Ako na prechádzku s dvoma psami a bábätkom?

ynett
18. feb 2014

Ahojte, mám otázku na tie maminy, ktoré majú dieťa a dvoch a viac väčších psov. Rozmýšľam nad tým ako to urobiť keď budem potrebovať venčiť a budem doma sama aj s novorodencom. Nebude sa to stávať často ale ak by sa náhodou partner v práci nečakane zdržal alebo tak. Môj plán je taký, že kúpim nosič (asi manduccu) a bábo budem mať v ňom a pôjdem venčiť. Len som myslela, že budem s nimi chodiť aj na dlhšie prechádzky aj s babatkom v kočíku, ale to asi nebudem zvládať bo by som potrebovala aj tri ruky 😉 , budem musieť privziať partnera 🙂 ako ste to riešili?
Len pre info, svoje psy nadovšetko milujem a rozhodne neuvažujem nad tým dať ich preč. Len pre istotu, ak by tento príspevok vyznel týmto smerom 🙂

natuska87
18. feb 2014

Neviem, ci Ti moja rada pomoze...pride mi to az moc, ale preco nie...skus tzv.ohlavku na psa,vtedy pes nema sancu tahat a vybocovat z chodu.Skratka musi ist vedla Teba...ja som mala velku fenu, na skrtiacom obojku ma vlacila, bola som unavena ako kon.Skrtiaci obojok neuznavam, lebo v konecnom dosledku musim vynalozit silu ja a bojovat proti vahe psa.S ohlavkou uz nemam ziadny problem.Pri vacsiom psovi vyjde asi na 10 eciek.

mimla
18. feb 2014

Tvoj nápad s nosičom sa mi páči. Ako to ide s veľkými plemenami neviem, ale s malými psami sa to robí presne tak, ako plánuješ. Dieťa do nosiča a do každej ruky vodítko a ideš. Mám vyskúšané. Akurát okolie škarohlídi.

d_anica
18. feb 2014

My máme nemeckého ovčiaka a jazvečíka a kým bol syn bábo bolo to v pohode. Chodila som s kočíkom aj s manducou. Psov vždy vodím v jednej ruke, ovčiaka bližšie pri ľavej nohe, jazveca z vonkajšej strany. S ťahaním problém nemám, idú pri nohe. Keď sa dalo púšťala som ich na volno. Prechádzky začali byť o nervy až keď syn začal chodiť, vôbec nechcel byť v kočíku ani v nosiči. Teraz už je to zase lepšie.

ynett
autor
18. feb 2014

no moje psice sa nejako extra neťahajú, ale keď náhodou ide pes okolo tak určite potiahnu a tam ide skôr o to že dokopy majú 75 kg a to jednou rukou neutiahnem. Uvažovala som aj nad tým, že skôr si ich dám na popruhy ako na objkoch, predsa len sú potom lepšie ovládateľné.
@natuska87 ohlávky poznám ale vôbec ma nenapadli. no uvidím. skúsim ak to inak nepôjde 🙂 škrtiace obojky tiež neuznávam.

hennyinnsbruck
18. feb 2014

Popruhy by som neodporucala, nakolko pes vie este lepsie tahat!! Kym babo neni na svete by som trenovala chodzu pri nohe...

lucinocka
18. feb 2014

s kocikom asi nie, ja mam len jedneho psa a mala som co robit zo zaciatku, motal sa mi popred poza kocik, ked bola pustena z voditka tak utekala za autami, tak kocik ostal na chodniku a ja davaj za psom:D som mala po kazdej prechadzke ze rovno infarkt a porazka :D

sunnysan
18. feb 2014

my mame vlciaka a boxera, 2 fenky, býváme v rod. dome so zahradou, cize von ich chodim skor vybehat a chodim tak, ze ked maly na obed spi, tak vtedy idem tak na pol hodinu, aby mohli byt pustene na volno a pobehali si, maly spi doma v posteli, ale hned za domom mame pole, kde ich pustim, cize nejdem nikam daleko, chodila som niekedy aj s malym, ale to je dost takze sustredit sa aj na psov, aj na dieta a pripadne psov chytit na voditko, tak to riesim radsej takto, ze len ja a psy, pripadne ked muz je uz doma z práce, tak idem az potom, aby mal kto byt s detmi.

