jedno kto ju kocikuje, ale musel sa kocik hybat..... takze kocikovali stari rodicia, muz, ja......

ale neboj vyrastie z toho 🙂

autor
6. apr 2022

@lucik194 presne tak, on by si tiez vyplakal asi herniu na pupku a srdce mi neda, ho nechat plakat. Len to, ze clovek doma nic neurobi… aspon to, ze ide leto, lebo v tej zime lietat s kocikom som uz aj ochorela.

autor
6. apr 2022

@lucik194 problem je aj v tom, ze ked nespi non stop na rukach. Ist na wc bez placu je top luxus😵‍💫, to nehovorim, ze jem len po stojacky uz 7 mesiacov a to tiez pri stalom prechadzani sa… keby aspon chrbtica tak netrpela, mavam take bolesti, ze samej mi je v noci do placu.

rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. apr 2022

@rudolfko0 dostava detsky cajik na dobru noc kde je aj medovka. Pravdaze to je babätko ❤️ a nie vec, ved preto mu chcem pomoct. Uz normalne uvazujem nad homeopatiou, lebo toto je jak pre neho tak pre mna neznesitelny stav.

ls56
6. apr 2022

Nosič si neskusala? Porobiš aj v domacnosti a keď sa budeš hybať tak aj zaspí

autor
6. apr 2022

@ls56 hej tam zaspi niekedy, tak ho asi opat vytiahnem🙂 Moze ist aj o separacnu uzkost?

ls56
6. apr 2022

Tazko povedat, ale urcite je to len obdobie. Moja 3 mes tiez spava len v kociku cez den(ale uz aj tam najskor place az potom zaspi), chodime von za kazdeho pocasia. Ale vobec to neriesim, domacnost ide bokom(vsetko robi muz ked pride z prace) obed si objednavam z restiky,popripade navarim raz na tri dni a neriesim. Vsetok cas venujem malej a stale si hovorim ze taka malicka uz nikdy nebude a este mi pride luto ked nadide ten den a zavrie sa do izby a nebude ma potrebovat. Takze len vydrzat,uzivat si to,vytiahnut nosic nech zaspi tam-ty si porobis,on sa zobudi pohrate sa,mozete ist von-hotovo.

autor
6. apr 2022

@ls56 takto som to robila, kym nezacal papat prikrmy. Hipp a spol. mu nerobi dobre, kaka z toho zelene, takze vzdy cerstve kazdy den musi mat. To mas velku pravdu, malicki su len raz ❤️

ls56
6. apr 2022

Alebo ho supni do jedalenskej stolicky vedla teba kym mu budes chystat papat. Dajaky sposob musi predsa byt 🙂 skusaj ale rozhodne to pojde a ked nie tak si chvilu pri hrackach poplace, no co musia aj plakat🤷‍♀️