dusika11
18. feb 2014

@ynett ahoj precvicuj chodzu pri nohe..mame dvojicky..a mali sme dvoch psov..boxera a spica..obidve moje psie kozy boli dost splasene ale cez tehu som si ich docvicila--ked sa narodili babetka boli na velkom tom dualnom voditku pri kociku....s nosicom by som to neriesila...moze dobehnut iny pes...psia bitka atd---a ty nemas kocik...kocik mi deti chranil keby daco...

ynett
autor
18. feb 2014

@dusika11 no u nás psia bitka nehrozí kedže sme v okolí najhrozivejšie psy. 🙂 takže i keď ľudia vedia že s nimi nie sú problémy tak k nám veľmi psi nechodia. 🙂 našťastie čo sa týka voľného venčenia tak dosť poslúchajú, t.j. ak príde neznámy pes tak si ich privolám a sú pri mne. ešte sa mi nepobili. ťuk ťuk ťuk.
skôr som myslela, že by som ich donútila pri kočíku chodiť na dlhšie prechádzky - kedže sú to lemry lemravé - a tak uvažujem ako to urobiť.

ynett
autor
18. feb 2014

ďakujem všetkým za rady, uvidím ako sa to všetko vyvinie.

standhal
18. feb 2014

ahoj, my mame 2 borderky, ked sa dcerka narodila, tak som chodila s kocikom-v jednej ruke kocik a v druhej chalani na voditkach, ked podrastla tak v manduce, a teraz ma 2r5m a ona musi mat Astora na voditku-starsi kludny pes, a ja druheho, no niekedy ju povodi kadial chce on. Pokial su poslusni a dobre vycviceni ziaden problem.

ynett
autor
18. feb 2014

@standhal no naša staršia tiež bola takto venčená ale nie takým miminom ale postihnutým chlapcom a nechala sebou vláčiť kade tade, podľa mňa to cítila 🙂 takže sa ani nijako neobávam, že by jedna z nich babatku ublížila, samozrejme ale budem na nich dávať pozor 🙂
poslušné sú, odvšadial počúvame aké sú poslušné i keď ja si myslím, že je stále čo vylepšovať a vedela by som si predstaviť aby boli ešte poslušnejšie. budem ešte trošku cvičiť tú chôdzu 😉

kyvetka
18. feb 2014

No hoodne ma zaujala tato tema nakolko mam doma kokricu,ktora prvu polhodku prechadzky je ako odtrhnuta z retaze - nepomahal ani cvicak. Ja sa spolieham,ze pomoze nosic na babo,pripadne,ze ma to bude stat vela nervou kym sa nauci chodit popri kociku,bez toho,aby ho vykotila 🙂

zabkakwa
18. feb 2014

ja som mala 2 x rotvajlera (fenka mi pred mesiacom umrela :/ ) čiže už mám len jedného x rtw a jedného 4,5 kilového zmrdíka :D Veľkého mám u našich na dvore, no každopádne bude chodiť s nami aj naďalej vonku, tiež plánujem šatku a davaaaj do lesa......
a presne ako ti niektorá radila, v žiadnom prípade nie popruhy, dokážu na nich oveľa viac vystrájať, radšej ich čím skôr začni navykať na ohlávku 🙂 a vodiť v jednej ruke...... kým som mala oboch veľkých tak som ich v pohodke udržala v jednej ruke (cca 85kg), ide o výchovu 🙂

mamainprogress
18. feb 2014

@ynett s nosicom je to podla mna naj , jedine v zime by som vahala lebo by si mohla padnut ked je klzko a psikovia potiahnu

ynett
autor
18. feb 2014

@zabkakwa to mi je ľúto 😒

ynett
autor
18. feb 2014

dakujem aj ostatným, budeme cvičiť chodenie pri nohe. jedna je v pohode, len tá druhá je jašivejšia a lepšie poslúcha partnera. 🙂

natuska87
18. feb 2014

@ynett No, popruhy mi pridu narocne, myslim, ze Ta utiahnu....

zuzka_bluzka
18. feb 2014

ja som chodievala na dlhe prechadzky s kocikom a ked som potrebovala len rychlo vyvencit, napr. ked prsalo tak vzdy v manduce, mam psov vycvicenych na slovo takze voditko neriesim, jedine ak by islo oproti dieta alebo pes tak zo slusnosti ich zapnem. Ale uprimne si neviem predstavit mat psov stale na voditku a ist s kocikom, to potom jedine tu manducu 🙂

ynett
autor
18. feb 2014

@zuzka_bluzka úprimne povedané ja ich mám na vodítku hlavne kvôli druhým ľudom (predsudky a tiež kvôli deťom aby sa nezľakli - mám bullteriera a pitbulla), oni inak poslúchajú, aj ked teda ide pes a po nich zhúknem tak idú pri mne. aj to ich mám na vodítku len na ceste na výbeh. tam sú navoľno.
no budem s nimi ešte viac cvičiť, no na také rýchle venčenie som chcela manduccu, len teda bodli by aj psom dlhšie prechádzky tak to vyskúšame a uvidíme 🙂

zuzka_bluzka
18. feb 2014

@ynett neviem kde byvas, ale na dlhsie by bolo najlepsie keby si mala moznost ich vsetkych troch (aj s bambinom 🙂 ) nalozit do auta a ist niekde do lesa, ja byvam pri lese tak toto nebol problem nikdy a tam nemusis riesit ostatnych ludi kedze vacsinou v case kocikovania cez den tam v lese nikoho niet 🙂

ynett
autor
18. feb 2014

@zuzka_bluzka no les by som mala relatívne blízko autom, avšak som nevodič 🙂 inak na vzdialenosť chodze žial nemám nič také, bývam v BA na sídlisku.

fefka
18. feb 2014

V prvom rade ide o to, ci psov zvladas (aj bez babatka). Ak ano, nebudes mat problem. Ja takto vencim skoro kazdy den, ale s kocikom, v satke to prilis natriasa, babo si neoddychne jak ma, v kociku si pohodlne pospi a navyse ked je zle pocasie je tazko nosit babo v satke, v kocicku zababusis, nahodis igelit a frcite aj na dve hodky 🙂
Pokial psy nezvladaju 100% chodzu vedla teba, urcite pouzi ohlavky. Mam ceskoslovenskeho vlciaka, jack russelku a civavu,chodime na striedacky(ale uz zvazujem skusit zas aspon vo dvojiciach jak pred narodenim malej), velkeho mam obvykle pripnuteho okolo pasu a mam volne ruky tym padom,takze kocikam, vencim a neraz aj telefonujem alebo chrumem jablko a ludia sa len divne kukaju na mna 😎 obcas pocas vychadzky si ho odopnem, dostane volno (na dlzku voditka), vycika, vykaka, pripnem spat na pas a ideme. S dobrym kocikom takto kozes kludne aj do prirody.
Kludnejsiu si mozes pripnut okolo pasa a na jasivejsiu mas volnu ruku (a jedna ruka ti na kocik bohate staci) popripade pouzi rozdvojku a budes mat obe na jedjom voditku

pietra
18. feb 2014

ja by som prave manducu alebo nosic nepouzivala, lebo nikdy clovek nevie, v akej situacii sa ocitne a co bude treba riesit a to s babatkom na sebe velmi dobre nejde. Myslim taku situaciu, ked nahodou pribehne nezvladnuty pes a vyvola konflikt. My mame dvoch psov a chodila som vzdy len s kocikom. Nebol ziaden problem. Hafani maju vycvik. Vodidla som prehodila cez seba, cez telo, tym som mala volne ruky, psy dostali povel k nohe a takto sme sa dopravili mimo sidliska, kde boli pusteni navolno. Ked to z nejakeho dovodu neslo, stacilo dlhsie vodidlo. Boli nauceni, ze tahat nesmu, to nesmu ani za beznych okolnosti bez kociku, pes na vodidle tahat nema. Ak ma pes dostatocne zvladnuty vycvik a poslucha, nie je problem absolvovat prechadzky aj s novorodencom. Horsie to bolo v case,kedy deti zacinali chodit. Ale cas, ked bola dcera uplne malinke babatko vnimam z pohladu prechadzok uplne idylicky 😀 Ona spala v kociku, hafani boli dostatocne vyvenceni - aspon 2 hodiny doobeda a minimalne tolko aj poobede 😀

ynett
autor
18. feb 2014

@fefka ano zvládam ich momentálne zvládam. jediný problém čo máme je že ked ideme na výbeh (čo je vzdialenosť tak 2 min) tak sa mi jedna ťahá. Žial som si ju tak ja naučila lebo kedysi sme mali výbeh inde pri detskom ihrisku a nechcela som aby pišla alebo kakala tak blízko detí tak sme išli behom aby sa vypišala až na výbehu, potom nám to zmenili a máme ho oveľa bližšie ale odnaučiť ju to nevieme. akože neťahá že by som išla za nou behom, len teda potiahne a treba po nej zručať. potom je to už v pohode. keď sa vypišá tak už neťahá. určite ale treba ešte pocvičiť.
rozmýšlala som aj také tie vodítka čo sú pripnuté na páse, nad tým som uvažovala už dávno, keď ešte bábo nebolo v pláne 🙂 len som sa k tomu nikdy nedostala. kde si to prosím ťa kupovala? 🙂

kikuleenka
18. feb 2014

@natuska87 ale skrtiaci obojok sa takto nepouziva, resp. na to nesluzi 😀 sluzi na vycvik psa, aby netahal, nie na vencenie, aby pri nom netahal 🙂 preto Ti to nefungovalo, lebo pes sa nauci tahat aj ked ho skrtis stahovacim obojkom, proste si na to zvykne 🙂

ynett
autor
18. feb 2014

@pietra kedže nemám veľké možnosti na venčenie bez vodítka, len jeden malý výbeh tak to bude u nás skôr naopak, že šup na výbeh a potom na prechádzku. vrásky mi robia skôr tie 2 minúty kedy pôjdu na výbeh, lebo jedna ťahá, vid vyššie môj príspevok. a ručať po nej pri malom veľmi nechcem. no nevadí, budeme cvičiť, aby neťahala ani tie dve minúty 🙂
manduccu som myslela, len na také rýchle venčienie, že šup von, vypišať vykakať a za 20 minút späť domov. na dlhšie prechádzky určite s kočíkom.

pietra
18. feb 2014

@ynett u nas na sidlisku byval chlapik, ktory mal labradorku. Sice velmi priatelske stvorenie, ale mala strasny zlozvyk, skakat na privitanie na kazdeho a vitala ozaj kazdeho, koho co len trochu poznala. A si predstav, ked na teba taky pes aj priatelsky skoci. Chlapovi sa nedalo dohovorit, ani pekne, ani skaredo. Neviem, ake mas skusenosti ty, ale nam sa z casu na cas stane, ze treba nejaku situaciu riesit, ked ku nam dobehne provokater a bitkar pes a majitel ho nezvlada. Preto sa mne osobne manduca nepozdava ani na kratke vencenie.
Potom asi len dlhsie vodidla a naucit netahat. Prve prechadzky sa mozno budu motat pod kolesa kocika, ale chce to len par prechadzok a zvyknu si.
A nemas ani take miesto dostupne pesi, kde nechodi vela ludi? My tiez nemame les blizko, ale byvam blizo Maleho Dunaja a kym tam nepostavili cyklochodnik, tak uplne idealne na prechadzky, kedze tam malo ludi chodievalo, vacsinou psickari

ynett
autor
18. feb 2014

@pietra no ja som od malého dunaja cca 20 minút chôdze ale ako píšeš voľakedy to bolo tiché, teraz je tam veľa ľudí 🙂
partner ma tiež presviedča, že to bude v pohode, že nebude ťaha, že si zvyknú chodiť popri kočíku. tak mu budem veriť 😉

pietra
18. feb 2014

@ynett 20 minut by sa este ako tak dalo, ale v lete je tam strasny naval 😀 aj ked ta jedna strana je ako tak kludna.
Neboj, dobre bude 😉 Prve prechadzky si budete vsetci zvykat na novu situaciu, ale rychlo si najdes sposob a budete si vsetci prechadzok uzivat 😉